Dziękujemy za Wasze opinie, które licznie zgłaszaliście na forach oraz w wiadomościach mailowych. Po zapoznaniu się z nimi rozpoczęliśmy intensywne prace nad usprawnieniem nowego profilu użytkownika. Już teraz możecie zauważyć, że liczba elementów w zakładkach "oceny" i "chcę zobaczyć" została zwiększona. Same listy ładują się także szybciej.

Obecnie pracujemy nad kolejnymi zmianami, które najczęściej pojawiały się w Waszych propozycjach. Najważniejsze z nich to:
- dodanie informacji o emisji w telewizji filmów, które chcecie zobaczyć;
- możliwość sortowania listy znajomych według gustu;
- zmiana w zakładce "materiały" tak, aby była bardziej czytelna i więcej elementów mieściło się na stronie.

Mamy nadzieję, że wszystkie te zmiany uda się nam udostępnić już w przyszłym tygodniu. Ich wprowadzenie nie oznacza jednak zakończenia prac nad nowym profilem użytkownika. Planujemy wzbogacić go o kolejne nowe funkcje i usprawnienia, dlatego też w dalszym ciągu czekamy na Wasze opinie oraz sugestie. Wierzymy, że dzięki nim uda się nam stworzyć profil, który w pełni spełni Wasze oczekiwania.

Marac

Wygląda na to, że właśnie Pan i świetnie Pan opisuje własny żywot, aczkolwiek dość monotonnie. Pozdrawiam serdecznie.

szambelan

Nie znudziło Ci się jeszcze to przedszkolne "A właśnie, że ty!"? Może dla odmiany postrasz mnie tatą albo napisz, że powiesz o wszystkim pani wychowawczyni?

Marac

Pana opisy swoich rodzinnych uciech nigdy nie były interesujące, aczkolwiek zdobywam się na wyrozumiałość godną dżentelmena. Pozdrawiam serdecznie.

szambelan

No i znowu Ci się płyta zacięła.

Podrzucam odpowiedź, żebyś się nie męczył:

"Rozumiem, że nie jest Pan w stanie przerwać, ale proszę poczekać 10 minut. Wszystko powinno wrócić do normy. Pozdrawiam serdecznie."

Marac

Konwersuję z Panem na kanwie jego rodzinnej, ciepłej konwencji. Pozdrawiam przeserdecznie.

szambelan

Nie chcę Cię zatrzymywać. Nie pora na dzisiejszy romans z Dildonią?

Odpowiedź:
"Nie interesują mnie pańskie 10-minutowe romanse, ale staram się podtrzymać dżentelmeńską konwersację. Pozdrawiam przeserdecznie."

Marac

Pana pora jest nieograniczona, gdyż epatuje Pan swoimi sodomskimi upodobaniami przez całą dobę jako osoba bezrobotna. Pozdrawiam przeserdecznie.

szambelan

A może teraz coś o moich delikatnych zakolach łagodnie przechodzących w plecy? To mnie urazi do żywego. (Tylko pamiętaj wpleść w to jakoś swoją największą broń, czyli "10 minut".)

Marac

Lubi Pan być opisywany, jak widać, niemniej na Pana miejscu rozejrzałbym się w końcu za pracą. Po tych czterdziestu latach.
Pozdrawiam serdecznie.

szambelan

Zapomniałeś wspomnieć o 10 minutach. Ewidentnie przestajesz wyrabiać. Wieczorem pewnie Ci siądzie gramatyka, jak wczoraj i będziesz już tylko pisać bezokolicznikami.

Marac

Ufam, iż doskonale Pan pamięta swój przebogaty harmonogram. Pozdrawiam serdecznie.

Marac

Ciekawe gdzie sobie go aplikuje jak ma tylko jedną dziurę do wyboru:D

WujekChu1ek

Skoro tylko jedna to chyba nietrudno zgadnąć.
I nie mów "go". On uważa, że to jego "dziewczyna". Pisał tu, że ogląda z "nią" filmy. A gdy "jej" używa, to to wtedy jest "romans" i trwa dużo dłużej niż 10 minut (wytrzymały chłopak).

Marac

LOL:D Jeden lubi czekoladę, drugi jak mu skiety śmierdzą, lepsze to niż miałby używać cudzej końcówki, choć chusgo wie:P

WujekChu1ek

Jego idol Stifler uwielbia czekoladę:
https://www.youtube.com/watch?v=O5Dec6RdFzw
więc można przypuszczać, że i Szambo nie pogardzi ciepłym pachnącym przysmakiem.

Marac

:D

użytkownik usunięty
filmweb

Jak jeszcze usprawnić profile? Hmmmm....WRÓCIĆ DO STARYCH?

filmweb

Kolejne dziadowskie zmiany :/

filmweb

Idealnie wszystko podsumował Mauricio_Esposito, tutaj:
http://www.filmweb.pl/forum/portal+filmweb.pl/Informacje+o+pracach+nad+nowym+pro filem,2995828?page=3#post_15756771
i Herushingu, tutaj:
http://www.filmweb.pl/forum/portal+filmweb.pl/Informacje+o+pracach+nad+nowym+pro filem,2995828?page=3#post_15756628

Od siebie dodam tylko życzenie powrotu opcji dostosowania wyglądu profilu. Wcześniej mogliśmy sami decydować, co pokażemy na profilu i gdzie - mogłem więc pochwalić się linkiem do bloga na szczycie strony, a np. znajomy bardziej skoncentrowany na grach komputerowych przesuwał sobie na szczyt ulubione gry.
Ogólnie polecam Wam, droga administracjo, przeprowadzenie podsumowania funkcjonalnego: stary vs nowy interfejs. Chcecie stworzyć taki układ profilu, który "w pełni spełni nasze oczekiwania"? Super! Zliczcie więc, co użytkownicy mogli zrobić kiedyś, a co mogą teraz. To, co mogliśmy robić wtedy (czyt.: do czego byliśmy przyzwyczajeni, co lubiliśmy) a czego nie możemy teraz, to są rzeczy które powinny zostać do nowego interfejsu wprowadzone.

Dziękujemy!

filmweb

"Już teraz możecie zauważyć, że liczba elementów w zakładkach "oceny" i "chcę zobaczyć" została zwiększona." No super, zamiast 10 jest 25 pozycji, ale to dalej 60 stron do klikania, by dość do końca. Rozumiem jeszcze jakby wybór strony był na całą szerokość, ale miejcie na uwadze, że kliknięcie strony "5" ustawia ją na środku, dalsze skoki są po max. 2 strony. Dajcie to na całą szerokość lub jakiś drop-down ze skokiem co 10 lub ze 25.

Brak dawnej wyszukiwarki to, jak pisałem, zupełna dyskwalifikacja. Filtry nie załatwią chęci sprawdzenia sobie jak np. oceniłem poszczególne (i w ogóle które z nich obejrzałem) Star Treki. Ewentualnie dodajcie w głównej wyszukiwarce obok "ukryj obejrzane" także "pokaż tylko obejrzane".

Użycie filtrów np. wybór tylko dramatów nie informuje w żaden sposób ile takich pozycji pozostało oraz nie jest aktualizowana średnia ocen dla tylko tych wybranych. Podobnie słupki histogramu się nie aktualizują. Wszystko to było w poprzednich interfejsach i się sprawdzało. Zupełny regres.

Wybór filtru "data oceny" powoduje, że (w przeciwieństwie do pozostałych filtrów) wyskakuje pełnoekranowy wybór. Porównajcie sobie identyczny filtr w bazie filmów http://www.filmweb.pl/films/search - tutaj działa poprawnie. Podobnie skopany jest filtr "data dodania" w "chcę obejrzeć". Zresztą filtr wyboru daty oceny filmu w ogóle nie mieści mi się w pełni na ekranie, jakieś 25% jest ucięte z prawej.

W zakładce znajomych te trzy kropeczki (zakładam, że tam powinno być coś do ich usuwania?) w ogóle mi nie działają, choć kursor zmienia się w łapkę.

W zakładce materiałów wybór między zaakceptowane/odrzucone/oczekujące działa, ale cały czas w menu pozostaje podświetlone "zaakceptowane".

Zakładka "obserwuję"… przenosi do starego profilu. Zresztą "ustawienia" i "blog" tak samo. No litości.

Elementy interfejsu są ogromne. Po co? Chyba muszę kupić rzutnik i będę was teraz przeglądał na wieżowcu obok.

Fajnie, że zmieniacie, część ulepszacie, ale nie usuwajcie czegoś co doskonale się sprawdzało. Poza tym po co wkurzać społeczność i wrzucać od razu na serwer produkcyjny? Przecież to nie było testowane za dokładnie.

xorandor

Aha, wprowadźcie możliwość eksportu własnych ocen.

xorandor

Hahaha!

Eksport i... PAPA!

xorandor

Proszę bardzo! :D Znalazłem już jakiś czas temu, zgrałem sobie do Excela i tam zapisuję oceny.

http://www.filmweb.pl/forum/portal+filmweb.pl/Skrypt+eksportuj%C4%85cy+oceny+do+ excela,2628130

Wyslannik_smierci

Dzięki, ale to nie zadziała z nowym layoutem. Dotąd ustawiałem widok na 100 i zgrywałem sobie po prostu całe stronki.

xorandor

"Chyba muszę kupić rzutnik i będę was teraz przeglądał na wieżowcu obok."

:-D

No, na 10-piętrowym to mogłoby się zmieścić z 15 filmów z listy.

Marac

No co Ty?
Jedno piętro - jeden film :D

ZSGifMan

Kurde, no przecież już nawet w tym wątku rozmawialiśmy. Coś strasznie zakręcony jesteś ostatnio. :)

Marac

Tak mi się walą te powiadomienia, potem już sam nie wiem co i kiedy od tego szukania ręcznie...

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
StaryWafel

Raczej to drugie ;)

ZSGifMan

Zdecydowanie drugie!

Marac

Oczy-wiście :D

filmweb

A co z listą "nie chcę zobaczyć"?

kasia980415

no właśnie! miałam tam pozapisywane filmy, które zaczęłam oglądać, ale nie obejrzałam do końca. all gone.

w chcę zobaczyć zmiana wyświetlania z 10 na 25, kiedy wcześniej wszystkie filmy były na JEDNEJ stronie to też jakaś kpina.
podróba facebooka, scroll party, wyperdalam stąd. ot i macie swoją większą ilość wyświetleń.

filmweb

Dzień dobry, dlaczego nie mogę obejrzeć ulubionych ludzi filmu? Ekrany "ocenione" i "chcę obejrzeć" są kompletnie nieprzejrzyste - ikony są zdecydowanie za duże a skakanie co 5 stron (przy ocenionych ponad 2,5 tysiacach filmów) jest wyjątkowo niewygodne. Jako stały gość waszego portalu od ponad 12 lat uważam, że ta zmiana to spory krok w tył - z dobrej bazy filmów wyszła kolejna generyczna społecznościówka, na której dziś nie chciałoby mi się już zakładać konta.

filmweb

Oto kilka błędów, o których pisałem wcześniej w swoim temacie.

- brak możliwości wyszukiwania po wpisaniu danej frazy (np: "Robin Hood", żeby zobaczyć ile filmów ma się ocenionych z daną frazą).
- brak możliwości ocenienia twórcy za całokształt.
- brak informacji o filmie w zakładce "chce się zobaczyć". Wchodziłem w "chcę zobaczyć" to po prawej stronie miałem informację o tym kiedy film wchodzi do kin, bądź kiedy będzie emitowany w telewizji, teraz nie ma żadnych informacji albo dostęp do nich jest utrudniony i nieczytelny.
- brak możliwości porównania ocen ze swoimi znajomymi na jego profilu.
- brak wglądu w wysłane zaproszenia.
- brak możliwości wysyłania wiadomości z poziomu karty profilu.
- brak możliwości edycji layoutu strony głównej.
- brak opcji sprawdzania średniej ocen danego gatunku, z danego rocznika itd.
- brak ilości filów obejrzanych z danego gatunku, rocznika nie można sprawdzić.
- zbyt mała ilość filmów na profilu (wtedy maksymalna ilość to 100 teraz to 10 co bardzo utrudnia szybki dostęp do dużej ilości materiałów).

Na plus możliwość wglądu w ranking ocenionych twórców, po poszczególnych ocenach w danych filmach i srotowanie w "chce się zobaczyć".

Wolałem stary wygląd profilu, bo był bardziej czytelny ale największy problem to BRAK FUNKCJONALNOŚCI!!!

użytkownik usunięty
filmweb

Przywróćcie sortowanie tematów od najnowszych.

filmweb

Mam prawie 600 kontrybucji z poprawianymi danymi osób. P numerami porządkowymi. Najstarsze są sprzed ponad dwóch lat. W międzyczasie oczywiście może ktoś umrzeć, nastąpią zmiany w stanie cywilnym. Jeśli nie sprawdzę ich tych najstarszych przed weryfikacją to często są odrzucane właśnie z powodu zmian które nastąpiły od momentu dodania kontry. W tym momencie żeby dotrzeć do najstarszych muszę naklikać się by odsłaniało mi kolejne pozycje. Wcześniej wystarczyło jedno kliknięcie i przejechanie suwakiem. To samo tyczy się innych rodzajów. Filtrowanie powinno się odbywać po rodzaju kontry (np. gatunki, studia filmowe). Wy nie poprawiajcie tego tylko tę kartę przywróćcie w całości do stanu poprzedniego bo była idealna.

Chcę by przywrócono możliwość modyfikowania własnego profilu.

Gdzie są iformację o miejscu w rankingach osób dodających. Mają być widoczne.

żądam przywrócenia zakładki z moimi wypowiedziami.

Chcę znowu mieć możliwość grupowania znajomych.

Gdy wchodzę w bazę filmów lub seriali znajomego to żądam możliwości podglądu obok mojej oceny bym mógł porównać.

Czemu ukryliście mój blog i mój opis?

Dlaczego imię i nazwisko jest większe od nicku. Czy na zlotach filmwebowiczów rozdajecie plakietki z imionami i nazwiskami czy z nickami?

Sortowanie obejrzanych produkcji wcześniej było łatwiejsze czytelniejsze i lepsze. Widok krajów i h=gatunków był kozacki. Teraz jest beznadziejny.

Czemu ikony z tytułami i są takie wielkie i nieczytelne?

Wciąż redukujecie liczbę widzianych tytułów na jednej stronie w dodatku pokazujecie je w dwóch rzędach. Bardzo nieczytelne. Wcześniej było przejrzyste.

W do obejrzenia brakuje możliwości sprawdzenia kiedy film ma premierę lub będzie w tv. Kiedyś można było sprawdzić to jednym kliknięciem

Mozliwość do dodania zdjęcia w tle ujdzie.

Podsumowując: Droga, administracjo to nie wstyd przyznać się do błędu, rozumiem że pewnie wydaliście pieniądze, ale straty będą większe jeśli zostawicie to tak jak jest. Ja na przykład wyłączyłem reklamy, wygaszam dodawanie kontrybucji bo nie warto (pozbywam się tylko tych dotyczących numerów porządkowych osób, których mi się uzbierało wcześniej, a nie mogłem ich wprowadzić przez limity) częściej odwiedzam teraz imdb bo wszystkie oceny mam też i tam a strona jest czytelniejsza. Staram się również nie oglądać waszych programów oraz odinstalowałem aplikację na telefon, kóra służyła mi do czytania newsów ze świata filmu. Do tego są inne źródła. Namawiam pozostałych do tego samego, dopóki sytuacja nie zostanie uzdrowiona.

filmweb

Zauważyliście ogromny negatywny odzew, więc reagujecie. Szkoda tylko, że robicie to tylko i wyłącznie pod publiczkę. Pisałem już wcześniej, że w na FW głównie interesuje mnie zakładka Chcę obejrzeć i informacja o emisji filmów w TV czy premierach w kinie. Dobra, tę zakładkę przywrócicie, więc będę miał po co jeszcze zaglądać na FW. Jednak nie zmienia to faktu, że z nowym interfejsem przeglądanie swoich ocen, grupowanie wg gatunku czy nawet zwykłe przeglądanie filmów jest dużo mniej komfortowe. Zamiast spędzać tutaj dobrą godzinę dziennie, będę zaglądał na 10 minut tygodniowo żeby zobaczyć co leci w TV.
Czy tak trudno przyznać się do błędu i nawet nie przywrócić poprzedni layout, co dać możliwość wyboru pomiędzy starym a nowym?

filmweb

Czekamy na przeprosiny to raz
Ujawnienie kto kazał kasować wpisy, które was krytykowały to dwa
Danie możliwości powrotu do starej wersji to trzy
A na koniec skoro dajecie newsy na poziomie tego, że ktoś kogoś dotknął czy jakieś informacje sponsorowane to byście dali tą informacje jako news od redakcji, skoro jak jest coś z PISF to od razu dajecie.

I to nie kończy ,,rebelii''

filmweb

Profil a w szczególności oceny jest zupełnie nieczytelny. Czcionka oblrzymia, wszystko sie rozłazi po ekranie. Dlaczego zmieniać coś co było bardzo dobre?

Lata temu usunęliście świetny skrypt informujący o nowych odcinkach i odcinkach jakie zostały do oglądniecia w danym serialu a teraz niszczycie możliwość sprawnego i szybkiego przeglądania własnej listy seriali i filmów.
Jestem na serwisie od 2006 roku. To jest ponad 10 lat i wygoda przeglądania zawartości systematycznie idzie w dół.

adik_5

Zgadzam się do tego wywala mnie z fb nieczytelnie wolalem stare profile.

filmweb

Użytkownicy proszą też o wybór zmiany wyglądu profilu na poprzedni - Mam nadzieje że i to uwzględnicie .

filmweb

Skoro wszyscy to i ja też..w sumie o tym piszecie ale może jak będzie się to powtarzać to szybciej się to zrobi.
Przede wszystkim i najważniejsze to poprawcie zakładkę materiały są okropnie nieczytelne. Poprzedni wygląd był idealny. A jak już chcecie to zostawić co myślę tak będzie to żeby było więcej filtrów szukania.
Kolejne to emisja filmów i seriali w tv wywalenie tego to cios dla mnie..tym bardziej, że oglądanie czegokolwiek, że tak rzęknę uzależniłam od tego właściwie. Było ładnie, przejrzyście a teraz jest to wszystko okropne.
Skoro zmiany miały nastąpić to dlaczego forum zostało takie samo?! Skoro tam najwięcej ludzi przebywa?
I ostatnia sprawa - chcę żeby wróciły szare łebki a nie tak jak teraz jakieś kółka.. ze względów estetycznych oczywiście :P

nina2001

"Skoro zmiany miały nastąpić to dlaczego forum zostało takie samo?! Skoro tam najwięcej ludzi przebywa?"

Ty weź im głupich pomysłów nie podsuwaj...

WujekChu1ek

Hihi w sumie mogłam o tym nie pisać bo kto wie jeszcze się za to wezmą :P

filmweb

Najważniejsza zmiana o jaką prosimy to zmniejszenie ikon filmów, tak bym mogła widzieć na jednej stronie jak poprzednio 20 filmów ostatnio widzianych, a nie 6. !!!

filmweb

Powinna być opcja ustawienia sobie bloga tak, żeby było go widać zaraz po wejściu na swój profil użytkownika.

filmweb

A ja postuluję o skasowanie Filmwebu z internetów. I wszystkich kont. Zacznijcie od mojego.

Tak, wszyscy już napisali, że nowy layout profili ssie. Bo ssie!
PS. Dawać Amigę!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones