Gra polega na podaniu opisowej wersji tytułu filmu.
Mile widziane są filmy znane, ale można podać też całkowicie nieznany tytuł i w razie potrzeby dodawać podpowiedzi dla innych graczy.
1. Zagadki standardowo tworzymy do oficjalnych polskich wersji tytułów, a jeśli ma być odgadnięta wersja oryginalna lub obcojęzyczna, należy to zaznaczyć w zagadce.
1a. Wg niepisanej zasady graczy, nie używany w zagadce słów istniejących w tytule, (nawet w jakiejś odmianie), zastępujemy je pasującymi synonimami.
2. Kto odgadnie, zadaje kolejną zagadkę.
3. Zagadkę wrzucamy jako odpowiedź na temat, unikniemy dzięki temu niepotrzebnego bałaganu.
4. Po odgadnięciu i potwierdzeniu zagadki gracz ma 2 godziny na dodanie nowej zagadki, po tym czasie kto inny może ją przejąć. W ten sposób będzie mniej zastojów.
5. Jeśli gracz zadaje zagadkę, a potem znika na dłuższy czas (przyjmijmy, że 6 godzin) zadajemy nową zagadkę, a do potwierdzenia tamtej lub do dalszego zgadywania wracamy po powrocie zadającego, który przepisuje zagadkę jeszcze raz aby była widoczna.
6. Ważne! Jeżeli nie masz czasu to napisz jak najszybciej "Oddaje", lub zadaj prostą z dopiskiem - "Bez potwierdzenia".
7. Jeśli widzisz, że Twoja zagadka stoi dłuższy czas i nikt nie dopomina się o podpowiedź, miło będzie gdy dorzucisz coś sam od siebie.
8. Uwaga - to nie jest temat do poszukiwania zapomnianych tytułów, z takimi wpisami zapraszamy na stronę główną forum...
▼▼▼

Aretus

jezeli to calkiem zly kierunek, to wydaje mi sie ze powinienes dodac ze to przymruzka

Aretus

Chyba mogę zagadkę określić jako " przymrużka™ "...

Montago

Wydaje mi sie ze nie mozesz, a powinienes ;) ( juz na poczatku) Skoro napisales ze nie ma nic wspolnego z Iranem i calkiem zlym kerunkiem sa moje domysly, to zagadka jest podchwytliwa, czyli przymruzka.

Aretus

Sam dopiero teraz się domyśliłem, że jest podchwytliwą przymrużką... :P

Słowo Iran, i skojarzenia z tym słowem nie prowadzą do tytułu, choć ten obszar jest bezpośrednio związany.

Montago

Czyli Persja, Pers, Perski rowniez odpada?

Aretus

Wręcz przeciwnie , masz taki trop że chyba zaraz będziesz u celu ;)

Montago

Oj Montago, Montago... ale namieszales:D . Napisales ze Iran nie prowadzi do tytulu.. a teraz ze jestem na dobrym tropie gdy wspomnialem o Persji..:D
Przeciez Iran zawsze kojarzy sie z Persja....Zawsze...

Aretus

Chodziło o samo słowo Iran, bo je łączyłeś z USA, czy obecną polityką...
I to właśnie łączenie nie prowadzi do tytułu.

Montago

To mozna bylo napisac -- bez polityki, ale Iran jak najbardziej pasuje :) A Ty Iran wykluczyles z mojego toku myslenia :)

Tytul ponizej:)

Aretus

Ee, wszystko było przecież jak najbardziej klarowne...
Nikt nie rozumie montagowych zagadek :'''( :-P

Montago

Wazne ze odpowiedzi padaja:)

Montago

Nikt nie rozumie perskich kotów

Aretus

Dla formalności potwierdzam i gratuluje... ;)

Montago

Dzieki :)
Dla formalnosci --- oddaje :)

Montago

12 godzin minęło, i nikt nie zaryzykował publikacji swojej zagadki, więc znów ten trud na me barki spada :P ;)

Zagadka.


Możesz sobie go wyobrazić, znając wysokość, szerokość, długość (ewentualnie głębokość).

Montago

Hmm... nie pasuje calkiem ale zaryzkuje -- Czwarty wymiar?

Aretus

Nie pasuje...
To coś realne, fizyczne, powszechne...

Montago

Realne, fizyczne, powszechne a wymaga wyobrazenia ?

Aretus

Tak właśnie. Po to masz te dane.
Gdybyś miał np. zdjęcie, to nie musiałbyś sobie już niczego wyobrażać.

Montago

Ale skoro to jest powszechne to nie musze miec zdjecia albo wybrazac sobie poniawaz widze to na codzien, jak np. samochod ktory jest powszechny i widzimy go kazdego dnia.

Montago

Kształt wody?
Kształt rzeczy?

Xandria

Kształtu wody raczej tak nie zmierzysz :P

Za to "Kształt rzeczy" trafił w 10 :)

Gratuluję, brawo !

Montago

Mimo nietypowej barwy, w pojedynkę wiosny nie sprawi

Xandria

Czerwona jaskółka :D

Montago

Tak:)

Xandria

Prawie identyczną w treści zagadkę do tego tytułu parę tygodni temu zadałem :P

Było tak - " Komunistka, a do tego chciała porę roku zmienić " ;)

Montago

Zagadka - zapytajka. (odpowiedź=tytuł)

Czy te kryształowe pantofelki są wygodne, trwałe, praktyczne ?

Montago

Te buty nie służą do chodzenia ?

FankaKinomanka

Znów włączyłaś swoją telepatię ;)
Brawo !

Montago

A jakże, szkoda, że wczoraj mnie nie było bo sierściuchów bym od razu odnalazła ;p

Oddaję

Montago

Dla niej idiom jest wyzwaniem

Xandria

Tłumaczka ?
Cudzoziemka ?

Montago

Tak, tlumaczka

Montago

Zagadka.

Spa dla 4 kółek w wersji XXX

Montago

Sexy-myjnia w bikini ?

ania1987

Nie, choć coś bardzo bliskiego, podobnego.
Właściwie "mój" tytuł określa to co Twój właśnie prezentuje.

Montago

Erotyczna myjnia?

VanKert

Oo, zgadza się ;)

Montago

no to Wesołych Świąt :)
oddaję ;)

Montago

WESOŁYCH ŚWIĄT ! :D

VanKert

Nawzajem, i dolaczam sie do zyczen dla wszystkich:)

Montago

Wesołych świąt dla graczy, szczególnie tych, którzy "męczą się" z moimi zagadkami :D

Montago

Ja również wszystkim składam Wesołych Świąt

Montago

Zagadka...sklejka.


Morze , drzewo , świnia , Ameryka , dół , potem , biły nas , biały krąg , dym , iluminacja mózgu , pora deszczowa , komin , piwnica , stół pełen jadła , igrzyska najedzonych , złomowisko , piasek na plaży , portal filmowy , niedźwiedź w pudełku, jasne i ciemne wieki , huta stali , asfalt w baku, piasek w trybach , zagadka na moście , ryba w garści a krokodyl na dachu , miśki z suszarką i miski w bikini , Godzilla w Sejmie , Tramp w basenie a Putin w Armacie....

??










Hehe.... PRIMA APRILIS !! :P :D





A teraz serio...

Zagadka opisowa.

Dostarczyciel (czasem upierdliwy) mamony do punktu komercyjnego punktu rozprowadzenia dóbr materialnych.

Montago

Trudny kllient ?

chemas

Ok, może być...
Bo sam "Klient" by wystarczył ;)

Montago

aaaaaha

Montago

O, jak tu świątecznie się zrobiło ;)

Również wesołych świąt dla wszystkich :))

Montago

Na rozruszanie, przymrużka, która już była:

"M1 dla admirała"

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones