PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=721026}

The Expanse

8,0 24 419
ocen
8,0 10 1 24419
8,0 4
oceny krytyków
The Expanse
powrót do forum serialu The Expanse

Średnia 7,4, zwłaszcza gdy takie kloce jak The Walking Dead i The Big Bang Theory mają powyżej 8, to jakieś nieporozumienie.

ocenił(a) serial na 8
Mateusz_P_filmaniak

2/10 nie postarałeś się

ocenił(a) serial na 7
Mateusz_P_filmaniak

xD chłopaki widzę macie bardzo wyrafinowany gust filmowy. Serial pseudo fantastyczno-naukowy, ocenić jako 10/10 cho cho nieźle :D Istny majstersztyk, powinien oskary zgarniać! xD

Feallan

Ale The Big Bang Theory to Ty szanuj.

ocenił(a) serial na 9
Feallan

Nie każdy jest fanem Sci-Fi, nie każdy też je lubi a wielu niecierpi. Stąd ocena. Tym pozostałym zostaje czekać na trzeci sezon.

ocenił(a) serial na 9
Feallan

Najlepsze seriale sf to min. Battlestar Galactica czy SG1 ten serial jest jedynie w miarę dobry a co do The Walking Dead serial jest świetny wiec zasługuje na taka ocenę choć komiksy są o wiele lepsze ale zakładam ze dlatego tak napisałeś /aś bo ty nie gustujesz w tym serialu co nie zmienia faktu ze jest zdecydowanie lepszym serialem od tego :)

ocenił(a) serial na 9
Feallan

Zgadzam się, że Expanse to świetny serial, ale od Teorii WP to ty się chłopie odczep!

Feallan

Ja dałem 7. Uważam, że serial jest naprawdę świetny, ale są momenty, kiedy irytuje, albo które się niepotrzebnie dłużą. To, że coś jest świetne, nie oznacza, że od razu musi dostawać same dziesiątki :P

ocenił(a) serial na 8
RadKadavra

serial jak serial, szału nie ma dupy nie urywa, ale jak człowiek się nawet lekko wciągnął, a tu mu zabijają ulubionego i z resztą najbardziej barwnego bohatera, to ja mówię - dziękuję. Jeszcze, żeby w tej mieszance reszty postaci była jakaś iskra czy charyzma, a tam pustka. Jakby wszyscy zginęli to bym tylko się lekko uśmiechnął.

ocenił(a) serial na 8
Feallan

Patrzysz i nie wierzysz... W końcu po latach doczekaliśmy porządnej space opery i do tego naprawdę nowatorskiej w kwestii produkcji sci-fi jeśli chodzi o budżet i jego wykorzystanie, (efekty!). Chyba najbardziej realistyczna wizja kolonizacji Układu Słonecznego. Niegłupie wątki polityczne, przemyślane postacie (przynajmniej im dalej w las), bardzo dobry klimat. Żeby było śmieszniej oglądałem go równocześnie ze Star Trek Discovery. I jak są to zupełnie inne bajki, to poziom wykonania jest o niebo lepszy w The Expanse.

ocenił(a) serial na 9
Feallan

Dokładnie - to chyba jedyny serial scfi od Stargate, który mnie wciągnął. W miarę realistyczne podejście do technologii, ciekawa fabuła i dużo wątków politycznych.

ocenił(a) serial na 7
Feallan

serial nawet fajny, lecz brakuje mu realizmu, goście w przestrzeni kosmicznej otwierają hełmy, wstrzymując tylko powietrze udaje im się przeżyć, do tego dźwięki karabinków i inne w próżni. :/ Jest tego sporo więcej, ale za dużo pisania.

ocenił(a) serial na 9
suchymax2

Z przezyciem kilkunastu sekund w prozni nie ma zadnego problemu, poczytaj sobie np tutaj:
https://www.spidersweb.pl/2015/06/ile-przezylby-czlowiek-w-przestrzeni-kosmiczne j.html
Co do dzwiekow - zgadzam sie, ale jednoczesnie tez obawiam sie, ze serial mial by jeszcze mniejsza ogladalnosc, ktora juz jest relatywnie nieduza przez slaba reklame. Moznaby sie przyczepic jeszcze np. do uproszczonego pokazania dzialania asysty grawitacyjnej w s02e11, ale poza tym - naprawde szacunek. Zadbal o to m.in. producent - Naren Shankar, ktory ma doktorat z fizyki. Zreszta, dzieki az tak wiernemu trzymaniu sie fizyki, serial trafil na okladke "Physic Today" - nie potrzeba lepszej rekomendacji. Wiem, ze czasem pewne rzeczy wydaja sie nierealne, ale maja mocne podstawy naukowe. Polecam Ci troche materialow zrodlowych:
http://physicstoday.scitation.org/toc/pto/69/12?expanded=69
https://www.youtube.com/watch?v=Sv1ZLe0MTsg
https://www.youtube.com/channel/UCEkuXQw10MFr3eOKNfzsfrQ

ocenił(a) serial na 10
Feallan

Pełna zgoda. Czekam z niecierpliwością na 3 sezon !! :)

lukaszkrociel

Ja już wymęczyłem wszystkie (na dzień dzisiejszy nie ma więcej) 7 odcinków. Czeka jeszcze 6 ... zapowiada się ciekawie. Cieszy mnie, że potwierdzono sezon 4.

Feallan

Do Big Bang Theory trzeba dorosnąć żeby zrozumieć sens tych niby głupawych gadek. A takie seriale zrozumie półgłówek. Chciaż ten serial jest ok.

Feallan

Teraz "The Expanse" wisi na włosku, a kloce będą robione jeszcze dłuugo.

Feallan

nie ostatnich lat, ale wszech czasów

ocenił(a) serial na 10
heat_miser

Amen!

ocenił(a) serial na 8
Feallan

Potwierdzam. Serial jest rewelacyjny. Fabuła i efekty ok. Co prawda w 1 sezonie jest wstawionych trochę za dużo wątków przez co można się pogubić - tu można było dołożyć te 3 odc. żeby zrównać ich ilość z 2 i 3 sezonem ale poza tym nie widzę większych błędów i innych bzdur typowych dla seriali. Jak dla mnie 9/10.

Feallan

Pełen zwiastun czwartego sezonu, Premiera 13 grudnia.
https://www.youtube.com/watch?v=TFdzpVt5rbk
Więcej najnowszych zwiastunów: Facebook Trailery Srailery

ocenił(a) serial na 8
Feallan

Moim zdaniem w top 10 seriali SF, a najlepszy(z SF) z tych co teraz wychodzą( nie miały jeszcze finałowego odc.) A TWD to (teraz) szmira i pisze to jako były fan komiksu i serialu. Nie zmniejszyłem oceny TWD tylko z sentymentu do początkowych sezonów...

ocenił(a) serial na 9
w00dy_alen

Co sądzicie o 4 sezonie ? Z niecierpliwością czekałem na rozwój akcji, ale moim skromnym zdaniem nie trzyma poziomu poprzednich aż musiałem skipować i to nie z ciekawości lecz z nudów. Ciekawy tylko wątek Millera, którego w ogóle nie ma.

ocenił(a) serial na 9
Beven

Dla mnie, po obejrzeniu ośmiu odcinków, serial dalej trzyma poziom. Oczywiście pierwszego nie przebije. Dużo polityki i kilka nowych ciekawych kwestii. Może wątki trochę "słabsze"/inne niż w poprzednich sezonach, ale to wina książki, nie filmu.

Beven

Popieram w zupełności, mocno rozciągają poszczególne historie, scenarzyści chyba już nie maja pomysłu, starają się rozciągać na więcej sezonów. Ogólnie mogli by się skupić na głównym wątku związanym z protomolekułą, a nie na sytuacji na New Terra.

ocenił(a) serial na 9
Beven

Sezon 4. oparty jest w większości na Cibola Burn i ogólnie trzyma tempo i poziom książki. W książce jest też sporo dłużyzn, nie ma co ukrywać, ale mroczna atmosfera i chyba najmnociej wyeksponowana spuścizna po twórcach protomolekuły, sprawiają, że wiele osób bardzo lubi ten fragment sagi (ja się do nich zaliczam), ale część nie bardzo. Na pocieszenie powiem, że w 5. tomie jest niemal od początku najwięcej akcji od początku (nie czytałem jeszcze kolejnych części).

ocenił(a) serial na 9
Feallan

Zdecydowanie się zgadzam

Feallan

mam pytanie czy akcja głownie rozgryw a sie w kosmosie na statkach kosmicznych jak w battlestsr galactica czy raczej na jakiejs planecie?

gandera

Miejsce akcji: Ziemia, Mars (skolonizowany i w trakcie terra-formacji), różne stacje w Pasie Asteroid, rożnej wielkości statki kosmiczne i ich wraki, przestrzeń kosmiczna. Tyle mniej więcej mogę napisać bez spoilerów. Biorąc pod uwagę dbałość o szczegóły, autor cyklu książkowego Ekspansja James A. Corey mógłby jako suplement napisać książkę "Życie codzienne w epoce ekspansji Układu Słonecznego".

ocenił(a) serial na 1
Feallan

Zgadzam się. Średnia powinna być na poziomie 5,5 góra 6,5 - na więcej to to nie zasługuje. Dlatego dam 1 aby tą ocenę zbliżyć do odpowiedniej.

ocenił(a) serial na 8
Feallan

Zgodzę się, serial jest wybitny. Mam tylko jedno zastrzeżenie. Jamajski akcent pasiarzy. Dobrze ze jest lektor i zagłusza mi to, ale jak oglądałem w orginale to nie szło ich słuchać. Nie żebym nie jakoś nie lubił jamajczykow, porostu ten akcent u białego jest jak afroamerykańskie elfy w wiedzminie. Tego sie nie da słuchać.

Feallan

Jak dla mnie to każdy kolejny sezon lepszy od poprzedniego, pierwsze oglądałam tako bo spoko ale potem mnie wciagnelo mocno. Postać Sekretarz Generalnej genialna, plus cały jej wygląd dopracowany w każdym szczególe,ubranie,bizuteria No cacunio

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones