PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=586583}

Zjawa

The Revenant
7,2 268 039
ocen
7,2 10 1 268039
6,5 45
ocen krytyków
Zjawa
powrót do forum filmu Zjawa

Znakomita informacja. Emmanuel Lubezki, obecnie jeden z najlepszych operatorów. Będzie miał ogromne pole do popisu. Ciekawe czym nas teraz zaskoczy. "Grawitacja", "Birdman", "Ludzkie dzieci" itd.
Mam nadzieję, że "The Revenant" będzie jego najlepszym dziełem.

użytkownik usunięty
Registeel

Oby zgarnął Oscara. Trzeci raz z rzędu.

Nie uda mu się, ten film http://www.filmweb.pl/film/Cz%C5%82owiek+w+dziczy-1971-163036 i ta historia już była tylko, że w lepszym wydaniu.

użytkownik usunięty
pawel059

Co ten film ma wspólnego z Lubezkim?

Przedobrzy, a człowiek w dziczy wyjdzie lepiej przy zestawieniu.

użytkownik usunięty
pawel059

Człowiek w dziczy jest wyjątkowo nijaki w zestawieniu z choćby Jeremiahem Johnsonem, a sam film nie odzwierciedla należycie dramatyzmu książki, jest ona dla niego tylko natchnieniem. The Revenant jest jej adaptacją.

Po zwiastunie widać, że nie jest to oscarowy film.

użytkownik usunięty
pawel059

Dlaczego?

użytkownik usunięty
pawel059

Za zdjęcia odpowiada Emmanuel Lubezki, jeden z najlepszych współczesnych operatorów. Wszystko jest kręcone tylko i wyłącznie przy użyciu naturalnego światła, przez co twórcy kręcili jedynie kilka godzin dziennie, na dodatek w trudno dostępnych rejonach. Film jest kontynuacją drogi przekraczania granic kin, którą obrał reżyser Alejandro González Inárritu (zdobywca Oscara z film „Birdman„). Tym razem chce on pokazać naturę w jak najbardziej to możliwe czystym stanie. Sam reżyser mówi, że podchodzą do filmu bardzo eksperymentalnie.

To zobaczymy po premierze, nie jestem optymistycznie nastawiony, ale dam szansę. Widziałem Birdmana i podziwiam, ale tutaj no nie wiem oglądnę, ale po zwiastunie to mi nie wygląda za dobrze.

użytkownik usunięty
pawel059

Co w takim razie byś zmienił?

Po zwiastunie to nie bardzo mnie przekonuje charakteryzacja i stylizacja ubiorów, jakoś ja widzę aktorów (a nie postaci) którzy po prostu ubierają się w to grają co maja grać i ściągają to nie widzę w tym jedności innej osoby tylko aktora. Nie przekonuje mnie.

użytkownik usunięty
pawel059

Tak można powiedzieć zupełnie o każdym filmie.

W porównaniu do człowieka w dziczy mnie nie przekonują.

użytkownik usunięty
pawel059

A oglądał go pan?

Ze zwiastunem na razie porównuję.

użytkownik usunięty
pawel059

Jak obejrzy pan Człowieka w dziczy to proszę zdać relację z wrażeń.

Człowieka w dziczy widziałem, myślałem, że pyta mnie pan czy widziałem ten film Revenant.

użytkownik usunięty
pawel059

Co zatem Pana urzekło urzekło w filmie Sarafiana?

No cóż, po prostu wierzę w tą historię, potraktowałem ten film jak opowieść, a ten nowszy ta opowieść mówiona nowymi słowami coś mi się wydaje, że w nią nie uwierzę i to jest meritum mojego problemu z tym filmem.

użytkownik usunięty
pawel059

W sieci nie przeważają głosy niezadowolenia, wyraźnie woli pan przystępniejszą narrację.

Możliwe, jednak uważam, że jest tak dlatego bo ci ludzie po prostu nie widzieli jeszcze Człowieka w dziczy, jednak mogę się mylić, widziałem już kilka prób odświeżenia starszych filmów niestety nieudanych. Więc jestem raczej sceptycznie nastawiony. Wolałbym zobaczyć coś nowego inną historię, która by mnie porwała w takim samym stopniu bądź większym jak Człowiek w dziczy.

użytkownik usunięty
pawel059

Widzieli czy nie, film Sarafiana nie ma za dużo wspólnego z książką poza naleciałościami użytych motywów. Polecam Jeremiaha Johnsona.

Widziałem,również nie uszły mojej uwadze i inne jak Człowiek zwany koniem czy Ballada O Cable'u Hogue'u.

użytkownik usunięty
pawel059

Dobra, rozmowa o upodobaniach Akademii zamienia się w mały off-topic bezsensownego deliberowania o gustach, także zalecam zakończenie tematu ;)

W porządku, będę oczekiwał premiery, może coś tu wtedy napiszę.

Ta odpowiedź powyżej jest na Pana odpowiedź zanim Pan edytował, ponieważ miałem przerwę w dostępie do internetu i wysyłanie się opóźniło. I ma Pan rację, często bywa tak w filmach które oglądam, że narracja może mieć duże znaczenie na to jak film ocenię.

ocenił(a) film na 8
Registeel

Już zwiastun przykuł moją uwagę świetnymi zdjęciami więc zapowiada się dobrze.

dzikudzina

Zdjęcia kręcone tylko w naturalnych warunkach oświetleniowych - po świetnym longu w "Birdmanie" kolejne odważne i w pewnym sensie nowatorskie posunięcie ze strony Lubezkiego.

ocenił(a) film na 8
Mahone93

Wspaniała atmosfera i to mroźne światło...

ocenił(a) film na 8
dzikudzina

Po zwiastunie wygląda na to, że Lubezki podkręcił sobie poprzeczkę, bo całość wygląda na podobny styl jak w Birdmanie, tylko jeszcze bardziej. Wrażenie bliskości i towarzyszenia bohaterom u widza totalne.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones