PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=836649}
6,7 50 731
ocen
6,7 10 1 50731
6,7 40
ocen krytyków
Najmro. Kocha, kradnie, szanuje
powrót do forum filmu Najmro. Kocha, kradnie, szanuje

Podstępny tytuł.

ocenił(a) film na 6

Najmrodzki był zwykłym złodziejem i bandytą. Niech Was nie zmyli tytuł filmu. Milicja łapała go bez problemu bo nikogo nie szanował. Okradanych właścicieli polonezów bił a panienkom z półświatka musiał płacić więcej gdyż nie przepadały za jego "miłością". Proszę też pamiętać, że po kuriozalnym ułaskawieniu go przez Wałęsę, zginął w nowym i kradzionym BMW, sporo przekraczając szybkość.A jechał wtedy z małoletnimi dziećmi.

ocenił(a) film na 3
jakub_h

Taki, jak ty, syn nieznanego żołnierza, nie jest w stanie nikogo urazić, czy obrazić.

lutek

Przez brawurową jazdę zabił dzieci swojego kolegi. A może to zamach był. Jego krajanka twierdzi, że był popychadłem milicji. Na pewno nie był bohaterem a jego ucieczki musiały mieć wsparcie z wewnątrz. Żenujące jest to, że jako podatnik musiałem się dołożyć do wyprodukowanie tego gie. Wielkie dzięki, Panie Gie. Małe gie, duże Gie ale to raczej nie materiał na cegły.

ocenił(a) film na 8
HamiIkar

Ciekawe z jakich Pana podatkoe

skibamarek

Panie Marku, odpowiadam. Film dostał dofinansowanie z PISF. A dalej posiłkuję się Wikipedią: "Budżet PISF stanowią przede wszystkim wpłaty dokonywane przez nadawców telewizyjnych, platformy cyfrowe, telewizje kablowe, a także właścicieli kin i dystrybutorów filmów. Podmioty te zobowiązane są do przekazywania Polskiemu Instytutowi Sztuki Filmowej wpłat w wysokości 1,5% uzyskanego przychodu. Źródłem przychodów jest także dotacja podmiotowa z budżetu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego." Chyba, że minister Gie wyciągnął pieniądze na to dzieło z własnego siennika. To przepraszam. Nadal jednak pozostaje kwestia obowiązkowego abonamentu.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
lutek

Bandytyzm na topie

rafcio1365

No popatrz na POstKOmuchów.....

ocenił(a) film na 8
jakub_h

Tych, którzy nie rządzą od 6 lat pisoorku?

babajagna

Pedałen tak ci mówi czy jesteś po prostu tępakiem ?

rafcio1365

Jak zwykle. Patrzaj taka ameryka, ile biografii seryjnych morderców stało się bestsellerami , a później jeszcze ekranizacje. Zło nas fascynuje , pociąga, no trudno, tak już ten świat stworzony.

lutek

Nie podoba mi sie gloryfikacja zlych ludzi nie wazne w jakiej epoce żyli dojdzie do tego jak ktos nakreci film o hitlerze jakim był wspani s lym malarzem żenua

rafcio1365

Mam to samo odczucie, ale przyszło ono z wiekiem. Dzisiaj zupełnie inaczej odbieram Ojca Chrzestnego, film nadal genialny, ale bohaterów dzisiaj ocenia bardzo negatywnie. Zero tolerancji i podziwu dla bandytów.

ocenił(a) film na 7
rafcio1365

Masz rację. Ja podobny niesmak miałem po obejrzeniu filmu "Wilk z Wall Street". Film świetny, ale wystarczy przeczytać wspomnienia jego córki na temat swojego ojca, żeby poczuć niesmak tą całą gloryfikacją przestępcy i oszusta.

ocenił(a) film na 8
Alex_de_Large

Dla takich jak wy jest "Wyszyński" :P

rafcio1365

Ale "ojca chrzestnego" to oglądasz co ignorancie ?

ocenił(a) film na 9
lutek

Dzieci które zginęły z nim w wypadku to synowie jego znajomego 12letni Marcin i 14letni Tomek.To nie był 1 wypadek Najmrodzkiego drogowy i jestem pewien że brawura go zgubiła przez co z nadmierna prędkością uderzył w ciężarówkę.Nikt nie pochwala jego przestępczego fachu tylko to jak był inteligentny i jak dużo razy uciekał. Ani w filmie ani realnie nikt nie powiedział ZE TO TAKIE CUDOWNE ZE MAMY POLSKIEGO ROBIN HOODA. Przestępca to zawsze przestępca ale mało w polskiej historii było tak sprytnych i cwanych ludzi a jego życiorys aż się prosił o sfilmowanie.Proszę Cię nie czepiaj się twórców tego filmu bo jakoś w USA są dziesiątki filmów które robią z bandytów wręcz idealnych ziomkow i jakoś nikt im tego nie wypomina. Polskie kino potrzebuje takich produkcji bo mamy juz naprawdę dość piz.ganych seryjnie kolejnych niesmiesznych komedii lub dramatów obyczajowych.Ja się ciesze ze powstało coś ala ZŁAP MNIE JEŚLI POTRAFISZ.

ocenił(a) film na 7
punisher822_filmweb

Mądry post, Zupełnie nie ogarniam świętoszkowatych tekstów o bandycie, brudasie nie mówiąco o niedorzecznym porównywaniu do Hitlera. Najmro to jest filmowa rozrywka luźno bazująca na prawdziwej postaci, przepraszam za trywializm ale zdaje się nie każdy to rozumie. Jeśli ktoś uważa że kino rozrywkowe ma nam stawiać za wzór moralne wzorce i uczyć historii to tylko zapytam co sądzi o Ojcu Chrzestnym, na przykład.

A sam film więcej niż przyzwoity. Jak dla mnie trochę nieskorelowany klimat filmu z jego rytmem, generalnie zbyt mocne wahania tempa ale cieszę się że polskie kino zaczyna tworzyć obrazy które nie są pretensjonalne, wyglądają efektownie i nie nudzą. No i da się zrozumieć dialogi!

tore

Nie wszystkie filmy muszą mieć moralnych wzorców i bohaterów, ale dopisywanie, że złodziej szanuje to jest co najmniej nieporozumienie, bo nie można jednocześnie kraść i szanować. Co innego gdyby napisali kocha, lubi, szabruje.

ocenił(a) film na 7
kaoru

Może jedną osobę okradać a inną szanować, jakie w tym widzisz nieporozumienie?

Więcej luzu i dystansu, takie kino jest dla zabawy, od przekazywania wartości moralnych są rodzice.

ocenił(a) film na 7
lutek

Dopiero tu na forum spotkałem się z tym: O co chodzi z jego podejściem do seksu? Sadysta?Padło też stwierdzenie, że był brudas. Może gwałcił prostytutki bo nie używał prezerwatywy (jak kiedyś dziwił się A. Lepper :) ) Czy jeszcze gorzej robił to co Szejkowie z Dubaju z naszymi cichodajkami z wyższych sfer?

ocenił(a) film na 6
cuma67

Po prostu im nie płacił.

lutek

Z tego co słyszałem w podkaście "kryminatorium" to mimo swojej przestępczej kariery Najmrodzki był właśnie lubiany przez społeczeństwo.

lutek

Taka prawda. Do tego skończył szkołę specjalną więc gigantem intelektu nie był...

ocenił(a) film na 10
lutek

a wiesz, ze film jest inspirowany postacią, a nie nie na faktach

ocenił(a) film na 6
Alka236

Nie przeczę ale tym bardziej warto przypomnieć ludziom o mało chwalebnych wyczynach tego pana.

lutek

Ale my tu oceniamy film czy człowieka bo nie rozumiem już. Jego nie znałam w rzeczywistości a film jest mega.

ocenił(a) film na 6
lizzieparker

Oceniamy film, nawiązujący do konkretnej postaci , której obraz może być fałszywie odbierany bo jaki to fajny był człowiek. Mimo najszczerszych chęci reżysera to postać negatywna w pełnym tego słowa znaczeniu. A ówczesna milicja wcale nie była taka nieudolna. I tyle w temacie.

ocenił(a) film na 3
lutek

Ten film to typowy polski gniot. Ci sami "aktorzy", ciągle ten sam szajs. Obecnie polskie kino to dno.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 3
jakub_h

Zgłosiłem ten wpis. Nie ma miejsca w tym serwisie na tego typu wypociny ani dla takiego użytkownika.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 5
lutek

Też mnie zniesmacza to idealizowanie chuligana i bezwartościowego człowieka.

ocenił(a) film na 1
lutek

Wałęsa go ułaskawił bo taki sam patus jak Najmrodzki.

JasonX68

Jak się nie ma nic mądrego do powiedzenia to się milczy, ale co ty możesz wiedzieć o mądrości....

ocenił(a) film na 1
tisoc

Znasz mnie ? Raczej nie ,więc milcz pajacu.

JasonX68

nie muszę cię znać wystarczy przeczytać te twoje mondrości pajacu

ocenił(a) film na 1
tisoc

Widzę ,że znasz ortografię " mondry " ludziku,do szkoły było pod górkę obrońco komuchów?

JasonX68

bo to są takie właśnie twoje MONDROŚCI, nie mylić z mądrościami pisiorze

tisoc

mondrości typu "Wałęsa patus, Walić Stuhra. Wypruję ci flaki i zeżrę serce." etc

tisoc

napisz jeszcze coś mondrego, zawsze współczuję ułomnym...

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
JasonX68

nie muszę, chyba, że się tam ukryłeś biedaku

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
BruceParker

Wałęsą sterowany ruskimi wyprowadził ruskich z kraju... gratuluję logiki pustaka
nikt tak nie szkodzi Polsce jak pis

tisoc

Tw Bolek mówi ci to coś jełopie?

BruceParker

najwięcej szczekają psy, które całe kundle życie siedzą we własnej budzie i ze strachu nigdy z niej nie wylazły, Burku wyjdź z budy i spójrz na świat może coś z niego zrozumiesz. Ja wiem, że umiesz tylko szczekać i podkulać ogonek, ale nikt ci nic nie zrobi bo wzbudzasz litość niż strach....

tisoc

Nie komentuje tego steku bzdur bo sam się ośmieszasz wstawkami o jakiś budach, kundlach i Burkach. Wyjaśniłem cię już kilka razy. Zapewne jesteś niedorozwiniętym lewakiem pokroju Spurek albo Stasko. Współczuje ale mimo wszystko tobą gardzę.

tisoc

On nikogo nie wyprowadził durniu. Wszystkie czerwone ryje nadal są przy korycie a ustawa którą chciał przepchnąć JKM w 93 odnośnie ujawnienia osób powiązanych z komuchami została w trybie natychmiastowym zamieciona pod dywan. Masz pozorną demokracje na taką na, którą banda czworga ci pozwoli.

BruceParker

nie mów do mnie durniu bo nie jestem twoim bratem i nigdy nim nie będę. napisałem ci o wojsku radzieckim nawiedzony pajacu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones