PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=724694}
7,8 159 637
ocen
7,8 10 1 159637
7,1 39
ocen krytyków
Wołyń
powrót do forum filmu Wołyń

Jestem Ukraińcem...

użytkownik usunięty

co prawda zupełnie z innego regionu niż Wołyń.Jestem w młodym wieku i o tej zbrodni dowiedziałem się już będąc w Polsce,która jest teraz moim drugim domem.Odczuwam mimo to wstyd i ból z powodu tego ludobójstwa,jak również z powodu gloryfikowania bandery i wywieszania flag czerwono czarnych w zachodnich regionach Ukrainy.Polacy wybaczcie.Pamiętajcie że Ukraina to kraj wielowarstwowy,posiadający wiele regionów i mentalności,
i nie wszyscy Ukraińcy to zabójcy i dranie-wielu pomagało Polakom podczas tych krwawych wydarzeń(osobiście znam starszą kobietę w Polsce która opowiedziała mi jak Ukrainiec uratował całą jej rodzinę przed banderowcami,
kazał im uciekać i zostawić wszystko bo mieli po nich iść.)
Ukraina to terytorium które od zawsze toczy korupcja i wojna z wielu stron.Piszę to bo czytam niektóre wypowiedzi na tym i innych forach
i się boję tego samego zapalnika nacjonalizmu który uczynił z Ukraińców zwierzęta,ale boję się go w Polskim wydaniu,gdy ktoś np.uzna moje nazwisko
za obce...Nie dajmy się zwariować,nakręcać politykom i spirali nienawiści.Wiem że nie jest to forum polityczne a filmowe.
Pamiętajmy że żaden naród nie jest bez winy,a Ukrainę historia rozliczyła wiele razy i dalej rozlicza,nie mówię że mamy się zaraz lubić,ale nie potrzebne nam wojny między sobą,zwłaszcza w tak niespokojnych czasach terroru,i jak mówił Taras Szewczenko-(czyli jakby ukraiński Mickiewicz)-"Podaj rękę Kozakowi"..Nikogo tutaj nie usprawiedliwiam.
cóż,to tyle-Czołem Polsce!

Ukraina nie może zakazywać pochowania ofiar ludobójstwa na Polakach, negować ludobójstwo, czcić Banderę i innych oprawców z UPA.

ocenił(a) film na 8
bulls2010

Jak widzisz moze, skoro to robi. Ale to nie wina Ukraincow, tylko naszego rzadu, ktory nie tylko na to wszystko pozwala, ale dodatkwo pelza pod ukrainskimi butami, jak robaki w blocie. Tak wiec ludzie, ogarnijcie sie przed wyborami i zaglosujcie na jakas polska partie, ktora nie skompromitowala sie zadnymi aferami ani zadne obce sluzby nie maja na nia teczek, wiec najbezpieczniej na jakas, ktora jeszcze nie rzadzila.
Bo patrzac na to, co sie dzieje, na powaznie sie obawiam, ze nasze dzici / wnuki beda mowic po ukrainsku.  I nie dlatego, ze przyjelismy ilus tam uchodzcow traktowanych lepiej, niz Polacy, ale dlatego, ze czesc politykow coraz bardziej dazy do uni ukrainsko - polskiej.  A mialam nadzieje, ze ten pomysl upadnie chwile po tym, jak zostal wymyslony.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones