PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30840}

Trzynaste piętro

The Thirteenth Floor
7,2 20 843
oceny
7,2 10 1 20843
5,7 3
oceny krytyków
Trzynaste piętro
powrót do forum filmu Trzynaste piętro

Obejrzałem film pod tym kątem i wydaje mi się, że oprócz tego, że chyba mieli nieco gorszych aktorów, to przede wszystkim zrobili film, który mimo dobrego pomysłu SF jest w sumie przeciętnym filmem, zrobiony w klasyczny, prozaiczny sposób, a Matrix to po prostu ROZMACH. Bracia Wachowscy chyba przyjęli koncepcję "wszystko albo nic" i udał im wygrać, przekonać kogo trzeba. Tutaj jednak za wiele jest kompromisów w stronę ... klasycznych schematów.

ocenił(a) film na 10
KarolZet

Myślę, że to wszystko kwestia oczekiwań (twórców co do swego dzieła). Ten jest bardziej filozoficzny, a matrix widowiskowy.
Matrix porywa, oszałamia, ten skłania do refleksji i jakby przynudza brakiem dynamicznej akcji (jak na S-F).

Przy okazji wg. mnie (i nie tylko, bo to popularna koncepcja) to nie jest fikcja, bo tak w rzeczywistości wygląda życie, podróż przez wymiary (wcielanie się w postaci jak sama nazwa wskazuje). O tym też jest Avalon (gdzie to powiedziane bardziej dosłownie).

W każdym razie tą testową prędkością jest prędkość światła (wg. matematyki, a ta się nie myli) po jej osiągnięciu gra się zatrzymuje.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Raze

Idiotycznych walk? To podaj mi przykłady nie idiotycznych.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones