PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=731541}

Pokój

Room
7,8 191 856
ocen
7,8 10 1 191856
7,5 42
oceny krytyków
Pokój
powrót do forum filmu Pokój

Chyba szykuje się film Oscarowy. :) tylko ciekawe z jakiej kategorii. :)
muszę go obejrzeć. :)

ocenił(a) film na 8
nieznajomy43

jeśli będą mieć kasę na marketing oscarowy.... Brie Larson zasługuje na wyróżnienie (patrz Short Term 12 + recenzje Room)

ocenił(a) film na 10
nieznajomy43

Recenzenci na razie typują Aktorka pierwszoplanowa, Drugoplanowa, Aktor (to zależy jak młodego zaklasyfikują), Scenariusz. Best Picture mniej ale kto wie jak sie hype utrzyma to moze bo nagroda publicznosci na TIFF czesto sie na Oscary przeklada (patrz . Argo, Jak zostać królem, Slumdog)

ocenił(a) film na 9
nieznajomy43

Aktorka pierwszoplanowa na bank. Brie Larson przeszła moje najśmielsze oczekiwania w tym filmie. Scenariusz też bardzo dobry.

nieznajomy43

i już wiadomo :) we wielu! w tym najlepszy film

nieznajomy43

Filmu jeszcze nie widziałem, ale trailer śmierdzi mi szkołą gender na kilometr...

dia8el

Ja tam nic takiego nie zauważyłem. Chodzi ci oto, że chłopiec ma długie włosy?! Przecież oni byli tam więzieni, myślisz, że porywacz/e dali by jego matce nożyczki które można łatwo zamienić w broń? Oprócz tego dzisiaj dużo facetów nosi długie włosy.

nieznajomy43

Nie chodzi o brak nożyczek, bo domyślam się, że oprawca by tego nie chciał... Chodzi o wybór takiego chłopca, który wygląda, jak dziewczynka... Większość chłopców w tym wieku nie wylgląda jak dziewczynka nawet mając długie włosy... Stąd moje przypuszczenie, że jest to celowy zabieg... bo w końcu jak to opisuje "nowa nauka" człowiek po urodzeniu nie ma określonej płcy - to przychodzi z czasem...

ocenił(a) film na 5
dia8el

To już jest trochę "słoń a ideologia gender"

dia8el

Może tak jest w książce? Trzeba też pamiętać, że dobrych dziecięcych aktorów jest mało, szczególnie z nie najgorszym dorobkiem filmowym (według mnie), i nawet wygrał na NBR i zdobył kilka nominacji mając 9 lat. W filmie też on ma krótkie włosy http://media2.popsugar-assets.com/files/2015/09/17/048/n/1922398/0eaee6f0_room-R OOM_DAY40-0056_rgb.xxxlarge_2x.jpg A co do tego, że wygląda jak dziewczyna to on ma przecież 9 lat! (więc nie win go, że niema niskiego głosu i wydatnego podbródka) dasz chłopcu w jego wieku spódniczkę i długie włosy a będzie wyglądał jak dziewczynka (taka budowa ciała). a co do zasady że nie rodzi się człowiek z płcią to jest w tym trochę racji (z psychologicznego punktu widzenia), w końcu mózg jest bardzo plastyczny więc zależnie od wychowania i czynników zewnętrznych osoba może zostać hetero., homo., trans., psychopatą itp. ale oczywiście działa to też w drugą stronę więc z geja można zrobić hetero, a z księdza neonazistę itp.

https://en.wikipedia.org/wiki/Jacob_Tremblay

nieznajomy43

Film jest rewelacyjny ale mnie lekko drażniły jego długie włosy. Nie przez sam fakt ich posiadania (sam mam długie do ramion) ale jak już miał spięte gumką to w taki dziewczęcy sposób a nie taki jak faceci mają spiętego dokładnie gumką.

nieznajomy43

Tylko, że gdyby nie napisy w rodzaju męskim to chyba bym sie nie skapnął że to chłopiec.

filmowy_laufer

Bo nie przeszedł jeszcze mutacji, w tym okresie budowa ciała wygląda praktycznie identycznie.

ocenił(a) film na 10
nieznajomy43

Brie Larson dostanie Oscara, tak samo jak to było z Jennifer Lawrence..., chociaż chciałabym się mylić. Bo dla mnie faworytką jest Cate Blanchett.

oallaa13

Watpie zeby Blanchett dostala tak szybko trzeciego oscara. Meryl dostala trzeciego po okolo 20 latach (?) Akademia nie lubi tak szybko nagradzac kolejnymi Oscarami. Ostatnio nowe twarze maja wieksze szanse. Tak bylo z Lawrence czy nawet Lupita ze "Zniewolonego " i pewnie tak bedzie z Brie.

ocenił(a) film na 10
dastan3000

Dlatego też mówię ;)
Nie wiem jaką aktorką jest Brie, oglądałam tylko ten jeden film z nią, w którym zagrała baardzo dobrze. Oscar na pewno pomoże jej karierze. I dobrze.

A swoją drogą, co myślisz o Charlotte Rampling?

ocenił(a) film na 1
nieznajomy43

W kategorii najlepszy wylewacz łez 2016 roku.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones