PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=622564}

Thor: Mroczny świat

Thor: The Dark World
7,0 196 017
ocen
7,0 10 1 196017
5,5 30
ocen krytyków
Thor: Mroczny świat
powrót do forum filmu Thor: Mroczny świat

Co z Odynem?

ocenił(a) film na 7

Czy Odyn żyje? Czy w scenie gdzie Loki go udawał oznaczało to, że Loki go zabił czy po prostu sobie gdzieś poszedł ? :)

ocenił(a) film na 9
maryskac

The director and Anthony Hopkins have both confirmed that Odin is dead, actually. Sorry to burst that bubble.

:)

ocenił(a) film na 9
Shin123

No właśnie nie potwierdzili, już pisałam o tym ze 3x, z tego wywiadu wyciągnęli co im pasowało do artykułu, żeby było dramatycznie a w wywiadzie wszyscy mówią, że być może tak jest, ale to "być może" już do wersji drukowanej nie trafiło...

ocenił(a) film na 9
maryskac

Dla kogos kto obejrzal film :D
http://25.media.tumblr.com/f3b341c745209e1cb61844de3c04ed72/tumblr_mwdghtVJVO1rm z01io2_r1_500.jpg

zauwazyliscie wczesniej zanim wrocil do postaci Lokiego :)?

ocenił(a) film na 9
Shin123

Tak :) Zdaje się, że Dochuu już o tym wspominała w którymś z wątków. To zdecydowanie była wskazówka, że cos nie tak jest z Odynem :) W ogóle cała gadka do Thora nie była w stylu Odyna za bardzo:)

ocenił(a) film na 8
Shin123

Też to na filmie zauważyłam, ale bardziej podczas tej sceny zastanawiałam się co Odyn się nagle zrobił taki dobry ojciec.

ocenił(a) film na 8
Shin123

Dokładnie tak !

użytkownik usunięty
CePeKa

Myślałem nad różnymi opcjami i doszedłem do wniosku, że to przecież hollywood - nie zabiją takiej postaci (a szczególnie jeśli gra ją aktor takiej klasy). Pewnie Odyn siedzi gdzieś na jakiejś egzotycznej planecie w uberśnie, w hiperkriokapsule

ocenił(a) film na 9

on by nawet tej kapsuły nie potrzebował :-)
ale masz rację, że raczej go nie uśmiercą - a nawet jeśli, to przecież cóż znaczy śmierć w świecie komiksowym? zawsze jakaś furtka się znajdzie... ciekawe gdzie Loki przyszywanego tatusia zakopał/schował/zamurował...

ocenił(a) film na 9
CePeKa

Podoba mi się teoria z bloga Dochuu (nie wiem czy mogę to wstawić), w której jest mowa o tym, że scena z Lokim w futerku jest pod koniec filmu, gdy odwiedza Odyna w więzieniu. Odyn może pytać Lokiego co teraz zrobi, gdy w końcu ma upragniony tron, a Loki na to, że da ludziom to czego chcą. A chcemy Lokiego. :D

muppet90

Teoria fajna, ale nie zgadza się w niej za dużo rzeczy, żeby mogła być prawdziwa. Po pierwsze i najważniejsze - gdyby nagrali taką scenę Hopkins nie powiedziałby, że nie ma pojęcia co stało się z Odynem a Feige, że dowiemy się tego dopiero w GotG albo Avengers 2. To sugeruje, że nic nie nakręcili i nie ma jeszcze scenariusza/dokładniej koncepcji. Po za tym, scena z Lokim na tronie jest wystarczająco epicka, nie da się do niej nic dodać, a wyjaśnianie jeszcze co stało się z Wszechpiernikiem zabiłoby taki piękny cliffhanger. To jest mało prawdopodobne, żeby trzeba było kupić DVD, żeby z dodatkowej sceny dowiedzieć się takiej ważnej dla uniwersum rzeczy - to musi pojawić się w filmie, obstawiam A2.

ocenił(a) film na 9
HiddenStone

Może i racja. Chyba, że nakręcili, a potem powiedzieli: "Nie, nie, nie, wywalcie to z filmu, damy inne zakończenie.". I na DVD też tego nie wrzucą.

muppet90

Moim zdaniem to bardzo mało prawdopodobne... Jak na razie scena z futerkiem jest najbardziej zagadkowa, zaraz po niej scena z krzykiem, bo wszystkie inne zostały już wyjaśnione.

CePeKa

Odyniec poszedł na pasztetową.

CePeKa

Chyba jedyna rzecz, która ciekawi mnie po filmie. Zabić go nie mógł, za wysokie progi, nie ma pojęcia też jak Odyn dał by się uśpić albo złapać w iluzję. Jedyne co pozostaje i jest najbardziej absurdalną rzeczą to ich współpraca.

CePeKa

Dawno mnie tu nie było, ale po filmie trochę muszę się wypowiedzieć :D
Co do Lokiego to mi się wydaje, ze Odyn za bardzo się nie ucieszył z jego śmierci. Jakoś nie widać, żeby skakał z radości jak sie dowiadujeże umarł. Może znowu z tych nerwów poszedł spać, może stał się tak słaby, że Loki mógł go zabić. A może jak Odyn nie zaczął tańczyć z radości, Loki pokazał mu się w prawdziwej postaci i wszystko mu opowiedział, Odyn się wzruszył, że Loki poświecił sie dla Thora i sam ustąpił mu tron? Przecież Loki po śmierci Friggi strasznie się załamał wiec mógł sie przez cała tę wyprawę zmienić na dobre. Owszem mało prawdopodobne, ale to przecież Loki :D A młota nie zabrał Thorowi bo jakby go wziął to by się wydało, ze nie jest Odynem.
Na razie tyle ode mnie jakby coś mi sie przypomniało to napisze :D

CePeKa

Heimdall znowu nic nie zobaczył ...

ocenił(a) film na 6
CePeKa

Jeśli padła gdzieś odpowiedź to przepraszam, ale nie rzuciła mi się w oczy. Skoro Loki pojawia się na końcu filmu, to chciałem zapytać kto zginął zabity przez Przeklętego?

Alissarian

to mogła być tylko iluzja/klon to znaczy że nikt

ocenił(a) film na 7
CePeKa

W finałowej scenie widzieliśmy rozmowę Thora z Odynem. Gdy Thor odchodzi, okazuje się, że na tronie siedział Loki w przebraniu ich ojca.

Kevin Feige z Marvela twierdzi, że mają dobrze opracowany plan do czego to prowadzi i wiedzą, czy Odyn jest żywy, czy nie. Alan Taylor, reżyser film natomiast potwierdza, że Odyn nie żyje, dlatego Loki go udaje, lecz nie wyjawił kulisów jego śmierci. Wtóruje mu Anthony Hopkins, który mówi, że to była jego ostatnia przygoda z uniwersum Marvela. Czyli zabił -,-

CePeKa

Anthony Hopkins wyraźnie powiedział, że nie pojawi się już więcej w tej produkcji Marvela, więc.....

ocenił(a) film na 6
Whiskerss

żyje, i ma się dobrze xD

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones