PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=232988}

Westworld

7,9 108 570
ocen
7,9 10 1 108570
6,6 14
ocen krytyków
Westworld
powrót do forum serialu Westworld

Wiele wyjaśnia. Jednakże wiele nasuwa nowych wniosków? To co zostało ze świata? Czy to oznacza jakąś apokalipsę ludzkości i świata człowieka czy zniszczenie parku?

ocenił(a) serial na 8
masazzielonagora

Największy kicz tego odcinak to Maeve, która nie ucieka razem z córką do "lepszego" świata, tylko zostaje, aby gówno zrobić i zginąć. I przy tym ta muzyka ... Rzygam. Może to ja czegoś tu nie zrozumiałem? Dlaczego ona nie spierda***a?

ocenił(a) serial na 4
Szymon1012

bo musi pojawić się w następnym sezonie i dalej ciągnąć tę dramę z córką -.- drugie miejsce to moim zdaniem dolores w ciele Hale, specjalnie to zrobili żeby "zaskoczyć na siłę" a trzecie zaszczytne miejsce to Lee który idiotycznie ginie wygłaszając swoją tandetną przemowę o poświęceniu. Miejsce poza podium dla Kohanej, która nagle się pojawia w nowym świecie nie wiadomo skąd ani jak i rzuca się na szyję Aketchecie OMG

ocenił(a) serial na 5
Szymon1012

Nie uciekła, bo będzie potrzebna twórcom w następnych sezonach. Jest oczywista wskazówka jak Felix z Sylwestrem zostali wyznaczeni do odtwarzania hostów to patrzą na Maeve. No i na szczęście wątek z córką też się zakończy, bo córka zosatała odesłana do krainy wiecznych łowów

ocenił(a) serial na 4
andand22

Stawiam dolary przeciw orzechom że w 3 sezonie coś się z tym new world popsuje i Meave będzie szukała sposobu żeby córkę stamtąd wydostać albo nadal będzie chciała się z nią zjednoczyć i będzie szukać sposobu by tam wejść. Never ending story

ocenił(a) serial na 5
wera1111

To chyba przegrałaś te dolary:
https://naekranie.pl/aktualnosci/co-dalej-w-westworld-tworcy-o-3-sezonie-3293428
"Nolan też mówi otwarcie: postacie, które weszły do Edenu, nie pojawią się w 3. sezonie. Zatem na pewno możemy pożegnać Teddy’ego i Akechetę."

ocenił(a) serial na 4
andand22

Czemu przegrałam? Nie mówiłam, że się pojawi Teddy czy Akecheta tylko że się będzie ciągnąć drama Meave z córką o tym po pierwsze nie ma mowy w tym artykule a po drugie drama się może ciągnąć bez córki xD Przecież pierwszy sezon i połowę drugiego Meave tylko jej szukała a interakcja między nimi to może z 5 minut wszystkich scen także dawaj mi tu moje orzechy xD

ocenił(a) serial na 8
andand22

To, że jest im potrzebna, jest wytłumaczenie tak durnej i głupiej sceny? Jeśli już w 2 sezonie są do tego zdolni, to będzie tylko gorzej. I na koniec jeszcze Kohana. Hahaha

ocenił(a) serial na 5
Szymon1012

Uzasadnienie jest takie, że Maeve musiała powstrzymać hosty, żeby córka mogła uciec. Ale fakt, że mogli to dużo lepiej pokazać. A pojawienie się Kohanej rzeczywiście z d__py.

andand22

Kohana mogła wejść w innym ciele. Wszystko co widzimy w tej krainie na ekranie, to manifestacja, którą widz jest w stanie zrozumieć.

ocenił(a) serial na 5
masazzielonagora

Tak na szybko moja wersja chronologii wydarzeń z Bernardem od czasu opuszczenia Kolebki:
Bernard wchodzi do kolebki i rozmawia z Fordem.
Podczas wychodzenia z kolebki Ford uplaoduje sie do jednotki streującej Bernarda.
Bernard odsyła Elsie.
Bernard znajduje Maeve, dzięki czemu Ford kontaktuje się z nią.
Bernard wraca do Elsi i opuszczają Mesę.
Bernard kasuje ze swojej głowy Forda, opuszcza Elsi i udaje się do Kużni.
Przy wejściu do Kużni spotyka Dolores i Williama.
Razem z z Dolores wchodzą do Kużni.
W Kużni odbywają rozmowę z rdzeniem systemu.
Otwarta zostaje brama do nowego świata dla hostów
Dolores zaczyna zalewac doline
Bernard zabija Dolores, zamienia jej moduł sterujący z modułem Abernathego.
Po wyjściu z Kużni Bernard spotyka ekipe z Elsi i Hale, która zajęta jest zabijaniem hostów przechodzacych przez bramę
Wszyscy ewakuuja się do Mesy.
Elsi zostaje zabita przez Hale.
Bernard przywołuje Forda razem tworzą kopie Dolores w ciele Hale.
Haleores zabija Hale oraz wraz Bernardem? ("zabiłem ich wszytskich") resztę ludzi w Mesie.
Bernard zaczyna rozumieć, że Ford był tylko jego własnym głosem i dzieki temu uzyskuje pełną świadomość
Bernard przed przybyciem drugiej ekpiy ratunkowej chroni sie na plazy gdzie odbywała się uroczytość z finału 1 sezonu, kasuje sobie adresowanie wspomnień, żeby ekipa nie mogła z niego nic wydobyć.
Ekipa Stranda znajduje Bernarda na plaży
Jadą razem najpierw do miasteczka gdzie odbywała się impreza a potem do zalanej doliny.
Wracją razem do Mesy gdzie spotykają Haleores.
Haleores mówi Strandowi, że Abernathy znowu zaginął, próbują wyciągnąc informacje od Benarda.
Bernard zostaje zdemaskowany jako host.
Wszyscy udają się do Kużni.
W Kużni Halores znajduje moduł Abernathego, ekipa Delos zaczyna transfer danych Kużni
Haleores demaskuje się i zabija ekipe Stranda, zmienia koordynaty transferu i zabija Bernarda
Haleores ewakuuje się z wyspy razem z 5 jednostkami sterującymi.

ocenił(a) serial na 9
andand22

Chyba całkiem sensownie. Może to nie jest tak skomplikowane jak się wydawało chociaż i tak nadal nie mogę sobie tego poukładać. Jeszcze zostaje MiB. Został uratowany na końcu, a jednocześnie scena po napisach gdzie był testowany gdzie/kiedy?

ocenił(a) serial na 5
Logan87

Wydaje się, że będzie tak ja pisałem wyżej, scena dzieje się w dalekiej przyszłości. To co piszą tutaj wiele wyjaśnia:
https://naekranie.pl/aktualnosci/co-dalej-w-westworld-tworcy-o-3-sezonie-3293428
(SPOILERY)
"Twórczyni potwierdza, że Człowiek w czerni zabił własną córkę. I w momencie, gdy Dolores go odnalazła, nie znalazł w sobie żadnych kabli czy czegokolwiek, co sugerowałoby, że jest hostem. Mówi, że scena po napisach rozgrywa się po wydarzeniach z 2. sezonu i pokazuje, co się stało z parkiem po tym, jak William go opuścił. Nolan zgadza się z dziennikarzem, sugerując, że to sytuacja przygotowana przez Dolores wiele lat później. Nie potwierdza tego dosłownie, ale pokazuje, że taki kierunek myślenia jest prawidłowy. Zwraca uwagę, że chcą pokazać początek, środek i koniec historii pojawienia się nowej rasy na Ziemi.

Logan87

jak napisałem w temacie acidity..

tylko teraz się zastanawiam, czy nie jest przypadkiem możliwe, że w namiocie był prawdziwy, żywy MIb a po napisach jakaś nieokreślona przyszłość, w której Emily próbuje odzyskać świadomość Miba ?

To by była jedna z kulek szczęścia - przecież Dolores powiedziała, że znalazła po drodze jej ciało..więc jeśli było już hostem kulka byłaby cenna, chociażby właśnie do odtworzenia Miba z pamięci w przyszłości bo przecież "żyjesz tak długo jak ostatnia osoba która cię pamięta".

Kurde, jednak chyba nie mamy wyjaśnienia tylko mega cliffhanger ;)

ocenił(a) serial na 5
masazzielonagora

I jeszcze mam zagwozdkę - podczas pierwszej wizyty Dolores z Bernardem w Kuźni Dolores niszczy jeden panel sterujący. Czy przypadkiem później w czasie wizyty ekipy Stranda nie jest on sprawny?

andand22

Niszczy boczny. Haledolores korzysta ze środkowego.

ocenił(a) serial na 10
masazzielonagora

https://twitter.com/WestworldGifs/status/1008721025700388868 Śmierć Williama

vega1337

Niezły bait. :)

ocenił(a) serial na 6
masazzielonagora

To był całkiem przyzwoity sezon, oglądałem go z zaciekawieniem. Aczkolwiek powiem szczerze, że ten serial zaczyna mnie już nieco nużyć. To ciągłe ożywianie, i zabijanie hostów, przenoszenie świadomości, tutaj jeszcze odlecieli po całości z tymi światami wirtualnymi...niekończąca się opowieść z tego się robi, bo każdą postać można bez ustanku odtwarzać/ożywiać/ umieszczać w VR. To ledwie dwa sezony, a ta formuła zaczyna mnie już mocno męczyć.

Trzeci sezon to może być dla mnie za wiele...Chociaż, po pierwszym, z innych względów myślałem podobnie, a jednak dałem się wciągnąć;)

ocenił(a) serial na 9
masazzielonagora

Właśnie wpadłem na myśl, że Wiliam może i był dupkiem po przemianie jaką odbył w Westworld ale nie był psychopatą jak Człowiek w czerni (on ale starszy). Przeglądając kuźnię widać było jak świrował Dellos i jak zaczął strzelać do hostów na testach. Być może Człowiek w czerni - host - Wiliam starszy po latach właściwego działania właśnie w 2 sezonie zaczyna się "rozpadać". Dellos urządził rzeźnię kiedy wydostał się z klatki, a host-Wiliam zaczął strzelać do strażników i swojej córki - popadł w obłęd.

Co do sceny po napisach bardziej mnie zastanawia, że jest to scena kiedy (teoretycznie) po Bernardzie i Dolores zaczyna zjeżdżać na dół i ma rozwaloną rękę. Dlaczego scena ta odbywa się po kilku latach w mniemaniu jego córki (a właściwie jej wyobrażenia)? Przecież ma świeżo rozwaloną rękę? czemu nie spotyka tam Bernarda i Dolores?

kleopteryx

Prawdopodobnie ostatnia albo jedna z ostatnich chwili z życia MIBa to ta w której pozostawiony został z rozwaloną ręką przed wejściem do kuźni. Scena w której William wstaje, opatruje sobie rękę i zjeżdża windą w dół to może być już odtwarzanie jego wspomnień. Obstawiam że było tak:
MIB rozwala sobie rękę,
MIB zostaje znaleziony nieprzytomny/martwy przez ekipę poszukiwawczą,
MIB zostaje przewieziony do real świata i w jakiś sposób przejęty przez Dolores w celach eksperymentów

ocenił(a) serial na 5
dodkens87_2

Został znaleziony w ciężkim stanie, ale był żywy.

andand22

W sumie racja, dlatego też zapewne w przyszłości jest już hybrydą

masazzielonagora

A mnie najbardziej zastanawia czyja "świadomość" jest w ciele Dolores w tej scenie. Dolores jest przecież w ciele Hale, kim więc jest Dolores w miniówie?

ocenił(a) serial na 7
masazzielonagora

To prawdopodobnie oznacza, że rządzą roboty tym przyszłym światem. Odległa przyszłość, robot-Emily testuje robota-Willego. Z parku zostały zgliszcza, bo już pewnie od dawna nie jest potrzebny. Może ludzi już w ogóle nie ma.

masazzielonagora

Myśle, ze odpowiedzią będzie Karl Strand. To jego „książkę”Dolores wybrała i tylko przy jego książce kamera wyostrzyła imię i nazwisko. Myśle, ze ta postać będzie miała kluczowe znaczenie.

ocenił(a) serial na 9
gasior997

no raczej wybrała Charlotte Hale, Stranda minęła wzrokiem ;)

ocenił(a) serial na 7
masazzielonagora

Czy w 3 sezonie jest jakieś wyjaśnienie, tego, że gdy Hale zabijała.Elsie, mowila, ze czytała jej akta i że wcale nie jest taka lojalna?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones