PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=636227}

AoT

Shingeki no Kyojin
8,4 37 084
oceny
8,4 10 1 37084
Shingeki no Kyojin
powrót do forum serialu Shingeki no Kyojin

Myślę, że podobnie jak rok temu powstać powinien wątek, w którym można by dzielić się opiniami co do pojawiających się w tym sezonie odcinków.

Na początek, od siebie dodam pokrótce, że od strony audiowizualnej nie mam specjalnych zastrzeżeń. Z powyższej uwagi wyłączam jedynie budzący wśród fanów skrajnie odmienne emocje opening, który jak dla mnie wizualnie jest ładny, ale muzycznie zupełnie nie wpasowuje się nie tylko w moje upodobania co do muzyki, ale także zupełnie mija się z klimatem, w jaki wprowadzały nas dotychczasowe czołówki oraz jaki mimo wszystko do tej serii przylgnął i większości fanów się z nią kojarzył.

Powodem, który nie daje mi pełnej satysfakcji z powrotu długo wyczekiwanej przez siebie kontynuacji serii jest ilość materiału źródłowego z mangi, jaki pominięto, bądź skompresowano w tym odcinku.
Pewnie nie znając oryginalnego scenariusza podchodziłbym do tego z otwartym umysłem, ale świadomość tego co można było pokazać gdyby priorytetem dla studia nie był dynamiczny i ciekawy start nowego sezonu, już od pierwszego odcinka oraz fakt, że przeskokiem o aż 4 rozdziały wykonano dosyć znaczące odstępstwo fabularne od tego co znałem dotychczas, budzą po prostu pewien niesmak i obawy o ciąg dalszy.
Ciąg dalszy, którzy rzecz jasna będę śledzić z ciekawości oraz zwyczajnej sympatii do serii :D

Podzielcie się swoimi opiniami co do odcinka i jeśli czytaliście mangę to postarajcie się maksymalnie ograniczyć w szczegółach co do przyszłych oraz pominiętych wydarzeń, bo to mimo wszystko powinno jeszcze zostać, przynajmniej po części pokazane.

Soleks100000

Jako osoba która mangi nie czytała również nie rozumiem takich ludzi. Ja oczekiwałem po piwnicy właśnie mniej więcej czegoś w typie tych podręczników/pamiętników czyli lore w czystej postaci. Rozumiem że niektórzy może oczekiwali dostawy mocy tytana albo jakiejś arcybroni na tytanów ale takie rozwiązania byłyby bardzo banalne i naiwne plus wszyscy którzy chcieli zobaczyć coś takiego byli pod wpływem prostej żądzy akcji i rozpierduchy które wynikłyby ze wspomnianych rozwiązań.
A na chwilę obecną jestem już po odcinku 20 w którym lore było już naprawdę duuużo a obraz świata przedstawionego zmienił się do reszty. Personalnie wszystkie użyte póki co zabiegi fabularne bardzo mi się podobały. Ten nacisk na politykę i historię dla mnie jako pasjonata historii czyni tę serię jeszcze bardziej atrakcyjną. No i (póki co) trudno określić która frakcja jest ta dobra, albo raczej - która z frakcji to mniejsze zło. Ten motyw szczególnie przypadł mi do gustu i mam nadzieję że nie zrezygnują z niego zbyt szybko.
Jedyne co trochę do mnie nie trafiło to wyspa Raj. Od początku serii powtarzano jak na mantrę że świat został zniszczony przez tytanów więc byłem pewien że przynajmniej to możemy uznać za fakt a za murami znajdują się po prostu kolejne państwa podobne do naszego tylko może silniejsze i bez ludzi z brakiem w pamięci. A tu się nagle okazuje że to tylko jakiś wesoły rezerwat tytanów i regresu technologicznego podczas gdy reszta świata żyje sobie w spokoju na wielkim kontynencie bez tego całego szajsu i ma się całkiem dobrze. A właściwy atak tytanów nastąpił stulecia temu.
To wszystko w sumie taki tam szczegół ale jednak czuję się trochę oszukany.
A odchodząc od fabuły to czepiłbym się też tych minimalistycznych animacji transformacji tytanów. Właściwie to studio poprzestało na błyskawicach i jednym prawie nieruchomym ujęciu z pojawiającymi się tytanami. Słabiutko to wyglądało, a ja zawsze tak lubiłem transformacje.
Ale poza tym odcinek i tak dobry, zwłaszcza scena z dowódcą na murze.

Soleks100000

Ale dlaczego Cię bawią? To, że Ty jesteś na bieżąco nie oznacza, że można śmiać się z innych. :)

A wracając do anime to mi się tablet wyłączył jak się lali komu dać zastrzyk hahaha :D

MrNaczos

Jestem kompletnie zachwycona rozwiązaniem fabularnym. Najnowszy odcinek to majstersztyk. Nie mogę doczekać się już kolejnych.

Soleks100000

Bardziej druga połowa sezonu mi się podoba niż pierwsza. Walka Opancerzonego, Bertholta z Erenem i resztą fajna. Podziwiam Erwina, że aż tak był gotów poświęcić tych żołnierzy w imię swoich przekonań. Levi fajnie załatwił tego małpowatego Tytana. No ogólnie podoba mi się i trzyma anime poziom.

mania19

Jak dla mnie to że druga połowa będzie lepsza od początku było do przewidzenia, w końcu piwnica, walka o odbicie Marii itp. Chociaż teraz, kiedy 3 sezon dobiegł już końca, muszę przyznać że są rzeczy które pierwsza połowa robiła lepiej, jak spójność, animacja.
No i szkoda trochę że drugi part dużo krótszy, ale zdaję sobie sprawę że ten moment był nie tylko idealny na zakończenie ale pewnie także jedyny w zasięgu najbliższych wydarzeń które by na to pasowały (piszę to jako osoba która mangi nie czytała).

MrNaczos

Ja tak ogólnie to zapomniałam o SnK i tą część sezonu obejrzałam na dwa razy. Podobała mi się ta część sezonu. Taka spokojna. Choć myslałam, że w piwnicy znajdą coś więcej oprócz tych trzech książek/pamiętników Grishy.
A Mikasa to chyba nie potrafi czegoś więcej powiedzieć oprócz "Eren" :P.

Soleks100000

Jak dla mnie druga polowa tego sezonu była tragiczna. Armin dostał plot armor, i to naprawde solidny. Nie dosc ze przeżył spalanie (temperatura która topila metal jemu nie zrobila większej krzywdy) to jeszcze nagle w wyniku jakże dramatycznych wydarzeń i cudownego przeblysku świadomości Erwina dostał zastrzyk. Zwierzęcy i Reiner nagle zostają porwani przez tytana na 4 nogach - no bo taki tytan skaczący po budynkach to prawie jak kot, nikt nie mial prawa usłyszeć ani poczuc ze cos sie zbliża. Podobna sytuacja z Levim i jego dyskretnym podejsciem do Zwierzęcego. Generalnie ilosc marnych plot twistow w tej części zrobiła sie męcząca i przestala robic jakiekolwiek wrażenie. Tak samo jak retrospekcje Erena i Armina o morzu (czekalam az Erwin zapyta ,,Panie nauczycielu skąd wiadomo, że po drugiej stronie nie ma... Morza?"). Jak dla mnie ten sezon mocne 5

ocenił(a) serial na 10
olcingier

Dobry troll.

ByrekK

Czemu troll?

ocenił(a) serial na 7
olcingier

Nie doszykuj się logiki w anime bo to nie ma sensu. Taka jest twórczość Isayamy- Annie prześpi wojnę w krysztale i tego też nie mogę zrozumieć.

ocenił(a) serial na 10
basiula9

To trzeba mieć niezły łeb, by tego nie zrozumieć.

ocenił(a) serial na 7
Soleks100000

Czy tylko mnie do ciężkiej ku*wicy doprowadzają bohaterowie? Serio ich mazgajskie (i powtarzane po wielokroć) dramatyzowanie średnio zajmuje po pół każdego odcinka. Jedynie Levi trzyma fason.
Poza tym, do szału doprowadzają mnie jeszcze sytuacje typu: "O złapaliśmy tytana. Zabijamy go? Nie, lepiej poczekać. Ojej, uciekł. O znowu go złapaliśmy. To teraz go zabijemy? Może lepiej nie. Kurka wodna, znowu uciekł!" Ten schemat powtórzył się bodaj przy każdym z tytanów. W ekstremalnym przypadku chyba ze trzy razy.
Nie chcę brzmieć jak hejter. Ja naprawdę lubiłem pierwszy sezon i binguję kolejne, ale moja cierpliwość jest już na wyczerpaniu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones