PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=731541}

Pokój

Room
7,8 191 858
ocen
7,8 10 1 191858
7,5 42
oceny krytyków
Pokój
powrót do forum filmu Pokój

O wiele trudniejsze jest odnalezienie się jako wolny człowiek. Polacy plują na wolność na wszelkie możliwe sposoby. Jak mawiał ks. Tischner, najczęstszym przejawem leku przed wolnością jest straszenie wolnością. A to, że za murem czeka zły świat, najczęściej zepsuty i pozbawiony zasad, że to my - ludzie do niedawna zniewoleni jesteśmy jedyny depozytariuszami prawdy, itd. W mamie i chłopcu ujrzałem polskie społeczeństwo, które przede wszystkim nie chce się przystosować do nowych, lepszych warunków, bo one mogą mu wszystko zabrać. Dziś Polacy robią to samo. Krzyczą: "Nie idźmy na Zachód, bo Niemiec i Francji już nie ma, Szwecja nie istnieje. Tylko my jesteśmy ostoją".

Na terapii miałem test zaufania polegający na upadaniu na plecy tak, aby złapała mnie partnerka. Pierwszy raz wcale nie był taki łatwy. "Czy kobieta mnie utrzyma?", "a może ona jednak mnie nie zechce podtrzymać?", itd.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones