Wiedźmin (2019)
Wiedźmin: Sezon 2 Wiedźmin Sezon 2, Odcinek 2
Odcinek Wiedźmin (2019)

Kaer Morhen

58m
5,1 3 855
ocen
5,1 10 1 3855
Wiedźmin
powrót do forum s2e2

GÓWNO

ocenił(a) serial na 5

Boże to się nie dzieje, jakby mi ktoś nasrał do serca

ocenił(a) serial na 1
Kaa23

parsknąłem śmiechem. całkowicie się zgadzam, dzieło nawet nie został odarte, że pozostał główny rdzeń, myśl przewodnia, oś narracyjna przekazująca historię z konkretnym przekazem. to jest tandetny patchwork. nie mam pojęcia kto jest targetem. ja wiem, że często mówimy o widzu amerykańskim jako masie, która tylko chłonie banalną twórczość ale zostali naprawdę przeliczeni. to jest policzek dla ludzi, kompletnie niewymagający film, dialogi, rozwój postaci, zubożony świat. zmiana motywu magii i uproszczona do chaosu, spłaszczenie każdego bohatera. oczywiście nie sposób w pełni odwzorować książki, które są dość specyficznie napisane. odrębnymi historiami Sapkowski kreuje świat, wprowadza nas do niego, nakreśla główną oś wydarzeń. zawiera ona głównie problemy polityczne, wielkie proroctwo, a w tym ewolucje lub regres bohaterów. a tu? nikt nie wie o co chodzi, snujemy się bezcelowo po mdłym świecie, dialogach żenujących i banalnych. sam motyw potworów jest tylko dodatkiem, większymi potworami i tak zawsze okazują się ludzie. pęka mi serce i ciągle nie mogę się pogodzić z tym jakie to strasznie słabe. liczę na to, że za ileś naście, nawet za kilkadziesiąt lat ktoś to zrobi lepiej. autentycznie, mrocznie, z dużą nutą sarkazmu, przebłyskami nadziei, przekazem, że mimo tego, że świat jest beznadziejnie okrutny, bezlitosny, zbierając towarzyszy z różnych nacji, ras, o różnych poglądach/celach możemy stworzyć rodzinę albo chociaż przyjaźnie, które ułatwią nam przejście przez tę wyboistą drogę życia i walkę z ostatecznym złem i pozwolą uchronić przed kataklizmem. a tu? dno, banał, żenada, tandeta.

ocenił(a) serial na 2
agbe

Może kiedyś dostaniemy film na miarę Władcy Pierścieni który ma już 20 lat a który nadal się ogląda z pełnym zainteresowaniem

ocenił(a) serial na 2
Kaa23

Umarłem w momencie gdy Geralt wchodzi w rolę psychologa: "-Ciri, powiedz mi w którą stronę te myśli Cię prowadzą? Jak się z tym czujesz? Jakie emocje biorą górę?" Istne złoto...

ocenił(a) serial na 1
Scrach

"najpierw wiedźmin-detektyw, teraz wiedźmin-terapeuta" -vincent meis. w pierwszej części gry XDDDDDD

ocenił(a) serial na 3
Kaa23

poza tym że gówno, słabe aktorstwo, bardzo słaby scenariusz, kostiumy co najwyżej średnie (Geralt jakby prosto z gaybaru wyszedł, no serio...), ładna praca kamery, niezłe cgi i w ogóle obrazki, ponieważ wczoraj przeczytałam że Bagiński robił serial dla nierozumnej młodzieży, wypada odpuścic sobie poważniejszą krytykę. Szkoda, ze nie powiedział nam tego wczesniej:/

ocenił(a) serial na 3
Kaa23

Niestety po dosyć dobrym sezonie 1 widać wyraźny spadek. Niestety po wypowiedziach showrunerki sezon 3 będzie g... totalnym. Zatrudniają aktorów LGBTQ+ do ról postaci nieistniejących w sadze więc z daleka śmierdzi poprawnością lewacką.

ocenił(a) serial na 3
liczek83

1 sezon był co najwyżej średni ale już wtedy wiedziałem że dalej tego czegoś nie będę oglądał, wooksterka szaleje za serial wzięła się małpa z pistoletem i strzela. A Pan Andrzej Zachwycony bo dostała kasę i schował swoje prywatne zdanie do kieszeni.

ocenił(a) serial na 4
ChubakaCieLubi

A Pan Andrzej Zachwycony bo dostała kasę i schował swoje prywatne zdanie do kieszeni.


pewnie miał to w kontrakcie, że nie może krytykować :D albo naprawde jest mu wszystko jedno. Kiedyś na konwencie, na którym słuchałam jego wypowiedzi powiedział, że jak beda robic adaptacje sagi to będzie zadowolony jeśli Hollywood nie obsadzi mu w głównej roli różowego pudla :D

ocenił(a) serial na 3
tallis1___

Cóż w przypadku Blood Origins jednak jest to bliskie różowego pudla. Są tam całujący się faceci, karły, czarne elfy wszystko tylko nie wiedźmin. Historia napisana przez osoby nie mające o tym zielonego pojęcia i tak jak gra Wiedźmin dźwigneła popularność książek do góry tak serial obawiam się że może zniechęcić do czytania. Mówię to dlatego że ktoś może pomyśleć że jest to dokładna adaptacja.

ocenił(a) serial na 1
Kaa23

To czemuś żeś dał 5 skoro to tak kiepskie Ten serial to badziew i 1 to za dużo. Ba osobiście dał bym O

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones