Czarne lustro (2011)
Czarne lustro: Sezon 6 Czarne lustro Sezon 6, Odcinek 5
Odcinek Czarne lustro (2011)

Demon 79

1h 15m
5,9 3 050
ocen
5,9 10 1 3050
Czarne lustro
powrót do forum s6e5

Sympatyczna makabreska

ocenił(a) serial na 9

Tak, wiem, to już zupełnie inny klimat niż początkowe sezony "Czarnego lustra", ale nauczyłam się przez kolejne lata, że nie ma co oczekiwać powrotu do pierwotnego ducha serialu. W ten sposób staram się patrzeć na każdy odcinek trochę jak na osobne dzieło, nie porównując z tym, co było w tym serialu kiedyś najlepsze.

I tak "Demon 79" naprawdę mi się podobał. To urocza makabreska z sympatycznymi (mimo wszystko!) bohaterami. Pan Demon to wręcz materiał na jakiś spin-off (brawa dla aktora). Zresztą bohaterka też świetna i razem tworzą zgrany duet, mimo dzielących ich pozornie różnic. Dobrze oddany klimacik przełomu lat 70. i 80., dobrze rozegrana dwuznaczność całej sytuacji (choroba psychiczna vs. realny demon) i nieoczywisty finał. Jestem bardzo na tak.

ocenił(a) serial na 9
Diana

A ostatnia scena... wręcz mnie wzruszyła. :)

ocenił(a) serial na 10
Diana

Tak. Ostatnia scena piękna i wzruszająca. I oni byli taką cudną parą jak Kelly i Yorkie. Chcę ich jako FunkoPop!

ocenił(a) serial na 9
Diana

Dla mnie najlepszy odcinek tego sezonu.

ocenił(a) serial na 10
Diana

Najlepszy odcinek, po bardzo słabym Mazey Day w pamięci zostanie miłe wspomnienie z zakończenia specyficznego i odchodzącego od schematu sezonu :)

ocenił(a) serial na 7
Diana

Szczegolnie humor tu jest dobry,alei głowna bohaterka tez niesie ten odcinek.

Diana

Wg mnie najlepszy odcinek dość przeciętnego sezonu. Z tym, że prawie w ogóle do Czarnego Lustra i jego starej idei nie pasuje. Ci, którzy oczekują czegoś Ś stylu najlepszych odcinków serialu będą wg mnie zawiedzeni i to mocno i ja to rozumiem.
Ale jako odrębna historia ma to swój urok, a wg mnie jest na pewno dużo lepsze niż pozostałe odcinki 6 sezonu. Które albo nawiązują do klimatu, ale są dość przeciętne. Albo kompletnie odbiegają i nie robią wrażenia.
Ten odcinek jest jedynym, który chcę obejrzeć raz jeszcze - choć tez zaznaczę, że nie jest to jakiś przełomowy film. Pewna makabreska z czarnym humorem. Z pewnym dylematem moralnym. Mimo wszystko zaskakującym zakończeniem.

ocenił(a) serial na 8
Diana

Jest to najlepszy odcinek tego sezonu, ale nie chciałbym by Black Mirror odeszło od Sci - Fi

ocenił(a) serial na 8
Diana

"nie ma co oczekiwać powrotu do pierwotnego ducha serialu"
Nie rozumiem tego zdania. Wszystkie dotychczasowe sezony miały jedną i tą samą tematykę. Były lepsze i gorsze, ale klimat był ten sam. Dopiero ten obecny oprócz jednego czy dwóch odcinka nie pasuje kompletnie do reszty. Owszem, Demon 79 to bardzo dobre kino, ale kompletnie nie pasuje do dotychczasowego Black Mirror.

andand22

ciemnota. w kazdym praktycznie sezonie byly odcinki, ktore sie calkowicie wyroznialy od reszty i taz lemingi pierdzialy w podobnych tonach na forum.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones