PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=776316}

Król Lew

The Lion King
7,3 86 467
ocen
7,3 10 1 86467
5,0 28
ocen krytyków
Król Lew
powrót do forum filmu Król Lew

Tragiczny dubbing

ocenił(a) film na 6

Jeśli ktoś zamierza obejrzeć ten film, stanowczo odradzam dubbing. Wersja angielska jeśli czujesz się na siłach i zrozumiesz (choć ci którzy oglądali wersję z 1994 i bez znajomości języka będą wiedzieć o co chodzi) albo napisy. Po tekście Skazy "Nadchodzi czas dobrej zmiany" miałem niemal odruch wymiotny i seans kontynuowałem już po angielsku. "Krąg Życia" też odśpiewany jak jakiś hymn narodowy. Nigdy zresztą nie byłem fanem tej wersji, pierwsza

Co do samej produkcji, od strony technicznej film stoi na znakomitym poziomie. Pewnie gdybym nie widział oryginału i oglądał świeżym okiem, zachwyt byłby większy. Niestety przez cały seans w głowie mimowolnie leciała mi animacja z 1994. Myślę że nic by się nie stało gdyby Disney odszedł nieco realizmu o pozwolił poczciwym zwierzakom zachowywać się nieco bardziej... po ludzku. Brakowało tych wszystkich min tak świetnie oddających dane sceny.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones