Czarne lustro (2011)
Czarne lustro: Sezon 6 Czarne lustro Sezon 6, Odcinek 5
Odcinek Czarne lustro (2011)

Demon 79

1h 15m
5,9 3 050
ocen
5,9 10 1 3050
Czarne lustro
powrót do forum s6e5

Pomyłka?

ocenił(a) serial na 9

Czy to na pewno epizod Black Mirror? Strata czasu. Niebywałe, że nakręcili godzinny odcinek o wojnie nuklearnej (lub o seryjnym mordercy) i zabrakło 5 minut dla jakiejś puenty.

ocenił(a) serial na 10
FaNeil

No właśnie ja też się nad tym zastanawiam. Aż weszłam poczytać komentarze, bo myslalam że może coś przeoczyłam bądź opatrznie zrozumiałam? Niebywałą przepaść między pierwszymi czteroma sezonami a tym odcinkiem...

ocenił(a) serial na 1
FaNeil

generalnie tragedia ze poszli w klimaty "fantasy", to co zrobili w 4ym i 5tym to nieporozumienie imo

FaNeil

Faktycznie dziwnie się to oglądało mając na uwadze całość Black Mirror. Niemniej, trochę to wygląda jak hołd dla niezrównoważonych morderców. Jeśli coś Ci podpowiada, że powinieneś zabić, bo inaczej skończy się to źle - zabij.

ocenił(a) serial na 10
FaNeil

W niektórych momentach miałam wrażenie, że nawiązują do wojny, która toczy się za granicą… ale odcinki ani scenariusz nie był pisany rok temu

ocenił(a) serial na 9
FaNeil

A mi się podobał. Nie był najlepszy, ale całkiem niezły. Przez to, że nie jest do końca wiadome czy ona wymyśliła całą sytuację, czy też demon był prawdziwy i wojna nuklearna była następstwem wydarzeń jest dla mnie świetnym tematem na odcinek. Lubię takie łamigłówki. Trochę się czułem jakbym oglądał Ricka i Mortiego. Ostatnia scena i piosenka "Bright Eyes" mnie urzekła :)

FaNeil

Matko ludzie serio nie umiecie myśleć choć trochę metaforycznie? Tu przecież chodzi o historię tego jak dość miała główna bohaterka wiecznego upokorzenia, dyskryminacji i rasizmu, którego doświadczała na porządku dziennym (patrz komentarze na temat jej "śmierdzącego jedzenia", traktowanie gorzej niż współpracownicę, która uprzykrzała jej życie). Jeszcze do tego polityk, który w przyszłości ma stać się premierem Wielkiej Brytanii uchodzi z życiem, bo oczywiście że takim ludziom zawsze się upiecze. No majstersztyk. Plus kontekst obecnej Wielkiej Brytanii i tego, że obecny prawdziwy premier jest z rodziny emigrantów i wspiął się po szczeblach do pozycji premiera, a innych emigrantów chętnie spaliłby na stosie. Ten odcinek to komentarz społeczny do obecnego klimatu politycznego (choć według mnie sam fakt, że ludzie szukający lepszego życia to kwestia polityczna jest absurdem). Wystarczy trochę wyobraźni i wiedzy o świecie ;)

Dana_tep

Poza tym puenta też jest oczywista - następuje wojna jądrowa, fala uderzeniowa zabija obserwatorów min. śledczych - taka alternatywna wersja przeszłości. Gdzie tu jakieś niedopowiedzenia, niewoadome czy wątpliwości? Bardziej kawę na ławę już nie można. No chyba że ktoś grzybka z daleka chce obejrzeć, ale filmy dokumentalne pokazują to wystarczająco dobrze...

Dana_tep

Dla mnie niesamowicie wciągający film. Przecież to jest opowieść dziewczyny chorej na schizofrenię! Nikt tego nie widzi???
Jak dotąd najlepszy odcinek z serii.
Jeśli jest jeszcze ktoś kto to podobnie tak widzi to proszę o komentarz ;)

Grzegorz_Kostek

Też tam to widzę :) i ost scena to przenośnia samobójstwa. Dla mnie zajebisty odc.

Grzegorz_Kostek

Serio? Chyba tylko ktoś całkowicie pozbawiony wiedzy czym jest i jak wygląda schizofrenia może tak pomyśleć. Ignorancja okropna.

RadoslawKamil

Oglądając film Piękny umysł też byś pewnie miał wiele zastrzeżeń do przedstawienia shozofrenni, niestety robienie filmow rządzi się swoimi prawami ,więc trochę śmieszne jest Twoje oburzenie:)

FaNeil

Jak dla mnie, najlepszy odcinek z całej serii. Opis postępującej shizfreniii u młodej dziewczyny. Jeśli ktoś myśli podobnie to poproszę o komentarz;)

Grzegorz_Kostek

SPOILER!!!!

Wszystko fajnie tylko że właśnie tak NIE JEST. Oczywiście, że dla nas widzów wydaje się, że aha dziewczyna ma schizofrenię, ale wystarczy obejrzeć zakończenie, żeby wiedzieć że w jej świecie (czyli świecie wykreowanym w odcinku) wszystko było prawdziwe - i demon i koniec świata. Na końcu przecież na posterunku policji wszyscy obecni tam ludzie, czyli policjanci nie mający schizofrenii, są świadkami "końca świata" czyli wojny nuklearnej. Więc jeśli oni to widzą to główna bohaterka schizofrenii nie miała i temu akurat nie da się zaprzeczyć.

Dana_tep

Przecież ona popełnia na koniec samobójstwo i ta scena z końcem świata jest jej ostatnim życzeniem lub wyobraźnia,

ocenił(a) serial na 10
Grzegorz_Kostek

Urocze jest to, jak przedstawiasz swoje wymysły i fantazje jako absolutny pewnik. Hmm, coś mi to przypomina ;)

Grzegorz_Kostek

Czyli tak samo to widzisz :) ten drugi komentarz teraz przeczytałam :D Cieszę się, że ktos też tak to widzi.

Dana_tep

Oczywiście, że się da zaprzeczyć - bo od początku masz obraz wykreowany w jej głowie.. potem widzi to domino (zajebiście zrobione przebłyski świadomości) i słowa o „wiecznym zapomnieniu” - to grozi samobójcom wg. wiary.. oczywiście jest pokazane też, jakie czynniki mogły mieć wpływ na jej stan - ale to jest doskonały obraz o tym co mówi Grzegorz :)

mubydraM

Polecam podobne filmy :)
https://www.filmweb.pl/film/Men-2022-10007247
https://www.filmweb.pl/film/Zakochany+bez+pami%C4%99ci-2004-107855

Dana_tep

Wcześniej demon przełączył jej tv na materiał o polityce i tam była mowa o zrzuceniu bomby atomowej i to się stało. To był przypadek, że nastąpiło to kiedy główna bohaterka zachorowała na schizofrenię.

ocenił(a) serial na 8
FaNeil

Jak dla mnie najlepszy odcinek sezonu.

ocenił(a) serial na 9
FaNeil

Cały ten sezon jest słaby, jedynie 3 odcinek jest w porządku, jednak co do ostatniego odcinka, to po obejrzeniu uznałem że jest beznadziejny, ale po dłuższym zastanowieniu doszedłem do wniosku że autorzy zagrali trochę netflixowi na nosie, i przemycili w odcinku krytykę multi-kulti.

Spoiler:
Bohaterką jest imigrantka, która nie potrafi dogadać się z białymi współpracownikami w pracy, okazuje brak szacunku, wrogość i zazdrość, w końcu opętana nienawiścią za namową demona który przyjął wygląd czarnoskórego tancerza, chwyta za młotek i zabija przyzwoitych białych ludzi.

ocenił(a) serial na 9
aka34

;-)

ocenił(a) serial na 9
aka34

Yyyy, tak a propo zabijania przyzwoitych białych ludzi... Co jest przyzwoitego w utopieniu żony (i byciu przy tym podniecionym) oraz pedofili? Albo naziźmie? Pytam dla kolegi.

ocenił(a) serial na 9
Martii_chan

Szkoda sów dla kolegi ;)

aka34

Sów proszę w to nie mieszać.

ocenił(a) serial na 8
FaNeil

Odebrałam ten odcinek inaczej.
Pokaż mi przyszłość Michaela Smarta (u mnie 52 minuta odcinka), i demon pokazuje - m.in. jednego z mechanicznych psow z s04e05, ktore wytłukły prawie wszystko, co żyje. Nie wiadomo, czy w UK, Europie, czy na całym świecie (w w/w odcinku grają Skoda i Renault z kierownicą po prawej stronie). Zakładam, że to patent Smarta, ktory miał chronić Wielką Brytanię/Europę przed napływem uchodźcow, ale coś nie wyszło. Poza tym Gaap mowi, że Smart będzie odpowiedzialny za imponującą liczbę zgonow.
Dlatego nie widzę tu żadnych przenośni, metafor ani schizofrenii. Gdyby Nida zabiła Smarta uratowałaby świat w 1969 roku, gdyby zamordowała kogoś innego doszłoby do wydarzeń z odcinka Twardogłowy.

Tanir

Wytłumaczy mi ktoś w takim razie fakt, że wydarzenia z S04e05 miały miejsce (zakładamy, że skoro pojawiły się wstawki z ww. odcinka to jest to to samo „uniwersum”), skoro dziewczyna nie miała schizofrenii, a demon nie był tylko wytworem jej wyobraźni? ,
Jaką przyszłość ukazywał odcinek z mechanicznymi psami jeśli dziewczyna była zdrowa i świat się skończył?

ocenił(a) serial na 5
dawid_479

Być może wojnę atomową jednak ktoś przeżył.

FaNeil

jak nie rozumiesz zakonczenia to nie otwieraj papy. taki moral ztego odcinka dla Ciebie :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones