Gra polega na podaniu opisowej wersji tytułu filmu.
Mile widziane są filmy znane, ale można podać też całkowicie nieznany tytuł i w razie potrzeby dodawać podpowiedzi dla innych graczy.
1. Zagadki standardowo tworzymy do oficjalnych polskich wersji tytułów, a jeśli ma być odgadnięta wersja oryginalna lub obcojęzyczna, należy to zaznaczyć w zagadce.
1a. Wg niepisanej zasady graczy, nie używany w zagadce słów istniejących w tytule, (nawet w jakiejś odmianie), zastępujemy je pasującymi synonimami.
2. Kto odgadnie, zadaje kolejną zagadkę.
3. Zagadkę wrzucamy jako odpowiedź na temat, unikniemy dzięki temu niepotrzebnego bałaganu.
4. Po odgadnięciu i potwierdzeniu zagadki gracz ma 2 godziny na dodanie nowej zagadki, po tym czasie kto inny może ją przejąć. W ten sposób będzie mniej zastojów.
5. Jeśli gracz zadaje zagadkę, a potem znika na dłuższy czas (przyjmijmy, że 6 godzin) zadajemy nową zagadkę, a do potwierdzenia tamtej lub do dalszego zgadywania wracamy po powrocie zadającego, który przepisuje zagadkę jeszcze raz aby była widoczna.
6. Ważne! Jeżeli nie masz czasu to napisz jak najszybciej "Oddaje", lub zadaj prostą z dopiskiem - "Bez potwierdzenia".
7. Jeśli widzisz, że Twoja zagadka stoi dłuższy czas i nikt nie dopomina się o podpowiedź, miło będzie gdy dorzucisz coś sam od siebie.
8. Uwaga - to nie jest temat do poszukiwania zapomnianych tytułów, z takimi wpisami zapraszamy na stronę główną forum...
▼▼▼

zweistein

Ja kiedyś zadałem zagadkę "tajemnica Arkadiusza" czy coś w tym stylu

Montago

Tak, model Noego sprawdziłby się najlepiej ;)

Montago

Zagadka.


Naczelny pasterz "trzódki" z morskim artefaktem (choć gdy ktoś ma kosmate myśli, to wyjdzie z tego skandal)

Montago

a w jakim sensie ten artefakt?

Montago

Muszelka i Pastor?

VanKert

Tak jest ;)
Brawo !

I nawet nic nie musiałem podpowiadać :P

Montago

:) masz moje błogosławieństwo by zawsze dawać zagadki miast mnie jeśli jest zastój :)
mam kupę sposobności by je dawać a mało czasu czy też ambicji a dzięki Tobie ta zabawa trwa więc... ;)
z góry dzięki ;)

Montago

...

Montago

Do czasu jak Van wstawi swoje kolejne wersaliki, zagadka tymczasowa. Może być bez potwierdzenia, bo oczywiste rozwiązanie...

Zagadka.
Skutek pozostawienia "tranzystora" na plaży podczas przypływu.

Montago

Radio na fali ?

KRCK

Ano, dopóki nie zatonie, to jest na fali... ;) Brawo :)

Montago

Dzięki :)

Montago

Zagadka

Jedno z państw zawdzięcza mu swą nazwę. Jest szybki i płochliwy, ale nie przeszkadza mu to potykać się z pewnym "koneserem" sztuki.

KRCK

Indyk ?

Grean

Dobry wieczór.

Nie.

KRCK

Królik?

VanKert

Pierwsze słowo. :)

KRCK

dokończyć trzeba?
Piotruś Królik?
Królik kontra Herman Goering?

VanKert

Tak, ale już to zrobiłeś. :)

...kontra Goring.

Brawo!

KRCK

"koneser" sztuki... hmm... nie wiem czy to najbardziej rozpoznawalna cecha tego pana... ciężka ta Twoja wersja zagadki... ;)

oddaję

VanKert

Jedna z kilku, a gdybym wspomniał o jakiejś innej, zagadka mogłaby być tuszą bliższa królikowi, aniżeli owemu Panu. ;)

KRCK

OK :)

VanKert

Dzień dobry.
Tego pana:) Uśmiałem się.
Zaglądałem...ale w życiu bym nie wpadł. Na Goeringa. I może dobrze:)

paulus1970

Możesz krótko wyjaśnić?

KRCK

Jakie państwo zawdzięcza nazwę królikowi?

zweistein

Hiszpania.

KRCK

O, a dlaczego? Nie znam tej korelacji.

zweistein

można sprawdzić w Wikipedii:

Fenicjanie byli przedstawicielami pierwszej wyższej cywilizacji zamieszkującej Półwysep Iberyjski, przybyli tu z terenów dzisiejszej Syrii. To oni założyli na terenie dzisiejszej Hiszpanii miasto Gadir dzisiejszy Kadyks, najstarsze miasto Europy Zachodniej. Po pokonaniu Kartagińczyków przez Rzymian, osadnicy nazwali te tereny wyspą góralków/góralkową, gdyż po przypłynięciu zobaczyli tu mnóstwo królików i pomylili je z góralkami, które znali z Afryki, wówczas to wzięli je za znane z Palestyny góralki, które w języku fenickim, należącym do grupy języków semickich, musiały nazywać się, podobnie jak w biblijnym języku hebrajskim właśnie אי שפנים (ʾÎ-šəpānîm/Hi-szfanim), w liczbie mnogiej szaphanim. Na monecie z Galby widnieje uosobienie Hiszpanii z królikiem u stóp. Fenickie Iszaphanim zlatynizowało się do Hispania już w czasach starożytnych. Stąd mamy współczesne określenia Hiszpanii, które wyewoluowały od tej właśnie nazwy.

wychodzi na to, że znowu pomyłka - jak z "Indianami" ;)

;)

VanKert

Ciekawe... Całkowicie mi obca wiedza. Ale za to teraz będę już pamiętał... :)

Montago

Dzień dobry wszystkim.
To z porannym piątkiem zmierzcie się z tym.
Kalambur wiązany.
Zagadka.

Niedaleko tego co ma ryba.

paulus1970

Blisko ciemności ?

Grean

Dzień dobry,
Blisko, ale tam nie ma żadnych ciem. :)

paulus1970

Dla kogo dobry, to dobry :D

Bliskość

Grean

Jeśli dobrze, to na razie oddaję.

Grean

Dobrze, dobrze. Dobry, dobry,

paulus1970

fajne to było :)

Grean

brawo :)

Montago

A może jednak zadam.

↓.. ∞.

Skasowałem ją wcześniej. Aaaale:) Pomyślałem Wy się martwcie. i dwie kropki są ważne. Nie będzie więcej podpowiedzi. bardzo intuicyjnie trzeba podejść.

paulus1970

fajnie wygląda... nieskończoności nie znalazłem (jest? bo może odmiana jakaś) to może...

Stąd do wieczności?

VanKert

I bzium. Pozamiatane. Ten tytuł miałem na myśli. Dobry wieczór.

paulus1970

Swobodne spadanie? ;)

paulus1970

może jednak dodam tę nieskończoność:

Kres nieskończoności?

VanKert

Te dwie kropeczki były ważne /zaznaczenie ilość liter dzielących słowa/ a reszta to interpretacja , wyobraźnia i intuicja, Gratki.

paulus1970

aaa, już koniec widzę... :)
tx

oddaję...

VanKert

Zadaj...:)

paulus1970

OK, coś dam... momento...

VanKert

Mam parę pomysłów. Ale czasami w drugą stronę uruchomić wyobraźnię też trzeba. Nadążyć za czyjąś. Pomyśleć. Pokombinować. Właściwie odwrotna "procedura":)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones