PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=334999}
6,8 114 356
ocen
6,8 10 1 114356
4,9 14
ocen krytyków
Warcraft: Początek
powrót do forum filmu Warcraft: Początek

Nie wierzę co czytam:

The Guardian
„Idea zamieszkałej głównie przez białych ludzi, europejskiej krainy, najechanej przez prymitywną hordę (tak właśnie są ci najeźdźcy nazywani), o ciemniejszej skórze, powinna wzbudzić w nas alarm, tym bardziej w naszym dzisiejszym klimacie lęków przed imigrantami. Czyż nie jest to ukryta reklama UKIP? (prawicowa partia w Wielkiej Brytanii) Albo Trumpa (prawicowy kandydat na prezydenta USA)? Co prawda, bogu dzięki, nikt nie sugeruje że orkowie chcą ukraść miejsca pracy w Azeroth lub nadużywać zasiłków jednakże chcą oni opanować nowy kraj i wyssać dusze z żyjących istot.”

I inny fragment:
„Pierwszy bohater którego spotykamy to Durotan, wódz i świeżo upieczony ojciec (jest jaśniejszej karnacji niż pozostali orkowie którzy są bardziej źli, ale zostawmy to)(…)”

Tacy właśnie ludzie oceniają ten film. Podstarzali lewicowi szaleńcy, którzy nie mieli nigdy nic wspólnego z Warcraftem a pewnie i z fantastyką.

Co się będzie działo jak w kolejnych częściach orkowie trafią do obozów internowania?

ocenił(a) film na 9
kiogu1

- podwyższanie podatków
- 500+
- (niedługo) mieszkanie+
- opodatkowanie banków
- podwyżka płacy minimalnej

No prawica jak cholera...

ocenił(a) film na 9
gizmo666

Oni sie okreslaja jako prawica, a ich czyny swiadcza zupelnie o czyms przeciwnym. PiS bardziej na lewo od SLD. Taka katolicka komuna narodowa.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 6
gizmo666

O jejku jejku ile tu mamy politologów i znawców doktryn politycznych. Nagle się dowiaduje człowiek, że liberalna Nowoczesna to nie Korwin-light, ale to lewactwo, że Lewica-Prawica określa podwyższanie-obniżanie podatków a nie całościowe spojrzenie na model państwa, społeczeństwa. Że Socjalizm to nie uspołecznienie środków produkcji ale podatek VAT czy program 500+. Że ultrakonserwatywne programy mające na celu zwiększenie liczby urodzeń, żeby miał kto w okopach walczyć to lewactwo, że podatki dochodowe to lewactwo. Lewaki, lewactwo i lewakiem pogania. Może moi drodzy gimbopolitolodzy, lepiej gdybyście się udali do psychiatry, aby wam przepisał coś na urojenia? Bo ujawnianie swojej paranoi na FW raczej nie pomoże tego zwalczyć, a tylko może ją pogłębić?

ocenił(a) film na 9
Nnorm

Motasz sie jak niewiadomo co :) Kazdy program ingerujacy spolecznie (500+,podatki dochodowe) chocby niewiadomo jak narodowo nastawiony to program socjalny, czyli lewicowy. Masz Przyklad partii narodowo konserwatywnej, ktora miala na celu tylko dobro swojego kraju _ NSDAP. Z samej nazwy wynika, ze pomimo "ultra konserwatywnego programu" jest to partia socjalistyczna - zupelnie jak PiS. Prawica zaklada wolnosc i prawo do wlasnosci. PiS to praktycznie komuna.

ocenił(a) film na 9
Monarch91

Podziwiam, że chciało Ci sie odpowiadać - wg mnie to troll, ale nie wiem... głupota ludzka nie zna granic :P

ocenił(a) film na 6
gizmo666

Łapać złodzieja!

ocenił(a) film na 6
Monarch91

Socjalny znaczy socjalny, a lewicowy to lewicowy. Bismarck nie był lewicowcem ani socjalistą a jako pierwszy zaczął wdrażać programy socjalne, aby Niemcy masowo nie uciekali do USA. Ciekawostka - wtedy oszołomy też nazywali go socjalistą. Aha i wybitny prawicowiec Karol Marks był zdecydowanym przeciwnikiem jakiegokolwiek socjału. Może wiesz dlaczego?
Podatki dochodowe powstały zanim gdziekolwiek w świecie partia socjalistyczna objęła władzę w w jakimkolwiek państwie, a 500+ to typowe przekupstwo wyborcze. PiS to autorytarny narodowcy katolicyzm.

"Prawica zaklada wolnosc i prawo do wlasnosci."
A ja całe życie myślałem, że jestem lewicowcem. No cóż - wobec tego jestem prawicowcem.
PS NSDAP to kwintesencja prawicy

ocenił(a) film na 6
Nnorm

Tak swoją drogą to przypominacie mi stalinistów, dla których socjaldemokracja "obiektywnie patrząc to umiarkowane skrzydło faszyzmu" i prawicowe odchylenie.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
xxsuchyxx

Generalnie, to nie odpowiadam na takie rakotwórcze posty, ale jedno mnie bardzo kłuje w oczy. PiS TO NIE JEST PRAWICA. Rozróżnienie na prawice/lewice występuje w odniesieniu do poglądów na rozwój i prowadzenie GOSPODARKI!!! PiS to czysty socjalizm. Oni są bardziej na lewo od SLD.

xxsuchyxx

1.Pomylilo ci sie cos, w Polsce prawica to 2% i jej najbardziej rozpoznawalnym reprezentantem jest Korwin Mikke oraz Wojciech Cejrowski.
2.PO, PIS, SLD, PSL, Nowoczesna.com i wszelkie inne odlamy to to samo ugrupowanie nijako-socjal-liberalne.
3.Nawet PZPR smigal do kosciola, a na starosc to juz wiekszosc bedzie, zakladam, ze nawet Ty, jak przyjdzie trwoga, to uwierzysz w bajki :)

użytkownik usunięty
xxsuchyxx

PiS jest partią bardzo socjalistyczną - lewicową. To nie slogan a fakt - z 500+ na czele...

ocenił(a) film na 9
Brehen

Może mają wyższe IQ od ryby, ale niższe od bobra.

Monarch91

Te, tradycjonaliści - istnieje takie słowo w języku polskim jak "merytoryka"? Czy w gimnazjum internet przeżarł wam mózgowie?

ocenił(a) film na 6
Brehen

Wasze? To już przypinasz etykietki? Typowe dla sieciowych pyskaczy z silną potrzebą prostackiego opisywania świata aby go komentować puchatkowym rozumkiem.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 6
twujpan

Tak ci twoja stara przez lata powtarzała, ale kogo to obchodzi?

ocenił(a) film na 8
Treh

Putin jest najwybitniejszym politykiem ostatniej dekady. Dlaczego wedle Ciebie jest łajdakiem? Bo dba o swój kraj? Bo nie pozwolił Rosji się stoczyć na dno? A dzięki rządom Jelcyna było już bardzo blisko, by tak właśnie się stało?

Treh

Teraz szczególnie po latach niektórzy powinni przeczytać to co napisałeś i wyciągnąć odpowiednie wnioski.

Treh

Ciekawy wniosek, a raczej stwierdzenie: "rasistowska bywa przeważnie prawacka hołota" (Dla tych co nie zrozumieli, kolega utozsamia poglady prawicowe z rasizmem.) A ja myslalem zawsze, ze to nacjonalizm, narodowy socjalizm, faszyzm, komunizm, dyktature, mozna latwiej polaczyc z rasizmem. W koncu, ze rasizm nie dzieli ludzi na poglady polityczne i religijne, a raczej laczy przeciwko wspolnemu wrogowi. Pewnie glupi jestem, zreszta dla "lewakow" pewnie liczy sie bardziej chwytliwe haslo niz logika, madrosc i wiedza, prawda?
Niszcz rasizm i czuj duch towarzyszu!


ocenił(a) film na 6
El_Draque

Skoro z taką pewnością twierdzisz, że jesteś głupi, to takiemu outcomingowi mogę tylko przyklasnąć.

ocenił(a) film na 7
Treh

Proszę przeczytać.Nienawiść i rasizm wychodzi z towarzyszki wszystkimi otworami ciała. http://www.krytykapolityczna.pl/felietony/20150924/polskie-kobiety-witaja-uchodz cow

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 6
Matvion

Sami się ujawniają

ocenił(a) film na 8
Treh

Powiedziałbym coś o filmie, albo o różnicy pomiędzy rządem LIBERALNYM a KONSERWATYWNYM (zamiast pakować do worów z karteczkami "prawica", "lewica"), ale właśnie wyjąłem popcorn i przeglądam komentarze ;)

Jako niegdysiejszy gamer, z przyjemnością obejrzałem Warcrafta, a to co pisze autor tematu to wręcz Gombrowiczowski przykład "gęby", jaką w dzisiejszych czasach narzuca nam uparcie "POprawność POlityczna" ;)
Niemniej, idąc dalej w las tej mistrzowskiej nadinterpretacji moglibyśmy nawet stwierdzić, że 20 lat temu, kiedy powstała gra (a to na niej wszak opiera się film) twórcy zawarli przepowiednię tego co nastąpi. Dziwnym zbiegiem okoliczności jest, że tak interpretowany tytuł pojawia się akurat w samym apogeum kryzysu "imigracyjnego" ;) Co więcej, mamy tu również "spaczenie" - element dający ogromną moc, która jednak wiąże się z ogromną ceną, jaką trzeba zań zapłacić i nawet najbardziej wysoko postawieni, ci, którzy powinni być najważniejszym czynnikiem obronnym, nie są w stanie przeciwstawić się owej nieczystej mocy. Wyczuwam pewien związek... Hmm... Proszę państwa! Właśnie stworzyliśmy wspaniałą teorię spiskową! Ale czy na pewno tylko teorię? ;)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
LordWieslaw55

Poważnie? Dlaczego? Że Gandalf jest biały a nie czarny? Czy że nie było Afroamerykanina w obsadzie? Ale w sumie to już nic mnie nie zdziwi po pretensjach że w najnowszym filmie Disneya Kopciuszek jest biały.....

ocenił(a) film na 5
issabelka

antyrasizm = antybiały

ocenił(a) film na 8
niknil20

żebyś wiedział. K... niedługo jak cie jakiś imigrant zabije, będzie trzeba mówić, że był biały bo inaczej wezmą Cię za rasistę

użytkownik usunięty
Muruu

Do reszty ich poyebało. Zauważyłem też, że jednym z głównych zarzutów krytyków jest "CGI". Po prostu efekty, jakby efekty same w sobie były czymś niepożądanym.

ocenił(a) film na 9

CGI w tym filmie to będzie majstersztyk... czytałem gdzieś opinię że orkowie wyglądają w tym filmie bardziej realistycznie od ... ludzi ;D

ocenił(a) film na 9
niknil20

hmmm, coś w tym jest - może nie bardziej realistycznie, choć w sumie, w swoich pięknych zbrojach, ludzie i ich gryfy wyglądają jak wklejeni z videła, ale ciężar narracji nadal, faktycznie spoczywa na orkach - większość z nich jest moralnie rozdarta doświadczając rasistowskiego kierownictwa skorumpowanego przez zieloną? magię? menadżera?... w końcu zwycięża konserwatyzm - neomagiczny chujo-magik zostaje uznany za zdrajcę PRAWDZIWYCH WARTOŚCI a dziecko narodzone niby w imię nazistowskiej rzeszy okazuje sie byc prawdziwym nieideologicznym potomstwem

Filippiarz

Spojlery

Ale konserwatywne orki są tak samo rasistowskimi wrogami ludzi jak orki optujące za fel. Nie wiem czy Doomhammer rozwala Radę Cienia i Blackhanda już w tej części (i nie chcę wiedzieć zanim sam nie obejrze;) ), ale to nie oznacza że po ich rozwaleniu stanie się miłującym pokój hippisem, wręcz przeciwnie.

ocenił(a) film na 10
Muruu

I say we build a wall and make Grom Hellscream pay for it.

ocenił(a) film na 6
niknil20

Ja uważam że CGI było słabe. Niestety ludzie wyglądali jak wklejeni w obraz. Być może na seansie 3D jest to nieodczówalne, ale na zwykłym ekranie robi słabe wrażenie.

Poza tym zachwiane proporcje i nie chodzi mi o proporcje orków w porównaniu do ludzi bo wiadomo, że orkowie sa więksi. Ale w niektórych scenach czuć spłaszczenie obrazu, niby jest przestrzeń ale jej nie ma. Wydaje mi się, że nazywanie tego majstersztykiem jeżeli chodzi o efekty jest nadużyciem.


Owszem świat wykreowany jest ładnie, postaci orków również wyglądają świetnie, ale jednak coś mi tu nie gra. Dla mnie chyba byłoby to bardziej przekonujące gdyby ludzi też zrobili komputerowo. Bo tak to tak jak mówię, są wklejeni w obraz i dla mnie było to odczówalne.

Mimo wszystko film wart obejrzeni szczególnie dla wielbicieli gry i fantastyki. Szczerze móiwąc miałam niskie oczekiwania ale historia poprowadzona jest dobrze.

użytkownik usunięty
kamarza

CGI w tym filmie jest bardzo dobre ... i bije na łeb Hobbita

ocenił(a) film na 6

Zwłaszcza że CGI w Hobbicie było tak złe że naprawde nietrudno to pobić. Obejżyj nową księgę dźungli bo że zwierzęta sa z CGI to wiadomo ale tam cala dżungla jest CGI i wygląda niesamowicie. Ten film to słabeusz w porównaniu do księgi.

użytkownik usunięty
kamarza

słabeusz pod wzgledem CGI ? być może ale księgi kolejny raz nie zamierzam przerabiać więc uwierzę na słowo.

ocenił(a) film na 10
kamarza

Chyba sobie kpisz, to najlepsze cgi w historii i długo nikt inny tego nie przebije, jak już to ILM w drugiej części;)

ocenił(a) film na 6
SupremeLeader

rozbawilam sie. Obejrzyj zdjecia na filmwebie nawet na nich ludzie wygladają jak wklejeni w obrazek.

ocenił(a) film na 10
kamarza

Bzdury, wcale tak nie wyglądają. Podaj chociaż jeden tytuł, w jakim filmie jest lepsze cgi? no słucham. ILM są najlepsi na świecie, a ten film jest ich wizytówką w tym roku, wielokrotnie się wypowiadali że to ich największy projekt jak dotąd.

użytkownik usunięty
SupremeLeader

Avatar ma lepsze cgi.

ocenił(a) film na 10

haha serio? avatar dziś już jest brzydki jak noc, film sprzed 7 lat. Jeśli już miałbym coś porównać do Warcrafta to Ewolucję Planety Małp i tytułowe małpy w motion capture.

użytkownik usunięty
SupremeLeader

ahahaha... serio.

Ty się nie bój, za 5 lat tez ktoś powie, że Warcraft jest brzydki.

ocenił(a) film na 10

Wiem, wiadomo przecie cały czas ta technika idzie do przodu. Na dzień dzisiejszy to cgi jest genialne, na kilka lat będzie dla nas niczym prequele star wars.

ocenił(a) film na 10
SupremeLeader

za kilka lat*

ocenił(a) film na 10

W porównaniu Avatar <=>Warcraft warcraft wypada lepiej. Do tej pory pamiętam scenę z mechem gdzie żołnierz wyglądał plastikowo do bólu.

ocenił(a) film na 6
SupremeLeader

Podaję ttuł. W tegorocznej Księdze Dżungli jest lepsze CGI takie że film nakręcono w jednym studiu a kompletnie się tego nie czuje. Gdybym nie wiedziała w życiu bym nie pomyślała, że cała dżungla jest stworzona komputerowo.

A Avatar mi się nie podobał jeśli chodzi o CGI już wtedy jak go pierwszy raz obejżałam. Kompletnie nie podzielałam i nie podzielam zachwytów bo dla mnie CGI w Avatarze niczym się niewróżniało.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones