PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=776316}

Król Lew

The Lion King
7,3 86 415
ocen
7,3 10 1 86415
5,0 27
ocen krytyków
Król Lew
powrót do forum filmu Król Lew

... to raczej trzeba chcieć być znienawidzonym.
Od dziś o 500 bardziej nienawidzę Sztura.
A tego gościa Michała Pielę właśnie zacząłem nienawidzić na 500.
A za doszczętnie zniszczoną piosnkę "Hanuka Matata" powinien odbyć się publiczny sąd na obu powyższych panach oraz osobie która zniszczyła tekst.
Kto jeszcze nienawidzi?

ocenił(a) film na 7
NieMamSwojegoZdania

Ja! Jeszcze całości nie widziałam, ale na podstawie filmiku na YT mogę powiedzieć, że Hakuna matata w ich wykonaniu jest po prostu straszny! Straszny!!!! Angielscy odpowiednicy chociaż się postarali by nie wyszło to żałośnie, a tu zero napracowanka. I jeszcze Skaza mówiący głosem Alexa z Madagaskaru!!!! Nie wiem jak zniosę seans tego filmu...

ewej

Kompletne zero napracowanka! Nawet nie starali się zagrać swoich prawidłowych ról.
Wytrwałości i powodzenia.
Teraz nienawidzę zbiorowo. Przyjemnie.

ocenił(a) film na 7
ewej

Gorszy był tylko Rafiki mówiący głosem Osła ze Shreka..
Za to na wielki + wybór Zosi Nowakowskiej i Marcina Januszkiewicza, nie wiem czy mogli trafić lepiej

duska007

Może radykalne stwierdzenie... Ale dla mnie Zosia Nowakowska zaśpiewała i zagrała lepiej niż Beyonce.

cloe4

Beyone czy Nowakowska, nie ma znaczenia w kontekście całości kiedy cała reszta tragiczna.

NieMamSwojegoZdania

Byłem na dwóch wersjach językowych — w piątek na dubbingu, w sobotę na napisach. I szczerze powiedziawszy, znacznie bardziej podobał mi się nasz dubbing. Mufasa, Simba (mały i duży), nawet Nala. Skaza już nie był idealny, ale przymknąłem oko. Piosenki także świetne. Byłem zawiedziony jedynie głosem Timona i Pumby. O ile wiedziałem, że ten pierwszy nie będzie dubbingowany przez Tyńca, tak miałem nadzieję, że Pumba będzie miał głos Kamińskiego. Dałbym sobie łeb uciąć, że przed seansem (dwa razy!) w kinie puszczali reklamę jakiegoś terenowego auta, a tam był głos Pumby z 1994 roku! :D Kto był w kinie CC, ten na pewno słyszał. Więc było niemałe rozczarowanie, gdy pierwszy raz usłyszałem głos Pumby w polskiej wersji. Jedyne co mógłbym wyciągnąć z angielskiego audio do polskiego, to właśnie Rogena. Fakt, że obsada Skazy, Timona i Pumby w bajce była lepsza, ale tutaj przeze mnie jak najbardziej do zaakceptowania.

Moja ocena jest obrzydliwie subiektywna. Oceniłem Króla na dychę, bo po prostu jako jeden z nielicznych filmów sprawił, że będę na nim trzykrotnie, a jak wyjdzie DVD, to pewnie też zakupię. Jest też na liście dziesiątek u mnie na FW, choć nie pamiętam, kiedy taką ocenę dałem (nie liczę filmów sprzed 5-8 lat, gdzie dawałem dychę, bo fajny film, i tyle). Oczywiście nie chce się sprzeczać czy dubbing był fajny, czy nie. Chciałem po prostu dać znać, że są na pewno ludzie, którym się on podoba, nawet na równi z tym sprzed 25 lat. :D

marsin99

To ja już nie rozumiem, no pewnie są ludzie tacy i tacy i może nawet tacy niebinarni (pewnie mogą być ludzie którzy twierdzą że są niebinarni w tej kwestii), ale czy Ty osobiście nienawidzisz za Timona i Pumbę czy nie?

NieMamSwojegoZdania

Nie nienawidzę. To zbyt duże słowo. Byłem rozczarowany słysząc ich głosy po raz pierwszy w kinie. Ostatecznie jednak wyszedłem z kina zadowolony, więc niech to świadczy o tym, że nowe głosy Pumby i Timona są dla mnie na plus. Nie tak jak te pierwsze, ale wciąż.

marsin99

Piosenką Hanuka Matata Stuhr i ten koleś od ojca mateusza zniszczyli w porozumieniu z reżyserem dubbingu cały film. Obrzydzenie z którym mnie pozostawili jest niewymazywalne.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones