PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=810402}

Kler

7,0 200 600
ocen
7,0 10 1 200600
6,7 46
ocen krytyków
Kler
powrót do forum filmu Kler

Kościół obnażony!

ocenił(a) film na 9

Smarzowski odwalił kawał świetnej roboty! Film jest niczym zrobiony z wycinków gazet, w których jednoznacznie i bezprzecznie przedstawiano kościelne bagno. Dlatego film jeśli szokuje, to tylko dewotów nie mających bladego pojęcia o realny świecie, dla których ksiądz jest Bogiem.
Mało tego, jeśli ktoś jest otwarty, to dopatrzy się w "Klerze" iskierki nadziei i światła, która tli się pośród duchowienstwa katolickiego.
Tak czy owak, Smarzowski zdziera potężną kotarę iluzji na temat Kościoła sprzed oczu polskiego społeczeństwa. Jest zwieńczeniem pracy wielu ludzi trąbiacych od dziesiątków lat o zepsuciu kleru i całego Kościoła w Polsce.
#kochamprawde

ocenił(a) film na 1
xatt1975

no w końcu jakiś anioł a pozostałych zapraszam do spowiedzi

ocenił(a) film na 10
xatt1975

Po co z GW czy TVNu? Najlepiej uczy tego historia kościoła.
Kościół - wieczny kij w szprychach koła postępu i normalności. Wszędzie w cywilizowanym świecie już dawno to zrozumieli, tylko w ciemnolandzie między Odrą a Bugiem nie chcą i ciągle się to opóźnia - kolejne pokolenia Polaków są przez gromadę starych zbuków zmuszane do płacenia haraczu tylko dlatego, że jeden z tutejszych został kiedyś głową obcego państwa - Watykan.

PrinceCaspian

Typowe lanie wynikające z umysłowych doktryn kościoła. Kościół opiera się na płytkiej psychologicznie dychotomii dobra i zła. Optyka kościoła nie dopuszcza żadnej dyskusji. Jeżeli media konkretnego źródła są tendencyjne, to co dopiero powiedzieć o kościele, który już nie nadarza za światem i swoimi własnymi zasadami sieje ziarno zniszczenia również dla siebie- franciszkowe litowanie się nad uchodźcami jest równorzędne z socjalistycznymi mrzonkami o multi kulti. Tymczasem to tylko ludzie, a to czy wybrani z gestii Boga to już kwestia bardziej lub mniej mętnej metafizyki. Tak czy inaczej nie jest mierzalne, sprawdzalne wiec powinni być traktowani w świetle prawa jak normalni ludzie.

Normalni ludzie pracują, maja rodziny. 90% grup zawodowych nie chroni pedofilów. Jak będziesz murarzem, tynkarzem, pracownikiem magazynu, fryzjerem, informatykiem itd to nikt cie nie przeniesie do innej parafii. Jedyne grupy, które mogą jakoś się kryć przed prawem równorzędnie do kleru to policja.

Najbardziej bawi mnie to oburzenie ze strony kościoła na tendencyjność opinii w stosunku do niego. Formowanie budulca stereotypu o nich, kiedy to właśnie ta organizacja słynie z niszczenia konkretnych grup przez sianie o nich szkodliwych i zakłamanych opowiastkach tak jak wieki temu czyniła to z polskimi rodzimowercami. Po prostu kościół zbiera własne ziarno. Nie smakuje własne lekarstwo? Smacznego.

ocenił(a) film na 9
PanNikt_fw

Nie wiem czy jest to formowanie budulca stereotypu, czy zwyczajny prawdziwy pogląd na temat Kościoła. Oni by chcieli prawdziwe opinie przebrać za stereotyp, ale niestety już im to nie wychodzi. Bo ludzie już głupi nie są, tak jak przez ostatnie dwa tysiące lat. Dziś każdy ma dostęp do informacji praktycznie taki sam i trudno ludziom wcisnąć kit. Choć czasem się to ładnie co niektórym udaje jeszcze.

jarik44

A do rocznika statystycznego masz dostęp ? To zobacz, gdzie statystycznie i kim jest statystyczny pedofil...

ocenił(a) film na 7
jarik44

Tak przeglądam Waszą dyskusję i rozumiem podniesione tu argumenty z niektórymi się zgadzam, Jako człowiek starszy mogę powiedzieć że nic nie jest czarno białe całkowicie dobre czy złe .W moim fachu statystykę nazywa się królową kłamstwa.Jeśli ja spożywam mięso a sąsiad kapustę to razem jemy gołąbki. Jak dla mnie większość z Was bez urazy powiela jeden błąd mówiąc kościół zrobił to czy kościół zrobił tamto. A tak naprawdę to niektórzy funkcjonariusze kościoła dopuścili się czynów niegodnych czyli jak przedstawiono w tytule filmu kler czyli hierarchowie kościelni.. Kościół tworzymy my wszyscy wierni którzy do niego chodzą pomagają sobie są z założenia wspólnotą ludzi skupionych na zbawieniu. Często to ludzie dobrzy czasami zagubieni, starsi, samotni i robiący błędy po prostu chrześcijanie. Dlatego popieram ludzi broniących kościoła ale ten film wiary i kościoła nie szkaluje. Pokazuje jedynie że jego specyficzni członkowie księża oczywiście nie wszyscy ,popełniają czyny niegodne a nawet odrażające, Co się zdarzało i zdarza .Problem polega na tym że sami nie ponoszą za to moralnych konsekwencji a prawne dzięki zmowie milczenia są utrudniane, przez ich przełożonych.Którzy robią to dla "dobra kościoła" A tak naprawdę niszczą go od środka podkopując wiarę zwykłych ludzi. Za 20 lat kościoły nie będą puste przez muzułumanów, lewacką propagandę czy napływ ludności innych kultur. Będą puste przez brak woli samooczyszczenia się hierarchii kościelnej i stratę zaufania ludzi zwłaszcza tych młodych którzy wyraźniej widzą różnicę między wiarą w Boga a wiarą w księdza.

ocenił(a) film na 9
rabarbarus

W punkt! Od siebie dodam jednak, że napawa mnie lękiem cała rzesza katolików, którzy też nie chcą żadnego oczyszczenia swojego kościoła, a wolą tkwić w ułudzie. To są ludzie niebezpieczni!

jarik44

Chcesz ich zabić czy zamknąć w więzieniu? A może przymusowo "leczyć"?

impress_filmweb

lewactwo najchętniej by wszystkich księży pod ścianę i kulka w tył głowy. a kościoły od razu pozamieniać na meczety dla hord islamskich uchodźców sprowadzonych do PL. i tak by wyglądał lewacki raj w Polsce.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
musicmans

Dzięki za cenną diagnozę :) Pozdrawiam

ocenił(a) film na 9
impress_filmweb

Tu widzę dwie "1"... a byliście Państwo w ogóle na filmie? Czy wystarczy Wam opinia pisowskich tub... ?

andpol

Wystarczy opinia i trailer. G*wna nie oglądam :)

ocenił(a) film na 8
impress_filmweb

Opinia proboszcza i trailer ... hmm ... Chyba trailer i opinia proboszcza ... Wg twojej wersji oglądając trailer g*wna świadomie zgrzeszyłeś. I po co ci to było ?

musicmans

Po to, żeby się głupcy dziwowali :)

ocenił(a) film na 8
impress_filmweb

To proboszcza tacy mali hipokryci dziwują ? Dziwne, w końcu sam do elity należy.

musicmans

Kurcze, tak mi przykro... na psychologa, jasnowidza i obrońcę "prawdy" się niestety nie nadajesz :) Próbuj jednak dalej, dla własnej satysfakcji :)

ocenił(a) film na 8
impress_filmweb

Nie wiem, co chciałeś swoim wywodem przekazać. Nie jest to jednak istotne. Osoby upośledzone z zasady są bierne. Ty masz inaczej. Brawo !

musicmans

Kurcze no, psychologiem jesteś marnym a nadal próbujesz wykazać się nie wiem sam czym... przestań :(

ocenił(a) film na 9
impress_filmweb

W takim razie powinno się Ciebie usunąć z FilmWeb.. tu społeczność ogląda i ocenia, wystawia oceny i opinie... dyskutuje w oparciu o oglądnięty film... Stawiasz "1" bez oglądania... Takie osoby powinno się zgłosić do usunięcia i tyle... Ja też postawiłem kilka 1, ale wcześniej oglądnąłem, czasem nawet z bólem, ale oglądnąłem... i to tak działa

andpol

No to zgłoś mnie do usunięcia powołując się na odpowiedni punkt regulaminu. Zabić też byś mnie chciał? :)

impress_filmweb

dzielnie walczysz z własnymi urojeniami :]
moje gratulacje

suszyMie

Dzięki, ja też gratuluję nieudanej diagnozy :)

ocenił(a) film na 7
impress_filmweb

Tak sobie patrzę, czy się nie pomyliłem uznając Cię po pierwszej wypowiedzi za trolla, ale po kilkunastu jeszcze nie mam podstaw do zmiany zdania.

Bardzo banalna jest Twoja podstawowa manipulacja, by wszystkie tendencje chrześcijaństwa odwracać zadkiem do przodu. Skoro w chrześcijaństwie się przymusowo leczy zdrowych, Ty zarzucasz innym chęć przymusowego leczenia. Skoro polscy chrześcijanie dziś nawołują do agresji w stosunku do wyznawców islamu czy judaizmu, Ty próbujesz rozmówcy wmówić, że chce zabijać. :)

A Ciebie po prostu zaniedbano i wystarczyłoby Cię nauczyć, że kłamstwo nie powinno być podstawą całego Twojego życia, całego Twojego dnia, od kiedy się urodzisz po śmierć, od kiedy wstajesz rano po zaśnięcie. 40-60 lat i byś skumał. Bez stosów (to chrześcijańska metoda), bez palenia Twoich książek, nawet. :)

hyrkan

Odniósłbym się do tych kilkunastu postów które napisałeś, ale po przeczytaniu jednego doszedłem do wniosku, że nie ma sensu. To co piszesz to straszny bełkot. Jak będziesz chciał z kimś podyskutować to poczytaj więcej Schopenhauera bo twoja żałosna próba wypadnięcia na inteligenta jest wręcz śmieszna :) Zrób coś pożytecznego i nie pisz każdemu z kim się nie zgadzasz 20 postów próbując udowodnić nie wiadomo co.
Żegnam głuptasku :)

ocenił(a) film na 7
impress_filmweb

Odniósłbyś się, ale się nie odniesiesz. To może jednak nie jest prawdą, że byś się odniósł? A zwłaszcza: że odniósłbyś się merytorycznie?

Czyli zapewne pierwsze Twoje zdanie jest kłamstwem. Zwłaszcza, że moje posty są od Twoich bardziej merytoryczne. Jeśli wszystko, co umiesz napisać, to argument "straszny bełkot", to nie masz zdolności (nie tylko chęci), żeby się odnieść do moich postów.

Poza epitetami nie dostarczasz nic. Schopenhauer mówi, że pokazałeś naprawdę kiepściznę. Dzięki za polecenie. To fajne, że Twoja kiepścizna była dla niego oczywista. Sprawdzę, czy czasem nie jesteś oczywisty już dla Platona.

hyrkan

Nawet przeczytać i zrozumieć jednego zdania nie potrafisz? Rozczarowałeś mnie :) Nie odpisuj już mi głuptasie więcej bo limit forumowej głupoty wyczerpałeś a ja nie chce się ogłupiać czytając twoje wypociny :)

ocenił(a) film na 7
impress_filmweb

Teraz się odnosisz, czy się nie odnosisz? Bo pochlebiłeś sobie oceną, że mógłbyś. Teraz się posty pojawiają, a do tematu ani słowem.

Założymy się, że choć "mógłbyś" swoim zdaniem się odnosić do tematu, to jednak będziesz po swojemu szczylować? :)

Nic dziwnego, że skasowałeś poprzednie troll-konto. ;)

ocenił(a) film na 9
impress_filmweb

Prawdziwy krytyk...

andpol

Żeby zostać krytykiem nie wystarczy napisać paru opinii na filmwebie :) Miłego dnia.

impress_filmweb

impress_filmweb napisał
"Żeby zostać krytykiem nie wystarczy napisać paru opinii na filmwebie :) Miłego dnia."

Zależy czy trafiłeś w znaczenie, którego użył przedmówca.

"krytyka
1. «surowa lub negatywna ocena kogoś lub czegoś»
2. «analiza i ocena książki, filmu lub czyichś dokonań»
3. «tekst lub wypowiedź zawierające taką ocenę»
4. «dział piśmiennictwa obejmujący oceny utworów literackich, muzycznych, dzieł sztuki itp.»
5. «grupa ludzi zajmująca się formułowaniem takich ocen»"

Proste_terminy

Rzetelna krytyka filmowa przede wszystkim wymaga fachowej wiedzy opartej dużą znajomością branży którą się krytykuje. Nie czuje się krytykiem, podobnie jak Pan powyżej prawdopodobnie też nim nie jest, więc jego argument jest z tyłka. Ja sformułowałem tylko opinię zgodnie z moimi przekonaniami.

impress_filmweb

impress_filmweb: "Wystarczy opinia i trailer. G*wna nie oglądam :)"
andpol : "Prawdziwy krytyk..."
impress_filmweb: "Żeby zostać krytykiem nie wystarczy napisać paru opinii na filmwebie :)"
impress_filmweb: "Rzetelna krytyka filmowa przede wszystkim wymaga fachowej wiedzy (...) Nie czuje się krytykiem,"

Proszę rozważyć, że przedmówca mógł odnieść sie do 1 znaczenia terminu krytyka i jego ironizacji w kontekście tu cytowanym..

ocenił(a) film na 9
jarik44

@rabarbarus - idealna diagnoza... obiektywna i prawdziwa... Bez jątrzenia i obrażania... da się... da...

rabarbarus

Katolicy wierzą w Boga, Ducha Świętego i Jezusa Zmarwychwstałego. Nie ma takich niegodziwości kleru, które tę wiarę zabiją. Tak jak nie wszyscy świeccy się łajdaczą, tak i księża bywają prawi i godnie wypełniają posługę. Tak było, jest i będzie. Co zatem ten film wnosi? Nic.

ocenił(a) film na 8
spondylodeza

Dla takich ignorantów jak ty pewnie nic. Dla trochę myślących z pewnością dużo.

musicmans

Nie boję się myślenia. Wiele lat nawet właśnie z myślenia żyłam. Nikt nie ignoruje przestępstw, to sprawa wymiaru sprawiedliwości. Jeśli obraz wypaczonych księży ma uzdrowić świat, to można już walić w gong. Tak jednak na pewno się nie stanie, bo to nie są świeże problemy kleru. Garstki kleru. Pewnie niektórym chodzi o wymuszenie na ludziach kościoła obligatoryjnego wyrzucania tych czarnych owiec poza kościół i postawienia ich przed sądem, chodzi o wykorzystywanie dzieci. To nie podlega dyskusji. Niemniej jednak, czy ten film ma być tym jedynym objawionym wołaniem o ten stan rzeczy? Niby dlaczego? Pijaństwo, brak zachowania celibatu, umiłowanie pieniędzy i inne gorszące wiernych, lub budzące współczucie zachowania kleru, nie pozbawiają wiary w Boga. Każdy odpowiada sam za siebie, każdy ze swojego życia będzie sądzony. Co Twoim zdaniem ci bardziej myślący dzięki temu filmowi uczynią, osiągną?

ocenił(a) film na 8
spondylodeza

Wiara w gusła kłóci się z tym czego się nie boisz. Mówiłem o "trochę" myślących. Ci "bardziej" myślący omijają z daleka takie organizacje jak kk.

ocenił(a) film na 1
musicmans

Niestety dla Ciebie jest dokładnie na odwrót. Pozdrawiam

ocenił(a) film na 1
musicmans

Mała rada - nie poprzestawaj "na myśleniu trochę", staraj się myśleć bardziej

ocenił(a) film na 8
thinkfloyd

Jeżeli nie dajesz rady ogarnąć prostego tekstu, to lepiej ręki ze spodni nie wyjmuj. Oglądaj obrazki i na tym zakończ.

ocenił(a) film na 1
musicmans

Jak nie chcesz się do mojej rady zastosować to Cię nie zmuszę, a w razie gdybym rady potrzebował to poproszę Ciebie o nią, ale póki co dzięki Bogu nie potrzebuję, więc daruj sobie z łaski swojej i na tym zakończ.

ocenił(a) film na 8
thinkfloyd

Póki co, Ty rady wszystkim udzielasz. Prymitywne, bo prymitywne, ale udzielasz. Szkoda, że ten twój Bóg rozumu ci nie dał. Może nie załatwiał byś się na trawniku i forum nie zaśmiecał.

ocenił(a) film na 1
musicmans

Szkoda to jest jak krowa do studni wpadnie, bo wtedy ani wody ani mleka nie ma do picia i zostaje tylko wódka, a jak wiadomo z filmów Smarzowskiego i z zachowania niektórych fanów jego kinematografii od wódki rozum krótki.

ocenił(a) film na 8
thinkfloyd

Nie znałem tego zaściankowego porzekadła. W dużych miastach nie chlają tyle, co na wsi. Może dlatego. Widzę, że hipokryzja katolików (parafian-czyt. ludzi zacofanych) zaczyna dorównywać ich pasterzom. Czy to nie gość, którego czcisz z uwielbieniem, zamieniał wodę, której ci brakuje w alkohol, który tak ci przeszkadza ? Thinku bez thinku, noc jest od spania. Daj ręce i mózgowi (jeżeli posiadasz) odpocząć. Nie kompromituj się i nie zaczepiaj ludzi, jeżeli nie masz nic mądrego do powiedzenia.

ocenił(a) film na 1
musicmans

Wnioskuję, prawdopodobnie słusznie, że jesteś "młody, wykształcony z dużego miasta", co dla mnie jest, łącznie z Twoimi wcześniejszymi wypowiedziami, potwierdzeniem na to, że człowiek ze wsi wyjdzie, ale wieś z człowieka nigdy. Pozdrawiam

ocenił(a) film na 8
thinkfloyd

Dokładnie tak. Dlatego nie opuszczaj sioła.

ocenił(a) film na 1
spondylodeza

Zastosowanie w tytule ogólnego określenia hierarchii Kościelnej, to rzucenie odium zdarzających się sporadycznie zachowań i postaw niegodnych niektórych hierarchów na całą społeczność katolicką. A poza tym zarobek dla twórców i dystrybutorów tego "wybitnego" dzieła kosztem kieszeni ludzi, którym "droga" jest prawda;-)

ocenił(a) film na 10
rabarbarus

Dokładnie!

ocenił(a) film na 9
PrinceCaspian

Twoim autorytetem jest twój biskup, pewnie ten sam, który przerzucił tuziny pedofilów na inne parafie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones