PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=262774}

Ranczo

7,4 82 828
ocen
7,4 10 1 82828
6,6 7
ocen krytyków
Ranczo
powrót do forum serialu Ranczo

Quiz o Ranczu?

ocenił(a) serial na 9

Zasady są proste:
Staramy się poprawnie odpowiedzieć na pytanie zadane wcześniej, a następnie sami piszemy
nowe:)

Ja zaczynam:
W jednym z odcinków Solejuk myślał,że jego pole jest roponośne, z czego tak naprawdę
wyciekała ropa?

Milanowa

Policjant i Japycz

Podaj żart Mecenasa Gabrielskiego.

ocenił(a) serial na 10
_lilka_

Nie o to mi chodziło, tylko kto ma na imię Zofia.

Ale fakt - można było rozmaicie zrozumieć.

Do sędziego wpada adwokat i opowiada, jakoby pies żony sędziego pogryzł jego psa, żąda 10 tys. Sędzia po namyśle kładzie forsę, a na pytanie kolegi, czemu dał skoro nie ma ani żony, ani psa mówi - wiesz, sprawa do sądu trafi, a tam różnie może być.

Anegdota jest o tyle mało śmieszna, że osobiście znam przypadek uznania ojcostwa,. które było niemożliwe, facet siedział parę lat za niepłacenie alimentów na nie swoje dziecko.

Kto w gminie poza wnuczką Więcławskiego nosi imię Zofia?

Milanowa

Jedna z kobiet , które pracowały w spółdzielni i babka zielarka

ocenił(a) serial na 10
_lilka_

To ja zadam pytanie,bo poprzedniczka chyba zapomniała.



Ile razy i kto u babki się chował i dlaczego?

Patrykpl_filmaniak

odpowiedz dla Milanowej bo nie padła : Jedna z kobiet , które pracowały w spółdzielni i babka zielarka

marcia1711

a odpowiedz na pytanie Patrykpl_filmaniak raz Wietbski sie chował, raz lucy dorotke przechowala, jeszcze raz siedziala tam Jola noo to chyba wszystko

ocenił(a) serial na 10
marcia1711

Marcia nie dała pytania.

No to ja znowu daję w takim razie :D

Gdzie każdy z Wilkowyj trzyma swoje bronie?

ocenił(a) serial na 10
Patrykpl_filmaniak

Ale się namieszało! Nie wiadomo, kto powinien pytanie zadać.

ocenił(a) serial na 10
Milanowa

Ja już pytanie zadałem,to po prostu kontynuujmy.

ocenił(a) serial na 10
Patrykpl_filmaniak

Witebski - jak popadł w depresję z powodu radia kierowanego przez Czerepacha, Jola - w związku z ciążą (wcześniej była tam leczyć utratę głosu, ale się nie "chowała"), Hadziukowa - żeby poprosić Babkę o wyjaśnienie Hadziukowi, że jego dolegliwościom sprzyja picie, nie tyle się "chowała, co podsłuchiwała w ukryciu. Podobnie jak Doktorowa, która nie chciała, aby inni widzieli, że kupuje krem wprost od babki, a nie w sklepie.

O to chodzi?

Jeśli o to to:
Co zarzucił tajniakom stojącym w aucie pod kościołem policjant?

ocenił(a) serial na 10
Milanowa

Bardziej mi chodziło o odpowiedź jaką dała Marcia.
Policjant zarzucił tajniakom stojącym w aucie pod kościołem,że nie umieją czytać znaków drogowych,gdyż tam nie można było stawać.



Kto pomógł policjantowi wyjść z depresji?

Patrykpl_filmaniak

Klaudia

Co spowodowało śmierć byłej żony Kusego ?

ocenił(a) serial na 10
_lilka_

Śmierć byłej żony Kusego spowodował pożar.



Co Kusy robił dla babci Lucy,kiedy jeszcze żyła?

Patrykpl_filmaniak

Zakupy, remontował jak coś się zepsuło. Ogólnie opiekował się nią i dworkiem

marcia1711

a moje pytanie to kim byli rodzice wójta i księdza, co robili

ocenił(a) serial na 10
_lilka_

Nie ma informacji kim byli rodzice księdza i wójta.

ocenił(a) serial na 10
_lilka_

Nieprawda, przyczyny śmierci pierwszej żony nie są znane.

ocenił(a) serial na 10
Milanowa

Tak pomyślałem,bo Kusy mówił ,że stracił WSZYSTKO. Podkreślił to i posmutniał,dlatego tak myślałem.

ocenił(a) serial na 10
Patrykpl_filmaniak

No to zadaj nowe pytanie :)

ocenił(a) serial na 10
Milanowa

No to ja zadaję ;)

Jak ma na imię Kusy?

ocenił(a) serial na 10
Patrykpl_filmaniak

Jakub.

Raz jeden w serialu można zobaczyć nazwisko Kusego, Kiedy?

ocenił(a) serial na 10
Patrykpl_filmaniak

No i w miarę by się to zgadzało,bo potem babci Lucy zaczął pomagać jak go przyjęła do siebie i tylko jego,a wątpie,żeby Kucy zostawił swoją żoną,a poza tym popadł w alkoholizm co też można usprewiedliwiać utratą żony,

ocenił(a) serial na 10
Patrykpl_filmaniak

Żonę utracił - zgoda, popadł w alkoholizm - zgoda., ale wskutek tego (alkoholizmu) powstał pożar, jego żona nie wtedy zmarła. dawaj nowe pytanie.

ocenił(a) serial na 10
Milanowa

No mi się wydawało,że tak jak mówiłem jest. Ale to z tego wynika,że nie wiadomo ci się z nią stało.

ocenił(a) serial na 10
Patrykpl_filmaniak

Odpowiem na własne pytanie, bo wobec zamętu nikt nie odpowiedział na Twoje wcześniejsze. Nazwisko Kusego niewyraźnie widać na zaproszeniach, jakie Monika pokazuje Lucy w areszcie.
A Twoje pytanie było - kto i gdzie trzymał swoją broń, gdy mafia napadła na Wilkowyje.

ocenił(a) serial na 10
Milanowa

Solejuki - w szopie mieli dwa karabiny i ręczny granat; Hadziuk w piwnicy (pod klapą, więc chyba w piwnicy) karabin maszynowy); Stach Japycz - pancerfausta zakopanego w ziemi, Więcławski - pistolet za kratką wentylacyjną. Kusy - rewolwer (po dziadku), nie wiadomo skąd wyjął.

Dlaczego przez długi czas Kusy i Lucy nie brali ślubu?

ocenił(a) serial na 9
Milanowa

Ponieważ Kusy myślał,że Lucy miała ślub kościelny.


A dlaczego Violetka i Stasiek długo chodzili w narzeczeństwie?

blaugball

Nie ma konkretnego powodu.

Jeżeli się mylę to trudno:)

Jak tytuł miał obraz namalowany przez Kusego kupiony przez Wójta?

ocenił(a) serial na 10
mateusz_86

Już było to pytanie - "Tła pierwszoplanowe".

Daj następne.

Milanowa

Gdzie pracowała Lucy przed wyjazdem do Wilkowyj i dlaczego ją zwolnili ?

ocenił(a) serial na 10
marcia1711

W agencji reklamowej.

Ksiądz Robert odpytywał Więcławską i Jolę o ewangelistów. Jakich ewangelistów wymieniły te panie?

ocenił(a) serial na 10
marcia1711

Dopełniam poprzednią odpowiedź - przyczyną utraty pracy były oszczędności i przeniesienie połowy firmy do Indii

No i wracam do pytania:
Ksiądz Robert odpytywał Więcławską i Jolę o ewangelistów. Jakich ewangelistów wymieniły te panie?

Milanowa

Więcławska i Jola wymieniły Marka i Łukasza.

Na jaką ocenę Weronika Więcławska obroniła pracę magisterską?

grauu

Na piątkę

Ile wójt oferował Pietrkowi za łapanie psów ?

ocenił(a) serial na 10
marcia1711

15 zł od sztuki, w tym 30 zł z góry plus dychę górką, żeby miał na zakup "zanęty".

Jaki nr rejestracyjny miał Polonez Staśka, którym jeździł w pierwszych odcinkach?

ocenił(a) serial na 8
Milanowa

Numer Rejestracyjny Poloneza Staśka to: MOP 1961.

Dlaczego Hadziuk chciał się Powiesić?

ocenił(a) serial na 8
Kaoq1234

Sorki ale zaszła mała pomyłka z mojej strony Numer Rejestracyjny Poloneza Staśka to: MOP 1951 a nie 61.

I wracam do pytania:

Dlaczego Hadziuk chciał się Powiesić?

ocenił(a) serial na 10
Kaoq1234

Bo przyłapał żonę w łóżku z kochankiem, szczęśliwie nie dostrzegł, kto nim był i Witebski żyje dzięki temu do dziś.

Z kim Hadziuk ma nieślubne dziecko?

Milanowa

Z Solejukową

Dlaczego Więcławski przerwał remont dworku Lucy ?

ocenił(a) serial na 8
_lilka_

Ponieważ Więcławski był w zmowie z Wójtem.

Dlaczego Lucy kupiła UAZA ?

ocenił(a) serial na 10
Kaoq1234

Żeby móc pojechać w takie miejsce, do którego Stasiek-policjant swoim Polonezem nie wjedzie.

W ciągu 7 serii już raz nastąpiło zakończenie serialu. Która to byłą seria i jaka scena ją kończy?

ocenił(a) serial na 8
Milanowa

Myślę że to była ta scena w ostatnim odcinku 4 serii gdzie Ekipa z ławeczki siedzi na cmentarzu przed grobem Jana Japycza i mówią że "Jak się coś zaczęło to trzeba wiedzieć kiedy skończyć" i machają do widzów.

A moje pytanie to:

Wymień wszystkie metamorfozy Klaudii Kozioł.

ocenił(a) serial na 10
Kaoq1234

Już było to pytanie.

Była punkiem, dwukrotnie zagorzałą chrześcijanką, gotem, bizneswoman, skinem, hinduistką, nihilistką, "artystką" (jako agentka malarza), survivalowcem, urzędniczką, instruktorką Feng shui, grungerem, dziennikarką (radio), dziewczyną z czasów prohibicji, a po długim czasie pewnej "normalności" - kobietą wyzwoloną.

A skoro już jesteśmy przy Klaudii - do kogo zostały powiedziane słowa "Święte prawo wyborcy być idiotą" i przy jakiej okazji?

ocenił(a) serial na 8
Milanowa

Do Kingi przy okazji rozdawania ulotek przed referendum.

Jak nazywa się firma założona przez Hadziukową, Solejukową i Więcławską?

ocenił(a) serial na 10
olaaa96

Wilkowyje Cheese & Pierogi Company sp. z o.o.

Dlaczego Solejukowa w pewnym momencie uznała, ze może się wycofać z tej spółki?

ocenił(a) serial na 9
Milanowa

Bo napisała książkę( płacili jej chyba 10 tys.za noc.)i chciała rozwijać się tę stronę.

Kiedy Czerepach powiedział do wójta/senatora "No Churchill po prostu.Wodzu,prowadź"?

ocenił(a) serial na 8
blaugball

Gdy wójt wpada na genialny pomysł żeby odmówić obu ministerstwom, wtedy czerepach wypowiada tą kwestie.

Kiedy Czerepach pierwszy raz wypowiada do wójta słowa "GENIUSZ"?

ocenił(a) serial na 10
Kaoq1234

W 8 odcinku, gdy wójt przekazuje mu wiadomość, ze Lucy jakoby zamierza kozy hodować.
Czerepach - czując, że to intryga pyta, czy Lucy chociaż o tym wie (że będzie kozy hodować), na co wójt, że nieważne co ona wie, ważne co ludzie myślą na ten temat.

Jest w serialu postać, która gra więcej niż jedną rolę. W jednej scenie zamiata kościół (scena gdy ksiądz ucieka do kościoła z plebanii, na której odkurza Michałowa), a w kilku innych....?

Milanowa

jakaś baba ze wsi,grała pozniej zone myćki..

Kiedy czerepach pierwszy raz wypowiedział słowa 'WODZU PROWADZ'i do kogo były skierowane.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones