PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=442793}

Skowyt

Howl
6,6 7 523
oceny
6,6 10 1 7523
6,5 10
ocen krytyków
Skowyt
powrót do forum filmu Skowyt

Przecież to arcydzieło jest.
Wgniata w fotel.
Czyżby wątki gejowskie wszystkim przeszkadzały ?
Przecież jak facet gejem był to reżyser nie może udawać, że za blondynkami się uganiał a do jakości filmu to się ma nijak.

ocenił(a) film na 6
eryk_filmweb

Powiedz mi co jest w tym filmie z arcydzieła?
Gra aktorska na normalnym poziomie, zdjęcia nie są jakieś wyjątkowe, kreska banalna. Wgniatać to mogła ta poezja w latach 50-tych ale nie ten film.

ocenił(a) film na 10
janio

Oglądałem go już trzy razy i za każdym razem z rozdziawioną gębą :-)
Może po prostu połączenie obrazu, dźwięku i poezji.
Może kwestia oddania (prawdopodobnie) klimatu czasu bitników, którym nasiąkłem (oczywiście z 30 letnim opóźnieniem) jako nastolatek.
Tak jak niektórzy chcieliby żyć w średniowieczu tak ja się waham, hipisi, czy bitnicy :-)
Za czasów hipisów laski były bardziej wyluzowane i chętniejsze, więc pewnie jednak lata '60-te :-)
Może jednak kwestia aktualnego stanu umysłu i za rok ten film będzie dla mnie gniotem ?

eryk_filmweb

Mam nadzieję, że dla mnie pomimo upływu czasu film nie zajmie pozycji "gniota". Póki co, jestem nim tak samo zachwycona i ujęta jak i ty.
Zauważyłam jednak, że często trafia w gusta i zostaje doceniony przez zainteresowanych pokoleniem bitników.

ocenił(a) film na 10
ejkurcze

No cóż, ten klimat albo się czuje od dziecka :-) , albo nie.
Może stąd głównie niskie i krytyczne opinie.
Swoją drogą przemęczyłem ostatnio "W drodze" i dramat ;-(
Trafiłem na jakieś koszmarne tłumaczenie, google translator myślę :-) i nie dało się czytać.
Zero rytmu, zero składu, nawet instrukcje chińskich zabawek są lepiej tłumaczone.
Pamiętam, że w dzieciństwie czytałem tą książkę i zwaliła mnie z nóg.
Podobnie ze skowytem, tłumaczenie wykorzystane w filmie rewelacja, tłumaczenie dostępne na sieci koszmarne.
Pozdrawiam serdecznie

eryk_filmweb

Chyba miałam przyjemność oglądania nieokaleczonego "W drodze", co oczywiście utwierdziło mnie w przkonaniu jak bardzo przyjemne i hulaszcze życie wiodę :)
Szkoda, że nie ma adaptacji Kerouaca "Włóczędzy dharmy".

Pozdrawiam!

ocenił(a) film na 10
ejkurcze

Pisałem akurat o książce ale rzeczywiście nie sprecyzowałem :-)
Co do filmu to zdecydowanie należy do mojej pierwszej piątki.
Co do hulaszczego życia to szału u mnie nie ma ;-(

ocenił(a) film na 4
eryk_filmweb

Do połowy interesujący jako ciekawy dokument tamtych czasów, niestety waginosceptyczna love story psuje efekt całości. Zdecydowanie wolę Beat z 2000r za odrobinę szaleństwa i zjawiskową Courtney Love.

ocenił(a) film na 3
eryk_filmweb

IMO niska ocena wynika z przytłaczającej pretensjonalności filmu - fatalne recytacje fatalnego Franco, koszmarne animacje, banał za banałem i przede wszystkim marna poezja Ginsberga, który 50 lat temu mógł szokować, ale w obliczu współczesnej poezji raczej śmieszy.

ocenił(a) film na 10
Cosimo_Villa_Nova

Każden jeden ma prawo do własnej oceny :-)

ocenił(a) film na 6
eryk_filmweb

Złe oceny? Na bank chodzi o gejów! No kto by śmiał oceniać film pod względem jakości? Mamy do czynienia z tematem gejowskim, który swoją niesamowitością przyćmiewa nawet słońce....
Teraz poważnie.
Myślę, że większość ludzi sięgających po ten film zdawało sobie sprawę, czego dotyczy tematyka. Film ma słabe oceny bo jest pretensjonalny i mało ciekawy. Jednak według mnie najsłabszym punktem tego "arcydzieła" była recytacja Jamesa Franco - w życiu nie słyszałam niczego tak monotonnego!

ocenił(a) film na 10
sensual_psycho

Zacytuję jedną z moich przemiłych rozmówczyń: "pięknie się różnimy. :)".
Dla mnie recytacja podobnie jak cały film jest idealnie wkomponowana w przekaz.
Jej monotonia jest według mnie świadomym zabiegiem.
Franco gra trochę licealistę, który jest tak podjarany i przestraszony tym, co napisał, że go to po prostu spina i trochę paraliżuje.
Aż się czuje, jak on wyciska z siebie słowa przez zaciśnięte gardło.
Ginsberg pochodził z bardzo tradycyjnej rodziny i tylko ktoś, kto przełamywał takie wychowanie jest w stanie zrozumieć, jak się człowiek może w takiej sytuacji czuć.
Ale powtórzę jeszcze raz: Każden jeden ma prawo do własnej oceny :-)

eryk_filmweb

Prawda, film wgniata w fotel. Świetny obraz społeczeństwa i wrażliwości poety.

ocenił(a) film na 10
eryk_filmweb

zgadzam się - to arcydzieło

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones