Quentin Tarantino

Quentin Jerome Tarantino

8,9
42 338 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Quentin Tarantino
CzystHarry

kill bill

Krismeister

Popieram!

Krismeister

to najlepszy film jaki oglądałem w zyciu

Krismeister

popieram

Krismeister

Chyba najlepszy

Krismeister

Bez przesady, Kill Bill jest bardzo dobry

Dajanafw

Mnie w Kill Billu uwiodła druga część, daleko bardziej tarantinowa. I to, że główny finał czyli konfrontacja Umy z Billem, była bardzo intelektualnie wymagającą rozmową, a nie sieką jak to zwykle u niego bywa. Jakby wyszalał się w Kill Billu I i częśc druga jest już bardziej dojrzała i wciągająca.

Jak to szło? "Najbardziej ze wszystkich superbohaterów lubię supermana, bo on jest supermanem. Peter Parker nie jest spidermanem - on się nim staje, gdy założy maskę. Normalnie jest niesmiałym chłopakiem z aparatem. Batman? To przecież Bruce Wayne, tylko napakowany i też w masce. W odróznieniu od nich superman JEST supermanem. To Klark Kent jest jego maską, jego fałszywą twarzą. Klark Kent jest odbiciem tego, czym jest przeciętny szarak w szarej rzeczywistości; jest niesmiały, nie radzi sobie z kobietam. To jest to, co superman sądzi o ludziach. Superman JEST supermanem..." - Genialne.

"rybka szamocąca się na podłodze - rybka leżąca bez ducha. Czy to nie idealna ilustracja życia człowieka?"

Wow.

lokimojboze

Cytat o Supermanie to chyba jeden z moich ulubionych z dylogii. :)

lokimojboze

Dokładnie to samo da się powiedzieć o Thorze i jego alter ego Donaldzie Blake'u, tyle, że w filmach nie ma Donalda.

lokimojboze

Dla Ciebie ten monolog jest genialny, a dla mnie przeciwnie. Trudniej jest stać się bohaterem, niż się nim urodzić. Bardziej cenne jest stać się człowiekiem szlachetnym, niż urodzić się szlachcicem.

I z powodu takich różnic, mnie filmy Tarantino aż tak nie zachwycają. ja mam zupełnie inny punkt widzenia.

Krismeister

No proszę, a ja oba z tych filmów (tj. Sin City oraz Kill Bill) uważam za bardzo dobre. No, ale każdy ma prawo mieć własne zdanie :-).

Krismeister

Ja bardzo lubię i cenie Quentina, ale faktycznie kill bill to straszny shit.

CzystHarry

jackie brown i cztery pokoje

Szpukowyduch2

dla mnie 4 pokoje jak najbardziej... nic sensownego tam nie było

Macho_mucho

Z tym , że tylko ostatni pokój jest Tarantino i uważam ,że jest to zdecydowanie najlepszy pokój w tym filmie.

kicper25

Nie no. Zdecydowanie najlepszy to ten z dzieciakami.

granitoidka

Dla mnie z dzieciakami jest na 2 miejscu :)

Szpukowyduch2

nie chcę obrażać niczyje gustu, ale dla mnie Jackie Brown to był koszmar.

sebastiantomaszewski581

Mnie strasznie zanudził. Ale obejrzałem cały, warto było dla sceny w galerii.

CzystHarry

Kill bill i 4 pokoje

CzystHarry

.... Tarantino nakręcił tylko jedną 4 minutową scenę w Sin City gamoniu... Sin City to film Rodrigueza.

JohnRambo69

Nie wyzywamy się na forum! może gościu sobie zażartował, albo doszedł do wniosku, że Quentin jednak maczał tam palce, co sam przyznałeś

CzystHarry

Planet Terror

Breganto

Planet Terror jest Rodrigueza ;P

CzystHarry

Death Proof i Planet Terror

sceptyk9

Planet terror to film rodrigueza, tarantino tylko tam zagrał.

użytkownik usunięty
CzystHarry

Death Proof i Jackie Brown.

Dla mnie też Death Proof

CzystHarry

Death Proof

CzystHarry

Django

ApolloCreed_

co xD?

CzystHarry

Death Proof.

Mufka_3

Film z takim finałem nie podoba się kobiecie? Dziwne. ;p

CzystHarry

Death Proof 1/10

hybrid_stigmata

1/10? Wow, co za chory troll!

CzystHarry

Popieram, zdecydowanie najgorszy ;-)

CzystHarry

od zmierzchu do świtu słabe

lukasz_maiorek

To jest film Rodrigueza.

malenkowa

Poprawka: to jest wspólny film Tarantina i Rodrigueza.

Znawca_Tematu

Dokładnie. Do momentu w którym maczał palce Tarantino (występ Salmy włącznie) film jest fenomenalny. Dopiero potem następuje horror klasy B bez polotu w wykonaniu Rodrigueza.

CzystHarry

Dla mnie słaby ''Kill Bill''.

CzystHarry

Zdecydowanie Sin City jedyny film Tarantino którego nie daje rady obejrzeć po 20 min sie poddałem bo nie chcialem dawać niskiej oceny .

użytkownik usunięty
marcinsss89

Sin City nie jest do końca filmem Tarantino, on tylko wyreżyserował kilka fragmentów, większość zrobili Robert Rodriguez i Frank Miller

użytkownik usunięty
marcinsss89

Tak dokładnie Tarantino wyreżyserował cztery minuty.

CzystHarry

Django jednak nie widziałem Jackie Brown

zaja_c

Tarantino jak dla mnie nie ma filmu który mozna było by nazwac słaby

MarkowyMarecki

Nie twierdzę, że Django jest słabe jest najsłabsze z jego dorobku.

zaja_c

Django-dobre jest ,ogladalem 2 razy i jak dla mnie wymiata ,nie ma lepszego westernu z taka dawka czarnego humoru naprzestrzeni 15 lat,

Jackie Brown na swój sposob tez kosior,dobrze sie oglada

zaja_c

To samo uważałem po pierwszym obejrzeniu, zmęczony jakoś w nocy. Obejrzałem 2 raz, wyłapałem wszystkie "smaczki" w scenach i uważam, że film jest genialny, napewno na samej górze jego dorobku.

penetrator1981

Zgadzam się xd Nadrobiłem w końcu Jackie Brown oraz wyszło H8 i obecnie Django zajmuje 2 miejsce (chociaż może na równi z pierwszym Kill Billem) w moim osobistym rankingu tuż za PF.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones