PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33088}

Duma i uprzedzenie

Pride and Prejudice
8,2 36 591
ocen
8,2 10 1 36591
7,8 6
ocen krytyków
Duma i uprzedzenie
powrót do forum serialu Duma i uprzedzenie

Tak mnie zaciekawiło, ile jest ludzi, którzy uwielbiają ten serial, więc proszę, aby wpisywały się tu tylko i wyłącznie te osoby.
Ci, którzy go nie lubią, bardzo proszę - zignorujcie ten temat na forum, możecie założyć drugi - kto nie lubi serialu ;)
No. To ja jestem pierwsza ;) Kto następny?

ocenił(a) serial na 10
Natasza882

Ja też się wpisuję na tę listę.


za krótki <br/>

trifle

Kocham wszystkie dzieła Jane Austen, a "Dumę i uprzedzenie" w szczególności.
Dołączam się do listy fanów!

ocenił(a) serial na 9
trifle

Up up :)
Kolejna fanka magicznej atmosfery epoki regencji.

ocenił(a) serial na 10
Avienae

I Ja zostawiam po sobie ślad ,jako fanka tego małego arcydziełka,tej perełki jakim jest ten serial.W końcu go sobie nagrałam,i mogę oglądać ,oglądać i jeszcze raz oglądać.Pozdrowienia dla wszystkich ;D

ocenił(a) serial na 10
littillea

Chciałabym wam polecić inny serial,a mianowicie Tess,zaczarował mnie od pierwszych minut trwania(szkoda tylko ,że nie oglądałam 1odcinka :

ocenił(a) serial na 10
trifle

Skoro prosisz o wpis to z wielką pzyjemnością to uczynie.
Uwielbiam J.Austen to cudowna autorka, a ta ekanizacja zwala z nóg.
Jest fantastyczna i w prawie perfakcyjny sposób ukazała treść utworu. Cieszę się, że nie tylko ja wariuję na punkcie twórczości Austen.
pozdrawiam wszystkich maniaków :)

użytkownik usunięty
trifle

Ja jestem nie wiem, która w kolejności:) Ale tak jak cała reszta uwielbiam ten serial:) I nawet przed chwilą go oglądałam;D

trifle

No to ja tez się piszę ;] a żeby nie był za krotki dodam, że Pan Darcy to dla mnie ideał, a serial oglądałam dziesiątki razy na youtube i nadal oglądam :D Tylko ten z 1995, 2005 do chrzanu (Pan darcy jakiś nijaki ;/). A książkę lubie sobie pochłaniać wieczorami na dorby sen :D

trifle

Całym sercem. Pamiętam jak pierwszy raz puszczali w telewizyjnej jedynce. Siedziałam przyssana do telewizora. Teraz wałkuję dvd ;-)

ocenił(a) serial na 10
trifle

Pewnie tu już pisałam ze sto razy, ale napiszę jeszcze sto i pierwszy.
Uwielbiam, cóś pięknego, śni się po nocach, utożsamiam się z Lizzy, czyli
mam świra i tyle. Jeden z piękniejszych filmów (obok "Rozważnej i
romantycznej") dla ludziów sentymentalnych (czyli dla mnie). Piękny jest i
niezwykły. Qrde, jestem heteroseksualna (znaczy w chłopach gustuję), ale
Lizzy kocham. Oczywiście Darcy'ego bardziej. Ale tylko trochę bardziej :)

ocenił(a) serial na 10
roxana33

Pan Darcy to mój ideał mężczyzny no po prostu go kocham i tyle :)) Z postaci z serialu na drugim miejscu jest Pan Collins (rozmowa o półkach w szafie <3 )Jeżeli chodzi o seriale idealne to "Duma i uprzedzenie" jest moim numerem jeden.

ocenił(a) serial na 10
trifle

Czytam tę książkę prawie od 10 lat co kilka miesięcy :) jedna z moich ulubionych. Serial BBC jest po prostu rewelacyjny! widziałam kilka ekranizacji i mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że żadna wersja się nie umywa do tej właśnie :) podpisuję się!

ocenił(a) serial na 10
trifle

doskonała ekranizacja ksiązki z cudowna obsadą

trifle

201-wsza fanka serialu dołącza do zacnego grona :) Oglądałam trzy wersje (1940, 1995, 2005) i ta jest mz najnajlepsza :D

ocenił(a) serial na 10
trifle

Cudowny, mogę go oglądać co weekend, nie nudzi się, pierw miałem wersje z netu, a teraz kupiłem Oryginał, z dodatkowym odcinkiem - jak powstawał serial. Polecam, pozycja obowiązkowa dla tak naprawdę wszystkich, co mają w sobie głębię, małego marzyciela, a ja czasami tak mam, na szczęście czasami:-).

użytkownik usunięty
GumisioweOczy

A wiec i ja pozostawię po sobie ślad w tym temacie. Najlepsza z ekranizacji Dumy i uprzedzenia jaką oglądałam, a oglądałam chyba wszystkie.

trifle

Kocham ten serial, książkę i pana Darcy'ego!!!!!!!!!

użytkownik usunięty
Manon

Uwielbiam ten serial. Pozdrawiam wszystkie wielbicielki i wielbicieli... :)

trifle

kocham kocham kocham kocham!
co prawda wolę film z 2005, ale to też mi się baaaaaaaaaaaaaaaaaaaardzo podoba (i nie bierzcie tu pod uwagę mojego innego tematu o tym, czy film czy serial lepszy, bo tam tylko porównywałam, ale gdybym oglądała najpierw serial, to by mi się może bardziej podobał) no i darcyego też kocham!!! :****

trifle

i ja:) choć dopiero został obejrzany przeze mnie po raz pierwszy, to już go uwielbiam i wiem, że jeszcze nie raz do niego wrócę:)

trifle

Oczywiście, że się dopisuję! Najlepsza ekranizacja "Dumy i uprzedzenia"!

trifle

super serial no a książka jeszcze lepsza:)

trifle

uwielbiam ten film!!!!!!!!!!!! cudowny jest poprostu!!!!!!!! najlepsza wersja jaka jest zrobiona ze wszystkich!!!! :):):)
co mi się tu podoba:
najbardziej lubię aktora który gra Darcego i tego aktora uwielbiam w każdym jakim jest, może jego charakte jaki musi grac on nie jest całkowicie idealny ale ten aktor super sie do tego nadaje i tak samo lizii tez nadaje się do tej roli....
ODCINKI WSZYSTKIE LUBIE MOŻE TROCHĘ MNIEJ 2 ALE TEŻ LUBIE

ocenił(a) serial na 10
trifle

Lubię go na tyle, że kupiłem wersje specjalną na 3DVD w super okładce i cudnej jakości. Przyjemnie się to ogląda, właśnie mi taka myśl się nasuwa.

ocenił(a) serial na 9
trifle

najpiękniejsza ekranizacja powieści Jane Austen:)) uwiebiam wracać do tego serialu:)

trifle

Ja również uwielbiam ten serial! Ma niesamowity klimat... No i Colin w roli pana Darcy'ego... Coś niesamowitego :)

ocenił(a) serial na 8
trifle

i ja i ja!!!

trifle

zdecydowanie uwielbiam i nie chcę przestać

ocenił(a) serial na 9
kicius_4

w końcu dołączam do grona fanów... marvellous :)

ocenił(a) serial na 10
trifle

no i ja się dołączam :)

ocenił(a) serial na 10
trifle

Colin jako Darcy jest the best.! kocham tego aktora, staram się kolekcjonować filmy z jego udziałem aż przyszla kolej na dumę. Ideał mężczyzny ! przynajmniej raz w tyg muszę przeczytać ost. 40 stron ksiażki i ulubione sceny z filmu. szkoda tylko ,ze duzo ciekawych watków nie rozwinieto w filmie np. samo zakonczenie, ale i tak mnie zachwyca i...warto go obejrzeć by nasycić oko wygladem Pana Darcy :)

ocenił(a) serial na 10
fasolcia91

I ja też dołączam do haremu wielbicielek :)

ocenił(a) serial na 10
kamaorzechowska

Kocham tą książkę, ten film, a najbardziej p. Darcy ;** <3333.

ocenił(a) serial na 10
NormalnieNienormalna

SERIAL THE BEST!

Książki i większość ekranizacji też, ale serial kocham od prawie 10 lat :)

ocenił(a) serial na 10
trifle

:) UWIELBIAM!

za krótki za krótki za krótki za krótki za krótki

trifle

ja tez uwielbiam! tak sie ucieszylam, ze w Wyborczej go wypuszczaja! nawet moj maz po obejrzeniu calosci stwierdzil, ze jak na romans, jest niezly :D pozdrawiam wielbicieli :)

ocenił(a) serial na 10
trifle

Świetna ekranizacja, znakomici aktorzy, mogłabym oglądać non stop :-) Pozdrawiam wszystkie fanki książki i serialu!

trifle

I ja i ja i ja!! Kocham ten serial, kocham tę książkę i kocham pana Darcy'ego.
Pozdrawiam wszystkie niepoprawne romantyczki!!!

ocenił(a) serial na 8
trifle

uwielbiam wszystko co dotyczy Austen, a wiec i ten serial

ocenił(a) serial na 10
trifle

Uwielbiam ten serial (dla mnie to jedyna słuszna wersja) i Colina Firtha jako Darcy'ego, zwłaszcza w wersji wet, czyli na mokro :) Spojrzenia Darcy'ego zwalają z nóg, zapierają dech i robią takie różne dziwne rzeczy ze mną, że hej. Piękny film, doskonale zagrany i zrobiony z wielką dbałością, zarówno jeśli chodzi o szczegół historyczny, jak i wierność wobec literackiego pierwowzoru (który nota bene także wielbię).

trifle

jestem fanką książki i filmów, co prawda aktorzy w tym filmie z 2005 są ładniejsi ale tu jest Colin Firth i on przebija wszystko ;) ten serial to mój sposób na depresję ;)
pozdrawiam fanki ;)

ocenił(a) serial na 9
shanti1993

cóż serial jest znakomity,a bohaterowie charyzmatyczni hehe zawsze lubiłem takie filmy i seriale na równi z kiepskimi horrorami i westernami...niezła mieszanka wybuchowa...

ocenił(a) serial na 10
trifle

ja też uwielbiam DiU ,świetna książka, świetna ekranizacja z 1995 i gra aktorów, ach ten Pan Darcy...

ocenił(a) serial na 10
trifle

kocham, kocham oczywiście;) choćbym oglądała 1000 razy i tak wyzwala te same emocje;))

trifle

hah no mój ulubiony :D sto razy lepszy od filmu moim zdaniem :) i Elizabeth idealna :D pozdrawiam innych fanów! :P

ocenił(a) serial na 10
Alda

cudo!

trifle

też się wpiszę, bo kocham ten serial. nigdy się nie nudzi :)

ocenił(a) serial na 10
trifle

najlepsza wersja DiU idealnie odzwierciedla ksiązke!
i pan darcy uhmmmmmmmmm

trifle

uwielbiam i książkę i serial.

ocenił(a) serial na 10
trifle

i ja się dopiszę do listy fanów :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones