PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=586583}

Zjawa

The Revenant
7,2 268 039
ocen
7,2 10 1 268039
6,5 45
ocen krytyków
Zjawa
powrót do forum filmu Zjawa

OSCARS 2016?

użytkownik usunięty

Myślicie, że dostanie oskara ? w końcu może mu się udać.
Co myślicie? że Akademia znów go wydy.ma?

ocenił(a) film na 9

film jaki leo mają szanse za film barią się ludzie którzy zdobywali albo byli nominowani do Oskarów od reżysera po osoby z make up kostiumy scenografia zdjęcia pewnie muzyka tez,

użytkownik usunięty
michal055

Gwarancja sukcesu lea i filmu?

ocenił(a) film na 9

Składniki na sukces są a co z tego wyjdzie to nie wiadomo

użytkownik usunięty
michal055

malinka :D

Ale Leonardo ma coś w sobie, że wszyscy go kochają, oprócz Oscarów. Zresztą już po ostatnim rozdaniu dla Idy przekonałem się, że Oscary są niczym, a na na pewno nie są wyznacznikiem jakości filmu. Zresztą nie tylko Ida, przykładów jest wiele, chociażby Grawitacja - zasłużyła może na jeden, ale tylko jeden, a nie na 7, no na litość boską...

użytkownik usunięty
Ounterios

Ida to wgl pseudo dobry film...

Ida to specyficzny film, jedni się nim zachwycają, a inni uważają za gniot. Ja sam osobiście jestem gdzieś pomiędzy :)

ocenił(a) film na 8
Ounterios

Grawitacja to ścierwo, nie zasłużyła na żadną nagrodę.

jasnyy

Tak samo Interstellar.

Moondog

No proszę Cię, troszkę przesadziłeś. Nie zrównuj Interstellara i Grawitacji.

jasnyy

Jak dla mnie udźwiękowienie było nawet niezłe. Tyle :)

Ounterios

udźwiękowienie mi się bardzo podobało ;)

ocenił(a) film na 9
Ounterios

Mało kto go kocha. Coraz więcej ludzi dziwi się, jakim cudem wmawia się ludziom, że on w ogóle jest przystojny.

Unibet_78

Jeżeli na zdjęciu to ty to całkiem nie dziwne, że piszesz takie rzeczy. Frustracje widać najlepiej leczy się w internecie. To uczucie gdy antyfan nie potrafi się pogodzić z rosnącą popularnością - bezcenne ;)

ocenił(a) film na 9
aya_rivera

Wiesz.... nie jestem antyfanem, bardzo cenię jego dokonania, zapisał się na kartach historii filmowej zdecydowanie. Ale przystojny to nie jest i tyle.

Unibet_78

W pierwszej kolejności chciałabym w imieniu wszystkich użytkowniczek podziękować. Dziękuję że w tempie ekspresowym pozbyłeś się zdjęcia à la potencjalny pedofil.

Mało kto teraz kocha DiCaprio? I że niby "coraz więcej ludzi dziwi się, jakim cudem wmawia się, że on w ogóle jest przystojny"? Oj, i wychodzą na wierzch kompleksy ;) Wystarczy przejrzeć fora żeby przekonać się, że DiCaprio zyskuje coraz więcej fanów i coraz więcej ludzi oburza się że do tej pory nie dostał swojego Oscara. To raczej przeczy twojemu stwierdzeniu, że coraz mniej ludzi go kocha.
A ta twoja uwaga o jego wyglądzie: naprawdę? Coraz więcej ..."ludzi"?;) No, widać że kompleksy najlepiej leczy się nie tyle co w internecie, a na filmwebie.

ocenił(a) film na 9
aya_rivera

Wyjaśnię. Zdjęcie zmieniłem, bo faktycznie nie było najlepsze i za zwrócenie uwagi wypada nic innego jak podziękować.

Co do Di Caprio - dla mnie to jest przeciętny facet. Ani głos, ani twarz ani ciało nie jest szczególnie piękne - pogadałem z koleżankami kilkoma i każda wyraziła podobną opinię.

Oscara powinien dostać owszem, za rolę drugoplanową w "Co Gryzie Gilberta...", ale potem nie zagrał już nic tak wybitnego. Może to kwestia doboru ról?

użytkownik usunięty
aya_rivera

"Popularność to zdzirowata kuzynka prestiżu."

ocenił(a) film na 9
Ounterios

Grawitacja dostałą Oscary techniczne i nie ma co się dziwić - pod tym względem Oscary w pełni zasłużone.

Unibet_78

Panu już podziękujemy.

ocenił(a) film na 9
Ounterios

Ależ proszę uprzejmie :)

Unibet_78

Oczywiście. Akurat Grawitacja zgarnęła Oscary za to, za co naprawdę zasłużyła.

ocenił(a) film na 9
Metropholis

Bardzo dziękuję! :)

ocenił(a) film na 8
Unibet_78

Unibet_78 pełna zgoda! Wkurza mnie natomiast jak ktoś jak w tym wypadku Ty pisze swoje zdanie w sposób kulturalny, nikomu niczego nie nazucajac, a jest atakowany. Pozdrawiam

użytkownik usunięty
michal055

Kolego, gramatyka i interpunkcja na prawdę poprawiają przekaz. Twoja wypowiedź to chaos.

No i jeszcze ortografia :) Jeśli już kogoś poprawiasz to wypadałoby pisać bezbłędnie. :))

Wescik

Sama piszę poprawnie ale raczej nie uważam by ortografia była najważniejsza. Zdecydowanie w pisaniu komentowaniu jest to CO piszesz, a dopiero na drugim miejscu jak to robisz. Plus na nic Ci ortografia jesli nie umiesz czegoś ująć jasno i w miare zwięźle a odbiorca nie wie, o co Ci chodzi.

ocenił(a) film na 7
michal055

zwiastun wyglada na obiecujący fabuła też mi sie podoba ,ale zobaczymy niedługo co z tego filmu będzie

ocenił(a) film na 8

wiara w ten film jest wielka ponieważ Leo zrezygnował dla tego filmu z Jobsa a przecież scenariusz pisał Sorkin więc widać że nie będzie to produkcja która przejdzie bez echa

ocenił(a) film na 10

Dlaczego każda rola w której zagra Leo jest przez większość odbierana jako jego walka o Oscara? Świetny aktor ale to parcie na oscara bardziej jest stworzone przez media niż przez niego...

użytkownik usunięty
SatoCous

Każdy go lubi jako aktora, taka prawda i fani mu kibicują w każdym filmie, aby go dostał.

ocenił(a) film na 10

Również uważam go za jednego z najlepszych obecnie aktorów, ale jaki jest sens gdybania czy akurat za rolę którą zagra za rok dostanie oscara? Niewiadomo nawet czy zagra na tyle dobrze na tle przyszłorocznej konkurencji (którą raczej ciężko przewidzieć) by zasłużyć chociażby na nominacje

użytkownik usunięty
SatoCous

Dokładnie

To po co się srasz o Oscara?

ocenił(a) film na 10
RustyRyan

W którym miejscu?

SatoCous

Pisałem to do sully avatara.

ocenił(a) film na 9
RustyRyan

super :D

RustyRyan

Uwaga na tego SullyAvatar, to świr, co lata za ludźmi po filmwebie, więc nie dziwne, że tak głupio pisze. Ma za zadanie jedynie prowokowanie.

No właśnie, po co się srasz?

Kto powiedział, że go wszyscy lubią? Bo ty go lubisz, to wszyscy znaczy?
Pewnie znowu zaczniesz za mną latać jak świr, bo sobie ubzdurasz, że...Nie właściwie, to ty latasz za ludźmi bez powodu.

użytkownik usunięty
Mowiacy_do_reki

"Pewnie znowu zaczniesz za mną latać jak świr, bo sobie ubzdurasz, że...Nie właściwie, to ty latasz za ludźmi bez powodu."

Udowodniłeś, ze jesteś świerem. Po co mi odpisujesz. Żenada.
Nara patusie, nie mam zamiaru więcej dyskutować z patologią.

Tak jak pisałem - znowu agresja i nienawiść. Żal mi naprawdę ciebie, człowieku, bo zasługujesz na leczenie. Odezwał się ten, co za mną latał, a potem twierdził, że ja z nim. Naprawdę - twoje miejsce jest w ośrodku zamkniętym.

SatoCous

Nominacje na pewno będzie miał bo film robiony jest idealnie na Oscary iw chodzi do kin również w tym okresie oscarowej gorączki. Z tego co czytałam zagraniczne recenzje DiCpario rzeczywiście ma szanse na Oscara i prawdopodobnie go w końcu dostanie. Nie wiem jeszcze z kim będzie konkurował - prawdopodobnie z Fassbenderem za Jobsa i Redmaynem za Dziewczynę z portretu - ale zważywszy na to że poświęcenie Michalea do Jobsa nie było tak wielkie jak Leo do Zjawy, a Redmayne statuetkę już zgarnął rok temu więc chyba mu jej drugi raz pod rząd nie dadzą, stawiam na DiCapria. Nie żeby mu ten Oscar był jakoś mega potrzebny no ale teraz pojawiła się realna szansa na zdobycie go, gdzie konkurencja może stanie na przeszkodzie (jak 2 lata temu z Matthew McConaughey).

ocenił(a) film na 10
Metropholis

Zagrał wybitną rolę w Zjawie, będę zdziwiony jak nie dostanie oscara zwlaszcza ze przewidywania w tym roku dają mu bardzo duże szanse.

SatoCous

Tak, obecnie ma chyba największe szanse na statuetkę niż kiedykolwiek wcześniej.

Metropholis

Gdyby nie to że Redmayne jest tak młodym aktorem i dopiero co zgarnął statuetkę walka o Oscara byłaby dużo bardziej wyrównana. A tak chyba tylko Fassbender ma szansę zagrozić Leo. Michael jest bardzo wysoko ceniony przez członków akademii, też jeszcze nie dostał Oscara, no i jego film - Steve Jobs - został generalnie lepiej przyjęty przez krytykę. Przed chwilą przeglądałem anglojęzyczne recenzje - i spora część z tych najbardziej prestiżowych/ opiniotwórczych gazet ocenia dość krytycznie Zjawę (bardzo mnie to zdziwiło bo moim zdanie to arcydzieło) - a do aktorskiego występu di Caprio podchodzą z pewną rezerwą - przyznając właściwie tylko że włożył dużo wysiłku w ten film.

francislionel

jeszcze na Fassbendera może wskazywać to że wygrał już pierwszą ważną rywalizację z Leo. Stowarzyszenie Krytyków Filmowych z Los Angeles przyznało nagrodę Maichaelowi.

francislionel

Oż kurde, to rzeczywiście trochę zmienia. No teraz to aż jestem ciekawa kto wygra. Uwielbiam Fassbendera, Leo średnio ale tego Oscara to dałabym jednak jemu. Jak teraz nie dostanie to już chyba nigdy.

Metropholis

ja uwielbiam obu ale też trzymam kciuki za Leo:)

ocenił(a) film na 10

Dokładnie należy mu się i już. Gość nie jest już dawno zaszufladkowany. Juz dawno nie myślę Titanic jak go widzę. Myślę wyspa tajemnic, Złap mnie jeśli potrafisz, Wilk z Waltsreet to był prawdziwy nokaut dla innych aktorów. Ale na

ocenił(a) film na 7
SatoCous

Dokładnie, on ma na to wylane, tak mi się wydaje. Bardzo go lubię jako aktora, oglądałam z nim wiele wywiadów i widać, że go wkurza temat "DiCaprio vs. Oscar". Kiedyś go dostanie, jak Harvey Weinstein walnie w kalendarz, wcześniej to raczej nie :]

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones