Gra polega na podaniu opisowej wersji tytułu filmu.
Mile widziane są filmy znane, ale można podać też całkowicie nieznany tytuł i w razie potrzeby dodawać podpowiedzi dla innych graczy.
1. Zagadki standardowo tworzymy do oficjalnych polskich wersji tytułów, a jeśli ma być odgadnięta wersja oryginalna lub obcojęzyczna, należy to zaznaczyć w zagadce.
1a. Wg niepisanej zasady graczy, nie używany w zagadce słów istniejących w tytule, (nawet w jakiejś odmianie), zastępujemy je pasującymi synonimami.
2. Kto odgadnie, zadaje kolejną zagadkę.
3. Zagadkę wrzucamy jako odpowiedź na temat, unikniemy dzięki temu niepotrzebnego bałaganu.
4. Po odgadnięciu i potwierdzeniu zagadki gracz ma 2 godziny na dodanie nowej zagadki, po tym czasie kto inny może ją przejąć. W ten sposób będzie mniej zastojów.
5. Jeśli gracz zadaje zagadkę, a potem znika na dłuższy czas (przyjmijmy, że 6 godzin) zadajemy nową zagadkę, a do potwierdzenia tamtej lub do dalszego zgadywania wracamy po powrocie zadającego, który przepisuje zagadkę jeszcze raz aby była widoczna.
6. Ważne! Jeżeli nie masz czasu to napisz jak najszybciej "Oddaje", lub zadaj prostą z dopiskiem - "Bez potwierdzenia".
7. Jeśli widzisz, że Twoja zagadka stoi dłuższy czas i nikt nie dopomina się o podpowiedź, miło będzie gdy dorzucisz coś sam od siebie.
8. Uwaga - to nie jest temat do poszukiwania zapomnianych tytułów, z takimi wpisami zapraszamy na stronę główną forum...
▼▼▼

VanKert

Być może otwierają serce, ale na pewno nie oczy.
Czy ludzie płaczący po śmierci Stalina widzieli lepiej?

Montago

coś wrzucę na noc, może ktoś ma ochotę...

Montago

ZAGADKA:

Gdy biesem twój anioł stróż
Lecz problem leży w chemii
Zostaje "Ostatnia pod-róż":
... ... ... ...

VanKert

oj, pomerdały mi się słowa i złamałem zasady...
aby z tego wybrnąć to teraz szukany tytuł jest poprzedzony nazwą postaci... ;)
mam nadzieję, że mi wybaczycie...
czyli nie chodzi mi o ten znany tytuł kilku filmów ale... o tytuł animacji - bajki (ale proszę pominąć przód - nazwę postaci)... :P :)

VanKert

Teraz to juz nie ogarniam ...

"szukany tytuł jest poprzedzony nazwą postaci"

"czyli nie chodzi mi o ten znany tytuł kilku filmów ale... o tytuł animacji - bajki bez nazwy postaci..."

To szukamy z nazwa postaci czy bez? :)

Aretus

jak chcesz... ale mi do rymowanki nie pasuje ;)

VanKert

chcę 4 słowa bez nazwy postaci... :)
mój błąd polega na tym, że w rymowance użyłem 1 słowo z tytułu... jakoś takoś mi się pokręciło... jego synonim (ten co chciałem) jest w tytule ale bajki ale tam znowu jest to poprzedzone nazwą postaci ;D

VanKert

! :D

Aretus

jak odgadniesz to wyjaśnię dlaczego zbłądziłem... edytowałem kilka razy bo dość "na żywo" to było no i tak to bywa... papranina ;)

VanKert

Mam lekki chaos, szczerze:) Wiem ze edytowales. Lepiej wyjasnij ( daj jakas sensowna podpowiedz) teraz , a nie po :)

Aretus

przez pod-róż użyłem prawie słowa z tytułu heh... więc próbowałem go wymienić na inny tytuł ;)

VanKert

Mnie tam pasuje "podroz do wnetrza ziemi" ( do rymowanki) Ale teraz z ta postacia i w sumie z ta pod-roza, to nie mam pojacia jaka droge obrac...

Aretus

tak tak!

jest też "Wyprawa do wnętrza ziemi" ale poprzedzona nazwą postaci

UZNAJĘ, to pierwotny tytuł...

VanKert

Ha, ha!!! No prosze :D

Aretus

brawo :)

skomplikowałem przez ten błąd zasad, sorki

VanKert

Tak jak pisalem, lekki chaos mialem, ale jakos ten tytul tylko mi tam pasowal :)


A wierszyk interesujacy :)

Aretus

przez "Ostatnią podróż" która mi się podobała bo często chowamy na pogrzebie kogoś pod różami zbłądziłem... powinna być po prostu ostatnia wyprawa

VanKert

Mialm wlasnie obawy o to "pod-roz", ale w zasadzie zrozumialem Twoje intencje :)

Aretus

:))

VanKert

Ok, oddaje i uciekam spac. Dobrej nocy :)

Aretus

pappa :)
dość na dziś

Aretus

z chemią też nie wiedziałem czy dać na tak czy na nie... ;)
po śmierci nie ma chemii bo nie żyjemy... ale z drugiej strony do biesa ją czujemy i... dlatego ciągnie nas w głąb ziemi ;)

VanKert

oooo, i już wiem, który to tytuł filmu chciałem/widziałem/nie do końca sprawdziłem:

"Wyprawa do wnętrza ziemi 1999" - tak wygląda w przeglądarce
a po kliknięciu na link już mamy: "Podróż do wnętrza ziemi" :/

na dodatek - Juliusz Verne:
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/3836323/wyprawa-do-wnetrza-ziemi

i choć to niby to samo to jednak akurat pod-róż chciałem zagospodarować a "Wyprawa" jest chyba OK :)
OK, idę spać...

VanKert

Heheee, niezwykle klarowne
wyjaśnienie, niczym sen szalonego kapelusznika :P ;)

A zasada "słowa" tylko umowna, więc i bez wyjaśnień przed odgadnięciem by się obyło :)
Co potwierdzam własną podobną wpadką, gdzie dopiero po rozwiązaniu zagadki sprawa byla na wokandzie graczy :D

Montago

a bo ten portal mota... ale jednak dobrze pamiętałem tytuł książki... mogłem nic nie pisać :)

VanKert

Może teraz trzeba będzie dodawać do zagadek opcję szukania tytułu na "lubimyczytać" ? ;P

Montago

zabawne, że tyle się napisałem a w sumie wszystko było OK... spanikowałem, że nie jest OK... ;D

Montago

Zagadka.

Gdyby lewatywa zapytała kogoś dokąd zmierza ? :P


Montago

dokąd ONA zmierza czy ten kogo pyta?

VanKert

dopowiedz jak nic z tego na dole może coś... ważny jest ten KTOŚ w tytule?

Montago

Tam, gdzie słońce się nie spieszy?

Montago

Gdzie diabeł nie może?
Tam, gdzie rzeka jest czarna?

Montago

Gdzie zabawki tamtych lat ;)

Montago

Idziesz Ze Mną? - Gdzie? - W Dupę Ciemną? 2007

VanKert

Hehe, tego nie widziałem ;)
Za to coś podobnego do zagadki wykorzystałem.
Więc jest gorąco :P

Montago

Dokąd "ona" zmierza. Odpowiedź to "tytuł".

Nic powyższego, choć sądzę że dobry cel obstawiasz :P

Montago

spox, pewnie ktoś odpowie lepiej ;) chwilowo muszę znikać....

Montago

Światełko w tunelu ;P

odpowiedź jest typu: Płyniesz, podążasz... w tej formie? czy tylko GDZIE, np. W stronę światła? ;)

Montago

To może zagadka astronomiczna. "Czarna dziura" ? ;)

Larii

O kogo ja widzę ;) Witaj.

Nie, nie astronomiczna, choć odpowiedź merytorycznie pasuje ;)

Tytuł to coś dosadnie, bezpośrednio cel określający :P

Montago

Dzień Dobry :)
Przez Twoją sugestię tytułu naczytałam się brzydkich rzeczy ;) To ten tytuł http://www.filmweb.pl/film/Wprost+do+dupy-2006-298061 ?

Larii

strach szukać, miejmy nadzieję, że to to...

VanKert

Twa nadzieja jest spełniona, Larii dokładnie w cel trafiła :P

Larii

Tak zgadza się .
Brawo ! :-)
Przykro mi że musiałaś obcować z taką twórczością tytułową ;)

Jak powyżej widać , treść zagadki wywołała ciąg skojarzeń raczej Van-owi najbardziej pasujący :P :D

Montago

Ty lepiej więcej nas nie wciągaj w swoje ulubione filmy ;)

Montago

W sumie to Van odkopał sedno zagadki ;)

Nie za bardzo mogłabym teraz podpowiadać, więc oddaję. Zadam coś następnym razem.

Larii

brawo... hmm ;)

VanKert

hmm...;)

Montago

Zagadka (Zapytajka czyli tytuł to odp. na zagadkę)


Czasy PRL-u... Była biała, a wygląda jak murzynka.
Jak to możliwe, skoro solaria jeszcze nie istniały ?

Montago

To mogła być "Barbórka" ewentualnie "Barbara" ;)
lub http://www.filmweb.pl/film/Koniec+epoki+w%C4%99gla+kamiennego-1993-302614

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones