Gra polega na podaniu opisowej wersji tytułu filmu.
Mile widziane są filmy znane, ale można podać też całkowicie nieznany tytuł i w razie potrzeby dodawać podpowiedzi dla innych graczy.
1. Zagadki standardowo tworzymy do oficjalnych polskich wersji tytułów, a jeśli ma być odgadnięta wersja oryginalna lub obcojęzyczna, należy to zaznaczyć w zagadce.
1a. Wg niepisanej zasady graczy, nie używany w zagadce słów istniejących w tytule, (nawet w jakiejś odmianie), zastępujemy je pasującymi synonimami.
2. Kto odgadnie, zadaje kolejną zagadkę.
3. Zagadkę wrzucamy jako odpowiedź na temat, unikniemy dzięki temu niepotrzebnego bałaganu.
4. Po odgadnięciu i potwierdzeniu zagadki gracz ma 2 godziny na dodanie nowej zagadki, po tym czasie kto inny może ją przejąć. W ten sposób będzie mniej zastojów.
5. Jeśli gracz zadaje zagadkę, a potem znika na dłuższy czas (przyjmijmy, że 6 godzin) zadajemy nową zagadkę, a do potwierdzenia tamtej lub do dalszego zgadywania wracamy po powrocie zadającego, który przepisuje zagadkę jeszcze raz aby była widoczna.
6. Ważne! Jeżeli nie masz czasu to napisz jak najszybciej "Oddaje", lub zadaj prostą z dopiskiem - "Bez potwierdzenia".
7. Jeśli widzisz, że Twoja zagadka stoi dłuższy czas i nikt nie dopomina się o podpowiedź, miło będzie gdy dorzucisz coś sam od siebie.
8. Uwaga - to nie jest temat do poszukiwania zapomnianych tytułów, z takimi wpisami zapraszamy na stronę główną forum...
▼▼▼

zweistein

Bezlitośni ludzie?
Ludzie w niedzielę? (pewnie nie)

VanKert

Jednak pewnie tak :)

http://niedziela.pl/artykul/104873/nd/Urodzeni-w-niedziele

zweistein

no tak... leniuszki... troszkę ostro ich potraktowałeś... myślałem, że jednak mordercy skoro takie nieszczęście ;)

VanKert

oddaję :)

VanKert

Nieszczęście niejedno ma imię.
Niekoniecznie zaraz morderstwo. Jeśli ktoś, kto "urodził się w niedzielę" siedzi ci całe życie na głowie i pożytku z niego żadnego, to niby nieszczęście już nie jest?

zweistein

trza go pogonić... i już :)
nie ma sensu siebie unieszczęśliwiać przez dziada ;)

Montago

Zagadka:

Gdy na strychu u babuni dokonujemy odkrycia które sprawi, że zostaniemy bogaczami, oznacza to, że znaleźliśmy obraz...

zweistein

w tytule będzie nazwisko wielkiego malarza?
czy szukamy jakiejś końcówki zdania typu "Wiele wart", "Kapiący złotem" itp ?

VanKert

Tak, szukamy artysty.

zweistein

Konie Wojciecha Kossaka?

mam nadzieję, że nie mamy szukać dokładnej nazwy zaginionego obrazu? trochę tego po wojnie jest...

zweistein

Beksiński - autoportret pośmiertny?

pewnie nie zostaniemy bogaczami...

zweistein

Rafaela?

VanKert

Jest taki film?
Nie...

zweistein

ano jest ;)

zweistein

dopowiedz coś jeszcze... za dużo tego jest... a nawet nie wiem w jakiej formie... 1 słowo?

VanKert

Jedno.

zweistein

Vinci?
Dali?
Renoir?

słowo - nazwisko - jest odmienione?

VanKert

Nie. Nie Włoch.

zweistein

Moneta?

VanKert

Tak. C. Moneta.

zweistein

uff ;)
oddaję...

zweistein

Pablo?

FankaKinomanka

To by musiało być "Pabla".

zweistein

imię czy też nazwisko jest odmienione? bo nie wiem czy uzyskałem odpowiedź...

zweistein

Picasso też jest jakby co ;)
A to film, nie serial?

FankaKinomanka

"obraz Picassa", nie "obraz Picasso".

zweistein

Oj tam :)

FankaKinomanka

heh, LE GRAND CANAL w 2015 wart tylko 130 000 000 zł ;)
http://www.sothebys.com/en/auctions/ecatalogue/2015/impressionist-modern-art-eve ning-sale-l15002/lot.15.html

VanKert

Jakiś taki rozmyty ;)
Ostrość słaba ;p nie podoba mi się ;)
Brawo za trafienie w odpowiednie nazwisko, już myślałam, ze będziesz tak wymieniał do rana ;p

FankaKinomanka

już chciałem pisać, że przekazuję pałeczkę w tym maratonie ;)
a obraz piękny... chyba sobie go kupię ;D

VanKert

Bardzo proszę, kupuj, w końcu kto bogatemu zabroni ;) wcale nie zazdraszczam ;) kupię sobie inny ;)
A tak serio to trzeba być ostro szalonym, żeby tyle kasy na obraz wydać :0
A w tym maratonie to byłeś niestety osamotniony, ja się tylko na moment wciełam :)

FankaKinomanka

W j. polskim odmieniamy przypadki... :)

zweistein

Tak, wiem, umiem odmieniać przez przypadki, chodziłam kiedyś do szkoły, dawno to było, ale coś tam jeszcze pamiętam :D

FankaKinomanka

To nie "ojtaj" mi tu... :)

Montago

ZAGADKA (sklejka - z pierwszego wiersza pisanego wersalikami):

WĘGIEL NAŁOŻONY NA GÓRNĄ CZĘŚĆ NÓG
stworzy coś niesamowitego -
po prostu: .......... !

(chyba tego nie dawałem ale już mi się 'merda'... ;) )

VanKert

"Cud" :P


Chyba nie było, choć jakieś "uda" już się w sklejkach pojawiały, ale nie pamiętam w czyich ;)

Montago

nom, no to się UDAło ;)

Montago

Zagadka - sklejka opisowa.

Utajniona informacja nt. sposobu przetrwania planetarnej powodzi

Montago

na pewno 1 wyraz?
nic mi nie pasuje typu:

szyfr/kod/klucz + łodzi/lotu/wody

Montago

chyba, że ta Twoja utajniona informacja to jakiś sposób zaszyfrowania tytułu, heh

VanKert

Oczywiście, zaszyfrowany szyfr do odkrycia sekretu tytułu :P

Montago

Sekretarka?

FankaKinomanka

A kto to ten Arek? :)

zweistein

Yyy, nie znam żadnego Arka :)

FankaKinomanka

Zdrobnienie od Aleksander.

FankaKinomanka

Tak, "Sekretarka" ;)

Sekret przetrwania tej powodzi, czyli światowego Potopu, a jest nim Arka /np model Noego ;) /

Montago

To chyba dwukropek albo myślnik między wyrazami?

zweistein

Po co?
To sklejka, wiec 1 wyraz, a do tego opisowa, więc też rozdzielenie nie potrzebne, bo jako całość występuje.

Montago

Jednak rozdzielić trzeba. A wówczas sekret arka to sekret faceta o imieniu Arek. Zaś sekret - arka to tajemnica związana z Arką.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones