PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=731541}

Pokój

Room
7,8 191 794
oceny
7,8 10 1 191794
7,5 42
oceny krytyków
Pokój
powrót do forum filmu Pokój

Nie wydawały wam się absurdalne pytania reporterki podczas wywiadu? Jak to "Mogłaś go poprosić żeby zaniósł dziecko do szpitala, albo gdzieś", Sugerowanie żeby poświęciła siebie, w sytuacji gdy to dziecko ostatecznie pomogło jej się wydostać. Z resztą miała 17 lat, jak można oczekiwać takich wyborów od osoby nie ukształtowanej. Jak można było założyć że ten zboczeniec zrobi z dzieckiem to, o co ona poprosi? Wiem że ta scena miała pociągnąć za sobą inne, ale ten wywiad to jakiś kosmos był, reporterka zadała wszystkie pytania jakich nie powinna zadać w takiej sytuacji. Generalnie film rewelacyjny, sprawdzony schemat na sukces po równie dobrym "Bestie z południowych krain", po prostu dramatyczny wyciskacz łez z dzieckiem w roli głównej.

ocenił(a) film na 8
mitrus80

Dla mnie pytania nie były absurdalne, co stwierdzam z przykrością. To jest dobitne pokazanie jak działają media. Nie liczy się nic poza oglądalnością. Oglądalność = kasa. No i idealne pokazanie dziennikarskiej hieny, która z etyką, nawet się nie otarła ramieniem. Pani reporterka najpierw zdobyła zaufanie głównej bohaterki. Dała jej do zrozumienia jak bardzo jej współczuje i stara się zrozumieć jej ból, tylko po to, by potem wystrzelić z pytaniami jak z armaty. Cel pewnie nie osiągnięty w 100%, bo bardziej sprzedałaby się histeria niż zszokowany wzrok.

ragdoll_00

Zgadzam się z wypowiedzią :).

ocenił(a) film na 7
ragdoll_00

Otóż to. Wg mnie absurdem było godzenie się na ten wywiad. To jasne, że hieny obedrą ze skóry, dla podniesienia oglądalności, czyli zbicia kasy.

mitrus80

dla mnie wywiad był wielkim zaskoczeniem. Spodziewałam się, że zostanie po nim bohaterką Ameryki (utarty szablon) ale pojawiły się pytania, które ją poraziły. I zgadzam się z tym, że ona nie mogła mieć żadnych nadziei, że syn przeżyje. Gdyby opuścił pokój to bohaterka nigdy nie dowiedziałaby się co się z nim stało. Po tym jak Ma odgradzała Jacka od Wielkiego Nicka odbiorca doświadcza tego strachu o dziecko, sama ucieczka chłopca jest oparta na tych emocjach - co stało by się z Jackiem, gdyby Nick odkrył intrygę?

mitrus80

Wydaje mi się, że filmowcy tak zrobili ten wywiad, żeby było jakies wytłumaczenie na to, że chciała się zabić, bo uświadomiła sobie, że zrobiła straszną krzywdę chłopcu.

ocenił(a) film na 9
mitrus80

Ten wywiad to była masakra. Pytanie reporterki było wpędzeniem matki w poczucie winy. Mega świństwo.

Ps: niektórzy pytają: po co zgodziła się na wywiad. W filmie pada zdanie od adwokata: proces bardzo dużo kosztuje, a za taki wywiad telewizja dużo zapłaci.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones