PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=606064}
8,8 19 181
ocen
8,8 10 1 19181
Mass Effect 2
powrót do forum gry Mass Effect 2

Kolejny serwis który błędnie podaje, że jest to gra RPG. Jak można wrzucać grę akcji taką
jak Mass Effect 2 do jednego worka z Baldurs Gate, Newerwinter Nights, Gothic, The Elder Scrolls czy wielu innych wyznaczników gatunku, jest to herezja i wywołuje u mnie niesmak.
Do tego w wielu kwestiach dwójka jest dużo słabsza od jedynki, ratują ją tylko ciekawsze
questy, równie dobrze poprowadzona fabuła i usprawnienia graficzne jak i parę nowych
mechanizmów rozgrywki.
Niemniej nie jest to gra zakrawająca o wybitność jak wynika z oceny, gra zasługuje na
ocenę bardzo dobrą (8) ale nic poza tym.

ocenił(a) grę na 8
Wizzi

Masz rację, Mass Effect 2 to jeśli chodzi o mechanikę to nie RPG, a strzelanka taktyczna z elementami RPG.

ocenił(a) grę na 9
Jaszczur9107

Z elementami?! Przyznaję, seria ME nie jest "czystym" RPG jak, załóżmy, przytoczone BG i NWN czy Gothic i TES, ale "strzelanka taktyczna z elementami RPG" to już przesada w drugą stronę.

"Strzelanką taktyczną z elementami RPG" to można nazwać grę, w której co poziom można zdecydować czy postać będzie szybciej biegać czy szybciej strzelać i na tym kończą się elementy RPG. RPG to nie tylko statystyki, od których wszystko zależy. Mass Effect ma rozbudowaną warstwę fabularną, pod tym względem prześciga takiego Obliviona, gdzie co prawda mieliśmy multum statystyk, ale system dialogów prawie że nie istniał (bo mieliśmy do czynienia bardziej z monologami bohaterów niezależnych).

Dla mnie wzorem komputerowego RPG jest Planescape : Torment - mamy tam zarówno mechanikę AD&D, jak i niesamowicie wciągającą, wielowarstwową, głęboką fabułę, czego innym grom z kręgu DnD, moim zdaniem brakuje. Przy tej grze BG to głupszy, acz bogatszy (mam na myśli możliwość stworzenia całkowicie własnej postaci, większy wybór w kwestii ekwipunku, członków drużyny itd.), kuzyn, NWN (szczególnie pierwszy, w którym elementy fabularne zdawały mi się jedynie przerywnikiem dla kilometrów nudnych podziemii) to Hack'n'Slash, Gothic to platformówka z elementami RPG, a TES to siepanina z elementami RPG. Oczywiście nic nie mam do tych gier, wszystkie są dobre, ale też wszystkim (prócz BG) można wytknąć, że nie są RPGami.

Pod względem wcielenia się w postać ME jest dla mnie pełnoprawnym RPG, a przecież o wcielanie się w postać w grach Role Playing chodzi...

ocenił(a) grę na 10
_Nameless_

Raczej taktyczny cRPG z elementami strzzelanki taktycznej, przecież gdy sięgniemy w jej korzenie to jej ojcem był Baldurs Gate, a że technika poszła do przodu to teraz tego typu wyglądają tak a nie inaczej. Przecież porównując Baldursa było tak samo: drużyna, rozwijanie postaci, zbieranie broni i jej udoskanalanie i walka z potworami. Reasumujac to jest to samo tylko w innej oprawie graficznej.

ocenił(a) grę na 10
tomucho77

....plus "nieco" więcej fabuły.
Mi trochę brakuje statystyk (np. żeby zrónicowanie było jak w KOTOR) - ALE z drugiej strony po zmęczeniu się Falloutem3 gdzie była masa statystyk które od pewnego levela nie miały większego znaczenia - gra w ME2 jest czystą przyjemnością.

ocenił(a) grę na 9
_Nameless_

Uważam że opis strzelanka taktyczna z elementami RPG to dobre określenie. ME2 to tak naprawdę ciąg liniowych strzelanek. Elementy RPG (Role-Playing Game - Gra Odgrywania ról) są bardzo bardzo ograniczone. Jeżeli chodzi o rozwój postaci to gra naprawdę bardziej przypomina grę akcji z rozwojem postaci niż grę RPG. W dialogach jest wybór ale jak na grę RPG ma ona mały wpływ na fabułę. Całość zalicza się do Peragon, Renegade. Nie można Role-play bo gra bardzo ogranicza wybór gracza. Można przejść grę na tylko dwa sposoby. Baldur's Gate, Planescape Torment i Deus Ex zaliczają się do moich ulubionych gier w historii i w porównaniu do nich ME2 (i ME1) są kiepskimi RPGami. Świetna gra mimo to.

ocenił(a) grę na 10
RoderickUsher

Dialogi w ME mają mały wpływ na fabułę?????? O_o Na fabułę może nie tak wielki, ale na relacje z innymi ludźmi i owszem. Ile RPG-ów może się tym poszczycić?

ocenił(a) grę na 10
Jaszczur9107

Mówisz chyba o Fallout3 (uwaga - nie Fallout: New Vegas) MIMO że można tam "więcej wybierać podczas nowego levela" cokolwiek to znaczy.

ocenił(a) grę na 8
Velocitraktor

Fallout 3 to juz rpg natomiast fallout new vegas to rpg z krwi i kosci.
Mass effect jest niesamowicie nuzacy jak dla mnie po okolo 10 h gry, podobny efekt jaki wywolala u mnie jedynka.

Wizzi

1. Każda komputerowa "gra odgrywająca role" (RPG) nazywać się powinna cRPG - komputerowa gra odgrywającą role
2. Mass Effect to action cRPG - komputerowa gra odgrywająca role - tak jak Gothic lub Wiedźmin.
3. action cRPG jest - mówiąc językiem socjologicznym; subdyscypliną cRPG
4. To co teraz napisałem jest za trudne dla większości niedzielnych graczy cRPG wiec Mass Effect i tak będzie dla nich i tak RPG

ocenił(a) grę na 10
suidakra77

o właśnie niedzielni gracze powinni grać w gry typu latające mięso, a cRpg są dla nich zbyt ciężkie i mózgi im się gotują

tomucho77

Mnie raczej można nazwać trochę niedzielnym graczem (może sobotnim?), ale nie lubię takich gier, w których jucha się leje hektolitrami, a fabuła to "idź naprzód i zabij wszystkich". Dużo bardziej lubię takie gry jak Fallout czy Mass Effect.

ocenił(a) grę na 8
suidakra77

Zwłaszcza 4 punkt Twojej wypowiedzi idealnie pokazuje czym w dzisiejszych czasach jest rpg. Gothic platformówką? Nameless naprawdę to napisałeś? W ogóle w/g Twojej filozofii każda gra która posiada elementy fabularne jest rpg. Mass Effect pierwszy jeszcze mial zalażki rpg, ale dwójka została ich już pozbawiona by "głupsi" gracze dali sobie rade. ME2 nie jest i nigdy nie było RPG, jest to gra akcji z elementami rpg, albo dokładniej tak jka napisał jaszczur, taktyczny shoter z elementami rpg.
Co do TeS' to zgodzę się tylko z opinią o Oblivionie, lecz pozostałe części serri to wzorowi przedstawiciele gatunku rpg.

ocenił(a) grę na 9
Wizzi

Nie mówię, że Gothic jest platformówką, napisałem to tylko żeby pokazać, że każdemu współczesnemu RPG da się coś wytknąć. Nie grałem w stare TES, ale dla mnie nie ma znaczących (prócz estetycznych) różnic między Oblivionem a Morrowindem w kwestii mechaniki rozgrywki. I nie, nie sądzę, że każda gra z "elementami fabularnymi" (pewnie chodzi o elementy RPG) jest już RPG (czy jak kto woli cRPG, ale wiadomo chyba, że mówimy o grach komputerowych). Taki Demon Stone, firmowany znaczkami DnD i Forgotten Realms, dla mnie nim nie jest.

Różnice w rozgrywce między ME a ME2 są takie, że po pierwsze wyeliminowano elementy z MAKO, co dla mnie jest dużym plusem, ale nie wpływa na postrzeganie jako RPG/nie-RPG. Mocno uproszczono za to rozwój postaci i praktycznie wyeliminowano zarządzanie ekwipunkiem (przy czym dodam, że w ME to też nie było dobre), co faktycznie jest dużym minusem.

Zgadzam się z tomucho77, ME i ME2 mają wszystkie cechy cRPG - rozwój postaci, podział na zadania (główne i poboczne), walka, nieliniowe dialogi itd. do tego dla mnie ma fabułę, na którą gracz ma widoczny wpływ, dużo lepszą niż większość ostatnio wydanych cRPG (vide Dragon Age... o ile to cRPG). Nie wiem czego Wam brakuje? Zbyt dużo akcji? Na palcach jednej dłoni można wymienić współczesne cRPG, gdzie można pominąć walkę. Może problemem jest samo strzelanie? Poważny cRPG powinien toczyć się w świecie potężnych smoków, zimnej stali i ciągłego niebezpieczeństwa? Ktoś przytoczy zaraz Fallouta, ale pewnie jednocześnie odetnie się od Fallouta 3.

Przyznam Wam rację, że jeżeli patrzeć stricte na elementy RPG to ME2 jest drobnym krokiem w tył (wspomniane uproszczenia w kartach postaci i eliminacja zarządzania ekwipunkiem), ale w ME3 mają położyć na to ponoć większy nacisk.

ocenił(a) grę na 10
_Nameless_

a kto na Polskę będzie wydawcą ME3 nie orientujesz się, bo ponoć ma to być CD Projekt

ocenił(a) grę na 9
tomucho77

Jeszcze nie ma dokładnej daty premiery chyba, więc wątpię że polski wydawca jest znany. Niestety, raczej będzie to, tak jak w przypadku ME2, EA. EA jest światowym dystrybutorem, więc pewnie nie będzie chciał oddać ME3 CDProjektowi. Choć osobiście byłbym za. W ME dało się łatwo wyłączyć polski dubbing ;) Prócz tego był znośniejszy niż ten w ME2.

ocenił(a) grę na 10
_Nameless_

pi***olisz, za przeproszeniem. Mass Effect 2 jest po prostu genialną grą akcji z elementami RPG (fakt, dziwi mnie trochę to okrojenie np. do ilości mocy dla różnych postaci, ale z drugiej strony doszły "kombosy" w mocach. A mniejsza ilość broni mi nie przeszkadza - w jedynce niewiele się miedzy sobą różniły, poza tym wkurzające dla mnie było ciągłe grzebanie w ekwipunku, przerabianie słabych broni na medi-żel i wyposażanie postaci w nowe).

ocenił(a) grę na 10
BOND_07

ale my tu mówimy a ME2 a nie o ME1

ocenił(a) grę na 8
_Nameless_

Zatem kończąc dyskusję o tym jakim i czy w ogóle ME2 jest rpg, bo między mną, a _Nameless_ jest spora różnica poglądów, dla mnie rpg to coś więcej niż tylko pewne założenia dotyczące mechaniki rozrywki czy fabuły, i Mass Effect 2 w moich oczach ich nie spełnia.

Pytanie zawdzięczające moją tezę o tym czy ME2 to rpg jest proste:

Czy ME2 można wsadzić do jednego worka z takimi grami jak, Baldurs Gate, Ice Wind Dale, Gothic czy TeS i wiele innych przedstawicieli gatunku?

Moja odpowiedź brzmi, NIE. Wy a zwłaszcza Ty, _Nameless_ odpowiedzcie sobie na to pytanie sami.

ocenił(a) grę na 10
Wizzi

a twierdzę że tak ale tylko co do baldursa i ice winda a później był jeszcze neverwinter nights

ocenił(a) grę na 9
Wizzi

Podałeś tak tendencyjną reprezentację, że szkoda słów. Równie dobrze mógłbyś pytać czy Gwiezdne Wojny można wsadzić do jednego wora z Władcą Pierścieni i np. Willow czy Conanem. Niby wiele różnic i pierwsza odpowiedź może być NIE... ale i to i to fantastyka, a wielu twierdzi, z czym się zgadzam, że SW to też fantasy a nie sf.

Zauważ, że nie ma wśród twojej reprezentacji żadnego cRPG z settingiem sf, to każdy by wywalił z tej grupy ME jako niepasujący do reszty.

W takim razie czy ME2 można wsadzić do jednego worka z Deus Ex na przykład... no chyba że Deus Ex to też nie cRPG.

Odpowiedz na moje pytanie - jakich cech cRPG Mass Effect (2) nie ma, które mają wszystkie wymieniane przez Ciebie gry ?(których oczywiście nie chcę dyskredytować). Bo jak dla mnie to według Ciebie prawdziwe cRPG to przysłowiowe "lochy i smoki", ale dosłownie... jeśli tak to spoko - to wtedy chodzi wyłącznie o kwestie gustu.

ocenił(a) grę na 10
_Nameless_

człowieku czy ty nie widzisz że ME pochodzi od baldursa, baldurs był jego protoplastą to bioware stworzyło pokolei baldursa, ice winda i nevera, czy nie widzisz w tych grach zbieżności

ocenił(a) grę na 8
tomucho77

ME pochodzi od Baldura? Dobre sobie... nie wierzę, że można palnąć taką głupotę.

ocenił(a) grę na 10
Wizzi

a od czego pochodzi uświadom mnie mądralo

ocenił(a) grę na 8
tomucho77

Od niczego, to jest całkiem nowa gra, a to, że czerpie kilka założeń z Baldura czy NWN2 to nie znaczy że jest to jego niejaki ojciec. Są to zupełnie inne gry, ME2 jest taktyczną strzelanką z kilkoma elementami rpg takimi jak dialogi, które są jedynym elementem rpg który w ME 2 jest widoczny. Czego nie ma ME 2 co jest w przytoczonych przeze mnie rpg?
Przede wszystkim najważniejszych jego elementów, po pierwsze EQ, które w me2 tak na prawdę nie istnieje, statystyki ekwipunku również nie istnieją, a w jedynce były jako takie, brak tak otwartego świata jak w klasycznych rpg, bo nie powiecie mi że skakanie z planety na planetę by wydobyć surowce jest otwartym światem, Cytadela to też tylko zbitek kilku lokacji. I nie mówcie mi że najważniejszą częścią rpg jest fabuła bo każda gra jakąś ma, nawet angry birds ma jakąś fabułę. Powiecie wpływ na rozwój wydarzeń, tak ale to również nie jest jakiś najważniejszy element rpg, w ME2 brakuje również statystyk postaci, nie ma charakterystycznego dla systemu RPG jak D&D czy THE DARK EYE czy w ogóle jakiegokolwiek podobnego, w grze nie istnieje coś takiego jak losowość, rzut kostką.
To są podstawy RPG jakich w ME2 nie ma i nigdy nie było. Rozbudowane dialogi? Ciekawa wciągająca fabuła? Owszem ME2 ma obie te rzeczy ale cóż to jest wśród tych zaledwie kilku elementach rpg które ja wymieniłem?

ocenił(a) grę na 10
Wizzi

a czy ja twierdzę że to są takie same gry - NIE - ja tylko próbuję uświadomić co niektórych jakie były początki ME

ocenił(a) grę na 8
tomucho77

No dobrze, masz argument, ale uzasadnij skąd ta teza, że ME ma korzenie wśród tak klasycznych przedstawicieli gatunku rpg jak BG, IWD, NWN (zwłaszcza chyba nawiązujesz do dwójki bo tam była rozgrywka bardziej drużynowa niż w jedynce gdzie mieliśmy tylko partnera)

ocenił(a) grę na 10
Wizzi

uzasadnienie jest wyżej i niżej, nie będę pisał tego samego trzeci raz

ocenił(a) grę na 8
tomucho77

No jedyne twoje uzasadnienie, to fakt że za wszystkie te gry opowiada Bioware, i że widoczne jest zaczerpnięcie pewnej ilości elementów z baldura, NWN czy IWD do ME, problem w tym, że te elementy są tak skromne i tak mało znaczące w sferze rpg, że o niczym nie świadczą, bo najważniejszych rzeczy nie skopiowali, dajmy na to dostajemy drużynową rozgrywkę, która w rpg wcale wymagana nie jest, a nie dostajemy statystyk, eq, zaawansowanego rozwoju postaci czy jakiegokolwiek systemu RPG, czy to zaczerpniętego z klasyków czyli D&D czy to jakiegoś nowego systemu stworzonego na potrzeby ME, dlatego ME2 ma mniej wspólnego z RPG niż chociażby Borderlands, w którym tych elementów już jest więcej, bo chociaż diablo trochę przypomina, które jest którymś tam faktycznym odłamem cRPG.
Moim zdaniem nawet te elementy które wydają się zaczerpnięte z klasyków i wdrożone do ME są po prostu wynikiem już pewnego zboczenia, spowodowanego tyloma latami pracy nad takimi tytułami jak BG, IWD, czy NWN. Niestety ale twórcom trudno jest się wyrwać z objęć przeszłości dlatego większość nowatorskich i niestandardowych gier tworzona jest przede wszystkim przez niezależne świeże studia.

ocenił(a) grę na 10
Wizzi

czyli nasza dalsza rozmowa jest bez sensu jesli twierdzisz że to wszystko co ME zaczerpnął z tych tytułów jest zboczeniem, reasumując bez tych zboczeń ME był by gniotem a nie grą taką jaką jest czyli klasyką i legendą

ocenił(a) grę na 8
tomucho77

ME to klasyka i legenda? Niestety z tym stwierdzeniem się zgodzić nie mogę, a zboczenia o których wspomniałem to tylko przypuszczenie w którym jak sądzę jest trochę prawdy gdyż dziwnym by było, żeby producent nie czerpał pozytywów ze swoich starych tytułów.
I owszem bez tych zapożyczeń gra byłaby może nie gniotem ale kolejnym nudnym shooterem.
Klasyką nigdy nie była i nie będzie, na legendę za wcześnie i czy się nią stanie, też wątpię, to się okaże po premierze trójki czy nadal seria będzie podążać ku ucasualowieniu stając się shooterem czy może jednak wróci do korzeni i postara się zaczerpnąć znacznie więcej z starych dobrych tworów zasługując wreszcie na miano RPG'a które jak do tej pory w przypadku tej gry jest herezją.

ocenił(a) grę na 10
Wizzi

taa zagmatwany z ciebie człowiek i trudno tobie dogodzić

ocenił(a) grę na 8
Wizzi

Ehh, nie wiem dlaczego pochwyciłem głupotę którą palnąłeś, że IWD zostało stworzone przez Bioware. Dlatego tym razem małe sprostowanie, Icewind dale jest grą stworzona przez Black Isle studios odpowiedzialne również za takie klasyki gatunku jak Planescape: Torment, czy 2 pierwsze Fallouty.

ocenił(a) grę na 9
Wizzi

...i proszę nie unikać odpowiedzi na moje pytanie : Czego nie ma ME2 co mają "Baldurs Gate, Ice Wind Dale, Gothic czy TeS" co czyni z niego nie-RPG?

ocenił(a) grę na 10
_Nameless_

POWTÓRZĘ !!!!!!!!!!!!! Gdy sięgniemy w korzenie ME / ME2 ojcem ALBO MATKĄ był Baldurs Gate, a że technika poszła do przodu to teraz tego typu wyglądają tak a nie inaczej. Przecież porównując Baldursa było tak samo: drużyna, rozwijanie postaci, zbieranie broni i jej udoskanalanie i walka z potworami. Reasumujac to jest to samo tylko w innej oprawie graficznej.

ocenił(a) grę na 10
tomucho77

A czy panowie tak wogóle grali w Baldursa ??? Ice Winda ??? Nevera ???

ocenił(a) grę na 8
tomucho77

Tak grali i dlatego twierdzę, że herezją jest nazywanie ME2 rpgiem, Gra akcji z elementami rpg owszem, ale cRPG?

ocenił(a) grę na 10
Wizzi

niech będzie masz rację

ocenił(a) grę na 10
Wizzi

Trochę dziwna ta dyskusja. To trochę tak jakby się upierac że Baldurs jest kanonem RPG (cokolwiek to znaczy) - zapominając że wtedy gdy się pojawił puryści grali przy pomocy kart, kości i ołówka i dla nich to była "gra akcji z elementami RPG" właśnie.
Na pewno i Baldur's Gate i ME tworzą nową jakośc w grach - i dlatego będa spory o granice gatunku. Co IMHO dobrze o nich świadczy :) w końcu ile razy można tworzyć to samo?

ocenił(a) grę na 9
Wizzi

A czy można wrzucić Baldur's Gate, Icewind Dale do jednego worka z Elder Scrolls? Bah.

Cała dyskusja jest trochę bez sensu.

Fakty:

1. Mass effect 2 jest grą akcji - prawda
2. Mass Effect 2 posiada elementy RPG - prawda
3. Elementy RPG Mass effect 2 nie są zbyt głęboko rozwinięte.

Mass effect 2 jest połączeniem gry akcji z grą RPG. Jest to bardzo udana produkcja bez względu na to czy komuś się z powodów osobistych dany produkt podoba czy nie.

Temat do pomyślenia: czy Kotor jest dobrym rpg? ehm... uwielbiam grę ale:
1. Tak jak Mass Effect ilość faktycznych wyborów fabularnych jest bardzo ograniczona. Wybór moralny wacha się od - bądź świętym albo psychicznym zabójcą. Obie ścieżki są raczej ograniczone.
2. System walki jest po prostu w ME lepszy. Kotor próbuje skopiować D&D system z BG i nie jest to specjalnie udane. Sam system jest raczej płaski, przeszedłem Kotora z 5 razy tworząc inne postacie nie poczułem specjalnej różnicy w rozgrywce (w przeciwieństwie do BG.) ME ma przynajmniej dynamikę. Gdyby kotor miał system walki zaczerpnięty z Jedi Knight wyszedł by dużo lepiej.

Wizzi

ME2 to nie jest typowa gra RPG jest to gra akcji, cRPG z elementami strzelanki....poza tym Gothic to też nie RPG tylko podobnie jak ME akcja, cRPG....dwójka jest lepsza od jedynki choćby spojrzeć na możliwość zakończeń jedynki i dwójki, dwójka ma o wiele więcej możliwości zakończeń aniżeli jedynka....dwójka jest też bardziej mroczna, trzymająca w napięciu czego moim zdaniem trochę brakowało w jedynce....

ocenił(a) grę na 10
indy90

GOTHIC TO NIE JEST RPG?! teraz to chyba naprawdę sobie kpisz

SuperO_2

Umiesz czytać ze zrozumieniem.. Napisałem że Gothic to gra cRPG/akcja podobnie jak ME.. z resztą nie ważne są szczegóły.. Bo uwielbiam takie gry jak Gothic, KOTOR, Newerwinter Nights 1 i 2 czy ME.. Fakt faktem masz rację że Gothic należy do gier RPG ale takim typową grą RPG bym jej nie nazwał.. ;))

ocenił(a) grę na 10
indy90

no dobrze niech ci będzie, ale jeśli gothic to gra akcji/RPG z tym systemem walki- kombinacje 2,3 lub 4 ciosów do przodu machanie na boki i blok to aż boje się myśleć jak hiperpowolny musi być system walki w TYPOWYM rpg. mimo to ME 2 (ME 1 w sumie też nie) to jednak gra akcji z elementami rpg tak jak mówisz

SuperO_2

Dokładnie ME to gra akcji/cRPG podobnie jak Gothic .. W sumie to masz prawo się ze mną nie zgadzać i mieć własną opinię odnośnie Gothica.. Ja wyraziłem tylko własną opinię jak dla mnie Gothic to nie jest typowa gra RPG.. Dla mnie taką typową RPG jest właśnie Baldur's Gate czy Neverwinter Nights 1 i 2.. Ale to tylko moja skromna opinia.. ;))

użytkownik usunięty
Wizzi

"Jak można wrzucać grę akcji taką
jak Mass Effect 2 do jednego worka z Baldurs Gate, Newerwinter Nights, Gothic, The Elder Scrolls czy wielu innych wyznaczników gatunku,"
Po pierwsze zabrakło genialnego KOTORa. Po drugie nie można wrzucić ich do jednego worka ponieważ są to różne spojrzenia na jeden gatunek. Kiedyś wyszła jeden z RPG'ów który ludzie pokochali a twórcy zauważając ten sukces tworzyli podobne RPG bo to było popularne. W końcu BioWare stworzył Mass Effecta który jest połączeniem najlepszych cech strzelanek i RPG rozwiązując przy tym problem fatalnej mechaniki walki mieczem która odrzucała mnie od RPG. Powstała gra genialna która dopuszcza szersze grono odbiorców niż starsze RPG.

Chyba chciałeś powiedzieć "Gra gówniana, która odrzuca już po pierwszym kontakcie".

ocenił(a) grę na 10
0wner2

Czy tobie wszystko musi kojarzyc się z gównem ?

tomucho77

Nie wszystko, tylko tandetne produkty pokroju ME.

użytkownik usunięty
0wner2

Widać nie grałeś bo pierwszy kontakt z grą jest epicki.

ocenił(a) grę na 8
0wner2

tandetny nie jest na pewno ale te wszystkie zachwyty, oceny w roznych serwisach rzedu 9,5/10 10/10 i wbijanie ludziom jak mlotkiem ze jest to klasyczny erpeg sa irytujace,

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones