Dexter (2006-2013)
Dexter: Sezon 7 Dexter Sezon 7, Odcinek 10
Odcinek Dexter (2006-2013)

The Dark…Whatever

54m
8,4 2 299
ocen
8,4 10 1 2299
Dexter
powrót do forum s7e10

s07e10

ocenił(a) serial na 8

Witam opowiadać jaki był poziom odcinka ;P Ja niestety obejrze po pracy ale lubie wiedziec jak oceniacie ogolnie odcinek ( także uprzedzajcie o spojlerach zeby nie zepsuć zabawy ;))

ocenił(a) serial na 10
rumuniarz

Mi się podobał, jest parę ciekawych momentów, wręcz powiedziałbym takich perełek ale kto co lubi. Niektórym może nie pasować taki kierunek serialu. Mi się podoba.

ocenił(a) serial na 9
rumuniarz

Jestem zawiedziona tym odcinkiem... Już nawet łapie się na tym, że zdarza mi się przewijać sceny... Są zwolennicy tego sezonu - ja do nich nie należę. Z przykrością stwierdzam, że z odcinka na odcinek jest coraz gorzej. Oczywiście było kilka fajnych momentów do tej pory, ale właśnie tylko kilka, bo reszta robi się wręcz męcząca. Co tydzień się łudzę, że będzie lepiej, ale po s07e10 widzę, że to nie nastąpi. Szkoda, bo zawsze czekałam na Dextera, a teraz jakiś taki niesmak...

użytkownik usunięty
mej_filmaniak

A dla mnie właśnie to pozytywne zaskoczenie, że po odcinku kończącym wątek Isaaka fabułą nie zeszła na psy - La Guerta jest pewna, że to Dexter ale Matthews uparcie ją hamuje - coś mi się zdaje, że on od dawna o nim wiedział. Pewnie Harry na łożu śmierci poprosił go aby krył Dextera w razie "w". Podejrzewam, że albo zabije La Guertę albo zrzuci winę na siebie. Każde inne rozwiązanie mnie zaskoczy.

ocenił(a) serial na 9

Przecież Matthews sam z siebie wspomniał o Jimenezie i jego powiązaniu z morderstwem matki Dextera. Gdyby Harry go prosił o tego typu przysługę to nigdy by w taki sposób nie pomagał LaGuercie.

użytkownik usunięty
delh

Ewentualnie specjalnie nakierował La Guertę aby nie wzbudzać podejrzeń, w końcu jak Debra radziła jej dać sobie z tym spokój to zerwała z nią kontakt, Matthews to stary wyjadacz, który zna się na ludziach. No ale jeśli naprawdę nic nie planuje i Dexter inaczej ich załatwi to trudno ...

" La Guerta jest pewna, że to Dexter ale Matthews uparcie ją hamuje - coś mi się zdaje, że on od dawna o nim wiedział. Pewnie Harry na łożu śmierci poprosił go aby krył Dextera w razie "w". Podejrzewam, że albo zabije La Guertę albo zrzuci winę na siebie".

Całkiem niezła koncepcja. Z dwojga, to raczej zabije LaGuertę, niż weźmie winę na siebie. Raz że wielokrotnie mu podłożyła świnię, więc miałby okazję do zemsty ;), dwa że miał tę operację przepukliny, więc mimo posiadanej łódki nie ma warunków fizycznych, by spełniać rolę mordercy.

ocenił(a) serial na 9
rumuniarz

BEDE SPOJLEROWAL:) (btw po co zakladasz temat o danym odcinku jak sie boisz spojlerow?)
Do rzeczy - odcinek moim zdaniem niezly. Fajny watek z ojcem Hannah, choc mimo wszystko dla mnie kluczowym momentem bylo odrzucenie przez Dexa dark... ridera:) Wreszcie kolo zrozumial kim i czym jest. Z drugiej strony mam wrazenie, ze odrzucenie DP ma usprawiedliwic ewentualne zabicie Marii i Toma, ktorzy jak wiemy nie pasuja do kodeksu.
Mam tez nadzieje, ze Hannah pojawi sie w 8 sezonie choc z zapowiedzi kolejnego odcinka zaczynam w to powatpiewac!

użytkownik usunięty
snail_1981

Mnie się najbardziej spodobało jak Dexter się rozmyślił i postanowił pomóc Deb odnaleźć podpalacza zamiast samolubnie go zabijać.

ocenił(a) serial na 8

Mnie się podobała gadka Dexa na łodzi z tatuśkiem. Ten jego głos jakby pająk bawił się z muchą . Lol

ocenił(a) serial na 8
rumuniarz

Hmmmmm...... odcinek taki różny.... z jednej strony wątek Dextera, jego "przemiana" i śledztwo La Guerty i Matthewsa są naprawdę ciekawe, ale z drugiej strony to jak został rozwiązany wątek Nadii i George'a oraz ojca Hannah ..... to trochę porażka po prostu.........

Jurigag

są już napisy? mi napi projekt nie wyszukuje. ktoś poratuje?

ocenił(a) serial na 10
feaR38

nie ma jeszcze kolo 15 bd

ocenił(a) serial na 8
Jurigag

No nie, nie, nie, nie!

Co to miało być w tym od.7x10??

"Ja wiem, że czasem są upadki i wzloty. Dziewczyny to nic więcej jak tylko kłopoty"

Jak mogli tak zepsuć Dextera w tym odcinku?! Przecież to zupełnie zmienia sposób postrzegania tej postaci. Dlatego (przynajmniej ja) go lubiliśmy bo zabijał kanalie, morderców. A teraz wychodzi na to, że to kolejny psychol, któremu obojętne jest kogo zabija - dokładnie jak mówił jego brat Braian. Przecież ojciec Hanny nie zasługiwał na śmierć. Był łajdakiem, szantażystą ale nie mordercą. Skoro Dex nie zabił nawet exmęża Rity, to dlaczego miałby jego zabijać?? Kompletna durnota. A wszystko dlatego, że nie zabił Hanny za pierwszym razem :/. Teraz już naprawdę uważam, że ona nie dożyje 8 sezonu. I to ich "Kocham cię" - masakra. Zabrakło tylko tego, żeby oboje byli umazani we krwi :). Kurczę - na razie razem ze śmiercią Issaca umarła końcówka sezonu :(. Dexter zamiast ścigać jego zabójcę wpadł w kolejne szambo :/.

To że Quinn zabił Georga było strasznie grubymi nićmi szyte. Qinn wpada, szast prast strzela i po problemie. Można to było inteligentniej rozegrać. I dobrze, że to nie ten śledczy Straży Pożarnej okazał się Fantomem. Rzeczywiście - to by było zbyt proste. LaGuerta i Matthews szybko doszli do sedna sprawy. Dexter będzie żałował, że się z nią w 1 sezonie nie przespał :).

ocenił(a) serial na 8
8azyl1szek

Ta Hanna zepsuła dextera całkowicie.Odkąd się pojawiła to dex olał kodex ,nie zabił morderczyni a nawet ją kryje i pozwala dalej zabijać,chciał wrobić w morderstwo niewinnego a na koniec zabił z premedytacją ojca Hanny.Ja osobiście to już dexterowi nie wybaczę i mam nadzieję że sprawiedliwość go dosięgnie .

ocenił(a) serial na 10
Sagemik

Nie pamiętacie już jak Dexter bodajże w 4 sezonie zabił pedofila który robił zdjęcie Astor?
On też nie był zabójcą a mimo wszystko broniąc swoje "stado" postanawia go zabić.
Sytuacja z 5 sezonu w którym rozgoryczony po śmierci Rity zabija w kiblu jakiegoś gościa który zaczął go wyzywać.
Dlatego też nie wiem czemu akurat teraz czepiacie się tego że zabił kogoś olewając kodeks..

ocenił(a) serial na 9
8azyl1szek

Ciekawi mnie tylko jakim cudem w 2 sezonie nie doszli do tego, ze Jimenez byl wlascicielem chatki i nie powiazali tego z zabojstwem matki Dexa?!

ocenił(a) serial na 10
snail_1981

bo mieli to w dopie xd

snail_1981

Bo dowody na Doaksa były tak ewidentne że mogli spokojnie zamknąć śledztwo.

ocenił(a) serial na 9
Grajcz

Czyjas chata wybuchla a oni nawet nie sprawdzili kogo? Naciagane ale z racji, ze to tylko serial odpuszcze tworca to niedopatrzenie :p

snail_1981

Mogli sprawdzić, poinformować właściciela.
Ewentualnie zapytali go czy coś wie, on oczywiście że nie i tyle.
Niby po co mieli dochodzić czy właściciel ma on powiązanie z jakimś morderstwem sprzed lat o którym i tak niewielu w wydziale wie?

ocenił(a) serial na 9
Grajcz

Raczej chodzi mi o to, ze informacja o wlascicielu powinna byc w raporcie policyjnym, ktory napewno czytal Matthews i wtedy powinna mu sie lampka zapalic tak jak w dzisiejszym odcinku.

snail_1981

Właścicielem nie był Jimenez, tylko ten koleś z ostatniego odcinka.

ocenił(a) serial na 9
snail_1981

Myślę, że to było tak, że właściciel już w 2007 roku wspomniał policji o Jimenezie jako wynajmującym chatkę i to było ujęte w raporcie policyjnym. Matthews jednak wtedy na nazwisko Jimeneza pewnie nie zwrócił uwagi.

Raport ze sprawy Rzeźnika miał pewnie z kilkadziesiąt/kilkaset stron, Jimenez mógł być wspomniany w jednym zdaniu, a Matthews podczas czytania skupił się tylko na najważniejsze rzeczach (bo dla niego najważniejsze były dowody na Doaksa a nie kwestia wynajmu chatki). To jest po prostu tak, że szef wszystkich szefów zazwyczaj nie wczytuje się w każde pojedyncze zdanie przed podpisaniem jakiegoś dokumentu.

ocenił(a) serial na 8
8azyl1szek

"Przecież ojciec Hanny nie zasługiwał na śmierć. Był łajdakiem, szantażystą ale nie mordercą."
Zasługiwał, nie dość że chciał wyłudził kasę z którą by zniknął, to i tak wydał córkę policji, nie to co mama Wada która nic nie powiedziała policji do póki syn nie umarł. Tak czy siak wg mnie facet zasłużył na skończenie jako ofiara Dextera. Btw Dex już kilka osób też zabił bez kodeksu i nikt nie narzekał.

Robert831231

Nie zasługiwał, kodeks jest jasny - zabija morderców.
A to że wydał Hannah? Zrobił słusznie, ona też jest mordercą i zasługuje na śmierć.

A poprzednie odejścia od kodeksu to były wyjątki, przypadkowo zabity brat Miguela, pedofil namierzający dzieci Dexa czy gość zamordowany w kiblu pod wpływem impulsu.
To nie to samo.

ocenił(a) serial na 8
Grajcz

Pedofila też zabił pod wpływem impulsu, kodeks to pic i usprawiedliwienie dlatego co robi. Btw zapomniałeś o fotografie, którego zaciukał a zabijał asystent.

Robert831231

Wszystkie te odejścia od kodeksu były epizodyczne i wyjaśnione.
A bez kodeksu cały serial straciłby sens bo Dex mógłby zabijać codziennie po 5 bezdomnych których zniknięcia nikt nie zauważy.
Kodeks jest fundamentem serialu i całego życia Dextera.

ocenił(a) serial na 8
Grajcz

Podpalacz też miał swój kodeks nazywał się "to był Bobby" :0

Robert831231

Podpalacz był żałosny, nie umywa się do Dextera.

ocenił(a) serial na 8
Grajcz

Był ale tak czy siak, miał swoją formę wmawiania sobie dlaczego zabija

Robert831231

Kodeks to nie tylko zasady dotyczące ofiar.
Kodeks miał chronić przed wpadką, gdyby podpalacz miał taki kodeks nie dałby się złapać.

Rezygnując z kodeksu, swojej "rutyny" Dexter mocno się naraża.
Jak już n-ty raz mówię Hannah zmienia go w bezmyślnego myślącego fiuta przeciętniaka.

ocenił(a) serial na 9
Grajcz

"Kodeks jest fundamentem serialu i całego życia Dextera" - raczej byl. Od teraz Dex nie bedzie poslugiwal sie kodeksem dzieki czemu mozliwe bedzie sprzatniecie LaGuerty i Toma!

snail_1981

I Debry która nie lubi jego dziewczyny!
I Masuki który sprośnie na nią patrzy!
I klienta który nie zapłacił jej za paprotki!
Nie mając żadnych zasad stajesz się nikim.

ocenił(a) serial na 9
Grajcz

sadze, ze dokladnie tak to moze wyglasdac. Dexter zdal sobie sprawe ze poprostu lubi zabijac a kodeks nie jest mu do tego potrzebny wiec teraz bedzie zabijal kogo popadnie:p
A tak powaznie to sadze, ze Dexter bedzie pomalu zmierzal do samodestrukcji, ktora ostatecznie nastapi w otatnim odcinku sezonu 8. Mam przynajmniej taka nadzieje!

ocenił(a) serial na 10
snail_1981

no nie wierzę :) Dexter nie lubi zabijać, bo tak i koniec (bo tak mówi Hanna montana - w jej opinię mistrza zen uwierzył jak widzę nie tylko sam Dexter). to że ona zabija dla własnej korzyści i jej to nie rusza, nie oznacza, że wszyscy inny mordercy świata kierują się takimi samymi motywami. nie mwię o tym, że Dexter ma nie brać odpowidzialnośi za swoje morderstwa. przecież mimo istnienia "mrocznego pasażera", nigdy nie odżegnywał się od odpowiedzialnosci za to kim i czym jest. nazywał siebie nawet "schludnym potworem".
hanna miesza mu we łbie aż przyjemnie - szkoda tylko, że on sam wyłaczył analityczne myślenie (to oczywisie jasne, że krwi starcza na jeden tylko narząd, ale w przypadku Dextera jest brutalnie wrecz śmieszne i żałosne).
od samego początku było wiadomo, że bohater serialu jest spaczony przeżyciem z dzieciństwa, a ojczym mu pomógł nakierować potrzebę zabijania na osobniki zagrażające normalnym ludziom. nie mówię tu o usprawiedliwaniu, a o wyjaśnieni;. mrocznym pasażerem Dextera nie jest nic innego, jak cień makabrycznej traumy, którą przeżył i chociażby tysiąc Hann powiedziało, że tak naprawdę on po protu lubi sobie pozabijać, nie zmieni to rzeczywistości , czyli tego, że jego lubienie zabijania wynika z faktu, iż Henry zamaist wysłać go do psychologa, zrobił z niego swoje narzędzie sprawiedliwości.
Hanna przemienia Dextera - niesłychanie szybko i sprawnie - na obraz i podobieństwo swoje. Uważam, że to jest porażka, która bardzo osłabia nota bene świetny sezon siódmy.

ocenił(a) serial na 9
Sylwiaczek666

Oczyiwscie, ze lubi i zawsze lubil zabijac. Poprostu wczesniej szukal sobie usprawiedliwienia i w ramach zadoscuczynienia zabijal tylko "tych zlych". Traumatyczne przezycia z dziedzinstwa oczywiscie mialy wplyw na to kim jest ale to nie zmienia faktu, ze ZABIJANIE SPRAWIA MU PRZYJEMNOSC! Jest to dla niego cos w rodzaju seksu dla normalnych ludzi:) W momencie wbijania noza Dex przezywa na swoj sposob orgazm. Nie rozumiem jak mozesz twierdzic, ze on nie lubi zabijac? To, ze sobie cos wmawia i na kazdym kroku stara sie usprawiedliwic nie znaczy, ze to mu nie sprawia przyjemnosci.

ocenił(a) serial na 10
Grajcz

i jeszce Arleen, czy jak jej tam, bo będzie zeznawałą przeciwko Hanusi,
a jak aArrison zarzyga jej dywan, bo będzie miał niestrawności, to i Harrisona,
no i oczywiście Jamie, ponieważ, Haneczka będzie zazdrosna, ech.....
i tym samym Dexter zamini się w siepacza - idiotę bez żadnych zasad - co oczywiśie, jak zauważasz uczyni go nikim ;/

snail_1981

Hmm prędzej LaGuerte bo wydaje mi się Mathews będzie chronił Dexa na jakiś tam sposób aby się odegrać na tej kolumbijskiej pipie ;) ot tak mi do łba wpadł taki pomysł

ocenił(a) serial na 9
jason86

Kolumbijskiej? O.o

delh

Yyy heh ona chyba jest z Kuby no aaa kij z tym :)

Robert831231

Huhu ale uważam że bez kodeksu to zabijałby zapewne każdego drania nie tylko samych morderców... dziennie po klika sztuk by złowił ;)

ocenił(a) serial na 8
jason86

Guzik prawda może i by zabijał kogo popadnie ale na pewno nie na większą skale jak do tej pory :0

Robert831231

I zasługiwał, i nie. Niektórzy uważają, że nawet morderca nie zasługuje na śmierć, więc... ale ja uważam, że może i tak, zasługiwał.

Hmm_Ciastko

Można było go po prostu spławić...oj nie bo jego córeczka jest dużo gorsza i poszłaby siedzieć.
Gość zasługiwał na śmierć dlatego że jego córka jest morderczynią?

Grajcz

Może. Nie, nie dlatego, że jego córka jest morderczynią. Po prostu był zły w pewnym sensie. Takie jest moje zdanie.

użytkownik usunięty
Grajcz

miałam nadzieję, że Dex utopi go żywcem, taka zemsta za znęcanie się nad Hanką, za to, że stary wrzucił ją jak kłodę do wody, bo chciał ją nauczyć pływać ;P a tu folia, ostrze i bul bul na dno

Robert831231

"Zasługiwał, nie dość że chciał wyłudził kasę z którą by zniknął, to i tak wydał córkę policji, nie to co mama Wada która nic nie powiedziała policji do póki syn nie umarł. Tak czy siak wg mnie facet zasłużył na skończenie jako ofiara Dextera."

Mimo sprzeczności z kodeksem, w pełni popieram to, co napisałeś :)
Zresztą - możliwe, że przez takie deptanie emocji Hannah przez tatuśka stała się tym, kim się stała.
A już niewybaczalne jest wydanie dla zysku (a nie z poczucia sprawiedliwości) swojego dziecka.
Dobre porównanie z matką Wayne'a, tak jak piszesz - nie potrafiła wydać swojego syna, pomimo świadomości całego zła, które wyrządził.

ocenił(a) serial na 8
SilverShade

Dokładnie tak, inaczej wydać Ją z chęci sprawiedliwość, a inaczej z chęci zarobienia kasy. Co do deptania emocji, racja to zdecydowanie przez tatusia wpadła w objęcia Wayne'a. Więc był z niego kawał drania i zasługiwał na śmierć.

8azyl1szek

jest to tak zwane dojrzewanie... :) i on dojrzewa..

vasil_zajcev

Dojrzewanie w tym wieku:)

Dorosły człowiek nie zmienia całego systemu wartości w ciągu tygodnia a Dexter raczej nastolatkiem nie jest.
Człowiek z wiekiem powinien mądrzeć, no cóż...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones