PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=719}

Zaginiony Świat: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park
6,9 97 472
oceny
6,9 10 1 97472
5,5 24
oceny krytyków
Zaginiony Świat: Jurassic Park
powrót do forum filmu Zaginiony Świat: Jurassic Park

W ubiegłym tygodniu oglądaliśmy grupowo pierwszą część w wyjątkowo przyjemnej atmosferze :D Zapraszamy wszystkich fanów trylogii chętnych na kolejny wspólny seans, tym razem kontynuacji Parku Jurajskiego, z komentowaniem na bieżąco lub podsumowaniem wrażeń na koniec. Emisja już w najbliższy piątek, 29.11 o 21:35 na TVP1. Bez reklam!

ocenił(a) film na 10
Valdoraptor23

Ojej, to ja chciałem założyć ten temat ;) ! Ale dopiero w czwartek... No, ciekawe, czy i tym razem TVP1 nas nie zawiedzie czymś nadprogramowym. Oj, nigdy im tego nie zapomnę, nigdy ;P...

Więc czekamy. To moja ulubiona część, muszę się jakoś nastroić do seansu (i wystroić) :). Ciekawe, ilu nas, fanów JP przybędzie na ten seans.

Raptosaur

Chciałem Ci napisać właśnie o założeniu, ale dobrze że sam już zauważyłeś :) Postaram się oglądać z Wami ale będę poza domem wtedy.

Valdoraptor23

No oczywiście chętnie obejrzę nawet najnudniejszą scenę z przegubową ciężarówką spadającą z skały pół godziny i pękającą szybą :P

ocenił(a) film na 10
FranzHalski

Ta scena jest nudna?! Heh, do tej pory nie widziałem w wielu filmach lepszego suspensu, który tam akurat był. Dzisiaj tego by pewnie nie nakręcono tak dobrze, jak wtedy. Błoto, deszcz i poświęcenie Eddiego. Ten moment zazwyczaj podnosi mi ciśnienie bardziej, niż nawet w pierwszej części w scenie, gdy Rexie w deszczu atakuje zwiedzających, a następnie żuje oponę z Forda Explorera ;P.

Raptosaur

wolałem próbę wyciągnięcia ciężarówki jeepem też dużo błota :)

ocenił(a) film na 10
Valdoraptor23

Jesteś już, Valdi? Mam nadzieję, że nie zapomniałeś o naszym święcie, lub nic Ci nie wypadło w tym czasie poza domem ;).

ocenił(a) film na 7
Raptosaur

niemożliwe?? coś musiało się stać

ocenił(a) film na 10
Katharsisss

Hmm :/ . Nie ma naszego bossa :/ .

Raptosaur

Wybaczcie ale w związku z koniecznością wyspania się na dzisiejszy całodniowy wyjazd nie uczęściłem na seans.

ocenił(a) film na 7
Valdoraptor23

nie ma sprawy

ocenił(a) film na 10
Valdoraptor23

No więc dzisiaj się zbieramy na seans, drodzy fanklubowicze :). Jeszcze godzina, i zobaczymy prawdziwe, oddychające dinozaury! Valdi, tak jak mówiłem, śledź początek, a na pewno usłyszysz "warczące fale" w pierwszych ujęciach przygody rodziny Bowmanów (swoją drogą w książce nie wybrali się na tak bogatą wycieczkę z jachtem i obsługą ;) ).

Cóż, z tą częścią, pomimo że dosyć mroczna, mam najwięcej miłych wspomnień z dzieciństwa. Zawsze gdy ją oglądam, cofam się w czasie do końca lat 90, gdy zaczął się szał na blockbustery z CGI od Industrial Light & Magic, PlayStation podbijał rynek, a Polsat emitował pamiętną "Czarodziejkę z Księżyca" ;). W samym roku 1997 wyszło względnie sporo pamiętnych filmów z ciekawym CGI ("Men in Black", "Starship Troopers", "Titanic"), jednak moim zdaniem "The Lost World: Jurassic Park" miał spośród nich najdoskonalsze.

Sam film jest z kolei bardzo dobrą kontynuacją oryginału z 1993. Jednocześnie to najbardziej niezgodna adaptacja książki tamtych lat :P. Wiele zmian wyszło na plus, niektóre na minus, jednak wciąż nie mogę sobie wyobrazić lepszej kontynuacji Spielbergowej części uniwersum JP. Przede wszystkim jest to film znacznie inny od poprzedniego. Inna muzyka (Williams spoważniał po "Liście Schindlera" nawet w kinie przygodowym), inne zdjęcia (nasz rodzimy Kamiński!), inni bohaterowie, inny design, inny marketing, inne... wszystko.

Przy okazji: ma ktoś może namiary na trailer, który leciał w Polskiej TV w czasie, gdy do kin wychodził nasz dzisiejszy film? Pamiętam jak przez mgłę, że na czerwonym tle biegł czarny zarys człowieka, a po chwili widać było goniącego go "Logozaura", którego znamy z logo JP. Wyglądało to podobnie do tego intra z gry na PlayStation: http://www.youtube.com/watch?v=WfLLCihHwas

ocenił(a) film na 10
Valdoraptor23

"I belived you... ROAR!" ;D

Raptosaur

dużo spawania tych samochodów

ocenił(a) film na 10
FranzHalski

Są trzy Mercedesy ML, a niestety pojadą tylko dwa. Trzeci pewnie miał być dla Sarah.

ocenił(a) film na 7
Raptosaur

U mnie niestety lecą jakieś listy do M czy coś

ocenił(a) film na 10
Valdoraptor23

"Najpierw są ochy i achy, potem wrzaski i ucieczka" :D

Raptosaur

to najkon ?

ocenił(a) film na 10
FranzHalski

Ta Sarah... Zawsze jak coś zobaczy, musi dotknąć. Nie ma bata, by nie dotknęła. :)

Raptosaur

Brutalna siła i nowoczesna technika to złe połączenie

ocenił(a) film na 10
FranzHalski

Niestety później Eddie przekona się o tym na własnej skórze w samochodzie...

Valdoraptor23

Kto teraz ogląda ? :)
Ja siedze z komórką przed telewizorem, piszę i oglądam :D
Komu się podoba?

ocenił(a) film na 10
KNZIF

Ja oglądam. Na komputerze piszę i oglądam jednocześnie, bo TV nie mam :).

Niemal wszystkie najlepsze teksty mamy za sobą, pora więc na akcję. Huntersi się zjawili.

Raptosaur

Już jest akcja ciekawa :)

ocenił(a) film na 10
KNZIF

Biedny Prokompsognatus... Jeszcze się zemści z koleżkami :D .

Raptosaur

złe myśliwe przybiły tyranozaura

ocenił(a) film na 10
Raptosaur

"Procompsognathus Triasicus znaleziony przez Frassa w Bawarii" Aż się mi łezka w oku zakręciła z tęsknoty za tym miejscem :(

rusekolsztyn

No wlasnie triassicus, komary z ktorych pobrano DNA aby stworzyc wymarle gady, zyja od okolo 80 mln lat... Czyli koncowka kredy, to skad wg tworcow filmu DNA gadow triasowych i jurajskich!? Tego nie przemysleli

KNZIF

T-Rex <3

KNZIF

Nie mogę się doczekać T-Rex'a

ocenił(a) film na 10
KNZIF

Masz na razie młodego z chorą nogą. Zaraz będzie mamusia i tatusio ;) .

ocenił(a) film na 10
Valdoraptor23

Ludlow jak się spił. Bełkocze coś o parku w San Diego. Ciekawe, czy mu się uda ;) .

Raptosaur

Ian z kumplami mają w aucie małego trexa, uuuu bedzie wpier :D

ocenił(a) film na 10
KNZIF

Nick podrywa Sarah na ślinę... Bardziej nietypowe, niż Ian na nierówności skóry w jedynce ;D

ocenił(a) film na 10
Raptosaur

Podczas montażu Steven o ile pamiętam wyciął jedną ważną dla fabuły scenę - jak pijany Lundlow się przewraca na małego T-rexa i łamie mu nogę.

ocenił(a) film na 10
rusekolsztyn

Oj, bardzo dużo wyciął. Niestety na DVD są tylko dwie sceny.

ocenił(a) film na 10
Raptosaur

Tą z Rolandem wyciął nie potrzebnie - jak spuścił łomot temu kolesiowi, który molestował kelnerkę to nadawało mu charakteru. Szkoda, że Pete Postelwhite już nie żyje to był naprawdę dobry aktor - teraz już jest takich nie wielu.

ocenił(a) film na 10
rusekolsztyn

Oj tak, aktor znakomity. Idealna zastawa na Roberta Muldoona z części poprzedniej. Choć ja bardziej żałuję wycięcia sceny z konferencji Ludlowa w InGen, gdzie Kamiński popisał się naprawdę długimi i charyzmatycznymi ujęciami.

ocenił(a) film na 10
Raptosaur

Gdybyś miał wybór między Rolandem Tembo, a Robertem Muldoonem to którego lubisz bardziej ?

ocenił(a) film na 10
rusekolsztyn

Obaj są moim zdaniem świetnymi postaciami drugoplanowymi w tym uniwersum.

ocenił(a) film na 10
Valdoraptor23

Napięcie rośnie wraz z deszczem, a Carlos z łodzi się nie odzywa... Niedobrze.

Raptosaur

drzewa sie ruszajo

Raptosaur

Zara bedzie T-Rex :D

KNZIF

Jest :D

ocenił(a) film na 10
KNZIF

Mommy's very angry...

Raptosaur

Oddali malego

ocenił(a) film na 10
Valdoraptor23

Który z Was poznaje, który to samiec, która to samica? ;)

Raptosaur

Ja. Samiec jest mniejszy

ocenił(a) film na 10
KNZIF

A nie, bo to ten, co odebrał małego. Ma też wyraźne blizny na paszczy, widoczne w kilku momentach. Niestety po rozmiarach ciężko je rozróżnić.

ocenił(a) film na 10
Raptosaur

Edziu po cholere tyś schodził z tej ambony :( Teraz Ci tylko wyrwą nogi z dupy Tyranozaury...

ocenił(a) film na 10
rusekolsztyn

Biedny Eddie. Straszliwa i romantyczna śmierć męczennika...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones