PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=810402}

Kler

7,0 200 605
ocen
7,0 10 1 200605
6,7 46
ocen krytyków
Kler
powrót do forum filmu Kler

Kościół obnażony!

ocenił(a) film na 9

Smarzowski odwalił kawał świetnej roboty! Film jest niczym zrobiony z wycinków gazet, w których jednoznacznie i bezprzecznie przedstawiano kościelne bagno. Dlatego film jeśli szokuje, to tylko dewotów nie mających bladego pojęcia o realny świecie, dla których ksiądz jest Bogiem.
Mało tego, jeśli ktoś jest otwarty, to dopatrzy się w "Klerze" iskierki nadziei i światła, która tli się pośród duchowienstwa katolickiego.
Tak czy owak, Smarzowski zdziera potężną kotarę iluzji na temat Kościoła sprzed oczu polskiego społeczeństwa. Jest zwieńczeniem pracy wielu ludzi trąbiacych od dziesiątków lat o zepsuciu kleru i całego Kościoła w Polsce.
#kochamprawde

ocenił(a) film na 1
jarik44

co ci kościół zrobił molestował cię ksiądz

ocenił(a) film na 8
sobczykziom

sobczykziom ... a tobie zrobił dobrze ? Opowiesz coś o tym ?
Poza tym nie rozumiesz idei portalu. Oceny wystawiamy filmom, nie sobie.

ocenił(a) film na 7
PrinceCaspian

Wielu ludzi zostało ateistami w wyniku dokonanej przez siebie analizy religii, choć urodziło się i wychowało w rodzinach religijnych.

Chociaż np. Aleister Crowley został okultystą, nie ateistą - a pochodził z fundamentalistycznej chrześcijańskiej sekty Braci z Plymouth.

PrinceCaspian

Brukowce brukowcami, ale czy sam papież Franciszek nie wystosował ostatnio listu do wiernych na temat molestowania w Kościele itd?

Są oczywiście duchowni, którzy są dobrymi ludźmi i nie można wrzucać wszystkich do jednego worka, ale nie udawajmy, że problemu nie ma... To, że nikt nie został skazany pokazuje tylko, w jaki sposób Kościół ochrania księży i jak często próbuje "zatuszować sprawę".

Jeszcze inną rzeczą jest też to, że wiele ofiar nie przyznaje się do tego, co ich spotkało, bo boją się albo najzwyczajniej w świecie jest im wstyd. I w efekcie nie przyznają się nigdy.

Ja się cieszę, że ten film powstał, a jestem akurat osobą wierzącą- przynajmniej pokazuje bliżej to, co się dzieje i zmusza do dyskusji. A im więcej będzie się o tym mówiło, tym lepiej.

Pozdrawiam:)

PrinceCaspian

Ten film nie obraża kościoła, religii,Boga,ale mówi o ludziach, którzy święci nie są. W moim dużym mieście widzieliśmy jak kościół darowane ziemie sprzedawał za miliony, jak arcybiskup nocą szalał w limuzynie, jak posiadłość księdza kipiała od złota. Co jakiś czas słyszę, że w czynie społecznym parafianie mają coś zrobić na plebanii, a tymczasem ksiądz Bentleyem jeździ. Długo by wymieniać...

agulla22

"...jak posiadłość księdza kipiała od złota. Co jakiś czas słyszę, że w czynie społecznym parafianie mają coś zrobić na plebanii, a tymczasem ksiądz Bentleyem jeździ" - a nasz proboszcz jeździ zardzewiałym golfem 3-jką, który mu się cały czas psuje. A czemu nie kupi lepszego? wg was lewaków pewnie płaci alimenty, a i tak wszyscy w jego popegeerowskiej parafii wiedzą, że co miesiąc funduje obiady dzieciom w szkole. Ale co tam...i tak wg was jego posiadłość (nieremontowana chyba od lat 70-tych) "kipi złotem"... agulla22 - jesteś zwykłym podłym lewackim kłamcą i swoją wiedzę o duchowieństwie czerpiesz z GW, tvn i tok.fm. aha i z kler-u przede wszystkim.... i tyle w temacie.

ocenił(a) film na 9
xatt1975

Tak 70% pewności, że gość w ogóle nie oglądał...

ocenił(a) film na 9
xatt1975

Dzięki za twoją opinię. Wiele nam to dało.

bazant57

"Pytanie, czy w polskim Kościele nie ma pedofilii, mobbingu, pazerności na dobra doczesne, mieszania się w politykę?
Tak, czy nie?
I nie odwołuj się to tego, co w świecie. Jesteśmy w Polsce.
No przecież taka łatwa odpowiedź!"

Łatwa o ile ma się wiedzę. Ty (chyba) natomiast wróżysz tylko z fusów. Pa!

PrinceCaspian

Nie trzeba czytać tej, jak twierdzisz, "niemieckiej" prasy, by dostrzec ogrom zła w polskim Kościele. Wystarczy się rozejrzeć, pogadać z ludźmi i trochę pomyśleć. Król jest nagi.

PrinceCaspian

Nie siej tutaj pisowsko-kościelnej propagandy bo na tym forum piszą ludzie myślący a nie wynajęte trole. W Niemczech jest tak mało katolików bo gdy chcesz nim być to musisz co miesiąc płacić podatek kościelny. Gdyby w Polsce kazano wiernym płacić taki podatek to okazałoby się że katolików byloby mniej niż w tych znienawidzonych przez ciebie Niemczech. 80 % polskiego rynku prasowego należy do wydawców niemieckich ? Owszem ale to przede wszystkim pisma ogrodnicze, kulinarne,modowe,hobbystyczne,motoryzacyjne. Ile gazet czyta statystyczny Polak ? Jedni czytają Wyborczą inni Polską a jeszcze inni Fakt. Coś ci przeszkadza ?

PrinceCaspian

Po tym co napisałeś wnioskuję, że filmu nie oglądałeś. Wykazując się tak skrajną ślepotą i ignorancją możesz czuć się współwinny.

ocenił(a) film na 9
PrinceCaspian

Do PrinceCaspian - Kobieto kogo Ty bronisz ? Ludzi którzy pod pozorem instytucji która jest niby dla Boga robi rzeczy przeciwne Bogu ? Może trochę wiedzy zdobądź. 1- W trzecim wydaniu swojej bibli usuwają imię Boga Ojca które było tysiące razy. (ukrywają je przed ludźmi. 2- Wymyślili mnóstwo podejrzanych nauk sprzecznych z tym co uczył Jezus i Bóg Ojciec w biblii-Trójca, Celibat, Czyściec, Limbus, mieszanie się do polityki, tytułowanie się ojcze które jest zabronione, modlitwy do innych istot niż Bóg Ojciec, ukrywanie przykazania drugiego (przepołowienie dziesiątego), kult Marii, kult Obrazów i rzeźb, tolerowanie pogańskiej choinki, jajek i zajączków. Nie nauczanie prawdy i biblii tylko jakieś gadki szmatki które powodują, że ludzie nie mają elementarnej wiedzy. Zdobądź podstawową wiedzę a ujrzysz jak głęboko złe są kościoły.

PrinceCaspian

Śmieszny jesteś.. Skarży się Rydzykowi co powiedział że Maybacha dostał od bezdomnego... Słabo ..

jarik44

Zachęcam do obejrzenia nowego filmowego odcinka vloga "Kultura na 5" przygotowanego przez Audycje Kulturalne Narodowego Centrum Kultury: http://audycjekulturalne.pl/lukasz-adamski-5-najwazniejszych-filmow-fpff-gdynia- 2018/
W nim dziennikarz i krytyk filmowy, Łukasz Adamski prezentuje swój autorski wybór pięciu najważniejszych filmów konkursu głównego 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych FPFF w Gdyni! Wśród nich znalazł się również "Kler".

ocenił(a) film na 1
jarik44

Zapewne podobnie mówili Niemcy w 1940 roku o filmie "Żyd Suss",bo to podobny rodzaj twórczości https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BByd_S%C3%BCss_(film_1940)

ocenił(a) film na 9
raVadrian

Kiepskie porównanie. Nikt nie szantażował aktorów "Kleru", że zabiją im rodzinę. Rząd nie trąbił i nie naganiał kogo popadnie na film do kina. Sukces tego filmu polega na szczerej i dobrowolnej pracy twórców, i przyciągnięciu widzów bez przymusu, pomimo przeciwności sprawianych przez tych, którzy nie chcą wolności słowa w naszym kraju.

ocenił(a) film na 1
Phanes

Nie udawaj głupiego,który nie rozumie analogii. Nie chodzi o okoliczności, ale o sam rodzaj propagandy,rozwiązania scenariuszowe filmu. W naszym kraju jest największa wolność słowa spośród wszystkich państw Europy (spróbuj zrobić film o patologiach w środowiskach LGBT i wprowadzić go do dystrybucji na zachodzie). Właśnie dlatego,że jest wolność słowa ktoś mógł zrobić taki film, a ja korzystając z mojej wolności słowa mogę sobie stwierdzić,że zrobił propagandę w nazistowskim, goebbelsowskim stylu.

ocenił(a) film na 9
raVadrian

Atak! Już lecą inwektywy! Patologie LGBT! Propaganda! Typowe dla kogoś rodem z internetu. Uspokoję Cię: jeśli przeczytasz sobie jeszcze raz co napisałem, nie znajdziesz ani słowa o tym, że nie wolno Ci tego porównywać. Mówię tylko: kiepskie porównanie. Zalecam więcej czytać.

ocenił(a) film na 7
jarik44

Przecież sami biskupi polscy się pogrążają, publicznie wygadując takie głupoty, że aż zęby bolą. Wystarczyło wstawić ich teksty do filmu. Nie potrzebna była żadna fikcja, bo biskupi się nawet ze swym Złem specjalnie nie kryją.

per333

Skoro nie bywasz na mszy (przykładowo) i nie interesujesz się Kościołem (generalnie), to skąd możesz wiedzieć? Odpowiadam: tylko od kogoś innego; kogoś kto może (choć nie musi) wprowadzić cię w błąd. PS. "... Nie potrzebna ..." - to pisze się razem. ;)

ocenił(a) film na 7
rockman_fw

Z "niepotrzebna" masz rację, Z całą resztą, rzecz jasna, nie.
Napisałem, że biskupi publicznie się pogrążają, publicznie wygadując głupoty. Nie usłyszałem tego od kogoś, tylko bezpośrednio od biskupów, którzy, jak wspomniałem, PUBLICZNIE swój przekaz formułują. Niepotrzebna mi do tego obecność na mszy, wystarczy, że ksiądz wygłosi oświadczenie, albo przed kamerami chlapnie kolejne słowa "miłosierdzia".
Przydaje się też znajomość historii i wcale nie mówię tu o Średniowieczu, inkwizycji, konkwiście, czy innych tego rodzaju zbrodniach. Mówię o postawie kościoła katolickiego w czasie Konfederacji Targowickiej, która poprzedziła dwa ostatnie rozbiory Polski i Litwy. Mówię o postawie Watykanu w odniesieniu do kwestii likwidacji państwa polsko-litewskiego. Mówię o antysemickim oddziaływaniu kościoła katolickiego w okresie międzywojennym, które przyniosło żniwo w czasie IIWŚ. Mówię o postawie niektórych kardynałów i biskupów watykańskich pomagających czołowym nazistom ukryć się w Ameryce Południowej. Wreszcie mówię o tym, jak duża część polskich hierarchów z Episkopatu stanęła po stronie księdza Rydzyka, jego polityki i biznesu. I ciągle słyszę ten język wykluczenia, ten zakłamany przekaz wypowiadany przez kolejnych biskupów polskich. Tak jak przedwczoraj, gdy jeden z biskupów oznajmił, że film Kler to atak na Polskę. To fałszywe świadectwo mające sugerować jakoby kościół=Polska, choć kościół wielokrotnie Polskę zdradzał.
I teraz, gdy epokową koniecznością jest podnieść Polskę na wyższy poziom rozwoju społecznego, kulturowego i cywilizacyjnego, nie jest przypadkiem, że kościół znowu chce być hamulcowym i że znowu nie szanuje cywilizowanej reguły rozdziału kościoła od państwa. Nie podlega dyskusji, że kościół katolicki w Polsce strukturalnie odgrywa negatywną i destruktywną rolę.

per333

Kościół boi się zmian rewolucyjnych, niezależnie od tego, przeciwko komu jest ta rewolucja skierowana. To efekt wielowiekowego sojuszu tronu i ołtarza. Wyrażała to Diuturnum illud – encyklika papieża Leona XIII o pochodzeniu władzy cywilnej z 29 czerwca 1881. Uznając, że przyrodzonym i koniecznym źródłem władzy jest Bóg, papież skrytykował teorie, wywodzące władzę z woli ludu. Czyli mitycznym Suwerenem, na którego wolę powołuje się obecna "jedyna słuszna" władza nie są wcale wyborcy.

ocenił(a) film na 6
jarik44

Mam bardzo mieszane uczucia. Z jednej strony dobrze, że porusza się tak istotny i niestety wciąż obecny problem. "Czarna mafia" wciąż jest w formie i wciąż ma cała sieć powiązań. Nie mniej jednak, pomimo że nie jestem fanką kościoła katolickiego, uważam, że pokazano same skrajności i sam kościół tylko od złem strony. Chcemy czy nie - instytucja przetrwała przez wieki właśnie przez te kontakty i machlojki, ale nawet tam zdarzają się wyjątki i księża których warto słuchać i podziwiać.
Ostatnia scena pozostawia niesmak przesady.
Braciak, mistrzostwo

xGrabo

Ostatnia scena jest żywcem wzięta z gazet, wystarczy wrzucić do netu.

xGrabo

No ja też mam mieszane uczucia. Film generalnie jest dobrze zrobiony. Ale moim zdaniem za długi. Nawet jedna osoba chrapała w kinie :) To że kościół jest taki a nie inny to chyba wiadomo od dawna a ludzie dalej chodzą i dają pieniążka. I się spinają bo komunia, ślub, chrzciny. Ostatnia scena kiczem zalatuje. Ja do kościoła nie chodzę i nie praktykuje, w domu ateiści, syn się teraz zaczął modlic, a na religię nie chodzi, jak mu to dobrze robi niech sobie z Bogiem rozmawia...film nie wywołał we mnie jakiegoś niezdrowego poruszenia.
Szczerze zmulil mnie trochę.

xGrabo

Tak Braciak dobrze zagrał. Wręcz bardzo.

ocenił(a) film na 7
jarik44

Zgadzam się. Bardzo dobry film :)

ocenił(a) film na 9
jarik44

Rewelacja...

ocenił(a) film na 1
jarik44

Nie rozumiem ludzi i ludzkiej nieodpowiedniej postawy służącej gloryfikacji ataku na kościół.

Po pierwsze nie rozumiem jak doszło do tego, że dzieci w kościele są molestowane. Czy rodzicie są na tyle głupi, że nie powiedzieli dzieciom co i jak i, że ojciec nie obije mordy księdzu a potem społeczność nie stanie w obronie tego ojca ?

Sami jesteśmy sobie winni. Pedofilia to wynik tylko bezmózgom o nazwie polacy. Teraz nawijanie na kościół to tak zwane wsteczne bronienie swojej psychiki, za to, że byliście /bo ja nie mam dzieci/ zbyt słabi i daliście kapłanom a priori swoje dzieci.

Atakują pedofilię tylko dałny umysłowe.
Trzeba zrobić rachunek sumienia i bić się samego po plecach to znaczy postępować tak jak mówiłem wyżej.

Bo czy wy myślicie, że film kler służy temu abyście dostali odszkodowania ? tak płytko myślicie ?

To jest atak polityczny służący zniszczenie kościoła, aby zniewolić was i wprowadzić tu islam. Dalej nie ciągnę tej koncepcji. Atak na kościół służy zawsze waszej przegranej.

To rolą ludzi jest aby kościół był silny, a księża powinni dostawać wpielol profilaktyczny co sobotę aby w niedzielę pełen skruchy był lepszym kapłanem dla nas.

Nie rozumiecie, że atakowanie kościoła nawet wtedy kiedy jest ta pedofilia to jest inżynieria społeczna rodem z juesej a wy dajecie się wtrynżyniać w te kołowrotki bo jesteście niemożni umysłowo.

Filmu nie oglądałem ale dałem 1 i nie polecam na chodzenie na to bagno. Reżyser powinien siedzieć w pierdlu za ten pseudo film. To agent obcego wywiadu kulturowego.

ocenił(a) film na 7
di_em

To obejrzyj. A potem zamknij mordę z łaski swojej.

ocenił(a) film na 1
EdwardGein

wstyd mi za twoją ocenę. Wiem, że kiedyś będziesz się wstydził i ty tego oglądania filmu, jak zrozumiesz pewne rzeczy. Chociaż nie jest to wiadome, czy wejdziesz na tą drogę. łaski swojej nie wypominaj mi. Zdziwisz się co z nią zrobiono !

di_em

Ocenianie filmu, którego się nie obejrzało.

:"D

ocenił(a) film na 1
YamiSona

ocenianie osoby, której się nie obejrzalo

:)

ocenił(a) film na 9
di_em

Cyt. "Filmu nie oglądałem ale dałem 1 i nie polecam na chodzenie na to bagno. Reżyser powinien siedzieć w pierdlu za ten pseudo film. To agent obcego wywiadu kulturowego."... "Kościół jest święty, ale tworzą go ludzie grzeszni." To chyba najlepsze podsumowanie tego filmu. ...
[...]
Ocenianie filmu polega na jego wcześniejszym obejrzeniu... co tu ma obejrzenie osoby... nikt osoby nie ocenia..., chyba że potrafi oceniać film, którego się nie widziało a TV pierwszego sortu tak oceniała... śmieszne i chore... Chłopie nikt kościoła nie atakuje, ale ludzi... a wiem co mówię ... Idź na film, podumaj i się nie błaźnij...

ocenił(a) film na 8
di_em

di_em ... wstyd, że w społeczeństwie występują tak ułomne kreatury jak ty. Jesteś prymitywnym, upośledzonym umysłowo fanatykiem. Każda twoja wypowiedź jest doskonałym materiałem na pracę doktorską z dziedziny psychiatrii pt "Upośledzenie a fanatyzm w prymitywnych kulturach na terenie Polski".

ocenił(a) film na 7
di_em

Napisz wprost: "Nie znam się, ale się wypowiem".
Cały twój wpis to jeden wielki bełkot świadczący o tym, że kompletnie nic nie rozumiesz. Tobie już chyba nic nie pomoże.

di_em

Smażowski tym filmem promuje islam....
Fajnie. Podobnie pewnie jak filmem Drogówka promował PKP. Równie sensowne i rzeczowe podejście do zagadnienia.

di_em

"Teraz nawijanie na kościół to tak zwane wsteczne bronienie swojej psychiki, za to, że byliście /bo ja nie mam dzieci/ zbyt słabi i daliście kapłanom a priori swoje dzieci."

Bardzo interesujący pogląd, można go rozwinąć:
- po co zgwałcona wyszła z domu, jakby została, nic by się nie stało,
- trzeba było wynająć strażnika, skoro trzyma się samochód pod domem, a tak ukradli,
- zatrudniłeś się u oszusta, nie zapłacił ci pensji, trzeba było to przewidzieć,
- uległeś wypadkowi samochodowemu, trzeba było jechać koleją,
itd, itp, można ciągnąc w nieskończoność. Nie potrzeba Policji, zamiast nich będzie urzędnik wygłaszający pokrzywdzonym podobne sentencje. Taniej to i szybciej.

bazant57

To co powiem będzie bardzo kontrowersyjne ale muszę to powiedzieć.
Czy wy też zauważyliście że w ostatnim czasie nagle WSZYSTKICH i WSZYSTKO oskarża się o molestowanie itd? Czy ktoś wyznaczył granicę między zwykłym dotknięciem człowieka a molestowaniem? Przecież co 2 aktor jest oskarżany przy lepszej okazji o gwałt/molestowanie. To ja mam taką radę. Najpierw ocencie trzeźwym okiem czy to że ksiądz po prostu lubi dzieci to od razu pedofilia czy oznaka miłości ale tej w innym znaczeniu. Eh zresztą co ja będe się rozwodził związki pozamałżeńskie ciąże nastolatek z ich własnych woli czy dla mnie przebój tego wieku czyli zarzucanie kościołowi że po prostu jest miejscami wiern swojemu prawu(nie tolerowanie homo, związków pozamałżeńskich itd.) Znam takiego znajomego księdza i sam mi powiedział i pokazał przy okazji że koszta w kościele są znacznie większe niż się wydaje i zaznacze że LUDZIE NA TACĘ WRZUCAJĄ Z WŁASNEJ WOLI! Dobra koniec wywodu ale rada ostateczna brzmi następująco. Pedofili na policję a nie narzekanie że ksiądz pedofil. A krytyka kościoła proszona jest z konkretnymi argumentami i mądra a nie rzucaniem tym samym co inni mówią(wszystko co napisał powyżej to moja własna obserwacja życiowa)

Swir_Troll_Szarman

Akurat afery pedofilskie w Kościele na świecie to sprawa przynajmniej kilkunastu lat. To specyfika polskiego społeczeństwa (i poniekąd zabarwienia władzy) powodowała nikłe relacjonowanie tego faktu przez środki masowego przekazu. Na Zachodzie wrzało. Co do afery w środowisku filmowym, to tak jak w mafii panowała "omerta" - zmowa milczenia. Granie według reguł silnych i wpływowych dawało szansę na karierę.
Z problemami jest tak, że jeżeli pozostają nierozwiązane, to narastają. Nie da się ich ignorować w imię tego, że zawsze tak było. Ta tak, jak z podnoszącą się wodą za zaporą, gdy pęknie szkody będą ogromne. Chwilowo w Polsce zapora trzeszczy, Kościół instytucjonalny dopiero przymuszony zaczyna rozmawiać o patologiach. Wcześniej nie reagował nawet na zalecenia papieża, jakbyśmy byli samotną wyspą. Tylko, ze jeżeli cierpliwość społeczeństwa się wyczerpie, reakcja będzie niewspółmierna. Gniew zmiecie i złych, i dobrych.

bazant57

To też prawda. Ale trzeba pamiętać o bardzo ważnej rzeczy - jeżeli widzisz zło w okolicyze strony nie ważne kogo(kryminalisty,księdza nawet kuźwa papierza) to trzeba szybko i stanowczo reagować a nie narzekać że ten to gwałci codziennie innąkobietę itd(trochę przesady ale chyba wiadomo o co idzie).
Pamiętajmy też jednak że polska to nie jest taka samotna wyspa. W Ameryce też tak na dobrą sprawę od niedawna zaczeli bardziej tępić tych złych księży.
I muszę jeszcze na coś zwrócić uwagę. Kiedyś księdzem zostawały głównie osoby które czuły się do tego powołane. Dzisiaj ksiądz to bardziej praca a nie misja chrześcijańska(jakkolwiek to nie brzmi). Księdzowie nigdy nie byli doskonali(nawet w zwiastunie jest powiedzane że święty kościół tworzą ludzie grzeszni) ale ostatnio sięto szczególnie nasiliło bo księdzem zostaje każdy kto ma na to ochotę bez przemyślenia. I ta dowolność potem prowadzi do takich rzeczy jak ta seria aresztowań w Australi o której wspomniano chyba w tym temacie albo innym. Zresztą moim zdaniem zawsze będzie tak że na tych dalekich ziemiach zawsze będzie większa ilość gwałtów pedofilli czy innych zbrodniczych rzeczy dokonanych przez niby księży. A dlaczego? Bo tamte terytoria to wręcz idealne podwórko dla wszelkich przestępców. Pojadą tam prawdziwi księża którzy będą chcieli nauczyć ale nie wiedza o chrześcijaństwie na tamtych terenach doprowadza też do tego że ci pseudo księża pod pretekstem boga(STFU na tych) dokonują takich zbrodniczych rzeczy.
A potem jest to wrzucanie wszystkich do jednego wora czy wyolbrzymianie liczb(90%? chyba dobrych a nie złych)

bazant57

I tak na końcu. Dla mnie kler nie jest filmem który ma ujawnić jak to kościół jest tki i owaki. Ja chce kler traktować jako taką komedię z dramatem w tle. A nie jako objawioną prawdę. W końcu nic nowego nie pokazano tylko stworzono zwykły film o kościole z komedią i dramatem.

ocenił(a) film na 8
Swir_Troll_Szarman

Trollu, rączki to trzeba trzymać przy sobie. Mężczyźni z zasady lubią kobiety (nie bierz tego do siebie), ale nie zauważyłem, żeby macali (przepraszam, dotykali) wszystkie, które im "podejdą" pod rękę. Pewnie nie rozumiesz tego co napisałem. Po twoim długim i wprost proporcjonalnie słabym wywodzie mam wrażenie, że jesteś upośledzony umysłowo. "Mam wrażenie" z grzeczności.

ocenił(a) film na 1
bazant57

Jezeli nie kojarzysz zdania mojego z rzeczywistością to odpielol się ! nie komentuj to czego nie rozumiesz.

di_em

Myślałem, że będzie jakaś cięta, inteligentna riposta. No niestety, to kolejny delikwent, który nie kojarzy ironii. A Twoją wypowiedź i tak trudno zrozumieć z powodu odkrywczego podejścia do języka ojczystego. A wyrazy obcojęzyczne często pisze się inaczej niż wymawia, jak np zespół downa (nie dałna).

ocenił(a) film na 1
bazant57

Jak mogłeś zironizować mój właściwy pogląd, kiedy podałeś przykłady podawane przez słabo lotnych lewaków, podając wzorcowe ich przykłady: "kobieta zgwałcona nie powinna wychodzić to by się nic nie stało".
A ja pisze, że dzieci podane księżom a priori - bez wysiłku intelektualnego rodziców, że dbanie o dzieci następuje w każdej chwili i każdym momencie i mimo że następują po ludziach zwykłe wypadki, to oddanie dzieci władzy kościoła, służenie do mszy, do chóru, do kółek różańcowych, uczestniczenia w różnych obrządkach modlitewnych i pomocniczych nie pozwala aby nie spytać dziecka po powrocie, czy coś mu się nie stało, oraz iśc na kilka pierwszych spotkań razem z dzieckiem, albo zadbać aby jakiś rodzic kręcił się wokół tych spotkań, bo to jest normalna wrażliwość rodzica i wiara katolicka nie zwalnia z tego obowiązku.

Czemu miała służyć twoja ironia, bo jej nie rozumiem, nie rozumiem co ty ironizujesz i w którym momencie.

ocenił(a) film na 9
di_em

No tak to w sumie winne dzieci ... i rodzice... masakra

ocenił(a) film na 1
andpol

Gdzie widzisz masakrę ?

ocenił(a) film na 8
di_em

Nie wiem jak andpol, ale ja wszędzie gdzie się pojawisz. Masakra.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones