PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=605963}
8,7 25 830
ocen
8,7 10 1 25830
Gothic
powrót do forum gry Gothic
0wner2

Kawał dobrej giery ale dwójka lepsza.

ocenił(a) grę na 10
grzegorz_cholewa

Najlepsze RPG single player wszechczasów. Ta muzyka, ten klimat... ^^

ocenił(a) grę na 10
grzegorz_cholewa

Dwójka jest lepsza,ale tylko z Nocą Kruka bo bez niej mimo wszystko traci,co nie zmienia faktu,że każdy szanujący się gracz powinien zaliczyć sagę Gothic.

ocenił(a) grę na 10
Fabio24

Gothic to dla mnie najlepsza gra na świecie, pamiętam jak mój brat pykał to z 6 lat temu, a ja gapiłem się godzinami jak w najlepszy film, nie dało się od tego oderwać, chęć poznania co będzie dalej, ta muzyka. MAJSTERSZTYK

użytkownik usunięty
0wner2

Chyba nikt z was nie grał w Kotora. Gdybyście grali to byście wiedzieli jaki RPG jest najlepszy na rynku. Gothic to gra z fatalnym systemem walki (podobnie jak wiedźmin i Oblivion) taką sobie fabułą i już przestarzałą grafiką(rok późniejszy Morrowind nadal jest atrakcyjny)

Gothic to gra z genialnym systemem walki, podobnie jak Wiedźmin, a Obliviona tu nie przyrównuj bo Oblivion to gniot bez fabuły i klimatu. Co do Morrowinda to ona ma taką samą, albo i gorsza grafikę od Gothica, więc nie rób sobie z nas jaj. A co do Kotora to nie jest on najlepszym RPG z tego względu, że RPG powinno być w świecie fantasy, a nie Gwiezdnych Wojen.

użytkownik usunięty
0wner2

Pokaż mi prawo które mówi że RPG powinno być Fantasy. A system walki polegający na waleniu w lewy przycisk myszy jest nieintuicyjny i głupi.

"Pokaż mi prawo które mówi że RPG powinno być Fantasy."

Nie ma takiego prawa, ale z doświadczenia wiem, że gry RPG w świecie nie-fantasy są słabe (oczywiście istnieją wyjątki jak np. Fallout). No i dziwnie się czuję grając w RPG nie-fantasy. Są przeważnie mało wciągające i bezpłciowe.

"A system walki polegający na waleniu w lewy przycisk myszy jest nieintuicyjny i głupi."

Jest mega efektowny i banalny zarazem, czyli dokładnie taki, jaki powinien być system walki w grze RPG.

użytkownik usunięty
0wner2

Deus Ex, Kotor, Mass Effect, to są gry " mało wciągające i bezpłciowe"? Jak dla mnie to są RPG lepsze od Gothica Elder Scrollsów i Dragon Age'a. A system walenia w myszkę jest strasznie chaotyczny. System walki mieczem musi być albo taki jak w Kotorze albo w Wiedźminie 2. Czyli albo Slasher albo losowe trafienia rodem z papierowych RPG

Mass Effect to przereklamowane gówno, Deus Ex to jeden z tych wyjątków o których pisałem, a w Kotora nie grałem i jakoś nie mam ochoty. Nie porównuj Elder Scrollsów i Dragon Age do Gothica, bo to tak jakby porównywać malucha z ferrari.

użytkownik usunięty
0wner2

Jesteś zaślepiony Gothiciem. Nie ma sensu dalej dyskutować.

Jestem zaślepiony? To po prostu jedna z najlepszych gier w jakie grałem. Ten klimat to coś nie do opisania.

ocenił(a) grę na 8
0wner2

Klimat i to połowiczny to jedyne co ma do zaoferowania gra. Gra jest dobra lecz w wielu aspektach (np. bugi) jest na ocenie 0/3, co składa się na ocenę 6/10 oczywiście gusta są różne ale ta gra cudem nie jest. Wspomniany już system walk jest w tym momencie słaby. A Oblivion gniecie Gothicka w rękach pod względem świata, fabuły, systemu walki, grafiki i wielu, wielu innych. Gothic gra przeciętną jest.

dudek400

Hahaha. Masz mentalność typowego amerykańskiego pożeracza popcornu. Gothic gniecie Obliviona pod każdym względem, Oblivion to cukierkowata gra dla debili bez klimatu, bez fabuły, z żałosnym systemem walki, nie mająca absolutnie nic do zaoferowania. Gothic to arcydzieło, a bugów jest mało.

ocenił(a) grę na 8
0wner2

Mało bugów? Grałeś w to w ogóle? Tam jest bug na bugu. Fabuła Gothica - smoki i orki (schemat ten sam w co piątej grze). Dla debili czyli dla Ciebie by pasowała jak najbardziej:). System walki w Gothicu - Walka łukiem czy mieczem sprowadza się do najechania na postać i kliknąć w+lm cała filozofia, system ten w Oblivionie jest 100% bardziej rozwinięty. Klimatu w oblivionie niby nie doświadczysz tyle co w Gothicku ale mnie wystarczy. Gothic nie jest taką gra za jaką ją masz wiem może wspominasz ja sentymentalnie ale w porównaniu z serią The Elder Scrolss wymięka nawet w takich aspektach jak wielkość świata.

dudek400

Tam nie ma prawie żadnych bugów idioto, a ten dziwny przesąd, że niby jest to bardzo zabugowana gra jest kompletnie z dupy wyjęty, tak samo jak w przypadku pierwszego Stalkera. Fabuła jest świetna, typowa dla fantasy ale rozbudowana i ciekawa. System walki to niestety nie jest W+LPM (ci co grają z użyciem myszki są zwykłymi noobami), w Gothica gra się tylko za pomocą klawiatury, a za pomocą klawiatury to system walki jest GENIALNY. No i żeby byłą jasność: w grach RPG chodzi tylko i wyłącznie o KLIMAT, a jak sam przyznajesz ten jest lepszy w Gothicu niż w Olbivionie, więc automatycznie Gothic jest lepszą grą. Ktoś kto uważa Obliviona za lepszego RPG'a od Gothica bo ma większy świat jest zwyczajnym DEBILEM i koniec kropka. Oblivion to kolorowy gniot dla hamerykańców podniecających się zabijaniem stworków i zbieraniem itemów.

ocenił(a) grę na 8
0wner2

ŻE CO? Myszka dla noobów? Ośmieszasz się... Jeśli według Ciebie w rpg chodzi tylko o klimat to już przegrałeś w tej dyskusji - w rpg chodzi o fabułę jeszcze bardziej niż o klimat! Co do amerykańców to chyba kompleksy masz. Idiotą to możesz być Ty - sam pamiętam jak przeskakiwałem przez drzewa, ściany, nawet góry! W Stalkera grałem kilka godzin więc nie będę oceniał.Mi tam fabuła nudzi w tym momencie - większość budżetówek taką ma. Aha jeśli bugi są z dupy wyjęte to uważaj - nie wiesz czyja to dupa!...

ocenił(a) grę na 8
dudek400

A tak w ogóle tu jest spór ideologiczny więc nic się dziwić waszmości że się ze mną nie pogodzi:D...

dudek400

Każdy ci powie, że w Gothica gra się na samej klawie, myszka jest dla noobów w tej grze. W RPG chodzi przede wszystkim o klimat. Najlepsza fabuła będzie zmarnowana w bezklimatycznej grze. Jak tego nie rozumiesz to znaczy, że nie rozumiesz gier RPG. Tyle.

ocenił(a) grę na 8
0wner2

Jakoś NIKT mi tak nie mówi (ba, nawet redakcja cda grała z myszką...). Ale czy ja powiedziałem że oblivion nie ma klimatu? Oblivion klimat ma gorszy o dosłownie jedna dziesiątą, a nadrabia wszystkim innym.

dudek400

Oblivion nie ma klimatu W OGÓLE. Oblivion to jest GÓWNO.

ocenił(a) grę na 8
0wner2

Tylko według Ciebie - a twoja opinia jest po prostu błędna! Choć może tak bardzo się różnimy że nawet klimat jest dla nas inny w obu grach?

dudek400

Jeżeli dla ciebie Oblivion ma klimat to znaczy, że jesteś reprezentantem amerykańskiego plebsu który zachwyca się wesołymi stworkami i cukierkowym światem bez fabuły. Gothic to jest najlepsza i najbardziej klimatyczna gra świata, a każdy kto się z tym spiera ma nie równo pod sufitem. A zwłaszcza ktoś taki, kto twierdzi, że to ścierwo Oblivion ma klimat (haha).

ocenił(a) grę na 8
0wner2

Co Ty masz z tymi amerykanami kompleksy czy jak? Walisz ogólnikami tak bezsensownymi jak twoje wypowiedzi. No tak każdy kto mówi że jest inaczej to idiota, stop, a może nie - to ty się mylisz? Człowieku nie napinaj młodych żył bo Ci to nie wychodzi:).

dudek400

Mówić, że Oblivion jest lepszy od Gothica to tak jakbyś mówił, że gówno jest lepsze od czekolady. Owszem, możesz tak uważać, ale nie zmienia to faktu, że twój gust jest delikatnie mówiąc spaczony.

ocenił(a) grę na 8
0wner2

A mi się wydaje przeciwnie że Ty myślisz że żelki są lepsze od sushi - no w końcu ja nie lubię sushi to każdy.... O gustach się nie dyskutuje skoro już to poruszyłeś:P.

dudek400

"O gustach się nie dyskutuje skoro już to poruszyłeś:P"

Z tym zdaniem to byś mógł wyjechać jakbyś wolał Gothica 2 od jedynki, ale Oblivion jest nawet pod technicznym względem gorszy.

ocenił(a) grę na 8
0wner2

Lol. Tu mnie kompletnie rozwaliłeś - Oblivion gorszy pod względem technicznym? Niby z jakiej strony!?

dudek400

Z takiej, że partacze z Bethesdy nie umieją zrobić prostej animacji chodzenia po skosie i powtarzają to w każdej swojej grze od czasów Morrowinda. Żenada. Poza tym grafika bezklimatyczna i cukierkowa tak, że się rzygać chce, a muzyki praktycznie nie ma.

użytkownik usunięty
0wner2

Ludzie, skończcie tę bezsensowną kłótnię! Ty wolisz Gothica a on Obliviona, nie dojdziecie do porozumienia, bo dla każdego z was w grze liczy się co innego. Ja osobiście wolę Gothica, bo i dla mnie ten klimat bije na głowę wszystko, ale to nie powód wyzywać innych od debili, itd.

ocenił(a) grę na 10
dudek400

Obliviona polecam zagrać sobie wieczorem. Ja tak robię i po 15 minutach zasypiam, bo tak strasznie ciekawe są misje. Zdecydowanie odradzam granie w Gothica przed snem. Gdy ostatni raz grałem, z trudem ode-szlem od komputera nad ranem chociaż zazwyczaj zasypiam przed 22. Taka jest mniej więcej różnica miedzy tymi grami. Acha Oblivion ma znacznie lepsza grafikę, która się nudzi po jakichś 5 min. grania.

Thomas_J

>odeszlem

wyłącz komputer i wypeirdalaj do szkoły

ocenił(a) grę na 8
Thomas_J

Gówno prawda właśnie w gothicku tak jest:) Pomyliłeś gry.

Thomas_J

No ja mam odwrotnie. Oblivion ma świetne gildie, ale nooby krytykują bo nie wychodzą poza main quest.

ocenił(a) grę na 9
0wner2

Myszka dla noobów ? O_o Klawiatura + mysz, atak LPM + kierunki WASD. Wygodne obracanie postaci. Nie ma nic lepszego. Mysz nie ma tu nic do rzeczy tylko ustawienie sterowania z G1.

natan_

Nie ma nic gorszego, w takim układzie nie da się w tą grę grać.

ocenił(a) grę na 9
0wner2

Da się. :) Dla mnie sterowanie samą klawiaturą jest bardzo niewygodne. Kwestia przyzwyczajenia.

0wner2

Najlepsza Gra w historii to moim zdaniem Metal Gear Solid. Jeśli chodzi o RPG to Torment, KOTOR lub Oblivion (beznadziejny main quest ale nadrabia mega zadaniami gildyjnymi i pobocznymi questami). Ogólnie najwięcej z grałem w Obliviona z RPG.

neo_angin

Dla mnie Oblivion to największy syf, MGS nie grałem bo nigdy Play'a nie miałem, w Tormenta grałem, ale nie skończyłem bo brak czasu, a w KOTOR'a nie grałem :P

0wner2

W KOTORA warto. To chyba jednak najlepszy z tych co wymieniłem.

ocenił(a) grę na 10
0wner2

Co prawda to prawda, najlepsza gra EVER!!! Nawet mam takie powiedzonko, że jedyną rzeczą za którą należy Niemcom dziękować to Gothic! ;D Gra powala, wgniata w ziemię, druzgocze i ocieka zajebistością! Jedynka: Klimat, zajebista fabuła, zwroty akcji, bohaterowie, system walki textury, modele, WSZYSTKO!!! (no i wspomnienia ;)). W dwójce moim zdaniem trochę gorsza fabuła, ale nadrabia ulepszoną grafą i umkami takimi jak kowalstwo, czy alchemia (!) [jedynie na równym poziomie jest w wiedźminie]. Noc Kruka - to samo: cud, miód i maliny!!! Ale prawda, są ludzie, których G nie rajcuje - rzecz gustu i nic do nich nie mam (no chyba, że gothicowi cisną - wtedy RAGE), ale bardziej żałuje ich ignorancji - sami nie rozumieją co tracą.
Suma sumarum: nie istnieje dla mnie gra lepsza od serii Gothic (mówię tu raczej o G1 i 2+NK, bo G3 to już słabsze) i nigddy taka nie powstanie!
Dziękuję.
PS Aha, no i łatwa w modowaniu, dzięki czemu jest duża ich dostępność, albo można próbować coś samemu! Pure Zajebistość!

0wner2

A WŁAŚNIE ŻE NIE

stonedfish

A jednak tak.

0wner2

WCALE ŻE NIE

ocenił(a) grę na 10
stonedfish

A właśnie że TAK!A wracając do walki myszką czy klawiaturą,to ja również wybieram klawiaturę.To nie żadna sztuka napieprzać LPM do oporu,używając natomiast klawiatury,można bardziej wczuć się w walkę,która jest bardziej wymagająca.Walka poprzez klawiaturę jest bardziej intuicyjna i zręcznościowa.

Kokoner571

myślę że jednak nie

ocenił(a) grę na 10
0wner2

Moja pierwsza gra, jaką zakupiłem, i jaką przeszedłem - od niej zaczęła się moja zabawa w granie w gry komputerowe!
Coś niesamowitego, jak bardzo mogę godzinami rozmawiać, rysować, oraz słuchać soundtracka z Gothica, co roku, na każdym Conie...
Zgadzam się w 100% - Najlepsza gra na świecie.

0wner2

Dobra gra, może nawet bardzo dobra ale nie ma porównania do sagi Baldur's Gate, a co dopiero do Planescape: Torment czy Fallout 2.

0wner2

najlepsza napewno nie ale dobra ode mnie 6/10

ocenił(a) grę na 10
0wner2

10/10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones