PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=586583}

Zjawa

The Revenant
7,2 267 750
ocen
7,2 10 1 267750
6,5 45
ocen krytyków
Zjawa
powrót do forum filmu Zjawa

Filmu nawet nie można ocenić a pewnie większość widzów już go widziała...

ocenił(a) film na 8
DziurawaMarysia

To prawda. Sam widziałem. Mi się podobał. Nie moja wina że ktoś wrzucił go do sieci. To jest dziwne ale wszystkie filmy nominowane do Oscara co roku wypływają w grudniu na necie. Niech prześwietlą członków akademii i ukarzą winnego.

ocenił(a) film na 8
rodziu81

Inna sprawa, że zrobić polską premierę ponad miesiąc po światowej to też przegięcie....

rodziu81

Dokładnie. Jakby zrobili wspólnie ze światową to wybrałbym się do kina.

ocenił(a) film na 10
DziurawaMarysia

A ja zamierzam się wybrać do kina :) Ale rodzina tego nie ułatwa... wszyscy już obejrzeli :(

DziurawaMarysia

Dobry żart tynfa wart.

rodziu81

Nie ponad miesiąc. 25 grudnia jest limitowana dystrybucja żeby na Oscary się załapać. 7 stycznia film normalnie do kin wchodzi.

ocenił(a) film na 6
rodziu81

miesiąc to dużo? A jak było z "Dallas Buyers Club"? Film miał premierę w normalnym świecie na przełomie jesieni/zimy 2013, a do polskich kin trafil w marcu 2014r., grubo ponad miesiąc po rozdaniu Oscarów. Oczywiście bracia i siostry w torrentach obejrzeli już w grudniu 2013.

ocenił(a) film na 2
zandra5

"bracia i siostry" super określenie :))))

ocenił(a) film na 6
Rajwant

ha, się wie :D
chorera, dałaś "Zjawie" 2/10. Jak mogłaś :D

użytkownik usunięty
zandra5

Siostro ty też oglądaj!
Ja już w ogóle widziałem najnowsze dzieło Tarantino,Zjawe,a wkrótce Joy 2015.
Kocham torrenty i moich braci i siostry od ziaren seedów i peerów hehe

ocenił(a) film na 6

z szacunku do Tarantino pójdę na "Nienawistną ósemkę" do kina. "Joy" już obejrzałam, szału ni ma.

użytkownik usunięty
zandra5

Szkoda pieniędzy na te marne dzieło Tarantino. W necie hula extra wersja. Lepiej ściągnij,a za kasę do kina to może lepiej pójdż na romantyczną kolację do maca,bo więcej się uśmiejesz przy cheesburgerze niż na tym nędznym dziele Quentina. Film porażka. Przez 1 h 47 min nic się kompletnie nie dzieje. Zero akcji. Dopiero od tego czasu film się rozkręca. Nie warto,lepiej idż do maca za tę kasę hehe

ocenił(a) film na 6

Ta extra wersja chyba już nie hula. Całkowicie przypadkiem godzinę po wystartowaniu miała międzylądowanie na moim dysku, ale nie skorzystam :D
Kupię tego cheeseburgera (ba, wezmę jeszcze jakiś powiększony zestaw) i pójdę do kina. Najwyżej przez te 1 h 47 min będę zajmowała się jedzeniem, a potem skupię się na akcji :)

użytkownik usunięty
zandra5

Hula i jest w necie najnowsze dzieło Tarantino.
Wiesz,musisz kupić dużo jedzenia,żebyś miała czym się zajmować na tym filmie hehe
Gdybym był z twojego miasta to bym poszedł z tobą na ten film tylko po to,żeby zobaczyć twoją minę po 1 h filmu,a póżniej po 1 h 46 min hehe
To byłoby bezcenne.
Jeśli bym poszedł do kina z tobą to przynajmniej miałabyś czym się zajmować pod warunkiem,że jesteś 18+ hehe
Lepiej idż z kimś do tego kina,z chłopakiem,koleżanką czy kolegą. Nawet z tatą czy mamą idż,bo inaczej się zanudzisz na śmierć i nabawisz przejedzenia hehe

ocenił(a) film na 6

Byłam. Obejrzałam. Jedzeniem nie zajmowąłam się zanadto. Nie zanudziłam się. Wręcz przeciwnie- nie mogłam doczekać się kolejnego rozdziału filmu. I dałam 10/10. Ostatni raz 10/10 dałam 3 LATA TEMU!!! Heh, i też Tarantino- "Django".
Wiem, że "H8" nie jest filmem idealnym, ale nie rozczarował mnie. Moja wewnętrzna sadystka jest usatysfakcjonowana :D
I "Hateful Eight" obejrzę jeszcze raz jak pojawi się wersja HD lub zbliżona :)

użytkownik usunięty
zandra5

Bardzo się cieszę,że napisałaś do mnie hehe :*_)
Wiesz co ja ci powiem jak to jest. Jeden lubi córkę,a drugi teściową,a nawet są i tacy są lubi i córki i teściowe :)
Kwestia gustu. Każdy lubi inne kino. Ja lubię jak film jest przemyślany od a do z,jak jest akcja przynajmniej co jakiś czas,gdy nie ma zbędnych dłużących dialogów itp.
Dla mnie Django to jeden z moich ulubionych filmów. Ja kocham wręcz ten film. Widziałem go w kinie i na chałupie ze 3 lub więcej razy hehe
Ten 8. film Tarantino dla mnie jest średni. Oceniłem go na 5.
Uważam,że przesadziłaś z tą oceną delikatnie hehe
10 to arcydzieło,a ja dam se rękę obciąć,że to nie jest arcydzieło,ale to też kwestia gustu,a podobno o gustach się nie rozmawia.
Wow z ciebie to taka widzę sadomacho i te klimaty hehe :*)
Pozdrawiam i bardzo dziękuję,że chciałaś i podzieliłaś się ze mną swoimi spostrzeżeniami. papa

ocenił(a) film na 8

Żałośni dumni złodzieje.... smutek, bieda, cebulactwo

użytkownik usunięty
Serlaleksos

A co ty możesz wiedzieć o biedzie. Złodziejami to są wielkie koncerny i wielkie korporacje,które dla przykładu wprowadzają w Polsce cenę około 50 zł za najnowszy film. To jest złodziejstwo. Kogo w Polsce przy polskich zarobkach stać na taki wydatek ? Ludzie,którzy ściągają filmy nie są złodziejami. Osoby,które ściągają filmy nie pomnażają zysku tych wielkich firm. Ty spójrz lepiej na swoją duszę i zobacz czy może tam nie ma obłudy,sodomii,chamstwa,wywyższenia się nad innych,oraz plugastwa i wszelkiego innego zła.
Spójrz w pokorze najpierw na siebie i na swoje wnętrze. Zobacz czy ono nie jest siedliskiem plugastwa i zła,oraz przekonaj się,że pod powłoką swojego piękna twój duch umiera z brudu i syfu,który się w nim nagromadził.
Jak chcesz zmienić ten świat to zacznij od siebie.

ocenił(a) film na 8

Jakie 50 zl za bilet ?? Gdzie ty zyjesz ? W jednym z najdrozszych kin w polsce (Multikinie) cena za bilet normalny w niedziele to ok 30 zl, wiec chyba cos ci sie pomylilo. Nie zapominaj ze ogladasz te filmy tylko i wylacznie dlatego bo ktos poswiecil temu ciezkie lata pracy i wlozyl w to mnostwo pieniedzy..
Tak, doslownie okradasz kogos z pieniedzy. Doslownie zabierasz tej osobie pieniadze z portfela i argument ze jedna osoba nic nie zmieni tutaj nie dziala, bo wszyscy tak mowia.. Oddaj szacunek tworcom, kup bilet i idz do kina.
Jeszcze rozumiem jak sciagasz/ogladasz online stare filmy, ale chwalenie sie w internecie i bycie dumnym z tego ze sie obejzalo film ktory jeszcze nie wyszedl ?? Zenujace... Naprawde rzygac mi sie chce...

użytkownik usunięty
Serlaleksos

Mi chodziło o najnowsze filmy,które wchodzą na dvd. Ja żyję w Szwecji. Tu bilet kosztuje w sumie 100 koron szwedzkich,czyli około 50 zł hehe
To tak jak z pracy w banku czy firmie. Wiesz na czym polega praca w takich instytucjach ?
Na tym,że pracownik ma dążyć do maksymalizacji zysku.
Jak ktoś ściąga film z netu to nie pozwala zwiększać obrotów i zysków. Jak ktoś ściąga to nikomu nie zabiera kasy z portfela,bo tą interpretacją przesadzasz. Te osoby,które ściągają film po prostu nie pozwalają zwiększać ich dochodów. Tu ewentualnie nie chodziło by o kradzież tylko o wykorzystanie czyjegoś dzieła bez zezwolenia. Ty piszesz,że film kosztuje 30 zł,ale za osobę. Pomyśl o młodym małżeństwie z dwójką dzieci. To już 120 zł. Pomyśl,że oni mają kredyt na mieszkanie w wysokości około 1000 zł,bo jak w tym złodziejskim kraju kupić mieszkanie jak nie na kredyt. Politycy w większości to złodzieje,którzy uśmiechając się do kamer zgarniają 10 000 zł i nic konkretnego nie robią oprócz obżerania się budżetem państwa. Politycy mają wielkie koryto z którego żrą jak świnie nasze pieniądze. Większość inteligencji młodej hehe uciekła już dawno do Anglii. W Polsce ściąga się ukraińców,bo młodzi ludzie nie chcą pracować za marne pieniądze,które starczają od miesiąca do miesiąca. Jak założysz rodzinę i nie ułoży ci się super w życiu,ze będziesz miał posadę informatyka to pewnie sam zaczniesz ściągać filmy. Przesadzasz z tym rzyganiem. Jesteś za wrażliwy. Ludzie w Polsce nie mają lekko. Ja mieszkam w Szwecji i dla przykładu tu paliwo jest prawie w takiej samej cenie jak w Polsce,a zarobki 4 wyższe. Tu jedzenie jest strasznie tanie i można kupić żarcie nawet taniej niż w Polsce.
Polacy żyją jako społeczeństwo za niezbyt duże pieniądze jeśli oczywiście ktoś nie zainwestował w siebie w postaci studiów,czy zdobycia dobrego zawodu.
Spójrz na ten problem szerzej,a może klapki spadną ci z oczu i dostrzeżesz kto jest prawdziwym złodziejem w społeczeństwie. Dla mnie korporacje kontrolujące rynki światowe i politycy,ale nie w większości.

użytkownik usunięty
Serlaleksos

Wejdż sobie na tę stronę i zobacz kto nas okrada.
Link na poparcie moich słów:

http://niezalezna.pl/74430-polska-w-dwudziestce-krajow-najbardziej-okradanych-pr zez-zagraniczne-korporacje-raport

użytkownik usunięty
Serlaleksos

A jak znasz angielski to wejdż na tę stronę:

http://www.gfintegrity.org/report/illicit-financial-flows-from-developing-countr ies-2004-2013/

ocenił(a) film na 6
zandra5

Haha romantyczna kolacja w mc donaldzie stary dzieki właśnie sie zastanawiałem gdzie zabrać żonkę na rocznice ślubu czy restauracja czy kino ... Teraz juz wiem MC rządzi

ocenił(a) film na 7
zandra5

Ta, a co powiesz na to "Król Lew" światowa premiera 15 czerwca 1994, polska premiera 26 sierpnia 2011.
A To tylko pierwszy lepszy przykład.

ocenił(a) film na 6
paulaner001

ta data dotyczy wznowienia w wersji 3D
Tu też byliśmy za mudżynami- 18 listopada 1994. Pięć miesięcy po światowej :)

http://www.filmweb.pl/Krol.Lew/dates

ocenił(a) film na 7
zandra5

Charlie Chaplin i jego filmy, tam jesteśmy 80 lat za mudżynami.

ocenił(a) film na 7
paulaner001

PS: To już prawdziwe przegięcie ! Ilu braci i sióstr na torentach go widziało? Skandal!
"Brzdąc" światowa premiera 21 stycznia 1921, polska premiera 1 lutego 2008

ocenił(a) film na 5
paulaner001

mnóstwo. Film trafił do oficjalnej szerokiej dystrybucji dopiero przed kilkoma dniami, a i tak już miał dobre 30000 głosów.

ocenił(a) film na 7
KalinaLipton

Nie wyczułaś ironii ;)

rodziu81

DOKLADNIE WSZYSTKO NA TEMAT POLSCY DYSTRYBUTORZY HAHAHA DLUGI WEKKEND?

ocenił(a) film na 8
rodziu81

6000 członków prześwietlić to rzeczywiście łatwizna

ocenił(a) film na 9
nikike

ale każdy dostaje kopie z osobnym znakiem wodnym

ocenił(a) film na 8
michal055

tyle że zazwyczaj cierpliwie pracują na usunięciem wszelkich znaków wodnych, pamiętam jak bodaj rok temu wyciekł chyba hobbit i przez dobrych parę tygodni piraci nie wypuścili swojej kopii bo mozolnie usuwali znaki wodne

ocenił(a) film na 9
nikike

Moze I tak nie wiem co robia ci zlodzieje ale sa poje bani

ocenił(a) film na 9
michal055

nie wiem czy to jest poprawne ale jeśli to jest naprawdę z kodeksu to tu nie mamy do czynienia ze złodziejami żadnymi
Kradzież (art. 278 kk) – zabór cudzej rzeczy w celu przywłaszczenia. Pod pojęciem zaboru rozumie się fizyczne wyjęcie rzeczy spod władztwa właściciela. Dotyczy to również przedmiotu pozostawionego przez niego w znanym mu miejscu w zamiarze późniejszego jej zabrania

ocenił(a) film na 9
fanatyk1908

to tak jak z piratami, kradniesz na lądzie to jesteś złodziej, kradniesz na morzu to pirat

ocenił(a) film na 8
michal055

LOL.

michal055

lol poleciales teraz ,,marsjaninem , mata dammona,,

rodziu81

Oskarowe filmy są wypożyczane recenzentom żeby się przypodobać, a to oni wrzucają je do sieci, niektóre wytwórnie już zaprzestają wypożyczanie, np. HBO już nie daje wybrańcom nieemitowanych odcinków GoT po tym co się stało w tym roku

ocenił(a) film na 9
sweetgirl_fw

No, widziałem kilka odcinków grubo przed premierą w TV :D.

użytkownik usunięty
rodziu81

ja oglądałem film w Los Angeles

ocenił(a) film na 6
rodziu81

Jesli juz powinni karać to nie tylko tych co go wrzucili do neta ale i również tych co go oglądają jak dla mnie jezeli juz chcesz być takim uczciwym. Jak dla mnie takie oglądanie jest takie same jak paserstwo czy ściąganie muzy z neta i żeby była jasność oglądam filmy z sieci ściągam muzykę itp ale nie czepiam sie tego i nie uważam żeby odrazu szukac winnego i go karać . Nie podoba sie ze jest w sieci nie oglądam i juz

DziurawaMarysia

Za to trzeba podziękować akademii filmowej

ocenił(a) film na 9
DziurawaMarysia

Jak to przy okresie rozdania nagród filmowych bywa wyciekają wszystkie nominowane filmy.
Szkoda oglądać takie przedstawienie w domu. Można jakiegoś Creeda czy Gwiezdne wojny, ale nie Zjawę. To może być najlepsze doświadczenie nadchodzącego roku. Ten film trzeba przeżyć w kinie, w domu ewentualnie później, ale najpierw koniecznie w kinie!

katedra

Hmmm to właśnie star Wars ze względu na efekty i dźwięk powinno się oglądać koniecznie na dużym ekranie. A zjawa to bardzo dobry film, ale chyba odrobinkę przereklamowany ;) chociaż nie zdziwię się jeśli Leoś dostanie Oskara za rolę pierwszoplanową, może w końcu :)

ocenił(a) film na 9
onet318

Nie wiem, premiery jeszcze nie było, ale podejrzewam, że jest dobry

ocenił(a) film na 9
katedra

ściągnął obejrzał ale będzie się zapierdala jaki to on jest oh i ah

ocenił(a) film na 9
ocenił(a) film na 9
katedra

człowiek z iq>90 by zrozumiał ze zapierdala miało być zapierał

ocenił(a) film na 9
fanatyk1908

Nie rozumiem, co piszesz,ale brzmi to dość głupio.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones