PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=731541}

Pokój

Room
7,8 191 858
ocen
7,8 10 1 191858
7,5 42
oceny krytyków
Pokój
powrót do forum filmu Pokój

Temat totalnej bo wymuszonej na drugim człowieku izolacji od świata nie wypada AŻ TAK przekonująco co w niezapomnianym greckim filmie "Kieł" (hmm, jakoś NADTO normalnie zachowuje się matka z chłopcem, którego zachowanie PO SIEDMIU LATACH niewoli extremalnej nie odbiega znacząco od typowego chowu). Oczywiście co druga scena "podlana" sentymentalnym motywem muzycznym... Ech, "Room" to nowy podgatunek : hollywoodzki indie film.

rob3

Dla mnie jest to film zboczony, bo beztroski. Pokazuje chyba przez godzinę tortury psychiczne nad dwojgiem ludzi i widzi to niczym bajeczkę, czym usprawiedliwia zwyrodnienie zboczeńca-sprawcy. Wytrzymałam 15 minut tego zboczonego filmu - do momentu, gdy matka zabija myszkę.
Dobrze, że pada przykład Kła, ale nie ma porównania do Kła. Kieł jest arcydziełem socjologicznym, ale jest umowny. A tu jest jakaś realna zbrodnia, jakiś zboczuch, który nie ponosi kary. I jakaś bajeczka wysnuta z izolacyjnej traumy. Nie godzę się na coś takiego.

ocenił(a) film na 6
rob3

Zgadzam się z tobą kolego, Kieł znacznie lepiej obrazuje taką izolację. Może i twórcy Pokoju chcieli nawiązać trochę do tego filmu, motywem zęba matki (choć tam był ząb trzonowy) :)
Zgadzam się też co do muzyki, zbyt ckliwa i banalna, skrzypce na każdym kroku...
Nie zgadzam się tylko co do tego co napisałeś, o tych siedmiu latach w niewoli. Otóż, tylko matka spędziła w niewoli siedem lat, chłopiec był w Pokoju zaledwie 5 lat...

ocenił(a) film na 7
rob3

Hollywood w Kanadzie czy Irlandii?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones