PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=712573}

Łotr 1. Gwiezdne wojny - historie

Rogue One: A Star Wars Story
7,4 164 440
ocen
7,4 10 1 164440
7,1 34
oceny krytyków
Łotr 1. Gwiezdne wojny historie
powrót do forum filmu Łotr 1. Gwiezdne wojny - historie

TFA ZAORANE!!

ocenił(a) film na 8

Polecam wszystkim rozczarowanym VII epizodem, którzy już spisali Lucasfilm i Disneya na straty. R1 to totalnie wyższy poziom od TFA, miażdży go w każdym aspekcie.

użytkownik usunięty
lorimer

Po pierwsze jak nie wiesz to się nie odzywaj i pisz kłamstw

Po drugie moimi ukochanymi częściami filmowymi jest Imperium Kontratakuje/Powrót Jedi więc nie trafiłeś... Potem jest New Hope potem TFA następnie prequele a potem RO przy czym po dzisiejszym seansie muszę przemyśleć czy RO>>>>>>>>>>>>>>pr equele lub odwrotnie czy równe

Po 3 są święta więc wyluzuj i szanuj innych

użytkownik usunięty

Szczere wyrazy współczucia

ocenił(a) film na 9
Gorkin

;)

ocenił(a) film na 10
Ryloth

:P

ocenił(a) film na 9
Gorkin

Nie to, żebym się czepiał, ale ja ciągle wyczekuję momentu, w którym jakub będzie zaczynał zdania z wielkiej litery oraz używał interpunkcji ;)

Film zapewne nie podobał mu się dlatego, że Rogue One nie jest żadnym remakiem, Vader to nie taki słaby pachoł jak Kylo Ren, Felicity Jones ma większy biust niż Daisy Ridley, Jyn Erso nie jest tak perfekcyjna jak Rey, a Gwiazda Śmierci to zrzynka ze Starkillera (wait...). Trzeba zaakceptować nawet takie uzasadnienia :)

ocenił(a) film na 10
Ryloth

Zgadzam się z tobą. Widzę, że się rozumiemy ;)

ocenił(a) film na 9
Gorkin

Jak zwykle będzie zmieniać ocenę 77 razy (liczba nieprzypadkowa).

ocenił(a) film na 10
Ryloth

Do 1 zniży pewnie :P

ocenił(a) film na 9
Gorkin

Nie sądzę. Ale 3 niewykluczone ;p

użytkownik usunięty
Gorkin

tak bardzo cię to boli? Ja się nie czepiam twojej 10/10...

ocenił(a) film na 10

Ale czepiasz się ocen innych ludzi? Wmawiać, że to nie SW.

użytkownik usunięty
Gorkin

komu wmawiam? To ty pierwszy mnie zaatakowałeś bo się zawiodłem... Masz chyba problem jak pewna osoba (nie, nie kamil) tylko ktoś z nickiem na R....

ocenił(a) film na 9

Przypuszczam, że tak samo zawiodłeś się na każdym filmie z uniwersum SW po starej trylogii;)...

użytkownik usunięty
roback1

częściowo ale TFA mi to wynagrodziło

ocenił(a) film na 6

Ja pierd... Ludzie, którzy oceniają avengers, smoleńsk, czy jakiś film z uniwersum LEGO na 10/10 i tym podobne próbują udawać znawców kina XD

użytkownik usunięty
luk11c4

mnie to mówisz :P wiem to niestety ale nie no oceny kwestia subiektywna i szanuję no ale gdyby tak inni szanowali moją...

ocenił(a) film na 9
luk11c4

Oj tam , drobiazgi.

użytkownik usunięty
Ryloth

Jesteś noo ten tego :P

ocenił(a) film na 9

Tego tekstu nie znam ;p

użytkownik usunięty
Ryloth

No jak to nie znasz?

ocenił(a) film na 9

Jakub tak mówił kiedyś?

ocenił(a) film na 6
gbbb

Ja się niestety nie zgodzę. Na ten film oczekiwałem bardzo bo pomimo, że VII część mnie osobiście zawiodła to była filmem do obejrzenia. To tą oglądało się ciężko. Fakt ostatni akt był epicki pod względem CGI i walki Vadera jednak mimo to odbiór całego filmu był mocno negatywny.

1. Na początku ciągła zmiana lokacji ... skakanie w taki sposób pomiędzy planetami mi jakoś nie odpowiadało.
2. Motyw tego generała rebeliantów moim zdaniem całkowicie zbędny ... nic nie wniósł do fabuły.
3. Przedstawili tylko postać i motywy Jane przez co jakoś los pozostałych bohaterów był mi zupełnie obojętny.

I ktoś niech mi wytłumaczy jedną rzecz bo jestem laikiem i może coś przeoczyłem - Vader mówił coś o tym, że nie mogą korzystać z tej gwiazdy śmierci dopóki nie będzie pewności, że nie ma żadnych zagrożeń. Po czym rebelianci uciekają z planami gwiazdy śmierci (co samo w sobie można uznać za zagrożenie nawet jak nie wiedzą o wadzie konstrukcyjnej). Po czym w IV części jest to główna baza Imperatora skąd prawie się nie rusza.

użytkownik usunięty
Jakoks

Popieram w całej rozciągłości

ocenił(a) film na 9
Jakoks

W IV jest tylko wzmianka o imperatorze, przebywał on wtedy na Coruscant.

Jakoks

Cooo? Jaka baza Imperatora? Imperator miał bazę na Gwieździe Śmierci,ale tej nowej w "Powrocie Jedi".Po co głupoty wypisujesz.

ocenił(a) film na 8
Jakoks

to się nie zgadzaj co mnie to obchodzi? Ten temat to tylko info dla osób rozczarowanych TFA, wielu fanów znienawidziło Disneya i mogło olać łotra.

ocenił(a) film na 6
gbbb

Sam jestem osobą rozczarowaną TFA, i chciałem tylko nawiązać dyskusje (po to istnieją fora), że nadal niektórym może się nie podobać kierunek obrany przez Disneya.

Wracając do filmu, to mówiło się, że będzie to szeregowiec rayan (a przynajmniej takie opinie zaczytałem) w świecie gwiezdnych wojen. No i ja szedłem z takim przekonaniem i się niestety zawiodłem. Prawdopodobnie wiele zależy od podejścia. Możliwe, że jak kiedyś usiądę i obejrzę ponownie z zupełnie innym będę miał zupełnie inne wrażenie.

użytkownik usunięty
Jakoks

Ja także jestem TFA rozczarowany

ocenił(a) film na 9
gbbb

Zgadzam się w 100%. "Łotr 1" jest 100x lepszy niż słabiutkie "Przebudzenie Mocy".

ocenił(a) film na 9
Alex303

Filmu jeszcze nie widziałem, ale to było raczej wiadomo już po premierze TFA. Drugiego tak słabego filmu z SW jak TFA nie było i już raczej nie będzie, chociaż kto wie (Han Solo może być jeszcze gorszy).

ocenił(a) film na 9
Alex303

Podpisuję sie pod tym zdaniem.

ocenił(a) film na 8
gbbb

Nie zgadzam się. TFA nie był aż taki słaby...

ocenił(a) film na 9
Arkadius01

Przeciętny, niczym nie wyróżniający się korporacyjny produkt i zdecydowanie najgorsza część SW. Jak widać, tylko tyle wystarczyło, by fani się podekscytowali. Czasami żałuję, że żyję w takich czasach...

ocenił(a) film na 7
Ryloth

Albo zawiedli? Na Rogue One, do kina nie pójdę. Wygląda lepiej niż TFA, ale szkoda mi kasy na ewentualną pomyłkę, która jest bardzo możliwa...

ocenił(a) film na 9
MillerPl

Nie jest to remake ani reboot, Vader może pokazać wreszcie swoją siłę, bitwy też podobno zostały nakręcone bardzo dobrze - myślę, że warto pójść, chociażby po to by móc potem uczestniczyć w dyskusji :)

ocenił(a) film na 7
Ryloth

No to może pójdę, bo pozytywne opinie dalej się utrzymują i są też od osób, którym TFA się nie podobało (teraz np Alex303)- czyli jest szansa, że mi się też spodoba. Pewnie kilka scenek bym wyciął, bo będą zbyt disneyowskie, ale to nie "Helikopter w ogniu" i to wliczam "w koszty" przy tego typu filmach.

ocenił(a) film na 9
MillerPl

Ja idę w środę :)

ocenił(a) film na 9
MillerPl

"Łotr 1" jest przy "Przebudzeniu Mocy" genialnym filmem. Jak jechałem i będę jechał po tej drugiej pozycji, tak pierwszej będę bronił, bo to jest naprawdę bardzo udany film. Polecam!

ocenił(a) film na 8
Arkadius01

Arkadius01 masz racje TFA nie był słaby, był tragicznie słaby ;)

ocenił(a) film na 8
gbbb

https://www.facebook.com/kinomaniek/posts/1437119052987500:0 Polecam spojrzeć na moją reckę ;) Też głównie w superlatywach, fantastyczny film!

ocenił(a) film na 7
gbbb

Zgadzam się.Przebudzenie mocy to był ogromny zawód i kopia czwartego epizodu. W końcu coś świeżego , co nie ma tylko walk na miecze świetlne :).

ocenił(a) film na 9
gbbb

Całkowicie się zgadzam :) Powiem więcej - szkoda, że epizod IV nie jest nakręcony w podobnym stylu!

Co najbardziej mnie cieszy, Disney nie bał się zaryzykować. Oznacza to, że filmy nie będą bezmyślnym kopiowaniem OT, co miało miejsce w "Przebudzeniu Mocy". Epizod VII jest filmem irytująco lekkim i przyjemnym, fabuła jest zbyt prosta, naiwna i niesamowicie wtórna. W dodatku film nie rozwija świata Star Wars, nie ma w nim nic nowego. Tutaj na szczęście jest inaczej.

ocenił(a) film na 8
szymon0018

R1 lepiej nawiązuje do OT niż TFA, są to smaczki w tle które można sobie wyłapywać, żeby oddać ducha sw nie trzeba wszystkiego bezmyślnie zrzynać jak zrobił to Abrams. Edwards mu pokazał jak to się robi. I reżysersko jest to o wiele wyższy poziom.

ocenił(a) film na 10
gbbb

Popieram, RO jest naprawdę bardzo dobrym filmem, dla mnie podium biorąc pod uwagę wszystko SW

ocenił(a) film na 6
gbbb

no nie wlasnie, ze nie... za duzo strzelanki, za malo dobrych dialogow i jakiegos takiego spokojnego prowadzenia akcji, poza tym kiedy wreszcie amerykanscy scenarzysci naucza sie, ze wrog nie przestaje strzelac tylko dlatego, ze umierajacy musi wyglosic podniosla kwestie przed smiercia :| no i te gadki motywacyjne...
na plus vader, nawiazania do kolejnej czesci, robot i felicity jones ale podsumowujac sredniak :)

gbbb

W pełni się zgadzam!!!

ocenił(a) film na 6
gbbb

chyba w zadnym słaby film dialogi cienki

ocenił(a) film na 8
meys

Jak dla mnie VII o wiele lepsza od R1. Zabrakło klasycznej muzyki i za mało Jedi (szczęście, że chociaż Vader odpalił miecz na koniec filmu)

ocenił(a) film na 10
gbbb

Nie jestem rozczarowany TFA bo film mi się bardzo podobał . Co do Łotra 1 mistrzostwo świata , w koncu film SW o szarych żołnierzach , Chciałbym żeby kiedyś sfilmowano książkę "Kompania Zmierzch "

ocenił(a) film na 8
gbbb

Zgadzam się, pod względem fabularnym według mnie ten film jest lepszy, chociaż w TFA postacie były bardziej charyzmatyczne i lepiej poprowadzone niż w Łotrze.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones