PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=836649}
6,7 50 552
oceny
6,7 10 1 50552
6,7 39
ocen krytyków
Najmro. Kocha, kradnie, szanuje
powrót do forum filmu Najmro. Kocha, kradnie, szanuje

Podstępny tytuł.

ocenił(a) film na 6

Najmrodzki był zwykłym złodziejem i bandytą. Niech Was nie zmyli tytuł filmu. Milicja łapała go bez problemu bo nikogo nie szanował. Okradanych właścicieli polonezów bił a panienkom z półświatka musiał płacić więcej gdyż nie przepadały za jego "miłością". Proszę też pamiętać, że po kuriozalnym ułaskawieniu go przez Wałęsę, zginął w nowym i kradzionym BMW, sporo przekraczając szybkość.A jechał wtedy z małoletnimi dziećmi.

lutek

Lepszy złodziej niż bandyta, wracaj Najmro do koryta...

ocenił(a) film na 6
Shadow_dawnego_ggggggg

Szaszłyk był pener .30 lat przed milicją

HV71

Ale jak by Ciebie okradł z czegoś, na co pół życia odkładałeś też byś go tak podziwiał? W latach 80 nie kupowało się samochodu tak jak teraz...

koshargo

Niektórzy z rządzących okradają mnie i innych obywateli mojego kraju na miliony , a ludzie ich szanują i podziwiają. Taka norma

OmniModo

Z tych obecnie rządzących, to raczej wszyscy, a nie niektórzy.

lutek

Dzieci zazwyczaj bywają małoletnie...

Jozek_Buzek_fw

Józku, mylisz się. Dzieci mogą być, i bardzo często są, pełnoletnie. Słowo ,,dziecko" w języku polskim ma 2 znaczenie. Jest to relacja do ojca i matki (rodziców) oraz określenie wieku - ,,dziecko" a więc osoba bardzo młoda. W tym pierwszym znaczeniu bardzo często dziecko jednak jest pełnoletnie.

ocenił(a) film na 4
Shadow_dawnego_ggggggg

Nie masz racji, dziecko to etap rozwoju człowieka, po osiągnięciu dojrzałości czy też pełnoletności to jest syn bądź córka.

ocenił(a) film na 7
Magdalena_R_filmweb

A wcześniej nie???

ocenił(a) film na 4
Lorelei_3

Ja nie mówię o wcześniej. Ja napisałam po osiągnięciu dojrzałości i pełnoletności to już na pewno nie są dzieci. Tylko syn albo córka.

ocenił(a) film na 7
Magdalena_R_filmweb

Według Słownika języka polskiego PWN:

dziecko
1. «człowiek od urodzenia do wieku młodzieńczego»
2. «syn lub córka, niezależnie od wieku»
3. «poufały, serdeczny zwrot do osoby dorosłej»
4. «niedorosłe zwierzę»
5. «wytwór czyjejś pracy»

ocenił(a) film na 4
Lorelei_3

No, i czego nie rozumiesz?

ocenił(a) film na 7
Magdalena_R_filmweb

No - ja tam rozumiem. W końcu to nie ja twierdzę, że syn i córka "po osiągnięciu dojrzałości i pełnoletności to już na pewno nie są dzieci".

I uprzedzając fakty: żegnam i pozdrawiam, bo kontynuowanie tej dyskusji to przerost formy nad treścią.

ocenił(a) film na 4
Lorelei_3

Ojej, szybko się zniechęcasz, jakie to dziecinne..wiesz coś o tym, prawda?

A skończę kiedy będę chciała skończyć, jeśli pozwolisz.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
surem

Prostak!

Magdalena_R_filmweb

Ty tak na serio czy to twój program kabaretowy?

ocenił(a) film na 7
Magdalena_R_filmweb

iq mi spadło od twoich argumentów

NastyHero

Najlepszy jest cytat na profilu Madzi :D Jakby idealnie oddający wrażenia po dyskusji z Nią XD

Magdalena_R_filmweb

O kurde, Madziu, no nie popisałaś się. :D

Magdalena_R_filmweb

Oczywiście że można mówić o pełnoletnich dzieciach, zwłaszcza w nawiązaniu do osoby rodzica i w liczbie mnogiej.
Jeśli pan X jechał ze swoim dorosłym synem i swoimi dwiema dorosłymi córkami, to zbiorczo można powiedzieć, że jechał z dziećmi.
No chyba że wolicie "z potomkami" lub "zstępnymi pierwszego stopnia"...

"Na setne urodziny seniora rodu zjechały się z całej Polski jego dzieci, wnuki i prawnuki."
Skoro wnuki były dorosłe, to tym bardziej dzieci.
Ma to sens?

A dodanie "małoletnimi" bardziej określa że to mogły być nie jego własne dzieci
- jechał wtedy z małoletnimi dziećmi = z dowolnymi, np. powierzonymi pod opiekę, porwanymi :-)
- jechał wtedy z dziećmi = z jego własnymi

Magdalena_R_filmweb

Bzdury piszesz Madziu!

Magdalena_R_filmweb

Mały rozumek... zatrzymał się na etapie dziecka

ocenił(a) film na 7
Magdalena_R_filmweb

Bzdury piszesz. Tak jak ja dla mojego dziecka zawsze będę matka, tak mój syn zawsze będzie moim dzieckiem. To nie jest kwestia wieku tylko powiązań.

użytkownik usunięty
Magdalena_R_filmweb

Czyli wychodzi na to, że wciąż jesteś dzieckiem :)

ocenił(a) film na 6
Jozek_Buzek_fw

Żeby zakończyć dyskusję ,chodziło mi o to że to były małolaty, które ten przestępca naraził nomen omen na śmiertelne niebezpieczeństwo. Swoją drogą zginął, tuż po wyjściu z więzienia ,w najnowszym modelu samochodu swojego znajomego. Skoro niby tyle razy uciekał, tzn że tyle samo razy dawał się złapać. Film obejrzę ale podkreślam, że w tamtych czasach ludzie traktowali go jako zwykłego złodzieja i oszusta a nie bohatera.

lutek

Ja pamiętam te czasy, i zdecydowanie nie traktowano go jako zwykłego złodzieja, nawet wielu milicjantów miało respekt jesli chodzi o te jego fantazyjne ucieczki, pamiętam jak pokazywali to w 997 przymróżeniem oka. Zupełnie nie interesowałam sie jego biografią, i podejrzewam ze w filmie wiele rzeczy przeinaczono, ale z tego co pamiętam z tych czasów to wiele osób go lubiło, nawet z milicji, bo to była swietna rozrywka oglądanie tych jego fantazyjnych ucieczek.

ocenił(a) film na 3
agawa1234

Niby gdzie odbywało się to "oglądanie jego fantazyjnych ucieczek"? Poza tym uciec było wtedy dosyć łatwo, sztuką było się nie dać złapać. Najmrodzki uciekał 29 razy, czyli 28 razy go złapali. Kiepsko.

mak65

To pokaż mi drugiego co tyle razy uciekał. Żeby nie dać się złapać to musiałby uciec z kraju. A co do oglądania to raczej dotyczyło rekonstrukcji zdarzeń w popularnym programie 997. Faktycznie żyła tym wtedy cała Polska.

mak65

Mój drogi, skoro uciekał (skutek) 29 razy, to za każdym pojedynczym razem wcześniej musiał zostać złapany (przyczyna), czyli tyle samo - 29 razy.

lutek

Okradani na pewno traktowali go jak bandziora, ale dla tych, co znali go tylko z telewizyjnych programów był kimś w rodzaju współczesnego Janosika.

lutek

Raczej to nie był samochód znajomego tylko kogoś komu go ukradli. Miał fałszywe tablice rejestracyjne tak jak fałszywy był dowód osobisty znaleziony przy zwłokach "Saszłyka" Najmrodzkiego. To był złodziej, trochę lepszy bo miał talent do ucieczek, rozum, nieprzeciętną sprawność fizyczną, własną bandę i dzięki temu zgromadził większy majątek. Tylko tym się różnił od pospolitych zlodzieji. Żaden z niego Robin Hood, ani postać o dobrym sercu. To, że nie powiązano go z żadnym zabójstwem bohaterem go nie czyni.

ocenił(a) film na 8
Jozek_Buzek_fw

Hmmm a wszystkie dzieci mojej matki są dorosłe... Cud? Chyba jednak nie, wiele osób ma dorosłe dzieci. Poważnie

ocenił(a) film na 7
Jozek_Buzek_fw

Powiedziałeś raz a dobrze i konkretnie; zobacz jakie bicie piany...

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 6
HV71

Jakoś nie kręci mnie historia gościa co był pospolitym przestępcą nieszanującym pracy uczciwych ludzi.

ocenił(a) film na 6
lutek

chłopie okradał pewexy z ktorych Polska nie miała siana .a co ukradł z tych ze sklepow sprzedawal za pol darmo
na straganach Polakom

HV71

Robin Hood ;)

HV71

Ciekawe że za to "pół darmo" kupił lasce willę pod Warszawą. Poza tym poza pewexami kradł samochody, jeździł na lufie i zabił się po pijaku z dwójką dzieci. Normalnie wzór cnót.

ocenił(a) film na 6
Gizmo81

dokladnie i sprzedawal za pol darmo

ocenił(a) film na 6
Gizmo81

dokładnie i sprzedawał za pół darmo

HV71

I "dzień dobry" na ulicy mówił.

HV71

Polska miała z tego siano i to całkiem niezłe. Idea Pewexu było ściągnięcie dolarów, funtów, marek i innej waluty od obywateli. To był taki paradoks. Teoretycznie nie można było handlować i posiadać walut obcych, a w praktyce władza udawała, że nie widzi skąd ludzie tą walutę mają. Na porządku dziennym były ogłoszenia w gazetach "Mieszkanie sprzedam za bony Pekao ", a faktycznie chodziło o dolary. Dla dzisiejszego pokolenia Twittera i Instagrama to zupełna abstrakcja nie do ogarnięcia na trzeźwo, a dla nas rzecz równie normalna jak oddychanie.

nikonades

Miała czy nie miała, nieważne. Ważne, że dla niektórych pospolity złodziejaszek, brudas, cham i oszust miał, a następnie po ustalonych przez siebie cenach napełniał swoją kieszeń.

ocenił(a) film na 6
nikonades

HAHA

HV71

Pewexy pewnie też dostawały za darmo od zachodnich dostawców, a państwo to pewnie własne pieniądze produkowało z powietrza, bo w PRL ludzie nie płacili podatków, szkoły, służba zdrowia wszystko to było za darmo.

lutek

Boś komuchowe dziecko

ocenił(a) film na 6
jakub_h

I dlatego pamiętam tamte czasy i mogę je porównać z obecnymi. Kiedyś żeby być bohaterem trzeba było być naprawdę kimś. Obecny poziom wielu idoli jest bardzo n iski.

ocenił(a) film na 3
jakub_h

Nie wymyślaj porządnym ludziom od komuchów, ćwoku!

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones