PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=678629}
9,6 58 595
ocen
9,6 10 1 58595
Wiedźmin 3: Dziki Gon
powrót do forum gry Wiedźmin 3: Dziki Gon

Mi do tej pory udało się ogarnąć niewielką ilość nawiązań:
- Łowca nagród – Django Frett
- Dwaj strażnicy mówiący o wydarzeniach z Pulp Fiction
- Nawiązania w dialogach do Alicji w krainie czarów i Czarnoksiężnika z Oz.
- Pancerny rycerz nuci temat z „Czterech pancernych”
- Jakiś wieśniok zarzucający tesktem ' sorry, taki mamy klimat '
- Guślarz odprawiający dziady.
Niektóre to po prostu dowód na poczucie humoru Redów, ale co tam by się czepiać ^^

MugeHejter

Chodzi o piosenkę Dżemu "Naiwne Pytania". Kobieta w Novigradzie śpiewa "w życiu piękne są tylko żonkile"

FrozenFanPL

1. W Novigradzie (jakoś w południowo-wschodniej części) przechodzi się pod łukiem, nad którym stoją dwa konie skierowane głowami do siebie - nawiązanie do poznańskich koziołków (przynajmniej mi się to tak skojarzyło).
2. Gdy wędrujemy po innych światach z Avallachem, lądujemy na pustynnej planecie. Avallach wspomina, że kiedyś żyło tu morze - nawiązanie do Solaris Stanisława Lema.

ocenił(a) grę na 10
dzzzyt

Do solarisa? A w Solarisie czasem oceanem nie był ten dziwny myślący glut?

Grzegorz220

No, Avallac'h mówi, że to cały ocean był tam żywy. ;-)

ocenił(a) grę na 10
FrozenFanPL

W grze jest mnóstwo EE, które jednak nie rażą swą sztucznością. Ot choćby nawiązania do "Asteriksa i Obeliksa" w misji z jasnowidzem tudzież do "Gry o Tron" w misji z Hattorim ("yarpen zirgin sends his regards"). Warto zapoznać się z angielską wersją, gdzie część kwestii nabiera nowego wydźwięku.

ocenił(a) grę na 10
FrozenFanPL

jest też słynny malarz u którego mamy odebrać plakaty dla nowego lokalu Jaskra (czyli burdelu zmienionego na kabaret). Nazywa się bodajże Henryk Latrec i jest niziołkiem. Ewidentne nawiązanie do Henri de Toulouse-Lautrec'a którego plakaty do Moulin Rouge (czyli burdelu zamienionego na kabaret) są znane na całym świecie, a sam Lautrec w wyniku wady genetycznej miał nienaturalnie krótkie nogi i mierzył 1,5m.

ocenił(a) grę na 10
nergoza

Z malarzy, to rozwalił mnie van Hooy :D

ocenił(a) grę na 10
FrozenFanPL

W jednej z bibliotek w Novigradzie można znaleźć egzemplarz książki pt. "Wywiad z wąpierzem".

ocenił(a) grę na 8
tomb2525

Skoro przy książkach jesteśmy, "Necronomicon" też możemy przeczytać.

badboyfriend

I "Co z tą Temerią?" :)

SanjurodeValmont

I jest jeszcze "Moribunda. Ostatnia podobizna wampira" - parodia "Zmierzchu" :)
Ale ona chyba w dodatku Serca z Kamienia się pojawia.

ocenił(a) grę na 8
FrozenFanPL

Podczas karcianego turnieju w Passiflorze pojawia się pani Sasha... przy której Geralt nabiera dość swobodnego tonu... Hm.

ocenił(a) grę na 10
badboyfriend

Ooo dzięki tego nie wiedziałam, aż muszę zrobić to zadanie z gwintem bo pomyślałam że może później zrobić ale zaciekawiłes mnie

FrozenFanPL

Bank Vivaldiego w Novigradzie. Od razu skojarzyło mi sie z piosenką z serialu "Klan" - Jak w porach roku Vivaldiego... :D

użytkownik usunięty

eee tak?

ocenił(a) grę na 10
kamilxxx09

Gdyby książki czytał to by wiedział skąd Vivaldi się w Novigradzie wziął. Sezonowcy...

Grzegorz220

Haha książki jam czytał, Grzegorzu. Przed kilku laty. Nie wszystko jednak musiałem zapamiętać. O ile mi wiadomo, ten cały bankier nie był nawet wymieniony z imienia w powieściach.

ocenił(a) grę na 10
kamilxxx09

W powieściach była wzmianka o przelewie, a Vivaldi jest jedna z ważniejszych postaci drugiego planu z opowiadania o mimikach i Novigradzie, które zresztą jest bardzo ważne w odniesieniu do 3. cześci gry :)

Grzegorz220

Czyli jest nikim w powieściach. Tak myslałem.

ocenił(a) grę na 10
kamilxxx09

Książki książkami, ale chociażby w pierwszej części gry miał dość ważną rolę i powinieneś pamiętać.

ocenił(a) grę na 10
Osimaru

To nie był ten sam Vivaldi. W jedynce bodajże był to Golan, a w trojce Vimme xD

kamilxxx09

Jest jednym z trzech najbardziej charakterystycznych krasnoludów w książkach. Dość często wspominany.

ocenił(a) grę na 10
ocenił(a) grę na 10
kosobi

Tak

FrozenFanPL

Nikt chyba nie wspomniał o mysiej wieży i ewidentnym nawiązaniu do legendy o królu Popielu.

Dzikopysk

Ooo nie wpadłbym na to :) Ta gra coraz bardziej mnie zaskakuje i utwierdza w przekonaniu, że jest fenomenem :)

użytkownik usunięty
FrozenFanPL

Jeden z mieczy ma nazwę "Zerwikaptur", to oczywiście nawiązanie do "Ogniem i mieczem".
Poboczny quest nazywa się "Zagłada domu Reardonów", to nawiązanie do opowiadania E. A. Poe
Jest też karteczka z "Cthulhu" Lovecrafta oraz "Necronomicon" również Lovecrafta i "Underworld" w Novigradzie.

ocenił(a) grę na 10

O, akurat robiła tą misję drugi raz a zaskoczona jestem

ocenił(a) grę na 10
Claudia22xo

Będę robiła*

FrozenFanPL

Hattori mistrz mieczy (kill Bill)
I martwy Tyrion w podniebnej celi na Skelige

ocenił(a) grę na 9
FrozenFanPL

W Wiedźminie easter eggów jest cała masa ale grając o wielu z nich po jakimś czasie się zapomina. Świeżynka, którą mogę przytoczyć pochodzi z najnowszego zadania dlc "Jak Wilk z Kotem". SPOILER:

Na końcu questa z listu adresowanego do wiedźmina ze szkoły Kota możemy wyczytać, że siedziba cechu została przejęta przez rzołnierzy. Kilku jego towarzyszy zginęło ale nie ma pewności co do niejakiego Shrodingera; przeżył lub nie :D

ocenił(a) grę na 9
Arathiel

Szkoda, że nie można edytować bo niezłego babola z pośpiechu walnąłem.

ocenił(a) grę na 10
Arathiel

No cóż można - zapis jeszcze raz włączyć i zrobić inaczej misje

ocenił(a) grę na 10
FrozenFanPL

W trakcie jednego z zadań jest wzmianka o Josefie Szwejku, który jest browarnikiem

ocenił(a) grę na 9
FrozenFanPL

Jeden z krasnoludzkich sklepów w Novigradzie, który został przeniesiony do Mahakamu ze względu na niepokoje polityczne nosi nazwę Percival Schuttenbach.

ocenił(a) grę na 9
Arathiel

EDIT: Wiem, że nazwa kapeli pochodzi od godności tegoż gnoma a nie odwrotnie ale i tak uznaje to za ee.

ocenił(a) grę na 10
FrozenFanPL

W sklepie w Novigradzie, gdzie zaczynamy zadanie z teromantą sprzedawca na pytanie czy nie ma kłopotów z powodu magicznych precjozów odpowiada iż to "artykuły kolekcjonerskie". Jest to oczywiste nawiązanie do dopalaczy.

FrozenFanPL

System ochrony wieży nazywany Defensywnym Regulatorem Magicznym (DRM)

FrozenFanPL

Podejmując się misji uwolnienia Margarity z Deireadh poznajemy w karczmie byłego więźnia, któremu udało się zbiec. Nazywa się Abbe Faria. Jego nazwisko oraz metoda ucieczki to świetny motyw z "Hrabiego Monte Christo" A. Dumas.

ocenił(a) grę na 10
FrozenFanPL

Możliwe że za szybko przeczytałem bo aż dziwne, że do tej pory nikt by o tym nie napisał. Podczas podróżowania po miastach, jeden z wykrzykników to rycerz który wyzywa każdego kto nie potwierdzi, że najpiękniejsza na świecie jest Jagienka. Oczywiście jest to nawiązanie do "Krzyżaków" Henryka Sienkiewicza, kiedy to Zbyszko z Bogdańca chciał pojedynkować się o piękno Jagienki.

ocenił(a) grę na 10
Sir7Karolloo

Ręki sobie uciąć nie dam, ale chodziło mu chyba o Jagódkę ;p Tak czy siak nawiązanie prawdopodobnie trafione ;)

Sir7Karolloo

Zbyszko sie o Danuskę chciał pojedenkować, nie o Jagienkę

ocenił(a) grę na 10
Hiril

Jagódka czy Jagienka i tak mu za to łeb spadł he he

Hiril

No o Danuśkę chodziło :D Z Jagną się Zbyszko ożenił :P

ocenił(a) grę na 10
FrozenFanPL

Jakiś dziad na ulicy w Novigradzie gadał "ciemność, widzę ciemność" - nawiązanie do "Seksmisji".
Jajo salamandry wyjęte z gardła ofiary, w zadaniu, w którym Priscilla została zaatakowana - nawiązanie do "Milczenia owiec", ale to chyba tylko w moim odczuciu.

ocenił(a) grę na 10
MietowyDzem

"Rzygać albo nie rzygać o to jest pytanie ....... hyyyyyyyyyaaa flap"

MietowyDzem

Kurcze, wyjątkowo subtelny easter egg, ale trudno się nie zgodzić z tym "Milczeniem owiec".

ocenił(a) grę na 10
FrozenFanPL

Tristianna i Izydor - można taką książke znaleźć :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones