Gra polega na podaniu opisowej wersji tytułu filmu.
Mile widziane są filmy znane, ale można podać też całkowicie nieznany tytuł i w razie potrzeby dodawać podpowiedzi dla innych graczy.
1. Zagadki standardowo tworzymy do oficjalnych polskich wersji tytułów, a jeśli ma być odgadnięta wersja oryginalna lub obcojęzyczna, należy to zaznaczyć w zagadce.
1a. Wg niepisanej zasady graczy, nie używany w zagadce słów istniejących w tytule, (nawet w jakiejś odmianie), zastępujemy je pasującymi synonimami.
2. Kto odgadnie, zadaje kolejną zagadkę.
3. Zagadkę wrzucamy jako odpowiedź na temat, unikniemy dzięki temu niepotrzebnego bałaganu.
4. Po odgadnięciu i potwierdzeniu zagadki gracz ma 2 godziny na dodanie nowej zagadki, po tym czasie kto inny może ją przejąć. W ten sposób będzie mniej zastojów.
5. Jeśli gracz zadaje zagadkę, a potem znika na dłuższy czas (przyjmijmy, że 6 godzin) zadajemy nową zagadkę, a do potwierdzenia tamtej lub do dalszego zgadywania wracamy po powrocie zadającego, który przepisuje zagadkę jeszcze raz aby była widoczna.
6. Ważne! Jeżeli nie masz czasu to napisz jak najszybciej "Oddaje", lub zadaj prostą z dopiskiem - "Bez potwierdzenia".
7. Jeśli widzisz, że Twoja zagadka stoi dłuższy czas i nikt nie dopomina się o podpowiedź, miło będzie gdy dorzucisz coś sam od siebie.
8. Uwaga - to nie jest temat do poszukiwania zapomnianych tytułów, z takimi wpisami zapraszamy na stronę główną forum...
▼▼▼

Montago

Chyba "bogowie" zbyt ułatwili ;)

Montago

Zagadka.

Czeski rozpylacz, żona w poprzednim stanie a także marzenie krawcowej w PRL-u.

Montago

żona w poprzednim stanie = panna? czy po porodzie znowu jest szczupła? ;)

Montago

Skorpion, panna i łucznik?

VanKert

O c z y w i s c i e ;)

B
r
a
w
o
!

Montago

tx :)

Montago

trzeba przyznać, że nieźle nakombinowałeś :)

VanKert

Ciężko było coś nieoczywistego znaleźć... Choć z "panną" jednak za łatwo było, ale nic bardziej nieoczekiwanego nie wymyśliłem :P

Montago

nie szukałem panny... przypomniał mi się Łucznik do dziś prosperujący... :)

VanKert

po wpisaniu łucznik były tylko 4 filmy hehe, więc...

VanKert

ale początek straszył, choć rozpylacz to pewnie broń to jednak nie za bardzo wiem jaka marka jest czyja... na szczęście nie musiałem znać ;)

VanKert

Wiem... To panny Ciebie szukają :P :D

Jeśli Łucznik, to znakomicie, właśnie na takie skojarzenia liczyłem ;)

Montago

pytanie czemu nie strzelec bo przypominają te słowa znaki zodiaku... ale nie wnikałem w film...

VanKert

na szczęście Ty nie miałeś pomysłu by namieszać w zagadce i miast marzeń krawcowej napisać "strzelec" uff ;)

VanKert

Miałem też pomysł ze znakami zodiaku, tylko ten łucznik nie bardzo mi pasował, również gwiazdozbiory brałem pod uwagę, ale ostatecznie na krawcową postawiłem ;)

Często przez polskich przestępców wykorzystywany rozpylacz od "pepików" :P http://wstaw.org/m/2018/03/22/CZ_03.jpg

Montago

ZAGADKA (opisowa, ze sklejką wersalikami):

Dla lubiących domowe sposoby:
Jeśli dość masz siwych włosów
wykorzystaj
NOKAUT ŁADUNKÓW WYBUCHOWYCH

;)

VanKert

Z ilu wyrazow sklejka?

Aretus

2 wyrazy

VanKert

Kurcze mam ta sklejke , ale nie ma takiego filmu z takim jednym slowem...

Aretus

to jak nie ma to możesz napisać, ciekawym ;)
ale mój tytuł jest... etiuda

VanKert

Napisze i znowu ktos podlapie i okaze sie ze jednak jest... :( Kilka razy juz tak naprowadzilem a w efekcie prawidlowa odpowedz ktos inny napisal.

Ok, co tam.. mnie spasowalo KOsiarki, lub KOsiarek --- ale takich filmow nie ma o tym tytule...

Aretus

sama siarka nie jest materiałem wybuchowym... poszukaj już coś stworzonego i nazwanego... KO jest OK :)
jeszcze 3 litery...

VanKert

mój ładunek wybuchowy ma obudowę...

VanKert

Odpadam, nie mam pojecia o co chodzi z tymi ladunakmi wybuchowymi.

Aretus

Chodzi o MINY. Tylko nie miej mi za złe, że podam rozwiązanie, ale z trudem patrzę na Twoją mękę..


VanKert

może powinienem precyzyjniej go określić ale szukam w głowie i sam nie wiem, jest tak podstawowy, że nie mam synonimu :)
broń zawierające ładunki wybuchowe?

VanKert

Podstawowy? Do czego? Bron z ladunkami wybuchowymi?? To juz calkiem nie ogarniam. Proch jest ladunkiem wybuchowym? Cos z prochem? Pciski w karabinie?

Aretus

no pocisk też może wybuchać, zależy jaki... ale też nie jestem specjalistą wojskowym :)

Aretus

Arma już odgadła...

VanKert

Siarka nie jest materialem wybuchowym? To mnie zaskoczyles. Nie znam sie na tym, ale myslalem ze jest.

Aretus

no sama nie, przecież nie wybuchnie... musisz coś tam dodać

szukaj broni, która wybucha, o! :)

VanKert

Nie znam sie na tym, jak juz pisalem, ale za dzieciaka robilismy z siarki rozne wybuchowe rzeczy .. :)

Aretus

no ciut teraz tak patrzę mogłem precyzyjniej... ale zawsze to pół zagadki rozwiązałeś ;)

Aretus

W jaki sposób kosiarką można zafarbować włosy?

arma

kładziemy się na błocie i kosimy ;)
na bank włosy będą dość ciemne po takim koszeniu ;D

VanKert

NIc nie bylo o farbowaniu wlosow. Jak nam sie znudza mozna skosic czupryne siwych wlosow ;)

arma

Bierzesz kosiarkę, kosisz parę Zombi i już wszyscy wokoło mają krwisto czerwone włosy ;)
http://s2.ifotos.pl/img/900x600mc_qneqwns.jpg
Albo Tobie ktoś kosiarką włosy chce przystrzyć i trochę za mocno przyciśnie, i już szkarłatną fryzurę masz... Albo to co z niej zostało :P

Montago

Tak tez mozna:) . Kosiarka jak widac, moze pomoc w problemie siwych wlosow:)

Aretus

no było tematycznie i blisko, choć troszkę "okołodomowo", komin ciut bliżej ;P

VanKert

"Komin".
Niezłe farbowanie wymyśliłeś. Nie powiem.

Oddaję

arma

taaaaa... brawo :)

VanKert

O Kominie myslalem, ale mina jest materialem wybuchowy?

Aretus

ładunek wybuchowy... nie materiał... zawiera...
fakt, że jeszcze ma obudowę i zapalnik czy jak to się zwie...

VanKert

Ja myslalem caly czas o materiale wybuchwym...

Aretus

a to jeszcze głębiej sięgnąłeś, do podstaw pewnie budowy broni ;D

Aretus

sprawdziłem ładunek wybuchowy - synonimy:
pocisk, bomba...
myślę, że minę też można dołączyć do tego towarzystwa... ale głowy nie dam, przydałby się jakiś wojskowy :)

VanKert

mogłem napisać "nokaut broni wybuchowej"... ale nie wiedziałem, że będzie z tym kłopot :)

VanKert

Ja obralem kierunek TNT, proch, plastyk itd...

Aretus

uuu, tego pewnie jest bardzo dużo...

VanKert

Pewnie tak, dlatego mialem z tym klopot co wybrac. Jak napisales .. trzy litery to automatycznie pomyslelem o minie ale przeciez to nie material wybuchowy... Nie wiem dlaczego tak sie uczepilem tego materialu, a napisales w zagadce -- ladunek przeciez -dopiere pozniej w jakiejs odpwiedzi cos wspomniales o materiale, a tak to caly czas ladunek, ale ja myslemi bylem jednak przy materiale ..

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones