PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=564230}

Grawitacja

Gravity
6,6 221 400
ocen
6,6 10 1 221400
7,5 40
ocen krytyków
Grawitacja
powrót do forum filmu Grawitacja

I nic tu nie pomoże obsadzenie w jednej z ról George’a Clooney’a. Zresztą na aktorów wiele budżetu
nie poszło bo poza trupami to gra tylko dwóch. Może i jakaś scenka ładnie wygląda ale nie dla
jednego czy góra dwóch widoków ogląda się film. Cała akcja czy fabuła jeśli w przypadku tego filmu
można o tym mówić jest maksymalnie mierna. Absolutnie nie polecam fanom Sci-Fi. Zastanawiam
się jak główna bohaterka w próżni, w stanie nieważkości (nawet siły odśrodkowe tam nie działały)
nie zdołała utrzymać drugiego kosmonauty - wyglądało to jakby trzymała go spadającego z
wieżowca. A latanie w kosmosie na gaśnicy… no przepraszam. Czekałem tylko jak na niej wyląduje
na Ziemi. Koszmarny film dla niewymagającego, odbiorcy i na dodatek chyba niedorozwiniętego
intelektualnie.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
WiTdonWio

Film słabizna. Szok, że aż tyle Oscarów, ale jak widać Oscar to taki sam prestiż jak pokojowy Nobel.

ocenił(a) film na 4
WiTdonWio

Dzięki za opinię, odpuszczam sobie film.

ocenił(a) film na 8
Nekromanta21456

Na ocenę 1 to zasługują wszystkie filmy o smokach, anakondach, pytonach i innych dziwadłach jakie serwują nam TV4, TV Puls, POLSAT; 90% polskich seriali; 90% programów rozrywkowych typu reality-show itp.; wszystkie kretyńskie paradokumenty z TVN, Polsatu, TV4 i większość amerykańskich seriali sensacyjnych ale nie film który zdobył 7 oscarów, czy słusznie, nie mnie to oceniać. Ocena poniżej 6 dla tego filmu oglądanego w warunkach przeznaczonych do oglądania tego typu filmów (nie mówię tu o kinie bo to oczywiste tylko dobrym domowym sprzęcie audio-video z nośnika Blu-Ray) to co najmniej niepoważne podejście do oceny. Nigdy nie byłem fanem gatunku spod szyldu Sci-Fi ale właśnie dla takich filmów robię wyjątek. Fabuła nie jest zbyt skomplikowana ale film trzyma w napięciu i nie pozwala aby wkradła się nuda. Dla mnie to 90-minutowy fantastyczny spektakl audio wizualny oraz wyjątkowe zapierające w piersiach widowisko jakie nie powstaje zbyt często. Polecam nie tylko fanom s.f.

ocenił(a) film na 4
mariuszwojtas

Film, który zdobył 7 oscarów może oszołomić krytyków, ale nie każdemu widzowi może się spodobać, z tego co czytam to nie warto się za niego zabierać bo jest kulawa fabuła i niedopracowane efekty specjalne (tak wnioskuję z wypowiedzi). Gra aktorska może ok, ale czytając wypowiedzi to chyba tylko to jest plusem. Zobaczę, aktualnie najlepszym filmem Sci-Fi jest Interstellar i tego się trzymam, wątpie aby grawitacja go przebiła

ocenił(a) film na 8
Nekromanta21456

Mój wpis dotyczył głównie oceny założyciela tematu na 1 dla "Grawitacji". Nie zamierzam ani nikogo namawiać ani odradzać, polecić mogę zawsze. Jasne, to co jednym się podoba innym nie musi. Zapewniam Cię że gra aktorska nie jest jedynym plusem tego filmu, jeśli ktoś uważa że są niedopracowane efekty specjalne to chyba oglądał inny film. Skoro masz wątpliwości że "Gravity" może przebić "Interstellar-a" to jak najbardziej polecam Ci się o tym przekonać. Tak na marginesie, "Interstellar" czeka u mnie w kolejce na seans w jeden z najbliższych weekendów.

ocenił(a) film na 4
mariuszwojtas

Interstellar jest cudowny, wspaniale pokazuje to, do czego człowiek jest się w stanie posunąć by przeżyć. Zgodzę się z Tobą, że 90% polskich seriali zasługuje na 1 (sam oceniłem na tyle niektóre), natomiast z paradokumentami na TVN jest dużo lepiej, mam na myśli Szpital i Szkołę, bo te dwa oglądam i są one świetnym odwzorowaniem tego co dzieje się w szkole, a ze szpitala można się naprawdę wiele medycznych rzeczy dowiedzieć. Natomiast TV 4, tak filmy zdecydowanie na 1, ale bywały wyjątki (np. Candyman, 7/10), to samo Puls i te pozostałe, więc nie wszystkie filmy tam puszczane są okropne ale jest ich zdecydowanie większość

użytkownik usunięty
WiTdonWio

Ja wczoraj obejrzałem Interstellara, i dzisiaj kierowany tematyką uruchomiłem Gravity. Zawiodłem.się. Wiem, że widoki ziemi z kosmosu mogą się podobać, ale poza nimi, latającymi szczątkami i przebrzydłą aktorką NIC W TY FILMIE NIE MA.

ocenił(a) film na 4

Interstellar w porównaniu do grawitacji to mistrzostwo świata!

ocenił(a) film na 4
WiTdonWio

Obejrzałem sobie Grawitację i chyba do końca życia będę żałował, że kierowałem się innymi opiniami, a nie Twoją. Film tak słaby, że aż momentami chce się płakać. Oscary jak najbardziej NIE ZASŁUŻONE, przyznane tylko dlatego, że film jest popularny. Jedyne co zasługuje na uwagę to efekty i piękne widoki. Aktorstwo takie sobie, a fabuła to kompletna porażka. Pod tym względem to chyba jeden z najgorszych filmów jakie widziałem.

WiTdonWio

Już myślałam, że jestem w tym punkcie sama, ale jest nas więcej:-). Szczególnie podoba mi się w Twojej wypowiedzi fragment o tych uboższych w myśleniu. Film żenada, nuda, bajka o Makgajwerze i fajtłapie Mr. Been- O! Gdyby dali Rouena Atkinsona zamiast Sandry pewnie Oskara po znajomościach by nie było, ale film byłby przynajmniej ciekawy, a nie te pseudo filozofie, "wypadki".... Dżizas ja ciągle myślałam "kiedy w końcu ją dokończą"- bo to męczyło, że scenarzysta dał tyle cudów....

ocenił(a) film na 5
WiTdonWio

Ten film skłonił mnie do założenia konta. Na koniec pomyślałam, że głupia baba, bo mogła wylądować w morzu arktycznym, a zaraz potem stwierdziłam, że po prostu głupi film.

ocenił(a) film na 6
WiTdonWio

Dlaczego oceniacie jedynie fabułą filmu i logikę w filmie sf? A co z pracą kamery, montażem, dźwiękiem , pięknymi ujęciami, pracą aktorską? Film stanowczo nie zasługuje na 1. Fabuła- możliwe, Logika- niech będzie, ale estetyka filmu zasługuje na dużo więcej. Jeśli ktoś się rozczarował fabułą, scenariuszem to niech doceni choćby widoki czy muzykę. Rozumiem ocenę 3,4 nawet 2 jeśli ktoś się porządnie na filmie wynudził, ale 1 to... nieporozumienie.

ocenił(a) film na 8
WiTdonWio

Nic bardziej mylnego. Film jest dopracowany pod naukowym kątem w najmniejszych szczegółach, przykład z gaśnicą nietrafiony, bo samo ciśnienie wystarcza, żeby ją odepchnąć. Zamiast doszukiwać się niesłusznych błędów, które bynajmniej błędami nie były spójrz na to okiem jak to sugeruje użytkownik requiem123 a wszystko nabierze nowego wymiaru. Pozdrawiam.

AlexRener

Troszkę fizyki i ludzie się gubią.

W kom. widać dwie powszechne rzeczy - nie znam się i się wypowiem i druga to taka, że ludzie karmieni filmami sf przez lata wykreowali sobie złe myślenie o przestrzeni kosmicznej. Ba ludzie myślą, że w kosmosie nie ma grawitacji! A wystarczy troche poczytać, zobaczyć kilka pop. naukowych filmów i podstawy mamy.

ocenił(a) film na 8
segativ

Każdy ma prawo się mylić - rzecz ludzka. Nie uwzględniłem, że ciążenie powszechne jest nieobecne w kosmosie. Jest go pod dostatkiem, a nawet w nadmiarze i właśnie jego olbrzymia siła sprawia, że odczuwamy nieważkość, mimo, że masa pozostaje ta sama, obiekt traci ciężar i 'fruwamy'.

AlexRener

Nieważkość jest uzyskiwania niejako sztucznie (można ją uzyskać w naszej atmosferze na mniejszą skalę), a wywołana jest przez efekt swobodnego spadku. Każdy obiekt w przestrzeni kosmicznej ciągle spada w kierunku ziemi ale nigdy nie dociera do celu. Jest to spowodowane skomplikowanymi obliczeniami prędkości danego obiektu względem ziemi.

ocenił(a) film na 8
segativ

Yes, you're right.

ocenił(a) film na 6
segativ

@segativ - jeżeli "Jest to spowodowane skomplikowanymi obliczeniami prędkości danego obiektu..." to po prostu przestań obliczać, wtedy "obiekt dotrze do celu"? ;)
To jakieś nowe prawo fizyki - obliczenia mają wpływ na "obliczane" zjawisko - czysta herezja!
Co ty człowieku palisz, że takie bzdury tu wypisujesz?

ocenił(a) film na 2
segativ

hahaha. jak sie przestaje obliczac to sie konczy grawitacja. przeczkole

Movie_Crash_Man

Ty J E B A N Y debilu

ocenił(a) film na 2
Sao_Paulo

niezle. raze masz sporo multikont i chyba 0 zycia xd

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 2
WiTdonWio

No w skrócie film dla debili. Postaci to pokraki w kosmosie przez co wpadają w ciągi grawitacji i o tym jest cały film - o debilach w kosmosie.

ocenił(a) film na 10
Movie_Crash_Man

skończ spamować debilu

ocenił(a) film na 2
Rio_de_Janeiro

jak debilu

ocenił(a) film na 10
Movie_Crash_Man

masz gust debila

ocenił(a) film na 2
Rio_de_Janeiro

a ty debil

ocenił(a) film na 10
Movie_Crash_Man

co ty nie powiesz pedale

ocenił(a) film na 2
Movie_Crash_Man

Ty J E B A N Y debilu

ocenił(a) film na 2
Pinkus_Goldman

raze 0 filmweba z milionem multikont xd

Movie_Crash_Man

sam jesteś debilem

ocenił(a) film na 2
Commonwealth

debilny

Movie_Crash_Man

skończ spamować głupi DEBILU

Movie_Crash_Man

Człowieka z blizna oceniasz 3/10? Ty naprawdę masz niezdrowo pod sufitem. Ile ty masz lat? 10? Bo masz gust 10 letniego smarkacza. Boże z kim ja gadam. Mam pozwala ci trollować na Filmwebie?

ocenił(a) film na 2
Commonwealth

czlowiek z blizna jest jak muminki

Movie_Crash_Man

o Boże, ale ty jesteś człowieku głupi. Z kim ja gadam. Idź skończ lepiej podstawówkę. Ile ty masz lat? 8,? bo z poziomu twojej wypowiedzi wnioskuje że osiem. Patrząc na twój gust filmowy wnioskuje, że jesteś intelektualnie na poziomie Muminków i Teletubisiów.

ocenił(a) film na 2
Commonwealth

masz roczek

Movie_Crash_Man

A ly dzieciaku jesteś głupi. Skończ spamować i robić z siebie idiotę. Idź oglądać Teletubisie, Gwiezdne wojny, albo inny syf. I wymyśl coś inteligentnego.

ocenił(a) film na 2
Commonwealth

ty wymysl w koncu debilu

Movie_Crash_Man

boże ale z ciebie półgłówek, masz naprawdę niski iloraz inteligencji. W codziennym życiu pewnie pracujesz w Miejskim Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej.

ocenił(a) film na 2
Commonwealth

pewnie na co dzien jestes warzywem debilu

Movie_Crash_Man

skończ podstawówkę debilu niemyty

ocenił(a) film na 2
Commonwealth

pewnie twoje iq jest tak wysokie ze wyskakuje blad dzielenia przez 0

Movie_Crash_Man

ale z ciebie kretyn. Minimalne IQ to 55, ale co taki kretyn jak ty może o tym wiedzieć. W końcu sypiesz inwektywami przedszkolaka.

ocenił(a) film na 2
Commonwealth

twoje to 0

Movie_Crash_Man

Ale ty jesteś głupi. Masz argumenty przedszkolaka. I kłócisz się z adwersarzami niczym przedszkolak.

Movie_Crash_Man

po co oglądasz filmy które przerastają cię intelektualnie? Oglądaj Teletubisie i Gwiezdne wojny.

ocenił(a) film na 2
Commonwealth

jak tam raze czyszczycielu szamb z usa

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones