PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=334999}
6,8 114 333
oceny
6,8 10 1 114333
4,9 14
ocen krytyków
Warcraft: Początek
powrót do forum filmu Warcraft: Początek

Nie wierzę co czytam:

The Guardian
„Idea zamieszkałej głównie przez białych ludzi, europejskiej krainy, najechanej przez prymitywną hordę (tak właśnie są ci najeźdźcy nazywani), o ciemniejszej skórze, powinna wzbudzić w nas alarm, tym bardziej w naszym dzisiejszym klimacie lęków przed imigrantami. Czyż nie jest to ukryta reklama UKIP? (prawicowa partia w Wielkiej Brytanii) Albo Trumpa (prawicowy kandydat na prezydenta USA)? Co prawda, bogu dzięki, nikt nie sugeruje że orkowie chcą ukraść miejsca pracy w Azeroth lub nadużywać zasiłków jednakże chcą oni opanować nowy kraj i wyssać dusze z żyjących istot.”

I inny fragment:
„Pierwszy bohater którego spotykamy to Durotan, wódz i świeżo upieczony ojciec (jest jaśniejszej karnacji niż pozostali orkowie którzy są bardziej źli, ale zostawmy to)(…)”

Tacy właśnie ludzie oceniają ten film. Podstarzali lewicowi szaleńcy, którzy nie mieli nigdy nic wspólnego z Warcraftem a pewnie i z fantastyką.

Co się będzie działo jak w kolejnych częściach orkowie trafią do obozów internowania?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 5
niknil20

LOTR też był wyzywany od rasizmów, więc bym się tym nie przejmował, bo to zwykłe lewicowo-liberalne głupoty.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 5
Treh

Nie jestem ani za POkemonami, ani za PiSorami, ale gadanie o rasizmach i prawach mniejszości, to tylko jedyna rzecz co potrafi nowa lewica. Organizacje i media, rządy lewacko-liberalne są finansowane przez amerykańskiego syjonistę Sorosa, mają na celu niszczenie białej rasy. Rosja ma pełną rację, zachód jest moralnie zniszczony, im szybciej stanie się islamski na pokrój Arabii Saudyjskiej tym lepiej dla SŁOWIAN.

ocenił(a) film na 6
LordWieslaw55

Dla mnie każda brednia o białej rasie, lewackich rządach i chwalenie łajdaka Putina to elementarna ignorancja lub (do wyboru) defekt mózgu więc nie będę więcej się narzucał.

ocenił(a) film na 5
Treh

Prawda jest taka, że typowa lewica i prawica już nie istnieje, to wszystko to liberałowie, wspierający wszystko co obce NATO, UE, Watykan, Islam, BŚ, MFW, TTIP, Grupe Bilderberg, międzynarodowe korporacje. Media wystarczająco przekazują zalety światowego liberalnego kosmopolityzmu i jak to narody mają się łączyć, aha dziękuję za ten stek kłamstw.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 7
Treh

Zabawne, że to lewicowcy sięgają po agresję wcześniej niż po merytorykę. To faktycznie opisuje wasze poglądy, bezsprzecznie.

ocenił(a) film na 9
Brehen

Merytoryka!? Nie za duzo od nich wymagasz? ;(

ocenił(a) film na 7
Monarch91

Potrafią tu założyć konto, więc chyba mają większe IQ niż ryba.

ocenił(a) film na 10
Brehen

chyba Ci się coś pomyliło ;D przecież to prawica awanturuje się ciągle (kaczyński i cały pis - protesty pomniki awantury bojkoty teatralnych spektakli, wyprowadzanie pieniędzy do kościoła).
Co do IQ większego niż ryba tego bym prawicy nie zarzucał ;) w końcu większość jak nie wszyscy wierzą W BOGA :D czyli w bajki i Ci idioci wyobraź sobie na prawdę myślą że istnieje magiczny byt który stworzył ziemie a teraz czuwa nad wszystkimi i patrzy jak się masturbują ;D to są dopiero jaja.
Banda klękaczy. No ale wiesz jak całe życie ktoś im wmawiał jakieś bzdury to oni raczej nigdy nie będą inteligentni.

No i idąc tym dalej to prawicowcy to homofoby i rasiści. Wszystko co inne niż ich poglądy to dzieło szatana i coś co trzeba tępić;) no ale nie ma co się dziwić większość tych ludzi jedyne książki jakie przeczytała to lektury :D i to czasami bywa tak że nawet tych lektur nie czytali (lektury ogłupiają btw)

no dobra ale to nie miejsce na takie dyskusje i zaśmiewanie się z tych marnych prawaków ;D oni sami się disują na codzień swoją postawą i awanturami;)

generalnie staram się nie wypowiadać na takie tematy ale jak zobaczyłem te kłamstwa i głupotę to aż musiałem.
Proponuje Ci trochę się dokształcić ALE nie z telewizji ani szkół tylko samemu, swoją drogą, być może nie masz aż tak spranego mózgu jak tu prezentujesz.
więcej uśmiechu! :)
Pozdrawiam!

xxsuchyxx

Jestem ateistą, głosowałem na pis i wciąż będę na nich głosował.

ocenił(a) film na 10
Muruu

tak z ciekawości - czemu ? będąc ateistą głosujesz na typowo katolicką awanturniczą partie, która( i której 90% wyborców) nie ma żadnego szacunku do Ciebie i uważa Cie za gorszego człowieka?: D
czy to dlatego że obraziłeś się na PO za bo Cie "okradli" ?:P
są też inne partie i możliwość wstrzymania się od głosu.

ocenił(a) film na 7
xxsuchyxx

Póki co w Polsce jest dowolność wyznaniowa. Nikt Cię nie tarmosi za ucho do kościoła. Arab ma do tego inne podejście;albo będziesz się modlił, albo urżnie Ci łeb. Wyczuwasz różnicę?

ocenił(a) film na 10
Brehen

Oczywiście że wyczuwam. Co do tej wolności wyznaniowej bym nie przesadzał ;) jest to bardzo złudne, od dziecka miesza się ludziom w głowie i typowi katole jak zobaczą gdzieś osobę wyznająca swoją religię są do tej osoby okropnie agresywni ;) wyobraź sobie modlącego się muzułmanina gdzieś w miejscu publicznym. Spytaj się typowego katola co sądzi o żydach ?
Zobacz że w każdej szkole, sejmie i w większości instytucji publicznych mamy krzyż nad drzwiami.
Co do tarmoszenia za ucho - nikt mnie nie tarmosi bo jestem dorosły i żyje w większym mieście a co jest na wsiach? jak ktoś się nie modli to jest odsuwany od życia społecznego. Politycy kierują się wybranymi naukami kościoła - manipulują masami idiotów powołując się na kościoł.
Zdaje sobie sprawę że nie jest to krzywdzące w taki sam sposób jak islam gdzie za odejście od wiary obcinają głowę. To po prostu mniejsze zło - ale nadal zło.

ocenił(a) film na 3
xxsuchyxx

Katolicy nie są agresywni, a na pewno nie Ci którzy żyją tym w co wierzą.
Uważam że nie zaczęliby atakować w jakikolwiek sposób takiego muzułmanina a o żydach myślą stereotypami jak wielu polaków, także ateistów.
Krzyże zaś będące nad drzwiami instytucji publicznych są tam ponieważ katolicyzm to religia państwowa za którą jest zdecydowana większość obywateli.
Na wsi może społeczeństwo jest mniej doedukowane, lecz nie w każdym przypadku a ja nie słyszałem by nie-katolicy byli tam dyskryminowani
Pozdrawiam serdecznie :)

xxsuchyxx

"Co do tarmoszenia za ucho - nikt mnie nie tarmosi bo jestem dorosły i żyje w większym mieście a co jest na wsiach? "
A co jest na wsiach? NIE WIESZ, bo jak sam...k..wa napisałeś, żyjesz w większym mieście...
Ty nielogiczny przygłupie.

ocenił(a) film na 10
Brehen

Utną ci łeb już za kolor skóry i to, że twoja matka była katoliczką/masz za jasną skórę.

ocenił(a) film na 7
xxsuchyxx

Jeżeli wg Ciebie PiS jest prawicą, to naprawdę nie mamy o czym dyskutować.

ocenił(a) film na 10
Brehen

Dla mnie brzmi jak prawica.
Awantury, państwo kościelne, podręcznikowa rodzina, kontrolowanie mas przez propagandę, zamknięte umysły, nienawiść do wszystkiego co inne, czy to gej czy osoba wyznająca inną religię czy nawet lubiąca oglądać/słuchać/czytać inne rzeczy. Większość rzeczy robiona na szybki poklask. Manipulacja.
Non stop narzekanie a samemu nie robienie nic dobrego. Z tym ich kojarzę; )

ocenił(a) film na 7
xxsuchyxx

Będę Twoim osobistym Jezusem, i Cię oświecę. Polityka opiera się na ekonomii, a nie na wierze i przekonaniach.

ocenił(a) film na 10
Brehen

mamy przykład z naszego życia że tak wcale nie jest.
Myślisz że pis został wybrany dlatego że są świetni w gospodarce?:)

ocenił(a) film na 7
xxsuchyxx

Oczywiście że tak, chyba, że społeczeństwo akceptuje, by je rżnąć po portfelu. Krótko mówiąc, stary układ popiera albo złodziej, albo idiota.

ocenił(a) film na 10
Brehen

raczej idiota, tych złodziei wbrew pozorom jest mało za to kradną konkretnie.
Prawda jest taka że złodzieje się zmienili PIS kradnie i marnuje pieniążki nie gorzej niż PO : )
To oczywiście wyjdzie znowu po latach.
Mam nadzieje że się mylę ale póki co wszystko wskazuje na to że PIS będzie dla naszego społeczeństwa DUUŻO gorszy niż PO a to nie jest takie łatwe;)

Najgorsze że nie ma alternatywy na kogo głosować ;) każda partia ma więcej minusów niż plusów a te partie "niszowe" nie są mi znane.

ocenił(a) film na 7
xxsuchyxx

Tutaj zgoda.
"Rozchodzi się jednak o to, żeby te plusy nie przesłoniły wam minusów!"
~Ryszard Ochódzki ;)

ocenił(a) film na 10
xxsuchyxx

Proste. Prawica? Korwin i Kuki (niektórzy powiedzą ci, że kukiz to pis)
Lewica? Nowa lewica (tak jak wcześniej, ktoś ci powie, że to PO po przejściach) i KOD

xxsuchyxx

no tak, po dwuletnim śledztwie platformy po rządach pisu znaleźli dorsza za 6,50zł,to dopiero PIS nakradł,a przy tych złodziejach z PO nawet rządy z SLD jawią się jako wyjątkowo uczciwe

Brehen

Nie masz racji twierdząc, że pis to najlepszy wybór - czy nie widzisz, ze oni robią to samo co PO tylko na większą skalę?W jaki sposób ta partia ma byc wiarygodna, kiedy wytyka cos poprzednim rządom a sama robi to samo razy dwa?

ocenił(a) film na 7
Boomslang76

Ale ja nie głosowałem na PiS. Głosowałem na coś, co nie miało prawa wygrać. Zresztą, nie ma o czym gadać...

Brehen

To tak jak ja, to znaczy moje też nie weszło ale wnoszę po Twoich komentarzach, że to nie było to samo na co Ty głosowałeś:-) Ogólnie mówiąc też marzy mi się, zeby krajem rządzili po prostu uczciwi ludzie bez względu na przynależność partyjną ale to chyba nierealne w polityce. A tak poza tym, to lekko chore, że wszędzie teraz o polityce, nawet na forum związanym z kinem.

ocenił(a) film na 7
Boomslang76

No i oczywiście o imigrantach...Flaki z olejem i tak dookoła, do porzygania. Napisałbym coś na temat samego "Warcrafta",ale dopiero za tydzień się wybieram na seans:)

ocenił(a) film na 6
Brehen

Niech zgadnę - na Koalicję Odnowy Rzeczypospolitej Wolność i Nadzieja?

ocenił(a) film na 7
Nnorm

Na iluminatów nowostarej lewoprawicy.

ocenił(a) film na 6
Brehen

Czyli zgadłem

ocenił(a) film na 10
xxsuchyxx

A lewica nie kontrolowała mas? Stary pewnie mi nie uwierzysz, ale gdy rządziło PO telewizja była pro-PO-ska. PiS robi to samo co PO parę lat temu. Najpierw wielkie zmiany i "wymiana" mediów (pierwszy rok) potem 8 lat olewania wyborców.

Manipulacją to było gdy w legalny, przemarz niepodległościowy na, który zgodę wyraziła Warszawa, został "spacyfikowany" przez policję, a media (TVP, TVN) mówiły o kryzysie na wschodzie.

I nie jestem za pisem czy PO, ale jedno przyznać muszę, szanuję pis za ignorowanie KOD-u i innych strajków. I ciągle o nich słyszymy, podczas gdy za PO nie mówiono ani o strajkach ani o ich "pacyfikacji"

kiogu1

Za PO wyzywano strajkujących od zadymiarzy. :P

xxsuchyxx

kontrolowanie mas przez propagandę, zamknięte umysły, - ZSSR, wielbiące ideologię komunizmu. nienawiść do wszystkiego co inne, czy to gej czy osoba wyznająca inną religię czy nawet lubiąca oglądać/słuchać/czytać inne rzeczy - socjalizm narodowy III Rzeszy. To były założenia wychodzące z lewicowej retoryki. Warto się obudzić, tamte ideologie też poniosły za sobą ludzi w imię "szczytnych" ideałów. Lewicowe założenia łączy jedno - są utopijne. A utopijnych założeń nie narzucisz społeczeństwu po dobroci, dlatego szykujmy się na kolejny przewrót i krew. Ludzie nie potrzebują dobrej ideologii, żeby im się żyło dobrze, potrzebują dobrej gospodarki. "Dobre ideologie" narzucone całym masom ludzkim czy to bezpośrednio, czy pośrednio powodują tylko więcej konfliktów. Niestety nie każdy to łapie. A PiS ma tyle wspólnego z prawicą, co pantofel z inteligencją.

ocenił(a) film na 6
xxsuchyxx

Hahaahha - PIS i prawica No większej bzdury już dawno nie czytałem

ocenił(a) film na 10
ryan45

Znaczy wiesz, szczególnie konserwatywni nie są (to nie narodowcy) ale ogólnie popierają kościół, rodzinę heteroseksualną itp. No i są przeciw invitro, eutanazji, narkotykom, gejom i innym swobodom.

Ktoś może powiedzieć, żę PO to nie lewica, bo są mniej liberalni niż SLD czy dawniej, Palikot

ocenił(a) film na 6
ryan45

To poczytaj komentarze wyżej, tam jest więcej bzdur :-)

ocenił(a) film na 9
xxsuchyxx

Od kiedy PiS to partia prawicowa? Taka rada - zanim zaczniesz się wypowiadać, sprawdź definicję słów, których nie rozumiesz. PiS jest konserwatywne, ale nie prawicowe - z prawicą ma tyle wspólnego co ja z zawodowym boksem wagi ciężkiej.

ocenił(a) film na 10
gizmo666

Google mi powiedziało że to prawica - oczywiście teraz się dokształcę w tym temacie skoro 3 osoby mi powiedziały że tak nie jest ;)

ocenił(a) film na 5
xxsuchyxx

Prawica to kapitaliści, zaś lewica to socjaliści. Z dawna chodziło o to, że przedstawiciele grup społecznych (feudałów, kleru, itp) zasiadali po prawej stronie tronu. Przedstawiciele ludu, po lewej. Różnica ta się nieco zatarła, ale w dzisiejszych czasach prawicowcy to ludzie wyznający kapitalizm, wolny rynek oraz mocno związani z wartościami narodowymi (oczywiście ich kraju). Lewica zaś głosi hasło wolność, równość dla wszystkich, likwiduje tożsamość narodową na rzecz całokształtu ludzkości i uznaje system socjalny. Centrum zaś łączy te dwie rzeczy w zdrowych proporcjach - czyli kapitalistyczny wolny rynek z pomocą socjalną dla starych i poszkodowanych. Zatem wedle powyższego wzoru, PiS, PO, Nowoczesna, SLD, PSL i im podobni to lewica, Kukiz 15 to takie centrum, zaś Korwin to Prawica.

ocenił(a) film na 9
artur_t

Kukiz to nie centrum tylko mieszanka prawicy i lewicy. Istny misz masz, ktoremu tak naprawde niewiadomo o co chodzi. Wracajac do poprzednich wypowiedzi. PiS to najbardziej lewicowa partia w Polsce (oprocz Razem) nie dajcie sobie wmowic, ze jest inaczej :)

ocenił(a) film na 5
Monarch91

No właśnie pisze, ze mieszanka prawicy (wolny rynek) i lewicy (socjal) to centrum. Skoro sam mówisz że Kukiz to mieszanka jednego i drugiego no to sam widzisz.

ocenił(a) film na 10
Monarch91

Najbardziej lewicowa partia to SLD stary.

ocenił(a) film na 4
kiogu1

Jemu chodziło raczej o poglądy gospodarcze PiS. Ale nie nazwałbym ich lewicowymi, a populistycznymi. Bycie lewicowcem nie oznacza automatycznego dawania kasy każdemu, robi się to z głową.

ocenił(a) film na 6
artur_t

"Prawica to kapitaliści, zaś lewica to socjaliści. Z dawna chodziło o to, że przedstawiciele grup społecznych (feudałów, kleru, itp) zasiadali po prawej stronie tronu. "

Ach ci ultrakapitalistyczni burżuazyjni rewolucjoniści francuscy zasiadający po prawej stronie razem z feudałami. A nie zaraz...

"prawicowcy to ludzie wyznający kapitalizm, wolny rynek"
Dobrze powiedziane - "Wyznają". A weź skrytykuj...

"Lewica zaś głosi hasło wolność, równość dla wszystkich, likwiduje tożsamość narodową na rzecz całokształtu ludzkości i uznaje system socjalny"
I zapomniałeś dodać, że chce oddać wszystko żydom i muzułmanom i cyklistom

"Zatem wedle powyższego wzoru, PiS, PO, Nowoczesna, SLD, PSL i im podobni to lewica, Kukiz 15 to takie centrum, zaś Korwin to Prawica."

Nieee - to wszystko to lewica i komuniści. No Korwin to może Centrolewica, bo jakieś tam podatki chce zostawić.

ocenił(a) film na 6
xxsuchyxx

Miliony much się nie mogą mylić...
W sumie, skoro we wszystkich internetowych sondażach ludzie uznający PiS za lewactwo mają 70-80% głosów, to i na FW jest szansa, że 80% osób powie Ci, że ultrakonserwatywno-chrześcijański PiS to lewica.

ocenił(a) film na 10
gizmo666

Um, prawica to grupa do, której zalicamy konserwatystów, nacjonalistów i chadeków. Tak, pis to prawica.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones