Czarne lustro (2011)
Czarne lustro: Sezon 3 Czarne lustro Sezon 3, Odcinek 1
Odcinek Czarne lustro (2011)

Na łeb na szyję

Nosedive 1h 29m
7,9 10 224
oceny
7,9 10 1 10224
Czarne lustro
powrót do forum s3e1

Jeżeli jest tu choć odrobina prawdy o naszym życiu w przyszłości, to ja chętnie bym się wypisał z takiego burdelu. Punkty, od których na się odruch wymiotny. Dzyn dzyn

belbo

Nie koniecznie tu mowa o przyszłości, mnie ujęła scena kiedy piła zamówioną kawę, focia super wyszła a smak dla odbiorcy ...
W każdym razie analogia do naszych czasów fajnie tu wyszła

argail_filmaniak

Niekoniecznie

argail_filmaniak

"przyszlosciowa" otoczka jest tylko wybiegiem dla lemingow aby zapewnic im wzglednie miekkie ladowanie przy dysonansie rzeczywistosci. wiekszosc ludzi zachowuje sie juz od dawna jak lemingi i zombiaki z Gigerowymi twarzolapami-telefonami. jedyne czego brakuje to rzeczywistosci calkowicie podporzadkowanej pod system punktowy ale to tez juz jest obcykane we wspolczesnosci np pod postacia EGSa i wielu innych inicjatyw lewactwa objawowego.

belbo

Akurat zakończenie było jednym z pozytywniejszych w BM. Widać było że kiedy główna bohaterka i ten czarny więzień, odcięci od systemu zaczęli obrażać się wzajemnie na wyścigi (prawdopodobnie aby dac sobie upust po latach życia w świecie obłudy, sztucznych uprzejmości i uśmiechów), narodziła się między nimi chemia.

belbo

to najlepiej nie korzystać z social media i będzie spokój w przyszłości:)

ocenił(a) serial na 10
belbo

Warto zauważyć, że ten twój "burdel" tworzy nie sam środek czy technologia, a sposób, w jaki obchodza się z nim ludzie. Sama technologia nie jest zła sama w sobie, bo ma na celu ulatwianie naszego życia. Jednak ludzie robią z niej zły użytek, Zresztą ten odcinek ma bezpośrednie przełożenie na ludzką przywarę klasyfikacji wg, stanu posiadania, dręczacą nasz gatunek już od zarania dziejów, I rownie dobrze "ratingiem" moglyby tutaj być pieniądze. Jednak pomysł z socmediami genialny. Dla mnie chyba jeden z dwóch najlepszych, najbardziej wyrazistych odcinków BM obok "Znienawidzonych", właśnie przez odniesienia do mediow spolecznościowych i ich destrukcyjnego wplywu na postrzeganie świata. Powinno sie to omawiać w ramach obowiązkowej lektury w szkołach. Kto wie, może kiedyś....

Stefan_Zyskowski

bzdura. to nie ludzie sa tutaj problemem bo dostaja w rece gotowy produkt zaprojektowany od samego poczatku do konca pod katem optymalizacji dojenia i przyciagania ich niepodzielnej uwagi. korporacjom wysrywajacym taki soft na niczym innym tu nie zalezy jak na maksymalizacji i optymalizacji swojego biznesu. afera z Facebookiem czy Twitterem sie klania. mieli bardzo konkretne badania i bardzo konkretne dane potwierdzajace wysoka szkodliwosc takiego modelu bioznesowego dla ich klientow/uzytkownikow i utajnili je, a finalnie temat tak rozwodniono i rozmydlono przez lata ze lemingi juz same nie pamietaja calego zajscia.

ocenił(a) serial na 8
belbo

Zgadzam się z tym odruchem wymiotnym. Zawsze nie lubiłem robić czegoś "bo wypada", ale oglądając ten odcinek faktycznie robiło mi się źle, chyba pierwszy raz chociaż oglądałem różne gorsze filmy. Ale widać psychika tego odcinka mnie bardziej zryła niż "Srbski film" :P

ocenił(a) serial na 9
belbo

Ale przecież to się dzieje .....

belbo

jakiej przyszlosci. forma jest nieco inna ale w zasadzie to niczym nie rozni sie to od treazniejszej rzeczywistosci wypelnionej po brzegi ludzkimi zombi-lemingami z twarzami przyklejonymi do ekranow 24/7 i ktore dla "fejmu" zrobia doslownie wszystko jak malpa w cyrku. sztuczni ludzie elepieni z gownolitu to juz codziennosc, a nie zadne sci-fi

ssijto

No Ty żeby napisać te wszystkie komentarze pod odcinkami BM spędziłeś sporo czasu przed ekranem. Nazwałabym to hipokryzją, ale dla Ciebie to pewnie po prostu cena by "uświadomić l e m i n g ó w" XD

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones