Gra polega na podaniu opisowej wersji tytułu filmu.
Mile widziane są filmy znane, ale można podać też całkowicie nieznany tytuł i w razie potrzeby dodawać podpowiedzi dla innych graczy.
1. Zagadki standardowo tworzymy do oficjalnych polskich wersji tytułów, a jeśli ma być odgadnięta wersja oryginalna lub obcojęzyczna, należy to zaznaczyć w zagadce.
1a. Wg niepisanej zasady graczy, nie używany w zagadce słów istniejących w tytule, (nawet w jakiejś odmianie), zastępujemy je pasującymi synonimami.
2. Kto odgadnie, zadaje kolejną zagadkę.
3. Zagadkę wrzucamy jako odpowiedź na temat, unikniemy dzięki temu niepotrzebnego bałaganu.
4. Po odgadnięciu i potwierdzeniu zagadki gracz ma 2 godziny na dodanie nowej zagadki, po tym czasie kto inny może ją przejąć. W ten sposób będzie mniej zastojów.
5. Jeśli gracz zadaje zagadkę, a potem znika na dłuższy czas (przyjmijmy, że 6 godzin) zadajemy nową zagadkę, a do potwierdzenia tamtej lub do dalszego zgadywania wracamy po powrocie zadającego, który przepisuje zagadkę jeszcze raz aby była widoczna.
6. Ważne! Jeżeli nie masz czasu to napisz jak najszybciej "Oddaje", lub zadaj prostą z dopiskiem - "Bez potwierdzenia".
7. Jeśli widzisz, że Twoja zagadka stoi dłuższy czas i nikt nie dopomina się o podpowiedź, miło będzie gdy dorzucisz coś sam od siebie.
8. Uwaga - to nie jest temat do poszukiwania zapomnianych tytułów, z takimi wpisami zapraszamy na stronę główną forum...
▼▼▼

VanKert

Ja rozumiem ze na wychodne to ze ktos z kims wychodzi... ale oki,moze jestem w bledzie. Nie slyszalem wczesniej czegos takiego.

Aretus

Oki, sprawdzilem --" wychodne - czas wolny dla domowej służby, w którym „może wyjść"

No dobrze, ale co to znaczy NA wychodne? I do kochnaki???

Aretus

na bank ktoś wychodzi :D
pytanie czy razem (ale po co wychodzą skoro się spotkali w domu??), czy kochanek wychodzi i mówi "Muszę wracać do żony", czy kochanka wychodzi - "Szybciej bo żona wraca" ;) ;)

Xandria

a kto wychodzi?

Xandria

Nigdy cię tu nie było ??

FankaKinomanka

lubiłem krótki i zwięzły profil... kliknąłem teraz na Ciebie i widzę jakaś masakrę... klikam na siebie i trudno nawet zauważyć różnicę ;)
ciekawe po kij mi na profilu szczegóły filmu typu obsada, gatunek... ech...

VanKert

Wiem, tragedia jakaś straszna. Ja to już prawie na swój profil nie wchodzę, nie mówiąc o cudzym, purdel na kółkach się zrobił i tyle.

FankaKinomanka

jakaś moda jak w wordpressie na design dla dzieci :/ ni to na komórkę ni na telewizor ale to nie design na komputer :/
lipa totalna i przeładowanie niepotrzebną treścią

VanKert

lipa nad lipy, masakra !

chemas

A najgorsze jest to ze ten kto to wymyslil, sadzi ze jest wsapniale i absolutnie nie ma zamiaru powracac do poprzedniego designu.
Wedlug mnie jak juz robia zmiany to powinni dac wersje beta, tak zeby kazdy mogl kliknac, wejsc i zobaczyc jak to wyglada, funkcjonuje i osadzic czy sie podoba czy nie. A nie natychmiast wprowadzac zmiany tak drastyczne w wersji alfa, i wszystkich stawiac ( pod sciana) przed faktem dokonanym...

Aretus

Zgadza się, ale to na pewnie chodzi o ilość kliknięć, bo teraz będzie zdecydowanie więcej, chyba, że 90 % użytkowników odejdzie. W co wątpię. Zobacz tematy na portalfw

chemas

Ja mysle ze ten portal przez takie zabiegi padnie.
Tak jak slynny przez wiele lat portal dla artystow digart. Przez dlugi czas portal mial wspanialo oprawe i wyjatkowy klimat, stal sie praktycznie domem dla wielu rysownikow, malarzy, fotografikow, poetow - i tych kompletnie amatorskich i tych z doswiadczeniem i wysmientym warsztatem, wielu rowniez wybilo sie na szersze wody. Pozniej zaczeto zmienac designe, nie sluchano opinii uzytkownikow, tworzylo sie TWA , moderatorzy wrecz smiali sie ze zgalszanych uwag. Portal strzelal sobie w kolano az w koncu strzeli sobie w glowe i sie zabil.
Podobna historie spotka zapewne FW jak tak dalej pojdzie....

Aretus

Również tak podejrzewam, niech chociaż w funkcjonowaniu forum nic nie zmieniają, bo nie jest źle.
Gdzie będziemy grali ? ;)

chemas

Na facebooku albo innym twitterze :D

Aretus

:)
Od facebooka trzymam się z daleka

chemas

Ja rowniez :) Mnie przeraza ta cala moda na te social media, to cale zebranie o lapki, subskrypcje, nachalne zapraszanie do swoich kanalow.... masakra...

Aretus

Zgadza się. Poza tym denerwuje mnie forma wizualna facebooka, wiem, że to dostosowanie do smartfonów, ale jednak ...
Poza tym, nie chcę by ktoś moimi danymi obracał ;p

chemas

W sytuacji awaryjnej jest Forum FDB, ale nie wiem czy do gier by dobrze pasowało...
Trzeba by swoje porządki wprowadzić, i ewentualnych graczy stamtąd przeszkolić :P
Za to są plusy, takie jak edycja i kasowanie postów bez ograniczeń czasowych oraz formatowanie - kursywa i pogrubienie.
To by się w zagadkach dało dobrze wykorzystać, np. tak zaznaczać "przymrużki" ;)
Nawet tego użyłem, pisząc tam u kogoś komentarz...
https://forum.fdb.pl/temat/40987-z-tej-strony-nieleglany-imigrant-z-filmwebu
Szkoda że Filmaster forum nie posiada, bo "lekko" wygląda, i szybko działa.

Montago

Nawet nie wiedzialem o istnieniu takiego portalu ;) Dzieki, pewnie sie tam zarejstruje :)

Aretus

Założyłem tam konto w lutym, choć nie korzystałem dotąd z niego.
Są fora filmowe na portalach fantastycznych, mam tam kilka kont,
ale tam nie ma baz filmowych, więc w grze nie dałoby się tytułów szukać.
Czyli w naszym przypadku odpadają :P
FDB bazę ma, tyle że znów ich Forum jest - z tego co widać - bardzo mało aktywne.
Co do bazy filmów, wielokrotnie widziałem tam opisy i plakaty filmów, które na Filmwebie nie mają żadnych informacji.
A jeśli nawet opis jest, to i tak gorzej stworzony niż na FDB ;)

Zaskoczyło mnie, że ten drugi portal, Filmaster , jest prowadzony Pro Publico Bono !
http://filmaster.com/redakcja/

FankaKinomanka

Aretus może mieć rację... może wychodzimy z kochanką i się zastanawiamy/ustalamy gdzie...

VanKert

Bardzo możliwe, że ma rację, nie do końca byłam pewna czy dobrze zrozumiałam ;)

FankaKinomanka

twoja propozycja jest bardzo dobra jeśli to jednorazowy numerek... ale kochanki są na dłużej i chyba tak ich nie żegnamy bo przecież powracają... ;)
nie znam się ;D

VanKert

Propozycja fanki zapewne jest dobrym tytulem, ale w takim razie zgadka nie jest zbyt precyzyjna. Pasowaloby idealnie gdyby bylo -- Tekst do kochanki wychodzacej z mieszkania zonatego mezczyzny ( po upojnej nocy) . W pryzpadku oryginalnego tekstu zagadki nie wiadomo kto wychodzi - czy facet czy kobieta i okreslenie "kochanka" w cale nie musi oznaczac ze partner takiej kobiety jest zontay ( a w zagadce nic o tym nie ma) a konspiracja typu --- Nigdy cie tu nie bylo -- jest nie uzasadniona

Aretus

Ja też sensu "nie łapałem", i nawet nie próbowałem tytułu szukać.
Na pewno i tak nie pomyślałbym o tym właściwym...

Xandria

OK, to już będziemy wiedzieć co trzeba powiedzieć ;)

Xandria

Za rok o tej samej porze?

Xandria

Ciche miejsce?

Montago

To może ja w oczekiwaniu na FankęKinomankę.
Zagadka typu graficznego, znakowo emotikonowa:

ʘ ʘ ʘ ʘ ʘ ʘ ʘ .....
:) :) :) :) .....

chemas

tytuł jest z łącznikiem "i"
Będę za jakieś trzy godziny, więc jak ktoś pewien niech śmiało zadaje

chemas

nie wiem co to u góry...
może
Spojrzenia i uśmiechy?

VanKert

Tylko ze tych spojrzen, tych "oczu" jest nieparzysta ilosc;)

Aretus

Są kropki, czyli to wygląda na nie zamknięty zbiór...
Można domyślnie dowolnie zwiększyć ich ilość, i jeśli to "oczy", to tytuł powinien pasować.

Montago

No ok, mozna tez przyjac ze posrod tych "spojrzen" jedno jest cyklopa:)

Aretus

Albo jakiegoś archetypicznego pirata , lub
Snake Plisskena - bohatera Ucieczki z Nowego Jorku, który tu do nas trafił ;)

Aretus

spojrzenie cyklopa ;)

Aretus

a to nie ma znaczenia

chemas

¯\_(ツ)_/¯

Aretus

(-‿◦)

Aretus

miś koala ?

VanKert

dokładnie :) tak !!!

chemas

No i spoko ;-)

Zagadka rozwiązana, temat prawie zapełniony, to zakładam nowy.
Vana nie ma to można będzie tam zadać "tymczasową" zagadkę :p

Montago

Zagadka (z małą sklejką):

Gdy abnegaccy gramatycznie nowojorscy beatnicy postanawili zerwać z tradycją i odmienić swoją dzielnicę wypychając wszystkie poduszki i kołdry silikonowymi kulkami, rzekli lekko ironicznie:..

zweistein

(wycofuję)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones