Czarne lustro (2011)
Czarne lustro: Sezon 3 Czarne lustro Sezon 3, Odcinek 4
Odcinek Czarne lustro (2011)

San Junipero

1h
8,0 9 607
ocen
8,0 10 1 9607
Czarne lustro
powrót do forum s3e4

Dawno żaden film nie wywołał u mnie tylu myśli, wspomnień z lat młodości, a także chęci doświadczenia tego, co wymyślili twórcy tego odcinka. Zazwyczaj czarne lustra epatowały negatywnymi konsekwencjami nowości technologicznych w naszym życiu i odhumanizowania jego elementarnych składanek. A tu wspaniała niespodzianka. Dostajemy na tacy historię miłości, która toczy się w niezwykle bliskich mi latach 80-tych, z całą wspaniałą otoczką muzyki, ubiorów, kolorowych neonów i niepowtarzalną atmosferą tamtej dekady. O tym filmie myślę bardzo często i trochę zazdroszczę tego, że na razie nie mamy sposobności, aby w razie wybicia ostatniej godziny przenieść się w cyfrowy świat naszej młodości...
Od niepamiętnych czasów znałem piosenkę Belindy Carlisle, ale teraz na zawsze będzie ona przypominała mi dwie roześmiane i jakże różne dziewczyny, które wsiadają do mx5 i jadą przed siebie, mając dla siebie praktycznie wieczność.

ocenił(a) serial na 7
paulik37

Tak niezwykle to opisałeś, że sięgnąłem specjalnie po to nagranie z kadrami z tego odcinka :)

https://www.youtube.com/watch?v=qdp-Gg7e2vc

ocenił(a) serial na 8
paulik37

Tylko zauważ, że jesteś pod wrażeniem tego epizodu, tylko dlatego, że jesteś śmiertelny i - wedle wszelkiego prawdopodobieństwa - już lekko przeterminowany ( bez obrazy ). Gdybyś przestał ( czyli stał się nieśmiertelny ) - niemal z automatu ten epizod stałby się dla Ciebie nudnym gniotem.

ocenił(a) serial na 7
beniaminGT

Ciekawa interpretacja, ale niekoniecznie wszyscy mogą podobnie to odbierać.

Akurat w moim przypadku chodzi bardziej o jedną z bohaterek. Ta "okularnica" bardzo mi przypominała kobietę, która kiedyś dużo znaczyła w moim życiu.

ocenił(a) serial na 8
Rob_Rock

Tu chłopie uważaj z tymi emocjami. Sentymentalizm jest groźniejszy niż Putin.

ocenił(a) serial na 7
beniaminGT

Zobacz, jak bardzo się myliles.

ocenił(a) serial na 8
RAC_79

Jak zobaczę grzyby atomowe to przyznam ci rację. Narazie idź poszukaj swojego muła :)

ocenił(a) serial na 7
beniaminGT

^Już znalazłem.

ocenił(a) serial na 9
paulik37

Niektórzy chcą zapomnieć młodość. Ja bym wolał się przenieść do takiego świata w jakim chciałbym był spędzić młodość.

ocenił(a) serial na 7
paulik37

W Stanach MX-5 nazywa się Miata :-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones