PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=731541}

Pokój

Room
7,8 191 913
ocen
7,8 10 1 191913
7,5 43
oceny krytyków
Pokój
powrót do forum filmu Pokój

średni

ocenił(a) film na 3

przez prawie caly film myslalam ze to jest dziewczynka a nie chlopiec i ze to bedzie glowny motyw jakiejs połamanej rzeczywistości, coś ciekawszego. Kiepski i mało emocjonujący - motyw fajny ale bardzo płytko przedstawione. SŁABIZNA JAK DOSTANIE OSKARA TO WYCHODZE

ocenił(a) film na 6
jfpietrowicz

W przypadku jego "życia" akurat długie włosy wydają się zupełnie logiczne. Poza tym i tak naciąganym faktem nie miał żadnego problemu z płcią. Twórca w uproszczeniu potraktował temat, jak zdobywał wiedzę. Zakładać można, że głównie przez tv. Motyw włosów i ich ścięcia został wykorzystany i tak w filmie bardzo sensownie. Emocje również były, choćby przy motywie ucieczki, czy później odnajdywania się w świecie - ścieranie się rodzinne matki, alienacja chłopca. Nie wiem, co mogło wywołać więcej napięcia w kinie obyczajowym. Jak dla mnie przymykając oko na uproszczenia całkiem ok film. Jestem zaskoczony nominacjami do Oskara, gdyż jest to kino festiwalowe, ale niszowe.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones