Gra polega na podaniu opisowej wersji tytułu filmu.
Mile widziane są filmy znane, ale można podać też całkowicie nieznany tytuł i w razie potrzeby dodawać podpowiedzi dla innych graczy.
1. Zagadki standardowo tworzymy do oficjalnych polskich wersji tytułów, a jeśli ma być odgadnięta wersja oryginalna lub obcojęzyczna, należy to zaznaczyć w zagadce.
1a. Wg niepisanej zasady graczy, nie używany w zagadce słów istniejących w tytule, (nawet w jakiejś odmianie), zastępujemy je pasującymi synonimami.
2. Kto odgadnie, zadaje kolejną zagadkę.
3. Zagadkę wrzucamy jako odpowiedź na temat, unikniemy dzięki temu niepotrzebnego bałaganu.
4. Po odgadnięciu i potwierdzeniu zagadki gracz ma 2 godziny na dodanie nowej zagadki, po tym czasie kto inny może ją przejąć. W ten sposób będzie mniej zastojów.
5. Jeśli gracz zadaje zagadkę, a potem znika na dłuższy czas (przyjmijmy, że 6 godzin) zadajemy nową zagadkę, a do potwierdzenia tamtej lub do dalszego zgadywania wracamy po powrocie zadającego, który przepisuje zagadkę jeszcze raz aby była widoczna.
6. Ważne! Jeżeli nie masz czasu to napisz jak najszybciej "Oddaje", lub zadaj prostą z dopiskiem - "Bez potwierdzenia".
7. Jeśli widzisz, że Twoja zagadka stoi dłuższy czas i nikt nie dopomina się o podpowiedź, miło będzie gdy dorzucisz coś sam od siebie.
8. Uwaga - to nie jest temat do poszukiwania zapomnianych tytułów, z takimi wpisami zapraszamy na stronę główną forum...
▼▼▼

Grean

oby... inaczej przyjdzie nam oglądać te haremy Montie'go ;)

VanKert

No, no Van, już Ci się marzy podgladanie?
Z tej strony to Cię nie znałem ;-)

Grean

Dobrze zakładasz, i dobry tytuł podajesz ;)

Brawo !

Montago

Zagadka.
Sklejka.

Głos 'No Doubt', zagłębienie w górach.

Montago

Gwendolina :)

oddaję

p.s. szkoda, że kończy karierę... ciekawy głos, ciekawa i specyficzna dynamika na scenie

VanKert

Tak ;) Brawo.

Nic o tym nie wiem, z 20 lat temu ostatni raz ją słyszałem :p

VanKert

Brawo!
A ja tak szukałem tytułu i wiedziałem, że chodzi o Gwen Stefani i dolinę, ale w ogóle nie mogłem znaleźć żadnego tytułu.

Montago

Zagadka.


Filmweb jest chory, bardzo chory, wszędzie widać wskazujące na to oznaki, a wyraźny tego przykład pojawia się ostatnio na Forum...

Montago

Cześć. Ostatnio mam głupawkę.
Odpowiedź jest z przymrużeniem oka.

Łowca trolli?

paulus1970

Miałem Ci podpowiedzieć, ale jak widzę zagadka już odgadnięta ;)
Twój tytuł był właściwie przeciwieństwem rozwiązania, sugerował "leczenie" Forum z "trollizmu" :P

Montago

Chiński syndrom?

FankaKinomanka

Już Ty dobrze wiesz co chcę napisać ;)








Proszę państwa, oklaski :-)

Montago

Eee tam, wcale nie wiem, ja tylko zgaduję ;)

Dobrze, że zadałeś kolejną zagadkę bo miałam być, ale coś wi wyskoczyło :)

FankaKinomanka

a ja już wiem! Monti ma schizofrenię, nawet nie wie, że ma drugie konto (FK) i sam odgaduje swoje zagadki...
ważne, że to sprawia mu radość ;D
i teraz rozumiem to rozumienie się bez słów ;)
FK - zrób sobie zdjęcie i wrzuć nam tutaj! potem idź spać, rano Monti się zdziwi skąd masz jego fotkę ;))

ufff rozwiązałem zagadkę, nie ma innej możliwości... ;)
chyba... jest cień szansy, że FK jest zwyczajnie bystra/pracowita/genialna :))
ale musimy się przekonać więc czekamy na fotki :)) ;)

VanKert

Ulala, co za teoria, długo nad nią myślałeś? ;P
Zdjęcie powiadasz, a co jeszcze, masz jakieś inne życzenie/prośbę/żądanie, może skan dowodu albo akt urodzenia ;)
Niedoczekanie twoje... :D

Możliwości jest wiele, myśl dalej szczególnie nad teorią nr 2... ;P

FankaKinomanka

teoria nr 2? chyba masz rację... bo.. bo hmmm... :)
Monti nie jest taki 'pyskaty' hehe :P ;D
znaczy ekspresyjny! kciałem napisać :) ;)

VanKert

Pyskowanie akurat pasowałoby do teorii numer 1 bo przecież skoro jestem Alter Ego to nic dziwnego, że jestem inna ;)

FankaKinomanka

:)
idź, rozwiąż zagadkę z kołysanką... liczymy na Ciebie :)

VanKert

Patrzyłam, ale nic mi nie przychodzi do głowy poza tymi odpowiedziami które już podaliście :/

FankaKinomanka

Brawa brawa brawa :)

chemas

Dziękuję dziękuję dziękuję ;)

FankaKinomanka

:) :) :)

Montago

Kosmiczny wirus?
Zabójczy wirus?

albo

Atak na dzielnicę?
Atak smoka?

ewentualnie

Wielki chiński firewall?



M_COL

Już po ptokach :P

Zagadka rozwiązana ;-)

Chyba nawet nie jest zakoczeniem przez kogo :) ⇧⇧

Montago

Hehe

Montago

Zagadka.


Taki głos, niestety dołączyła do Klubu 27

Montago

To już całkiem serio.

Amy?

paulus1970

Prawie. Jest jednak coś jeszcze konkretniejszego. Kto dokładnie.

Montago

Prawie robi różnicę:)

Montago

jest film 'Janis' ?

A jest.

paulus1970

Ok, uznaję "Amy", bo o nią chodziło, ale myślałem że podasz tytuł który dokładnie poda która to Amy.

Ale i tak brawo za dobre skojarzenie ;)

Montago

Wybacz...ale co miałem dodać?
Skoro tak brzmi tytuł.
http://www.filmweb.pl/film/Amy-2015-701669

paulus1970

może Monti chciał ten?

http://www.filmweb.pl/film/Amy+Winehouse-2018-759624

;)

VanKert

Pewnie że ten ;)
Konkretny, bo tam ten był "prawie"... ;)

Montago

ZAGADKA:

Zgrupowanie złoczyńców, a w innym języku zaledwie łakomczuchów.

Grean

To na końcu to nawiązanie do tytułu obcojęzycznego, ale odgadujemy oczywiście polski - żeby nie było, że nie mówiłem.

Grean

zgrupowanie w sensie gang, banda czy jakiś ich zlot?

VanKert

Odgadywane słowo w pierwszej chwili słabo się kojarzy ze zgrupowaniem - ale jest jego oficjalnym synonimem na stronie synonim.net
Jest to zgrupowanie raczej sformalizowane (w tytule, nie w fabule). Coś jak hm ... "bractwo".

Grean

Klub winowajców? (The Breakfast Club)

VanKert

Zgadza się.
Za dużo podpowiedziałem.

Montago

ZAGADKA (sklejka):

upał i ford

VanKert

Gorączka ?

Grean

tak jest
brawo :)

Grean

w sumie jak nie chcesz dać zagadki to można napisać "oddaję" by było mniej przestojów...

Montago

Zagadka. Sklejka.

Dżibuti, Słoneczniki

Montago

Dzień dobry.
Zawsze mam problem z tym słowem _sklejka_. Czy to łączenie jednego z drugim, z trzecim...itd.I tytuł jest jednowyrazowy. Czy połączenie w całość np. synonimów w tytuł dwu- trzy wyrazowy.

Krajobraz?

paulus1970

sklejka - jednowyrazowy (z synonimów)
sklejka opisowa - (chyba) jednowyrazowy ale z wyrażenia (trudniejsza bo trzeba opis krótko podsumować)

jak jest to jakaś bardziej skomplikowana odmiana z kilku to powinno być coś dopisane/opisane, np. "częściowa sklejka" oznacza więcej niż jeden wyraz... zazwyczaj synonimy i sklejkę...
ano jakoś trzeba opisać by było w miarę zrozumiałe... jeszcze tu ludzie opisują rozklejko-sklejkę itp. ;)

VanKert

Jeszcze jest sklejka z wycięciem (czyli trzeba po połączeniu wyrazów odrzucić-wyciąć nadprogramową literkę by powstał tytuł).
I jest sklejka z dołożeniem - czyli jak wyżej tylko odwrotnie - należy dołożyć literkę by tytuł powstał.
I sklejka z rotacją... Tylko zapomniałem jak wygląda :P

Montago

a jeszcze bywają sklejki przymrużki ;P

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones