PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=296881}
7,5 39 202
oceny
7,5 10 1 39202
6,9 14
ocen krytyków
Wszystko będzie dobrze
powrót do forum filmu Wszystko będzie dobrze

Chłopak się poświęcił.

użytkownik usunięty

Tylko był ofiarą katolickiej indoktrynacji, która z biednej Marii uczyniła bóstwo, chociaż tak naprawdę była człowiekiem, a nie żadną królową niebios. To nic innego jak powrót kultu bogini Astarte. Modlitwy za pośrednictwem Marii, czy świętych to walenie grochem o ścianę. Tylko Jezus jest pośrednikiem, a po Jego Zmartwychwstaniu mamy bezpośredni kontakt z Bogiem. Ksiądz, babka czy inne "autorytety" mogą Wam mówić:
-ale Maria urodziła Jezusa, musimy ją czcić i do niej się modlić, rzeźbić jej figurki z drewna. itp...
Robiąc to uprawiamy znane od tysiącleci bałwochwalstwo raniąc Boga, a pamiętajcie:
"Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego co jest na ziemi nisko ani tego, co jest w wodach pod ziemią! Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą. Okazuję zaś łaskę do tysiącznego pokolenia tym, którzy Mnie miłują i przestrzegają moich przykazań."
To jedno z tych PRAWDZIWYCH przykazań Dekalogu, których nie znajdziemy w katechiżmie, tylko w Biblii. Czytajcie Biblię, a nie słuchajcie się babki czy księdza.

ocenił(a) film na 9

Po czesci racja, jednak czlowiek jest taka istotą, że potrzebuje duchowego wsparcia, a czytanie Biblii czasem nie wystarczy.

użytkownik usunięty
NETWolF

Tak, ale te duchowe wsparcie jest tylko w Bogu i Chrystusie.

ocenił(a) film na 8

Z tym bóstwem to przesadziłeś. W religii katolickiej nigdy Maryja nie była uznawana za bóstwo. Jest jej jedynie oddawany szacunek i uznanie. Czytanie Biblii wyrywkami nigdy nie przyniesie dobrego skutku. Poza tym, nie spotkałem się nigdy ze stwierdzeniem, że Najświętsza Maryja Panna jest ważniejsza od Boga Ojca, Jezusa Chrystusa czy Ducha Świętego. Lecz jako Matka Boga ( Jezusa Chrystusa ) zasługuje na szacunek, zwłaszcza, że za jej wstawiennictwem dokonało się wiele cudów. Negując możliwość jej ( i innych osób znajdujących się w Niebie ) wstawiennictwa, negujesz, w mojej opinii, wszystkie cuda, które nie stały się przez wstawiennictwo samego Boga.
Posunę się nawet do stwierdzenia, że przez kult Matki Boskiej, otaczamy kultem samego Jezusa. Tak samo, jakbyśmy obdarzylibyśmy Ją najgorszymi określeniami, to obrazilibyśmy nie tylko Matkę Boską, ale i Jezusa, który będąc Synem Maryi, otrzymałby miano Syna ... ( cokolwiek, co uznajesz za obraźliwe ). Cała nasza religia sprowadza się do czczenia Boga. Przykładem niech tu będzie kult świętych. Święci, to ludzie, którzy, naśladując Jezusa, najbardziej zbliżyli swe życie do ideału, czyli do życia samego Jezusa. Zatem, czcząc ich, czcimy ideał, czyli Jezusa, Boga.
Cytat, który podałeś był wynikiem postępowań w tamtych czasach. Żydzi przed i w czasach Jezusa jeśli zrobili sobie jaką figurke, obraz czy cokolwiek mające symbolizować Boga, zaraz zaczynali czcić tą figurkę jako boga a o prawdziwym Bogu już zapominali. Cytat ten właśnie do takich obecnie sytuacji się odnosi.

ocenił(a) film na 7
stantom1982

Nigdy nie była uznawana przez bóstwo? A jak nazwać oddawanie jej czci, modlenie się do jej obrazów i figur? No już większego balwochwalstwa to nigdzie nie ma. Straszne że ludzie w ogole Biblii nie czytają i wierzą w coś co stworzył kościół katolicki i czego w Biblii nie ma. Dodatkowo dokładają własne interpretacje które są powielane przez następne pokolenia

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones