PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=836649}
6,7 50 646
ocen
6,7 10 1 50646
6,7 40
ocen krytyków
Najmro. Kocha, kradnie, szanuje
powrót do forum filmu Najmro. Kocha, kradnie, szanuje

Podstępny tytuł.

ocenił(a) film na 6

Najmrodzki był zwykłym złodziejem i bandytą. Niech Was nie zmyli tytuł filmu. Milicja łapała go bez problemu bo nikogo nie szanował. Okradanych właścicieli polonezów bił a panienkom z półświatka musiał płacić więcej gdyż nie przepadały za jego "miłością". Proszę też pamiętać, że po kuriozalnym ułaskawieniu go przez Wałęsę, zginął w nowym i kradzionym BMW, sporo przekraczając szybkość.A jechał wtedy z małoletnimi dziećmi.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 6
lutek

Miałem dokładnie takie same odczucia.

ocenił(a) film na 8
lutek

Jak to mówią - kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamieniem. Skoro był na tyle dobry żeby kraść to miał do tego prawo. Jak mówi stare hasło - W.L.I.Z.Ś.K.I.F

ocenił(a) film na 6
poter80

Odnoszę wrażenie, że uprawiasz moralność Kalego (tego z W Pustyni i W Puszczy). Czy mógłbyś rozszyfrować to stare hasło gdyż nie mam pojęcia co znaczy. Przypomnę, słowo złodziej ma negatywne znaczenie w każdym języku i każdej kulturze.

poter80

Czyli jak ktoś będzie na tyle "dobry" żeby rozwalić ci łeb, to ma do tego prawo?

lutek

Właśnie tutaj mam największy problem z tego typu filmami, których mamy ostatnio wysyp. Dobrze zrealizowane, fajnie się to ogląda, a jeszcze lepiej słucha (muzyka), tylko dalej to jest laurka dla bandyty. I to właśnie powoduje u mnie moralny zgrzyt, który nie pozwala mi ocenić wyżej niż 6. Jakoś hamerykańskie kino gangsterskie potrafi stworzyć postać ganstera z którym sympatyzujemy, a jednocześnie nie jest to laurka i chcemy żeby zapłacił za swoje grzeszki. W Najmro, jak zostałem Gangsterem,  jak Pokochałam Gangstera, nie znając prawdziwej historii nożna stwierdzić,  że właściwie te gangusy z lat 90tych to fajne chłopaki były

lutek

Tylko nie ten Zawierucha…. Koszmarny aktor… wyżej sraaaa niż doopee ma…

lutek

w dzisiejszych czasach okreslenie "zwykly zlodziej, bandyta" to niemalze komplement. takie mamy wzory z gory (apolitycznie, sa siebie warci)

lutek

W sumie tak. Dość luźno opowiedziana historia głównego bohatera. W zamyśle reżysera który chciał stworzyć komedie sensacyjna byłoby trochę nie na rękę pokazać go w realnym świetle. Trochę taka nie konsekwencja. W sumie to nie lubię czegoś takiego. Już lepiej wypadałoby zrobić z tego jakiś dramat sensacyjny

lutek

Tytuł nie jest podstępny. Film jest jedynie inspirowany prawdziwymi wydarzeniami a Najmro z filmu faktycznie kocha, kradnie i szanuje. To nie jest biografia Zdzisława Najmrodzkiego i jeśli ktoś ma problem z odróżnieniem takich oczywistych rzeczy i wielbi teraz prawdziwego Najmrodzkiego to ja nie mam pytań

ocenił(a) film na 6
KingPinio

Skoro o nie jest biografia to po co w tytule jest mowa o konkretnej osobie Najmro ? Kogo i co szanował w tym filmie bo jakoś odniosłem odwrotne wrażenie ? Reżyser dość sprawnie poradził sobie z wątkiem sensacyjnym ale wybielanie postaci głównego bohatera było zupełnie nie na miejscu. Ja pamiętam niecne wyczyny Najmrodzkiego i żaden z niego wzór do naśladowania ani bohater.

ocenił(a) film na 6
lutek

Moda na filmy o zlodziejach

ocenił(a) film na 3
lutek

Zgadzam się. A film to przekłamanie i żeby było ładniusio, to zginął w wypadku w czasie ucieczki przed innym bandytą, a nie jadąc kradzionym samochodem, przy okazji zabijając dwójkę dzieci.
Dla mnie ten film to nic ciekawego, nędza.
Tylko muzyka była ok.

lutek

Ale o kondychę dbał. Czytałem, że w pierdlach robił po 1000 pompek dziennie.

ocenił(a) film na 6
JackHolborn

Wystarczy zrobić test Coopera by stwierdzić jaka jest czyjaś kondycja. Warto poczytać jak w czasie II Wojny Światowej Niemcy torturowali ludzi. Okazuje się ,że najczęściej wytrzymywali je wcale nie atleci ale zwykli obywatele. Liczy się to co w głowie a nie w mięśniach.

lutek

Dodam od siebie, że ponoć byli więźniowie takich obozów dożywali sędziwego wieku i cieszyli się zdrowiem, bo ten ich tragiczny życiowy epizod zahartował ich organizmy. Nie wiem, czy to prawda, ale ja nie chciałbym w ten sposób się hartować...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones