PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=714149}

Han Solo: Gwiezdne wojny - historie

Solo: A Star Wars Story
6,7 77 969
ocen
6,7 10 1 77969
6,1 36
ocen krytyków
Han Solo: Gwiezdne wojny historie
powrót do forum filmu Han Solo: Gwiezdne wojny - historie

Przyznam szczerze, że bałem się tej produkcji. Choć moje ciepłe serduszko jest w rękach szanownych person ze stajni Disneya, bowiem Ci dotychczas nie zawiedli moich oczekiwa ń swoimi produkcjami ze świata Gwiezdnych Wojen, tak przy produkcji Hana Solo i małej ilości marketingu, który pojawiał się w internecie, w mojej głowie zaczęły wędrować następujące myśli: „O mała cholercia, Nevariusie kochany, czy aby na pewno ten film będzie dobry? Czy nadzieje, które pokładasz w tej produkcji mają prawo bytu? Przecież zwolnili rezyserów, na plan musiał wchodzić nauczyciel aktorstwa, a Harrison Ford brzmiał w wywiadach jakby słowa „Alden jest dobrym Hanem Solo” były co najmniej rozkazem rozstrzelania tysięcy ludzi, i to nie tylko dorosłych, ale również matek z dziećmi. Usiadłem więc na sali kinowej, światełka zgasły, a moim ślicznym oczom ukazał się napis „Lucasfilms”. I w ten sposób minęły mi zaskakująco 2 godziny, 15 minut. Po wstaniu z fotela w mojej głowie odezwał się pewien Pan Troll, który postukał po mojej membranie brailem następujące słowa „Widzisz Nevariusie, strollowałem Cię, spójrz jak cudowna to była produkcja, teraz błagaj Disneya o wybaczenie, że w nich zwątpiłeś”

Bowiem w tym filmie, wydaje mi się, jest wszystko: Od emocji takich jak śmiech i łzy, poprzez fascynację i radochę, a na smutku i złości kończąc. I choćbyś drogi kolego/koleżanko wytknął mi 100 błędów merytorycznych w mojej wypowiedzi, rozbił butelkę dobrego wina na głowie i przypalał gorącym prętem po plecach ( a mam wrażliwe, wierzcie mi), to nadal byłbym zdania, że SOLO to film wspaniały i niezwykle udany. I żeby nie być goło słowny i umieć jakoś ubrać w słowa swoje odczucia po seansie, to muszę tutaj zawrzeć pewną moją osobistą historię.

Otóż jako dzieciak nagminnie uwielbiałem oglądac filmy przygodowe. Filmy takie jak Indiana Jones, Mumia, Skarb Narodów, Jurrasic Park, Sahara powodowały ogromny skok dopaminy w moim organiźmie i przeżywałem przysłowiowe „Catharsis” kiedy takowe oglądałem. Nawet jeśli po latach stwierdzam „Oj nevariusie, ale ten film ssie po całości”, tak moje pozbawione uczuc serduszko nadal kocha owe filmy i będę do takich wracał nawet jeśli świat spowije mgła ciemności, a zły Lord Hełmofon zapragnie władzy nad Ziemią i powie wszystkim „Od dziś filmy przygodowe są zabronione”. To co zawsze podobało mi się w takich filmach to motyw, w którym bohaterowie w rytm heroicznej muzyki wyczyniają na ekranie swoiste akrobatyczne cuda ( kto oglądał Indianę ten wie o czym mówię) i pokonują wrogów, którzy mają level 1, a bohaterowie level 99.
Jak zapewne możecie się domyślić, SOLO już w momencie otwarcia filmu spowodował właśnie wyrzut takiej dopaminy do mojego serduszka, która dodatkowo powiedziała mi w myślach: Tak, to jest to, poczuj się jak te 20 lat temu.
No bo nie oszukujmy się, kiedy słyszę Johna Powella w takim motywie:
https://youtu.be/Y5gaTxP__Lw?t=25
I widze uśmiech Hana, jak spiernicza przed wrogami, to banan wprost nie może zejśc mi z twarzy. I już w tym momencie wiedziałem, że ten film trafi idealnie w moje gusta.
Film skacze po motywach przygodowych. Mamy więc napad na pociąg, gonitwę w burzowej chmurze kosmosu, ucieczkę przed Cathulu, bitwę na plaży, intrygę polityczną. Wszystko okraszone wspaniałą muzyką i uwiecznione na przepięknych ujęciach (ahh ta scena kiedy Han rozbija jednego myśliwca wykonując obrót sokołem – miodzio).
To co mocno przykuło moją uwagę, prócz oczywistego klimatu przygodowego, to to w jaki sposób jest zaplanowana historia. Film jest skrojony w taki sposób, by osoby zaznajomione z tematem jeszcze kilka sekund przed daną sceną wiedziały co się za chwilę stanie (np. Scena kiedy każą Hanowi poprowadzić Sokoła i obok siedzi Qui’ra, ha przecież wiadomo, że zaraz wyleci z fotela jak petarda z butelki w noc sylwestrową, a na jej miejscu usiądzie Wookie ( w sensie na miejscu Qui’ry, nie petardy)) . I takich scen jest cała masa. Piękny fanserwis, a wklejony tak, by tylko dać oczko, a nie pełny bukłak.
Film tez jest na swój sposób zabawny. To znaczy wywołuje dobry nastrój, a śmieszne sytuacje tylko powodują, że coraz lepiej się bawimy ( No błagam, scena, w której Han podchodzi do Lando i obserwują rozwalonego Sokoła – mistrzostwo, albo scena jak Chewbacca razem z Hanem uciekają z więzienia i są spięci łańcuchem). Takie żarty to ja rozumiem. Wynikają z kontekstu sytuacji i nie są wplecione na siłę.
Niektóre osoby, w tym ja, czy mój tata, z którym byłem na filmie, zadawały sobie pewne pytania w związku z fabuła. Czy pokażą jak Han poznał się z Wookiem, jak poznał się z Lando, co oznaczał zwrot „Ty draniu, amsz czelnośc pokazywać się po tym co mi zrobiłeś?”, czym jest ogromny dług wobec Jabby. I Choć nie na wsystkie pytania film odpowiada, tak odpowiedzi wydały mi się niemal satysfakcjonujące, a w niektórych przypadkach zaskakujące (kto by pomyślał, że Han służył Imperium i to tam dostał ksywkę Solo), co tylko bardzo rozbudowuje tą postać i pookazuje, że za zwykłym rzezimieszkiem kryje się barwna i rozbudowana historia, z potencjałem na kilka filmów, a nawet i serial. Jeśli Disney ma w takim klimacie utrzymać kolejne produkcje spod znaku SOLO, tak z chęcią idę do kina!!

Myślę, że do kina wybiorę się raz jeszcze ;) Film był autentycznie udany! Pozdrawiam wszystkich!

ocenił(a) film na 10
wort801

Jeżeli dla ciebie ma to znaczenie to ok dla mnie jednak NIE ma to znaczenia .

Ja nowe konta zakładam tylko w nagłych wypadkach .A tak wogóle nie rajcuje mnie to by mieć nowe konta . Pamiętasz jedną z sytuacji jak mi padł dysk twardy ?? . Straciłem możliwość by wejść na te konto , i ostatnio też więc pc mi sie sypie .

Kończmy to zamykam temat ..

ocenił(a) film na 10
Pallando

z jednej strony wort mówił że za prequelami nie przepada teraz że przepada .

ocenił(a) film na 8
Gokussb

Spin-offy obecnie wypadają znacznie lepiej od klasycznej sagi Gwiezdnych Wojen. Potrafią rozbudować tutaj każdego bohatera, pokazać więcej emocji a przede wszystkim także rozrywki. I co z tego, że gorzej zarabiają, ale widać, że film inaczej jest tworzony. No i Howard- zrobił coś naprawdę dobrego co miało być porażką. Podobnie było z Łotrem gdzie niejednokrotnie pokręciła mi się łezka

ocenił(a) film na 10
Pallando

Tylko wiesz ta trylogia Disneya to powtórka z rozrywki z ot .

ocenił(a) film na 8
Gokussb

Ale do której mojej wypowiedzi się odnosisz , bo nie jestem pewien do czego mam się ustosunkować ?

ocenił(a) film na 10
Pallando

o to

''Coś słyszałem że Ty i Ryloth jesteście za opcją nie dla Nowej Trylogii '' SW umarło od TFA . film o solo i łotr 1 to lekarstwo na TFA i tlj

ocenił(a) film na 8
Gokussb

Jest pewne podobieństwo , zgadza się ale to nie wierna kopia , mamy inne wydarzenia oraz problematykę , a po za tym nic już nie przebije OT , więc obiektywnie jest to Nowa Trylogia , co nie zmienia faktu że można ją różnie oceniać .

ocenił(a) film na 10
Pallando

fakt

ocenił(a) film na 6
Gokussb

Ja zawsze uważam, że należy film obejrzeć 2 razy bo za pierwszym razem zawsze coś umknie no i do tego zawsze działa efekt świeżości zazwyczaj na korzyść filmu. Za pierwszym razem byłem z dziewczyną podobała się nam akcja, nawiązania do universum, obrazy itd. też przyznam, że uległem efektowi świeżości i początkowo oceniłem Hana Solo na 8. Jednak teraz mogłem obejrzeć sobie go sam wieczorem ściągając z neta, skupiając się bardziej na wszystkich aspektach. Powiem tak: trochę dostaliśmy Indiane Jonesa w świecie Star Wars i oczywiście jako film przygodowy produkcja cieszy, natomiast jako dla fana SW trochę się zawiodłem: przede wszystkim wątek poznania Chewiego i Hana bardzo banalny i trywialny, kolejna słaba rzecz to "drewniane" aktorstwo odtwórczyni Qi-Ry, do tego do cna przewidywalna scena pojedynku z Dryden Vosem, zdradą becketa i tym, że "dzieciaki na skuterkach" to protoplaści rebeliantów. Na plus oczywiście świetnie genialnie zagrany Lando przez D.Glovera, doceniam też Aldena bo widać, że starał się odgrywać H.Forda najlepiej jak umiał [nie wyszło źle :) ]. Fajne obrazy i scenografie do tego te smaczki w postaci nawiązań do czasów Clones Wars czyli zabójstwa Aurry Sing czy pojawienia się Maula. Co nawiązało do tegoco było ukazane w serialu i książkach, że nie tylko Imperium było tymi uciemiężycielami Galaktyki. Wydaje mi się, że po mrocznym, wojennym Łotrze 1 disney chciał stworzyć coś w konwencji Avengersów czy Strażników Galaktyki skierowanych raczej do młodszych widzów.

ocenił(a) film na 10
simoonthph

''coś w konwencji Avengersów czy Strażników Galaktyki skierowanych raczej do młodszych widzów.''

Żartujesz sobie ?? Avengers i Strażnicy galaktyki są dla starszych widzów jest tam masa scen nie odpowiednich dla młodszych .

''Ja zawsze uważam, że należy film obejrzeć 2 razy bo za pierwszym razem zawsze coś umknie no i do tego zawsze działa efekt świeżości zazwyczaj na korzyść filmu ''

Tu sie z tobą zgodze ja zamierzam drugi raz obejrzeć film o solo gdy na DVD kupje .


Co do star wars rebeliantów to uważam ja za za gorszą kontynuacje niż wojny klonów .

ocenił(a) film na 6
Gokussb

Nie miałem na myśli brutalnych, czy nacechowanych erotycznie scen, chodziło mi o bardziej o "żarty, bardziej "humorzastą atmosferę, gagowe sceny" akurat w HS mnie to nie raziło(bo cały film był bardziej przygodowy a klimat nieco przaśny :), ale np w TLS drażniło mnie to już bardzo.

Hmmm W Rebeliantach było zbyt wiele odcinków "zapychaczy"(kompletnie o niczym istotnym). Gdyby skrócili serię do 2 sezonów oglądałoby się ten serial lepiej. Szczerze miałem nadzieję, że powstanie serial o tym co działo się z Obi Wanem na wygnaniu, jak dogląda, pilnuje Luke'a, jakieś wątki dotyczące innych Jedi, którzy uniknęli śmierci z rozkazu 66, wątek Lei, no i relacji Imperatora z Vaderem rzecz jasna. Niestety w nowym serialu Disney poszedł w stronę nowej 3-logii...


Ja pobrałem film z chomika w super jakości.

ocenił(a) film na 10
simoonthph

''Ja pobrałem film z chomika w super jakości.''
ok Ja jednak wole na DVD poczekać

''erotycznie scen, ''
Wkaż cytat gdzie ci wspomniałem o erotycznych scenach

''Hmmm W Rebeliantach było zbyt wiele odcinków "zapychaczy"(kompletnie o niczym istotnym). Gdyby skrócili serię do 2 sezonów oglądałoby się ten serial lepiej.''
Ja jednak wole wojny klonów niż Rebeliantów mają klimat napięcie oraz lepszą fabułe .

''Szczerze miałem nadzieję, że powstanie serial o tym co działo się z Obi Wanem na wygnaniu ''

Była na to szansa jednak film Han Solo Gwiezdne wojny historie spotkały negatywne opinie widzów , co według mnie WOGÓLE miejsca nie powinno mieć . I ten film kiepsko sobie radzi z finansami


Równie dobrze mógłby powstać film na podstawie książki Star Wars Ahsoka .

ocenił(a) film na 10
simoonthph

kupujesz ten film na DVD ? Ja tak

ocenił(a) film na 8
Pallando

W Holandii sporo ludzi chodzi na ten film nie rozumiem skąd taki słaby zarobek :p

ocenił(a) film na 8
Yoda_MistrzJedi

Wierze , ale myślę że dlatego " ( jeśli Han nie będzie miał dobrych wyników finansowych , to zadecydowały o tym czynniki zewnętrzne( premiera w maju , słaba kampania reklamowa , no i być może bojkot po Ostatnim Jedi " dodał bym do tego to że nie był film na który się czekało . Według mnie właśnie dlatego film ( niezasłużenie ) zebrał słabsze dochody , najważniejsze że że film był dobry a reszta jest już dla mnie mniej ważna :) .

ocenił(a) film na 8
Pallando

No data premiery zrobiła swoje... A nic nie stało na przeszkodzie żeby ten film puścić w grudniu :) ale chcieli się pośpieszyć bo bali się o kwestie tego że film zostanie tak czy siak hejtowany.

Owszem również mam w nosie kasę film jest bardzo dobry i to ważne

ocenił(a) film na 8
Yoda_MistrzJedi

Lepszy był by grudzień o wiele , prawdę mówiąc pierwszy raz nie idę ( i nie czekam na żaden film ) od 2012 roku w grudniu do kina :)

ocenił(a) film na 8
Pallando

Też tak mam :p na szczęście jest listopad i Fantastyczne Zwierzęta Zbrodnie Grindelwalda

No może pójdę na Aquamena :) w grudniu

Gokussb

Te twoje wypowiedzi to jest jakaś żenada. Fakt, że Maul po raz trzeci to już przesada dla większości nie podlega dyskusji. Reszta wątków jest spoko albo bardzo dobra.

ocenił(a) film na 10
jeykey1543

Nikt ci nie każe czytać mych wypowiedzi ani na nie odpisywać ,jeśli na serio uważasz je jakąś żenadę . Co do Maula to mi nie przeszkadza jego pojawienie sie trzeci raz

ocenił(a) film na 3
Gokussb

Stwórz sobie ze 2-3 troll-konta, żeby nadać sens swojej misji na forum. Wiesz, tak jak robią młodzi żydzi w NY, którzy malują na synagogach swastyki, żeby potem móc bohatersko walczyć z antysemityzmem. Ewentualnie jak robią to aktywiści z 'nigdy więcej', którzy tworzą rasistowskie grafy aby potem w świetle mainstreamowych kamer bohatersko je zamalowywać.

Film ma kilka ciekawych momentów[dialogi Han-Chewie] a reszta to nachalna, feminazistowska propaganda i dlatego skończył z wynikiem -200mln $. I bardzo dobrze, bo miejsce tego czegoś jest na śmietniku historii.

ocenił(a) film na 10
PPS

''Stwórz sobie ze 2-3 troll-kont ''
Dodatkowe konta NIE są mi wogóle potrzebne i do trolla mi daleko i to bardzo .

''żeby nadać sens swojej misji na forum''
O ci chodzi konkretnie ?

''Wiesz, tak jak robią młodzi żydzi ''
Jestem katolikiem a nie żydem

''I bardzo dobrze, bo miejsce tego czegoś jest na śmietniku historii.''
Naprawde sądzisz że jak ty masz opinie negatywną o tym filmie to Disney je uwzględni ?? . Oni nawet nie wiedzą że istniejesz .

''200mln $. ''
A wiesz ile to na naszą kase jest ?

''Film ma kilka ciekawych momentów[dialogi Han-Chewie] a reszta to nachalna, feminazistowska propaganda ''
Propaganda to jest TFA i TLJ

Mam rozbić jeszcze bardziej twą wypowiedz na czynniki pierwsze ??

ocenił(a) film na 3
Gokussb

Piszesz do mnie w języku półanalfabetycznej gimbazy a ja nie znam tego języka.

ocenił(a) film na 10
PPS

''w języku półanalfabetycznej ''
Nie ma takiego języka i nigdzie nie uczą

ocenił(a) film na 3
Gokussb

Mój błąd, fakt, powinienem nazwać to narzeczem.
Możesz się uważać za prekursora tego narzecza.

ocenił(a) film na 10
PPS

''Możesz się uważać za prekursora tego narzecza.''
Jeżeli NIE jesteś wstanie nic zrozumieć nic , z mych postów to oznacza że NIE jest zrozumiałe dla ciebie jak można być być zwolennikiem tego filmu o młodym solo .I za bardzo przywykłeś do forda i NIE potrafisz zaakceptować że ford jest za stary na granie Hana Solo .

ocenił(a) film na 3
Gokussb

Hmm... możesz powtórzyć?

ocenił(a) film na 10
PPS

Za bardzo sie do forda przyzwyczaiłeś i nie zrozumiałe jest dla ciebie jak można być fanem tego filmu o solo . I nie potrafisz sie przyzwyczaić sie że ford jest za stary na bycie Hanem Solo

ocenił(a) film na 3
Gokussb

Przepraszam, wciąż nie rozumiem o czym do mnie piszesz. Może używasz niewłaściwego translatora?

ocenił(a) film na 10
PPS

''Może używasz niewłaściwego translatora?''
Niczego takiego nie używam młody

ocenił(a) film na 3
Gokussb

Na pewno?

ocenił(a) film na 10
PPS

na pewno ale za młody jesteś by zrozumieć

ocenił(a) film na 3
Gokussb

Po czym wnosisz?

ocenił(a) film na 10
PPS

po tym potym sformułowaniu

''w języku półanalfabetycznej''

ocenił(a) film na 3
Gokussb

Jestem zafascynowany twoją pisownią.

ocenił(a) film na 10
PPS

Nie wiem co ty dostrzegasz w tym zafascynowanego ,ale na to miejsce NIE jest w internecie tylko w szkole\uczelni . Tylko tam jest miejsce na zajmowanie sie pisownią .

ocenił(a) film na 3
Gokussb

Wszystko. Prawdziwy z ciebie talent.

ocenił(a) film na 10
PPS

nie rób tu spamu odnośnie pisownii

ocenił(a) film na 3
Gokussb

E tam spam. Raczej podziw.

ocenił(a) film na 10
PPS

już jeden typ zrobił spam w jednym z tematów , lepiej nie idz w jego ślady .

ocenił(a) film na 3
Gokussb

Bo?

ocenił(a) film na 10
PPS

zniżysz sie do poziomu tego typa

ocenił(a) film na 3
Gokussb

Spoko. Dla rozrywki zdarza mi się obniżyć lot do wymiany uwag z półanalfabetą chociażby...

ocenił(a) film na 10
PPS

Znajdź temat o nazwie '' Na co to komu ? '' na tym forum i zobacz na posty ar23s od str 2 do 5 . Może wtedy zrozumiesz że nie warto iść jego ścieżką

ocenił(a) film na 9
Gokussb

W takim razie ty jesteś trollem bo krytykowałeś TLJ XD No chyba że ten "troll" działa tylko w jedną stronę...

ocenił(a) film na 10
TheDrolix

''W takim razie ty jesteś trollem bo krytykowałeś TLJ XD ''
Jeżeli dla ciebie tlj jest lepszym filmem to ok . Ale żeby z tego powodu mnie nazywać trollem ?? To jest nie w porządku . NIGDY nie uznam tlj za kontynuacje sw . Film o solo sprawia że TLJ sie chowa .

''No chyba że ten "troll" działa tylko w jedną stronę... ''
Jak chcesz sie przekonać co znaczy troll poczytaj komentarze inne na tym forum

ocenił(a) film na 9
Gokussb

Troll internetowy "trolluje", wiadomo. Ale jak to się ma do wystawiania opinii? Z tego co napisałeś można wywnioskować że tylko osoby chwalące Solo mają rację a reszta to trolle czy coś takiego.

ocenił(a) film na 10
TheDrolix

''Z tego co napisałeś można wywnioskować że tylko osoby chwalące Solo mają rację a reszta to trolle czy coś takiego ''

Jeżeli tak na to patrzysz to ok . Jednak od żadnego przeciwnika tego filmu o solo , NIE otrzymałem jeszcze racjonalnych powodów dla których ten film to tragedia . Może będziesz pierwszym który tego dokona , więc spróbuj .

ocenił(a) film na 9
Gokussb

W sumie to ja nie otrzymałem jeszcze racjonalnych powodów dla których TLJ jest tak źle ocenianie, jedynie na yt recenzenci potrafili czasem coś ciekawego powiedzieć, ale dobra to nie czas i miejsce na to.












Sam film niczym ciekawym nie jest, sam pomysł na zrobienie tego filmu pomysłem entuzjastycznym nie był a co dopiero wyprodukowanie go. Kilka ciekawych scen, ładne zdjęcia i tło tych zdjęć, ciekawe rasy przewijające się przez ten film ale to za mało. Aaa no i fajnie pokazany Lando. Za dużo głupotek. Zaczynając od załogi która mogłaby być ciekawym fragmentem tego filmu ale NIE, po co. Lepiej ich uśmiercić i to jeszcze w taki głupi sposób że masakra. Robot feministka to eh, po największym ruch*czu w galaktyce (Lando) spodziewałbym się czegoś innego niż płacz nad rozwalonym kochanko-droidzie i to jeszcze który można naprawić. Ta wielka kałamarnica i ta dziura to też trochę mi do SW średnio pasuję. Maul...niby fajnie i ciekawie że się pojawił ale po co? Bo chyba tylko aby zrobić mokro niektórej części fandomu... Jego dzieje widzimy w Rebels i przypuszczam że żaden inny spin-off nie pokaże nam już tego diaboła (jeszcze te bezsensowne machanie mieczem, żeby tylko bardziej podniecić fanów xD). No i na koniec wytłumaczenie skąd się wzięło "Solo" eh... Propsuje jeszcze za w miarę brutalne i ciekawe ukazanie Imperium, scena z reklamą zachęcającą do przyłączenia się do Imperium robi nawet wrażenie. Generalnie film nie przeszkadza w byciu w tym uniwersum ale mogli ulepić coś lepszego. I tak dobrze że nie wyszła z tego durna komedyjka, tak jak miało być to początkowo.

ocenił(a) film na 10
TheDrolix

''W sumie to ja nie otrzymałem jeszcze racjonalnych powodów dla których TLJ jest tak źle ocenianie, ''
TLJ to poprostu połączenie Imperium kontratakuje i Mroczne widmo jak i Powrót Jedi w jedną całość . I nie ma tam nic z nowości

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones