Gra polega na podaniu opisowej wersji tytułu filmu.
Mile widziane są filmy znane, ale można podać też całkowicie nieznany tytuł i w razie potrzeby dodawać podpowiedzi dla innych graczy.
1. Zagadki standardowo tworzymy do oficjalnych polskich wersji tytułów, a jeśli ma być odgadnięta wersja oryginalna lub obcojęzyczna, należy to zaznaczyć w zagadce.
1a. Wg niepisanej zasady graczy, nie używany w zagadce słów istniejących w tytule, (nawet w jakiejś odmianie), zastępujemy je pasującymi synonimami.
2. Kto odgadnie, zadaje kolejną zagadkę.
3. Zagadkę wrzucamy jako odpowiedź na temat, unikniemy dzięki temu niepotrzebnego bałaganu.
4. Po odgadnięciu i potwierdzeniu zagadki gracz ma 2 godziny na dodanie nowej zagadki, po tym czasie kto inny może ją przejąć. W ten sposób będzie mniej zastojów.
5. Jeśli gracz zadaje zagadkę, a potem znika na dłuższy czas (przyjmijmy, że 6 godzin) zadajemy nową zagadkę, a do potwierdzenia tamtej lub do dalszego zgadywania wracamy po powrocie zadającego, który przepisuje zagadkę jeszcze raz aby była widoczna.
6. Ważne! Jeżeli nie masz czasu to napisz jak najszybciej "Oddaje", lub zadaj prostą z dopiskiem - "Bez potwierdzenia".
7. Jeśli widzisz, że Twoja zagadka stoi dłuższy czas i nikt nie dopomina się o podpowiedź, miło będzie gdy dorzucisz coś sam od siebie.
8. Uwaga - to nie jest temat do poszukiwania zapomnianych tytułów, z takimi wpisami zapraszamy na stronę główną forum...
▼▼▼

Larii

Nie. Całkiem coś innego miałem na myśli w zagadce...

Montago

Czarna księga?

VanKert

Nie.
Zagadka dotyczy osoby, kobiety/dziewczyny która z jakiejś przyczyny tak się zmieniła.

Montago

tak jak w Alternatywy 4? ;)

VanKert

Eee, nie pamiętam... ;(

Montago

no był tam taki "muzin" w budynku - umazany pastą ;)

Montago

pracowała w kopalni? umazała się smołą?

Montago

Pozytyw/negatyw?

Montago

Czarna wdowa?

VanKert

jest tam słowo czarna? ciemna?

VanKert

Nie, nic z tych tytułów.

Szukamy przyczyny jej zmiany koloru, w jaki sposób zczerniała. To nie pasta, farba, węgiel.

Ważna jest epoka bo wiąże się z tytułem , i fakt że mimo iż czegoś nie było, to było coś innego ;)

Montago

Może była na wczasach? ;)

FankaKinomanka

Nie stać jej było na Bułgarię, a nad Bałtykiem zimnica była... Więc w domu została :D

Montago

Spędziła wiele godzin pod lampą słoneczną

VanKert

No tak, te PRL-owskie sposoby na wszystko ;)

FankaKinomanka

taaa... choć z tą murzynką (czernią) to przesada... nadal jestem za smołą ;)

VanKert

Racja, mogłem napisać że w Indiankę się zmieniła, tyle godzin bez kremu z filtrem UV...
Prawdziwą czerwonoskórą squaw się stała :P

A Ty ino z tą smołą... Pewnie pierzę juz przygotowałeś i teraz nie masz kogo nim obsypać :P

FankaKinomanka

Sam kiedyś takiej używałem, ale ciii o tym, to chyba nie ten tego... :D :P

Montago

Ekhmm ;P No tak, w końcu dziewczyny lubią brąz ;)

FankaKinomanka

Nie mogłem tego stwierdzić, jakoś mnie bardziej przypiekało niż opalało...
Do dziś raczej nie brązowieje zbyt mocno, tym bardziej że nie wystawiam się na słońce w tym celu, ot, tyle ile będąc gdzieś na dworze mnie opali.

VanKert

Tak, świetnie trafiłeś ;)
Brawo za redukcję :)

Montago

redukcję? ;)
nic nie redukowałem ;D chyba że z czarnego w brąz... ;P

VanKert

Trzeba czytać ze zrozumieniem i dedukcją w oczach, wtedy re w de zmienisz, i redukcję... Tfu, dedukcję zobaczysz :D

VanKert

czymś się posmarowała w tamtych czasach? nafta? benzyna? ;)

VanKert

Gorączka nafty?

VanKert

ゴーストスイーパーGS美神 ? ;)

VanKert

O, bardzo ciekawa propozycja, głęboka merytorycznie :P
Tyle że jej nie tłumaczyłem :D

VanKert

Hehe, akurat nie chciała się podpalić, tylko opalić :D

Montago

jak najbardziej smarowano się naftą :)

VanKert

Coś kojarzę...

Montago

ZAGADKA (opisowa, ze sklejką wersalikami):

Żniwo wody i gorąca
POŻEGNANIEM BOGA SŁOŃCA

VanKert

PaRa ;-)

Montago

jasne :)

Montago

Zagadka. (Zapytajka - odpowiedź z zagadki to tytuł)

Odpowiedź robotnika zajmującego się systemem ścieków na pytanie czemu wciąż jest singlem...

Montago

Co Ty tak z tymi sciekami,.. ;D

Aretus

A taki powiew świeżości do gry wprowadzam ;)
Od razu czuć że nowa zagadka jest :P

Montago

Ha, ha .D ... no czuc, czuc ;D

Aretus

Monti wynajduje nam najlepsze kawałki z filmwebu ;)

VanKert

Hehe... :P

To może kawałek wirtualnego torciku zechcesz...?
Mała imprezka była, jeszcze coś zostało :P
http://www.filmweb.pl/forum/filmy/Poszukuję+tytułu+filmu+dla+młodzieży+%28przesz łość%2C+motor%2C+kobieta%29,2987234

Aretus

Tak myślę, że to sprzężenie zwrotne zagadek. ;)
Najpierw lewatywa gdzieś trafiła, to i potem ścieki były potrzebne :P

Montago

Moja miłość pływa w kanałach ;)
http://www.filmweb.pl/film/Moja+mi%C5%82o%C5%9B%C4%87+p%C5%82ywa+w+kana%C5%82ach -2009-540899

Larii

Larii zabila swojego kochanka i wrzucila cialo do kanalow sciekowych :D

Co za tytul!

Aretus

coś czułam, że lepiej nie zgadywać zagadek Montago ;)

Larii

Brawo ;)

Od razu wywąchałaś właściwy tytuł :D

Montago

zagadka o typowym pracoholiku ;)

Larii

:)

Aretus

Jak widać skutecznie się go pozbyła, skoro wciąż (wolna) z nami jest :P

Montago

ZAGADKA:

Blizna na twarzy pogłębiła się, gdy pochmurniał na wspomnienie ostatniej walki z potworem. Ciężki przeciwnik. Niepokonany. Stalowy. O obrzydliwie silnych łapach. ..."Teraz, po utracie jednej nie będzie tak szybki" - pomyślał. Odgarnął siwe włosy, jeszcze raz zerknął na mapę która wskazywała obecne zamieszkiwanie potwora. ..."Wystarczy przejść przez krainę pokrytą bagnami"

Co dokładnie wskazywała mapa?

Larii

Dom z kości ;)

Larii

Miejsce psich spacerów :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones